Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдалану төлемақысының ставкаларын (түбірімен босатылатын сүрек үшін белгіленетін ставкаларды қоспағанда) бекіту туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 12 маусымдағы № 25-6 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 17 шілдеде № 3954 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 19-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 28.09.2018 № 19-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексін (Салық кодексі), Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман Кодексін, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа ала отырып, "Мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орман пайдалану үшін төлем ставкаларын есептеуге арналған ережелер мен әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м. а. 2009 жылғы 12 маусымдағы № 344 бұйрығы негізінде, Батыс Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясымен келісілген, Батыс Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы жасаған есептеулер негізінде Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдалану төлемақысының ставкалары (түбірімен босатылатын сүрек үшін белгіленетін ставкаларды қоспағанда) бекітілсін:
1) орманды жанама пайдаланғаны үшін;
2) қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін;
3) мемлекеттік орман қоры учаскелерін мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорт мақсаттарында, аңшылық шаруашылығы қажеттері, ғылыми-зерттеу мақсаттарында пайдаланғаны үшін;
2. Осы шешім Қазақстан Республикасының Орман кодексінде белгіленген тәртіппен орман пайдалану құқығын алған мемлекеттік орман иеленушілерге, жеке және заңды тұлғаларға таратылады.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың экология, табиғи және техногендік үрдістер бойынша тұрақты комиссияға жүктелсін.
4. Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты (А. Сұлтанов) осы шешімнің әділет органдарында тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В. Голоухов
Облыстық мәслихат хатшысы М. Құлшар
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2015 жылғы 12 маусымдағы
№ 25-6 шешіміне
1-қосымша
Орманды жанама пайдаланғаны үшін
төлемақы ставкалары
№
Атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы ставкасы, теңге
1
Шөп шабу, соның ішінде шабындық жерлердің сапалық жай-күйі бойынша

Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню)
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 июня 2015 года № 25-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 17 июля 2015 года № 3954. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 28 сентября 2018 года № 19-5
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 28.09.2018 № 19-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 10 декабря 2008 года, Лесным кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании приказа и. о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 июня 2009 года № 344 "Об утверждении Правил и Методических указаний для расчета ставок платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и в особо охраняемых природных территориях" и на основании расчетов, составленных местным исполнительным органом Западно-Казахстанской области, согласованных с Западно-Казахстанской областной территориальной инспекцией лесного хозяйства и животного мира, областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню):
1) за побочные лесные пользования;
2) на заготовку второстепенных древесных ресурсов;
3) за пользование участками государственного лесного фонда в культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целях, для нужд охотничьего хозяйства, в научно-исследовательских целях.
2. Настоящее решение распространяется на государственных лесовладельцев, физических и юридических лиц, получивших право лесопользования в порядке, установленном Лесным кодексом Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам экологии, природных и техногенных процессов.
4. Западно-Казахстанскому областному маслихату (А. Султанов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель сессии В. Голоухов
Секретарь областного маслихата М. Құлшар
Приложение 1
к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 июня 2015 года № 25-6
Ставки платы
за побочные лесные пользования
№
п/п
Наименование
Единица
измерения
Ставки платы,
тенге
1
Сенокошение, в том числе по группам качественного состояния сенокосных угодий:

