Қармақшы ауданында орналасқан "Қорқыт ата ескерткіш кешені" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафт аймағының шекарасын бекіту туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2015 жылғы 10 шілдедегі N 284 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 шілдеде N 5079 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 2021 жылғы 17 наурыздағы № 14 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 17.03.2021 № 14 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі Заңына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес Қармақшы ауданында орналасқан "Қорқыт ата ескеркіш кешені" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафт аймағының шекарасы бекітілсін.
Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық Қызылорда облыстық
мәслихатының мәслихатының хатшысы
38 сессиясының төрағасы
Т. Шаутай А. Әлназарова
КЕЛІСІЛДІ
"Қызылорда облысының мәдениет,
мұрағаттар және құжаттама
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ Е.Абдрахманов
2015 жылғы "10" шілде
Қызылорда облыстық мәслихатының
2015 жылғы "10" шілдедегі № 284 шешіміне
1-қосымша
Қармақшы ауданында орналасқан "Қорқыт ата ескерткіш кешені" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафт аймағының шекарасы
Тарихи және мәдени ескерткіштің атауы, мерзімі
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің орналасқан жері
Қорғау аймағының көлемі
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағының көлемі
1
Қорқыт ата ескерткіш кешенінің (1980 жыл)
тарихи қалыптасқан аумағында орналасқан ескерткіштер тобы:
Стелла
Қылует
Амфитеатр
Қорқыт Ата мұражайы
Қошқар мүсіні
Қала құрылысы және сәулет
Қала құрылысы және сәулет
Қала құрылысы және сәулет
Қала құрылысы және
сәулет
Қала құрылысы және
сәулет
Жосалы кентінен солтүстік-батысқа қарай 18 шақырымда
2,75 гектар
6,27 гектар
11,07 гектар
Қызылорда облыстық мәслихатының
2015 жылғы "10" шілдедегі № 284 шешіміне
2-қосымша
Қармақшы ауданында орналасқан "Қорқыт ата ескерткіш кешені" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафт аймағының шекарасының СЫЗБАСЫ
Қорғау аймағының көлемі: S= 2,75 гектар.
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі: S= 6,27 гектар.
Қорғалатын табиғат ландшафты аймағының көлемі: S= 11,07 гектар.

Об утверждении границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Памятный комплекс Коркыт ата", расположенного в Кармакшинском районе"
Решение Кызылординского областного маслихата от 10 июля 2015 года N 284. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 июля 2015 года N 5079. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 17 марта 2021 года № 14
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 17.03.2021 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
Утвердить границу охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Памятный комплекс Коркыт ата", расположенного в Кармакшинском районе, согласно приложений 1, 2 к настоящему решению.
Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель 38 сессии Секретарь Кызылординского
Кызылординского областного маслихата областного маслихата
Т. Шаутай А. Альназарова
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Управление культуры,
архивов и документации
Кызылординской области"
____________ Е.Абдрахманов
"10" июля 2015 года
Приложение 1
к решению Кызылординского областного маслихата
от "10" июля 2015 года № 284
Граница охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Памятный комплекс Коркыт Ата", расположенного в Кармакшинском районе
Наименование памятника истории и культуры,
дата
Вид памятника
Местонахождение памятника
Площадь охранной зоны
Плошадь регулирования зон застройки
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта
1
Группа памятников, расположенных на исторически сложившейся территории памятного комплекса Коркыт Ата (1980 год):
Стелла
Хилует
Амфитеатр
Музей Коркыт Ата
Скульптура Кошкар
Градостроительство и архитектура
Градостроительство и архитектура
Градостроительство и архитектура
Градостроительство и архитектура
Градостроительство и архитектура
18 километров к северо-западу от поселка Жосалы
2,75 гектар
6,27 гектар
11,07 гектар
Приложение 2
к решению Кызылординского областного маслихата
от "10" июля 2015 года № 284
СХЕМА Граница охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Памятный комплекс Коркыт Ата", расположенного в Кармакшинском районе
Площадь охранной зоны : S= 2,75 гектар.
Площадь регулирования зон застройки: S= 6,27 гектар.
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта: S= 11,07 гектар.

Жалпы ауданы: S=20,09 гектар

Общая площадь: S=20,09 гектар.