Ведомствоаралық комиссияның арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда құны бір миллион айлық есептік көрсеткіштен жоғары жобалармен, сондай-ақ арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаж жұмыстарын орындау кезеңінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін арнайы экономикалық аймақтардың аталған қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе көрсетілетін қызметтерді орындаушы ретінде тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар санаттары мен санының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2016 жылғы 6 қаңтардағы № 5 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 46 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 ақпанда № 13212 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 22 қазандағы № 567 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 23 қазандағы № 798 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.10.2019 № 567 және ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.10.2019 № 798 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 1-тармағының 2-бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Ведомствоаралық комиссияның арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда құны бір миллион айлық есептік көрсеткіштен жоғары жобалармен, сондай-ақ арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаж жұмыстарын орындау кезеңінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін арнайы экономикалық аймақтардың аталған қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе көрсетілетін қызметтерді орындаушы ретінде тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар санаттары мен санының тізбесін айқындау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

Об утверждении Правил определения межведомственной комиссией перечня категорий и численности иностранцев и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию
Совместный приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 6 января 2016 года № 5 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 46. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2016 года № 13212.
В соответствии с частью второй пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения межведомственной комиссией перечня категорий и численности иностранцев и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию.
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушы
________________Е. Біртанов
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
__________________Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 6 қаңтардағы № 5
және Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 22 қаңтардағы № 46
бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Ведомствоаралық комиссияның арнайы экономикалық аймақтардың
қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда құны бір миллион
айлық есептік көрсеткіштен жоғары жобалармен, сондай-ақ арнайы
экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаж жұмыстарын
орындау кезеңінде және объект (объектілер) пайдалануға
берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін арнайы экономикалық
аймақтардың аталған қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас
мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе көрсетілетін
қызметтерді орындаушы ретінде тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар санаттары мен санының
тізбесін айқындау қағидалары
Жалпы ережелер
1. Осы Ведомствоаралық комиссияның арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда құны бір миллион айлық есептік көрсеткіштен жоғары жобалармен, сондай-ақ арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаж жұмыстарын орындау кезеңінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін арнайы экономикалық аймақтардың аталған қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе көрсетілетін қызметтерді орындаушы ретінде тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар санаттары мен санының тізбесін айқындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленген және ведомствоаралық комиссияның арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда құны бір миллион айлық есептік көрсеткіштен жоғары жобалармен, сондай-ақ арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаж жұмыстарын орындау кезеңінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін арнайы экономикалық аймақтардың аталған қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе көрсетілетін қызметтерді орындаушы ретінде тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар санаттары мен санының тізбесін (бұдан әрі – Шетелдік жұмыскерлер санаттары мен санының тізбесі) айқындау тәртібін айқындайды.

2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Министра здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
________________Е. Биртанов
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
__________________А. Исекешев
Утверждены
совместным приказом исполняющего
обязанности Министра здравоохранения
и социального развития Республики Казахстан
от 6 января 2016 года № 5
и Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 22 января 2016 года № 46
Правила
определения межведомственной комиссией перечня категорий и
численности иностранцев и лиц без гражданства, работающих в
юридических лицах, являющихся участниками специальных
экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона
месячных расчетных показателей, а также в организациях,
привлекаемых указанными участниками специальных экономических
зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика,
подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период
выполнения строительно-монтажных работ на территории
специальных экономических зон, и до истечения одного года после
ввода объекта (объектов) в эксплуатацию
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определения межведомственной комиссией перечня категорий и численности иностранцев и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" (далее – Закон) и определяют порядок определения межведомственной комиссией перечня категорий и численности иностранцев и лиц без гражданства (далее – Перечень категорий и численности иностранных работников), работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию.

