2015 жылға субсидиялар алуға арналған өтінімді ұсыну мерзімдерін және басым ауыл шаруашылығы дақылдарының оңтайлы себу мерзімдерін айқындау туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 17 шілдедегі № 202 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 шілдеде № 5767 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығымен бекітілген, Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларының 10-тармағына сәйкес Қарабалық ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2015 жылғы 16 шілдеден бастап 20 шілдеге дейін субсидиялар алуға арналған өтінімді ұсыну мерзімдері айқындалсын.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2015 жылға субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімдері айқындалсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ә.С. Саринге жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 25 сәуірден бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Аудан әкімі                                А. Исмағұлов
Әкімдіктің
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 202 қаулысына қосымша
2015 жылға субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімдері
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
Себу мерзімдері
1
Жаздық бидай
Күздік бидай
15 мамырдан бастап 12 маусымға дейін
25 тамыздан бастап 10 қыркүйекке дейін
2
Жаздық қатты бидай
18 мамырдан бастап 05 маусымға дейін
3
Сұлы
Арпа
Тары
Қарақұмық
15 мамырдан бастап 15 маусымға дейін
15 мамырдан бастап 15 маусымға дейін
20 мамырдан бастап 15 маусымға дейін
20 мамырдан бастап 15 маусымға дейін
4
Күздік қара бидай

Об определении сроков предоставления заявки на получение субсидий и оптимальных сроков сева приоритетных сельскохозяйственных культур на 2015 год
Постановление акимата Карабалыкского района Костанайской области от 17 июля 2015 года № 202. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 июля 2015 года № 5767
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, пунктом 10 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне- полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте, утвержденных Приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 акимат Карабалыкского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на получение субсидий на 2015 год с 16 июля по 20 июля.
2. Определить оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур на 2015 год согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Сарина А.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 25 апреля 2015 года.
Аким района                                А. Исмагулов
Приложение
к постановлению акимата
от 17 июля 2015 года № 202
Оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур на 2015 год
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
Сроки сева
1
Яровая пшеница
Озимая пшеница
с 15 мая по 12 июня
с 25 августа по 10 сентября
2
Яровая твердая пшеница
с 18 мая по 05 июня
3
Овес
Ячмень
Просо
Гречиха
с 15 мая по 15 июня
с 15 мая по 15 июня
с 20 мая по 15 июня
с 20 мая по 15 июня
4
Озимая рожь

25 тамыздан бастап 10 қыркүйекке дейін
5
Дәнді-бұршақты дақылдар
15 мамырдан бастап 10 маусымға дейін
6
Күнбағыс
10 мамырдан бастап 05 маусымға дейін
7
Рапс
20 мамырдан бастап 08 маусымға дейін
8
Зығыр
12 мамырдан бастап 05 маусымға дейін
9
Мақсары
10 мамырдан бастап 02 маусымға дейін
10
Қыша
22 мамырдан бастап 08 маусымға дейін
11
Арыш
жаздық 18 мамырдан бастап 08 маусымға дейін,
күздік – 25 тамыздан бастап 10 қыркүйекке дейін
12
Қытайбұршақ
18 мамырдан бастап 05 маусымға дейін
13
Картоп
05 мамырдан бастап 10 маусымға дейін;
(тамшылатып суару 05 мамырдан бастап 10 маусымға дейін)
14
Көкөністер
25 сәуірден бастап 15 маусымға дейін;
тамшылатып суару 25 сәуірден бастап 15 маусымға дейін;
барлық жылыжайлар типтері бойынша қорғалған топырақ жағдайында 10 наурыздан бастап 30 наурызға дейін
15
Бақша дақылдары
25 сәуірден бастап 10 маусымға дейін
16
Сүрлемдік жүгері және күнбағыс
15 мамырдан бастап 05 маусымға дейін
17
Сүрлемдік жүгері
15 мамырдан бастап 05 маусымға дейін (суару)
18
Жемшөптік дақылдар оның ішінде бірінші, екінші және үшінші өсу жылдарындағы бұршақ тұқымдас көпжылдық шөптер
бірінші мерзім – 01 мамырдан бастап 10 маусымға дейін,
екінші мерзім – 05 маусымнан бастап 31 тамызға дейін
19
Шабындық және (немесе) жайылымдық алқаптарды шөп егіп жаңарту және (немесе түпкілікті жақсарту) үшін бірінші, екінші және үшінші жылдары өсіп жатқан көпжылдық шөптер
бірінші мерзім 01 мамырдан бастап 10 маусымға дейін,
екінші мерзім - 05 шілдеден бастап 31 тамызға дейін

с 25 августа по 10 сентября
5
Зернобобовые культуры
с 15 мая по 10 июня
6
Подсолнечник
с 10 мая по 05 июня
7
Рапс
с 20 мая по 08 июня
8
Лен
с 12 мая по 05 июня
9
Сафлор
с 10 мая по 02 июня
10
Горчица
с 22 мая по 08 июня
11
Рыжик
яровой с 18 мая по 08 июня,
озимый – с 25 августа по 10 сентября;
12
Соя
с 18 мая по 05 июня
13
Картофель
с 05 мая по 10 июня;
(капельное орошение с 05 мая по 10 июня)
14
Овощи
с 25 апреля по 15 июня;
капельное орошение с 25 апреля по 15 июня;
в условиях защищенного грунта на всех типах теплиц с 10 марта по 30 марта
15
Бахчевые культуры
с 25 апреля по 10 июня
16
Кукуруза и подсолнечник на силос
с 15 мая по 05 июня
17
Кукуруза на силос
(на орошении) с 15 мая по 05 июня
18
Кормовые культуры, в том числе многолетние бобовые травы первого, второго и третьего годов жизни
первый срок – с 01 мая по 10 июня,
второй срок – с 05 июля по 31 августа
19
Многолетние травы первого, второго и третьего годов жизни, посеянные для залужения (или коренного улучшения) сенокосных угодий и (или) пастбищных угодий
первый срок с 01 мая по 10 июня,
второй срок – с 05 июля по 31 августа.