Білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру құқығын беру туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 268 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 16 сәуірде № 3176 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына, "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 47 бабына және "Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 21-1 бабына сәйкес, Атырау қалалсының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру құқығы келесі санаттағы адамдарға берілсін:
1) оқу мекемесінің білім алушыларына бірінші сыныптан он бірінші сыныпқа дейінгіні қоса алғанда, мектепке дейінгі және интернаттық ұйымдардағы тәрбиеленушілер мен білім алушыларға тегін жол жүру;
2) жоғары оқу орындарының және колледждердің білім алушыларына қолданыстағы тарифтің 50% төлеу;
Атырау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 26 сәуірдегі № 114 "Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитын білім алушыларына қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруді белгілеу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2732 рет санымен тіркелген, 2013 жылғы 1 маусымдағы "Атырау" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
Осы шешімнің орындалуын бақылау тұрғындарды әлеуметтік қорғау, денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, жастар және спорт ісі, әйелдер істері және отбасылық–демографиялық саясат мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б. Шеркешбаева).
Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға таралады.
ХХХІІ сессия төрағасы А. Тасимов
Қалалық мәслихат хатшысы Б. Қазиманов

О предоставлении права льготного проезда для обучающихся и воспитанников на общественном транспорте (кроме такси)
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27 марта 2015 года № 268. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 16 апреля 2015 года № 3176
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 47 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и статьей 21-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", Атырауский городской маслихат РЕШИЛ:
Предоставить право льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям лиц:
1) обучающимся учебных заведений с первого по одиннадцатые классы включительно, воспитанникам обучающимся и воспитывающимся в дошкольных, интернатных организациях – бесплатный проезд;
2) обучающимся высших учебных заведений и колледжей оплату 50% от действующего тарифа;
Признать утратившим силу решение Атырауского городского маслихата от 26 апреля 2013 года № 114 "Об установлении льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) для обучающихся в организациях образования очной формы обучения" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2732, опубликовано 1 июня 2013 года в газете "Прикаспийская коммуна").
Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комисcию (Б. Шеркешбаева) по вопросам социальной защиты населения, здравоохранения, образования, культуры, по делам молодежи и спорта, по делам женщин и семейно–демографической политики.
Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения возникшие с 1 января 2015 года.
Председатель ХХХІІ сессии А. Тасимов
Секретарь городского маслихата Б. Казиманов