"Жер салығының ставкалары туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2009 жылғы 22 маусымдағы № 14-5 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихатының 2015 жылғы 9 шілдедегі N 35-5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 11 тамызда N 3344 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2018 жылғы 12 сәуірдегі № 19-12 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 12.04.2018 № 19-12 (алғаш ресми жариялаған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңының 21 бабына, "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 28 қарашадағы Заңының 1 бабы 3 тармағы 107) тармақшасына сәйкес Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Жер салығының ставкалары туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2009 жылғы 22 маусымдағы № 14-5 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 16 шілдеде № 13-2-103 тіркелген, 2009 жылғы 30 шілдеде "Аққайың" газетінде, 2009 жылғы 30 шілдеде "Колос" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
мемлекеттік тілдегі шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тілдегі тақырыптың мәтіні өзгермейді:
"Жер салығының мөлшерлемелері туралы";
шешімнің 1 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
1. Автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 379, 381, 383-баптарымен белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері 50 пайызға жоғарылатылсын, соған сәйкес:
1) жеке тұлғаларға ұсынылған, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге базалық салық мөлшерлемелері;
2) елді мекендердің жерлеріне (үй іргесіндегі жер учаскелерін қоспағанда) базалық салық мөлшерлемелері;
3) елді мекендердің сыртында орналасқан, өнеркәсіп жерлеріне базалық салық мөлшерлемелері.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 378, 444-баптарымен белгіленген жер салығының және бірыңғай жер салығының базалық мөлшерлемелері он есеге жоғарылатылсын, соған сәйкес:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы Қазақстан Республикасының жер заңына сәйкес қолданылмайтын жерлерге базалық салық мөлшерлемелері;

О внесении изменений в решение маслихата Аккайынского района от 22 июня 2009 года № 14-5 "О ставках на земельный налог"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 9 июля 2015 года N 35-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 августа 2015 года N 3344. Утратило силу решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2018 года № 19-12
Сноска. Утратило силу решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2018 № 19-12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", подпунктом 107) пункта 3 статьи 1 Закона Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", маслихат Аккайынского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района от 22 июня 2009 года № 14-5 "О ставках на земельный налог" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13-2-103 от 16 июля 2009 года, опубликовано 30 июля 2009 года в газете "Аққайың", 30 июля 2009 года в газете "Колос") следующие изменения:
заголовок решения на государственном языке изложить в новой редакции, текст заголовка на русском языке не изменяется;
пункт 1 решения изложить в следующей редакции:
"1. Повысить на 50 процентов базовые ставки земельного налога, установленные статьями 379, 381, 383 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино соответственно:
1) базовые налоговые ставки на земли сельскохозяйственного назначения, предоставленные физическим лицам;
2) базовые налоговые ставки на земли населенных пунктов, (за исключением придомовых земельных участков);
3) базовые налоговые ставки на земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов.
Повысить в десять раз базовые ставки земельного налога и единого земельного налога, установленные статьями 378, 444 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) соответственно:
1) базовые налоговые ставки на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения;

2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы Қазақстан Республикасының заңына сәйкес қолданылмайтын бірыңғай жер салығының мөлшерлемелері.".
2. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі, көрсетілген шешімнің 1 тармағының екінші бөлімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған ХХХV сессия
төрағасы
Т. Рамазанов
Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Құрманбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
қаржы Министрлігінің
мемлекеттік кірістер комитеті
Солтүстік Қазақстан облысы
бойынша мемлекеттік кірістер
Департаментінің
Аққайың ауданы бойынша
мемлекеттік кірістер
басқармасы" республикалық
мемлекеттік мекемесі
басшысының міндетін атқарушы
2015 жылғы 9 шілде
А. Дүйсембин

2) ставки единого земельного налога на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения.".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года, за исключением части второй пункта 1 указанного решения, которая вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ХХХV сессии
V созыва
Т. Рамазанов
Секретарь маслихата
Аккайынского района
К. Курманбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя республиканского
государственного учреждения
"Управление государственных
доходов
по Аккайынскому району
Департамента государственных
доходов по
Северо-Казахстанской области
Комитета государственных
доходов Министерства финансов
Республики Казахстан"
9 июля 2015 года
А. Дюсембин