Алматы қаласының аумағында жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларын белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 23 шілдедегі № 3/464 және Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 355 бірлескен қаулысы және шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 тамызда № 1197 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 10-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 2 қыркүйектегі № 890 «Жер учаскелеріне төлемақының базалық ставкаларын бекіту туралы» қаулысына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және V сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Алматы қаласында жеке меншікке беру кезінде жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкалары бір шаршы метріне 6200 (алты мың екі жүз) теңге көлемінде белгіленсін.
2. V сайланған Алматы қаласы мәслихатының ІІІ сессиясының 2012 жылғы 29 ақпандағы № 11 шешімінің және Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 6 наурыздағы № 1/60 «Алматы қаласының аумағында жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларын бекіту туралы» қаулысының күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестрінде № 928 болып тіркелген, 2012 жылғы 12 сәуірдегі «Алматы ақшамы» газетінде № 44 санында және 2012 жылғы 14 сәуірдегі «Вечерний Алматы» газетінде № 47 санында жарияланған).
3. Осы нормативтік құқықтық актілердің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының қала құрылысы, көріктендіру және коммуналды меншік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасына Б.Шинге және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Б. Сауранбаевқа жүктелсін.
4. Алматы қаласы мәслихатының аппараты маслихата нормативтік құқықтық актінің Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
5. Алматы қаласы әкімдігінің осы бірлескен қаулысы және Алматы қаласы мәслихаты шешімі әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                    А. Есімов
V сайланған Алматы қаласы
мәслихаты ХLI сессиясының төрайымы        А. Мұсабаева
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                      Қ. Қазанбаев

Об установлении базовой ставки платы за земельные участки на территории города Алматы
Совместное постановление акимата города Алматы от 23 июля 2015 года № 3/464 и решение маслихата города Алматы от 23 июля 2015 года № 355. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 25 августа 2015 года № 1197
В соответствии с пунктом 1 статьи 10 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2011 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и  постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2003 года № 890 «Об установлении базовой ставки платы за земельные участки» акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Алматы V - го созыва РЕШИЛ:
1. Установить базовую ставку платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность в городе Алматы в размере 6200 (шесть тысяч двести) тенге за один квадратный метр.
2. Признать утратившим силу решение III-й сессии маслихата города Алматы V - го созыва от 29 февраля 2012 года № 11 и постановление акимата города Алматы от 6 марта 2012 года № 1/60 «Об установлении базовой ставки платы за земельные участки на территории города Алматы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 928, опубликовано 12 апреля 2012 года в газете «Алматы ақшамы» № 44 и 14 апреля 2012 года в газете «Вечерний Алматы № 47).
3. Контроль за исполнением настоящего нормативного правового акта возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам градостроительства, благоустройства и коммунальной собственности маслихата города Алматы Б. Шина и заместителя акима города Алматы Б. Сауранбаева.
4. Аппарату маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию нормативного правового акта в Департаменте юстиции города Алматы.
5. Настоящее совместное постановление акимата города Алматы и решение маслихата города Алматы вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                  А. Есимов
Председатель
ХLI- й сессии маслихата
города Алматы V-го созыва           А. Мусабаева
Секретарь маслихата
города Алматы V-го созыва           К. Казанбаев