1)
жақсы (коэф. 1,2)
гектар
1984
2)
қанағаттанарлық (коэф. 0,9)
гектар
1488
3)
қанағаттанғысыз (коэф. 0,7)
гектар
1157
2
Мал жаю, соның ішінде топтар бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының бір басын жаю үшін
1)
түйе
бір бас
1157
2)
ірі қара мал, жылқы
бір бас
926
3)
ірі қара мал төлі
бір бас
463
4)
ешкі
бір бас
810
5)
қой
бір бас
231
3
Көкөніс шаруашылығы, бақша шаруашылығы және өзге ауыл шаруашылық дақылдарын өсіру
гектар
*
4
Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде бір ара ұясын орналастыру
гектар
1653
Ескерту: *Көкөніс өсіру, бақша дақылдарын өсіру және өзге ауыл шаруашылық дақылдарын өсіру үшін мемлекеттік орман қоры учаскелерін пайдалану төлемақысының ставкалары салық заңнамасымен топырақтардың сапасы бойынша орналастырылған бонитеттердің балына сай анықталған жер салығы деңгейінде белгіленеді.
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2015 жылғы 12 маусымдағы
№ 25-6 шешіміне
2-қосымша
Қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін
төлемақы ставкалары
№
Атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы ставкасы
1
Ағаштар мен бұталардың қабықтары
тонна
Түріне байланысты отындық сүректің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы базалық ставкаларынан 10 % пайызы мөлшерінде
2
Ағаштар мен бұталардың бұтақтары
тонна
Түріне байланысты отындық сүректің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы базалық ставкаларынан 20 % пайызы мөлшерінде
3
Ағаштар мен бұталардың томарлары
тонна
Түріне байланысты отындық сүректің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы базалық ставкаларынан 15 % пайызы мөлшерінде
4
Ағаштар мен бұталардың тамырлары
тонна
Түріне байланысты отындық сүректің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы базалық ставкаларынан 10 % пайызы мөлшерінде
5
Ағаштар мен бұталардың жапырақтары
тонна
Түріне байланысты отындық сүректің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы базалық ставкаларынан 5 % пайызы мөлшерінде
6
Ағаштар мен бұталардың бүршіктері
килограмм
Түріне байланысты отындық сүректің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы базалық ставкаларынан 30 % пайызы мөлшерінде
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2015 жылғы 12 маусымдағы
№ 25-6 шешіміне
3-қосымша
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін мәдени-сауықтыру, рекреациялық,
туристік және спорт мақсаттарында, аңшылық шаруашылығы қажеттері,
ғылыми-зерттеу мақсаттарында пайдаланғаны үшін
төлемақы ставкалары
№
Атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы
ставкасы
қысқа мерзімді орман пайдалану
ұзақ мерзімді орман пайдалану
қысқа мерзімді орман пайдалану (АЕК)
ұзақ мерзімді орман пайдалану (теңге)
1
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін мәдени-сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
1 адам-күн
гектар
0,1

1)
хорошее (коэф. 1,2)
гектар
1984
2)
удовлетворительное (коэф. 0,9)
гектар
1488
3)
неудовлетворительное (коэф. 0,7)
гектар
1157
2
Пастьба скота, в том числе за пастьбу одной головы сельскохозяйственных животных по их группам:
1)
верблюд
одна голова
1157
2)
крупно рогатый скот, лошадь
одна голова
926
3)
молодняк крупного рогатого скота
одна голова
463
4)
коза
одна голова
810
5)
овца
одна голова
231
3
Огородничество, бахчеводство и выращивание иных сельскохозяйственных культур
гектар
*
4
За размещение одного улья на территории государственного лесного фонда
гектар
1653
Примечание: *ставки платы за использование участков государственного лесного фонда для огородничества, бахчеводства и выращивания иных сельскохозяйственных культур устанавливаются на уровне ставок земельного налога по качеству почв пропорционально баллам бонитета, определенных налоговым законодательством.
Приложение 2
к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 июня 2015 года № 25-6
Ставки платы
на заготовку второстепенных древесных ресурсов
№
Наименование
Единица измерения
Размер ставки
1
Кора деревьев и кустарников
тонна
10 % от базовых ставок платы за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы
2
Ветви деревьев и кустарников
тонна
20 % от базовых ставок платы за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы
3
Пни деревьев и кустарников
тонна
15 % от базовых ставок платы за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы
4
Корни деревьев и кустарников
тонна
10 % от базовых ставок платы за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы
5
Листья деревьев и кустарников
тонна
5 % от базовых ставок платы за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы
6
Почки деревьев и кустарников
килограмм
30 % от базовых ставок платы за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы
Приложение 3
к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 июня 2015 года № 25-6
Ставка платы
за пользование участками государственного лесного фонда в
культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целях,
для нужд охотничьего хозяйства, в научно-исследовательских целях
№
Наименование
Единица измерения
Ставка платы
краткосрочное лесопользо-вание
долгосрочное лесопользо-вание
краткосрочное лесопользо-вание
(МРП)
долгосрочное лесопользо-вание
(тенге)
1
За пользование участками государственного лесного фонда в культурно-оздоровительных целях
1 человек в день
гектар
0,1