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) еңбек жөніндегі уәкілетті орган – еңбек қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы;
2) арнайы экономикалық аймақтың басқару органы – басқарушы компания, астананың жергілікті атқарушы органының мемлекеттік мекемесі немесе дербес кластерлік қор;
3) ведомствоаралық комиссия – арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғалар құны бір миллион айлық есептік көрсеткіштен жоғары жобаларға тартатын, сондай-ақ арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаж жұмыстарын орындау кезеңінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін арнайы экономикалық аймақтардың аталған қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе көрсетілетін қызметтерді орындаушы ретінде тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар санаттары мен санының тізбесін айқындау мәселесін қарау жөніндегі комиссия;
4) уәкілетті орган – арнайы экономикалық аймақтарды құру, олардың жұмыс істеуі және таратылуы саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
5) шетелдік жұмыскер – арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы еңбек шарты бойынша тартқан шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам;
6) арнайы экономикалық аймақтың шетелдік жұмыс күшін квотадан тыс тартуға үміткер қатысушысы (бұдан әрі – арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы) – арнайы экономикалық аймақтың аумағында қызметтің басым түрлерін жүзеге асыратын және құны бір миллион айлық есептік көрсеткіштен жоғары жобалармен жұмыс істейтін арнайы экономикалық аймақ қатысушыларының бірыңғай тізіліміне енгізілген заңды тұлға, сондай-ақ арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаж жұмыстарын орындау кезеңінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін арнайы экономикалық аймақтардың аталған қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе көрсетілетін қызметтерді орындаушы ретінде тартатын ұйымдар.
Шетелдік жұмыскерлер санаттары мен санының тізбесін
айқындаудың тәртібі
3. Шетелдік жұмыскерлер санаттары мен санының тізбесін айқындау үшін арнайы экономикалық аймақ қатысушыларының өтініштерін (еркін нысанда) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес негіздемесімен қоса тіркеу мен қабалдауды арнайы экономикалық аймақтың басқару органы жүзеге асырады.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган по труду – государственный орган Республики Казахстан, осуществляющий реализацию государственной политики в сфере трудовых отношений в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) орган управления специальной экономической зоны – управляющая компания, государственное учреждение местного исполнительного органа столицы или автономный кластерный фонд;
3) межведомственная комиссия – комиссия по рассмотрению вопроса определения перечня категорий и численности иностранцев и лиц без гражданства, привлекаемых юридическими лицами, являющимися участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию;
4) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон;
5) иностранный работник – иностранец или лицо без гражданства, привлеченный участником специальной экономической зоны по трудовому договору;
6) участник специальной экономической зоны, претендующий на привлечение иностранной рабочей силы вне квоты (далее – участник специальной экономической зоны) – юридическое лицо, осуществляющее на территории специальной экономической зоны приоритетные виды деятельности и включенное в единый реестр участников специальной экономической зоны, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию.
2. Порядок определения перечня категорий и численности
иностранных работников
3. Прием и регистрация заявлений участников специальной экономической зоны (в произвольной форме) с приложением обоснования согласно приложению к настоящим Правилам для определения перечня категорий и численности иностранных работников осуществляется органом управления специальной экономической зоны.

4. Арнайы экономикалық аймақтың басқару органы осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды ведомствоаралық комиссияның қарауына жолдайды.
5. Заңның 11-бабы 1-тармағына сәйкес ведомствоаралық комиссияны уәкілетті орган құрады, оның құрамына уәкілетті органның, еңбек жөніндегі уәкілетті органның және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдарының және мүдделі орталық мемлекеттік органдардың өкілдері кіреді.
6. Ведомствоаралық комиссия отырысы арнайы экономикалық аймақтың басқару органынан құжаттар келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктерілмей тағайындалуға тиіс.
7. Ведомствоаралық комиссия арнайы экономикалық аймақтың басқару органы құжаттарды ұсынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде шешім қабылдау арқылы шетелдік жұмыскерлер санаттары мен санының тізбесін айқындайды. Ведомствоаралық комиссия шешімі әрбір арнайы экономикалық аймақ қатысушысына жеке қабылданады, хаттамамен ресімделіп, оған отырысқа қатысушы ведомствоаралық комиссияның мүшелері қол қояды.
Шетелдік жұмыскерлер санаттары мен санының тізбесіне енгізуден бас тартуға негіздеме шетелдік жұмыс күшінің білім деңгейінің (кәсіби даярлығының) және практикалық жұмыс тәжірибесінің (өтілінің) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес бекітілген Жұмыстар мен жұмысшы кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына және Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығына сәйкес жұмысшы кәсіптері мен басшылар, мамандар және қызметшілер лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі болып табылады.
Ведомствоаралық комиссия отырысының хаттамасы отырыс күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға жолданады.
8. Шетелдік жұмыскерлер санаттары мен санының тізбесі мынадай санаттар бөлінісінде айқындалады:
1) бірінші санат – бірінші басшылар және олардың орынбасарлары;
2) екінші санат – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес бекітілген Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығында, ұйымдар басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келетін құрылымдық бөлімшелердің басшылары;
3) үшінші санат – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес бекітілген Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығында, ұйымдар басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келетін мамандар;

