Ақсу қаласында 2015 жылы қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру құқығын беру туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 шілдедегі № 357/47 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 11 тамызда № 4653 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 8-бабының 4-тармағына және 47-бабының 4-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Ақсу қаласының әлеуметтік көмекке мұқтаж, білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысаны бойынша білім алушылары мен тәрбиеленушілерінің мынадай санаттарына:
1) жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
2) даму мүмкіндіктері шектеулі балаларға, мүгедектерге және бала кезінен мүгедектерге, мүгедек балаларға;
3) көп балалы отбасылардың балаларына;
4) кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейімдеу және оңалту орталықтарындағы балаларға;
5) жалпы және санаторийлік үлгідегі мектеп-интернаттарында, мектеп жанындағы интернаттарда тұратын балаларға;
6) дарынды балаларға арналған мамандандырылған интернаттық білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және білім алатын балаларға;
7) интернаттық ұйымдардың тәрбиеленушілеріне;
8) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан балаларға;
9) денсаулық жағдайына байланысты бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру бағдарламалары бойынша ұзақ уақыт бойы үйде немесе стационарлық көмек, сондай-ақ қалпына келтіру емін және медициналық оңалту көрсететін ұйымдарда оқитын балаларға олардың білім алуы кезеңінде қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру құқығы берілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихаттың хатшысы М. Омарғалиев

О предоставлении права льготного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) в городе Аксу на 2015 год
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 22 июля 2015 года № 357/47. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 11 августа 2015 года № 4653
На основании пункта 4 статьи 8 и подпункта 1) пункта 4 статьи 47 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить право льготного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения города Аксу, нуждающимся в социальной помощи, в период получения ими образования:
1) детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей;
2) детям с органиченными возможностями в развитии, инвалидам и инвалидам с детства, детям-инвалидам;
3) детям из многодетных семей;
4) детям, находящимся в центрах временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних;
5) детям, проживающим в школах-интернатах общего и санаторного типов, интернатах при школах;
6) детям, воспитывающимся и обучающимся в специализированных интернатных организациях образования для одаренных детей;
7) воспитанникам интернатных организаций;
8) детям из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
9) детям, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени обучаются по программам начального, основного среднего, общего среднего образования на дому или в организациях, оказывающих стационарную помощь, а также восстановительное лечение и медицинскую реабилитацию.
2. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики и бюджета городского маслихата.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата М. Омаргалиев