4. Орган управления специальной экономической зоны в течение трех рабочих дней со дня принятия документов, указанных в пункте 3 настоящих Правил направляет их на рассмотрение межведомственной комиссии.
5. Межведомственная комиссия создается в соответствии с пунктом 1 статьи 11 Закона уполномоченным органом, в состав которой входят представители уполномоченного органа, уполномоченного органа по труду и местных исполнительных органов области, города республиканского значения и столицы и заинтересованных центральных государственных органов.
6. Заседание межведомственной комиссии назначается не позже пяти рабочих дней со дня поступления документов, представленных органом управления специальной экономической зоны.
7. Межведомственная комиссия в течение пяти рабочих дней со дня представления документов органом управления специальной экономической зоны определяет перечень категорий и численности иностранных работников, путем принятия решения. Решение межведомственной комиссии принимается отдельно в отношении каждого участника специальной экономической зоны, оформляется протоколом и подписывается присутствующими на заседании членами межведомственной комиссии.
Основанием отказа по включению в перечень категорий и численности иностранных работников является несоответствие уровня образования (профессиональной подготовки) и опыта (стажа) практической работы иностранной рабочей силы квалификационным требованиям, предъявляемым к профессиям рабочих и должностям руководителей, специалистов и служащих, в соответствии с Единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих и Квалификационным справочником руководителей, специалистов и других служащих, утвержденным в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Протокол заседания межведомственной комиссии направляется уполномоченному органу в течение трех рабочих дней со дня заседания.
8. Перечень и численность иностранных работников определяется в разрезе следующих категорий:
1) первая категория – первые руководители и их заместители;
2) вторая категория – руководители структурных подразделений, соответствующие квалификационным требованиям, установленным квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, утвержденными в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
3) третья категория – специалисты, соответствующие квалификационным требованиям, установленным квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, утвержденными в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;

4) төртінші санат – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес бекітілген Жұмыстар мен жұмысшы кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығында, жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келетін білікті жұмысшылар.
9. Уәкілетті орган ведомствоаралық комиссия отырысының хаттамасын алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде ведомствоаралық комиссия қабылдаған шешімді тиісті арнайы экономикалық аймақтық басқару органына жолдайды.
10. Арнайы экономикалық аймақтың басқару органдары шетелдік жұмыскерлер санаттары мен санының тізбесін айқындау бойынша ведомствоаралық комиссия қабылдаған шешімді оны алған күннен бастап күнтізбелік бес күннен кешіктірілмейтін мерзімде арнайы экономикалық аймақтардың қатысушысына жібереді.
Ведомствоаралық комиссияның арнайы
экономикалық аймақтардың қатысушылары
болып табылатын заңды тұлғаларда құны
бір миллион айлық есептік көрсеткіштен
жоғары жобалармен жұмыс істейтін,
сондай-ақ арнайы экономикалық аймақтардың
аумағында құрылыс-монтаж жұмыстарын
орындау кезеңінде және сәйкес объект
(объектілер) пайдалануға берілгеннен
кейін бір жыл өткенге дейін арнайы
экономикалық аймақтардың аталған
қатысушылары (не олардың мердігерлері)
бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер
немесе көрсетілетін қызметтерді орындаушы
ретінде тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар
санаттары мен санының тізбесін айқындау
қағидаларына қосымша
нысан
Жұмыс берушілердің іске асырылу мерзіміне шетелдік
жұмыскерлерді тарту негіздемесі
р/с
Ұйым (толық атауы, заңды мекенжайы)
Қызмет түрі
Тартылатын шетелдік жұмыс күші туралы мәліметтер
Олар бар болса, жобаларды, келісімшарттарды, жоспарларды көрсете отырып, қажеттіліктің негіздемесі
Тартылатын шетелдік жұмыскерлердің Т.А.Ә. (бар болса)
Тартылатын шетелдік жұмыскердің санаты, кәсібі (мамандығы), жұмыс берушінің өтінішіне сәйкес
1
2
3
4
5
6
Басшы
____________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (бар болса), лауазымы)
"___" ___________ 20__ж.
М.О

4) четвертая категория – квалифицированные рабочие, соответствующие квалификационным требованиям, установленным Единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих, утвержденными в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
9. Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней со дня получения протокола заседания межведомственной комиссии направляет принятое межведомственной комиссией решение в соответствующий орган управления специальной экономической зоны.
10. Принятое межведомственной комиссией решение по определению перечня категорий и численности иностранных работников передается органами управления специальной экономической зоны участнику специальных экономических зон в срок, не позднее пяти календарных дней со дня его получения.
Приложение
к Правилам определения межведомственной
комиссией перечня категорий и численности
иностранных работников, работающих в
юридических лицах, являющихся участниками
специальных экономических зон, с проектами
стоимостью свыше одного миллиона месячных
расчетных показателей, а также в организациях,
привлекаемых указанными участниками специальных
экономических зон (либо их подрядчиками) в
качестве генерального подрядчика, подрядчика,
субподрядчика или исполнителя услуг, в период
выполнения строительно-монтажных работ на
территории специальных экономических зон,
и до истечения одного года после ввода
объекта (объектов) в эксплуатацию
форма
Обоснование
привлечения работодателем иностранных работников на
период реализации
п/п
Организация (полное наименование, юридический адрес)
Вид деятельности
Сведения о привлекаемой иностранной рабочей силе
Обоснование потребности с указанием проектов, контрактов, планов при их наличии
Ф.И.О. (при его наличии) привлекаемых иностранных работников
Категория, профессия (специальность), привлекаемых иностранных работников согласно заявлению работодателя
1
2
3
4
5
6
Руководитель ________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии) должность)
"___" ___________ 20__г.
М.П.