"Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 4-5/223 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 15 сәуірдегі № 173 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 мамырда № 13740 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 16 ақпандағы № 44 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.02.2021 № 44 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 4-5/223 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11366 болып тіркелген, 2015 жылғы 28 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
Мақта қолхаттарын беруді есепке алу*
Осы талаптарға сәйкестікті лицензиар 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 137-бабына (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
";
реттік нөмірлері 4, 5, 6 және 7-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Мақта тазалау зауытында:
кемiнде бiр мақта қабылдау пунктiнiң;
шиттi мақтаны талшықты мақтаға бастапқы өңдеу жөнiндегi технологиялық операцияларды жүзеге асыруға арналған жабдықтың;
таразы жабдығының;
желдету жабдығының;
тиеу-түсiру механизмдерінің;
өрт сөндіру құралдарының; мақтаның сапасын анықтауға арналған өндiрiстiк-технологиялық зертхананың;
мақтаны сақтауға арналған арнайы бөлiнген орынның бар-жоғы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны
Осы талаптарға сәйкестікті лицензиар Кодекстің 137-бабына сәйкес бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
5
Мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктiнде: шиттi мақтаны қоймаға жинауға және сақтауға арналған ашық (жабық) алаңның;
таразы жабдығының;
желдету жабдығының;
өрт сөндіру құралдарының; сынамаларды iрiктеуге және шиттi мақтаның сапасын анықтауға арналған зертханалық жабдықтың;
тиеу-түсiру механизмдерінің бар-жоғы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны
Осы талаптарға сәйкестікті лицензиар Кодекстің 137-бабына сәйкес бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
6
Мақта тазалау зауытында, сондай-ақ мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктiнде өткiзу режимiнiң және аумағында қоршаудың бар-жоғы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны
Осы талаптарға сәйкестікті лицензиар Кодекстің 137-бабына сәйкес бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
7
Тиiстi бiлiмi бар (басшылар үшiн – жоғары техникалық немесе технологиялық бiлiм, мамандар үшiн – ортадан кейінгі (техникалық немесе технологиялық) бiлiм) техникалық басшылар мен мамандардың бiлiктi құрамының бар-жоғы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны
Осы талаптарға сәйкестікті лицензиар Кодекстің 137-бабына сәйкес бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
".

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 4-5/223 "Об утверждении квалификационных требований к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 апреля 2016 года № 173. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2016 года № 13740. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 февраля 2021 года № 44.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.02.2021 № 44 (вводится в действие с 01.01.2022).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 4-5/223 "Об утверждении квалификационных требований к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11366, опубликованный 28 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Квалификационных требованиях к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок и перечня документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2
Учет выдачи хлопковых расписок*
Соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 137 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года (далее – Кодекс)
";
строки, порядковые номера 4, 5, 6 и 7, изложить в следующей редакции:
"
4
Наличие на хлопкоочистительном заводе:
не менее одного хлопкоприемного пункта;
оборудования, предназначенного для осуществления технологических операций по первичной переработке хлопка-сырца в хлопок-волокно;
весового оборудования;
вентиляционного оборудования;
погрузочно-разгрузочных механизмов;
средства пожаротушения; производственно-технологической лаборатории для определения качества хлопка;
специально отведенного места для хранения хлопка
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
Соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 137 Кодекса
5
Наличие на хлопкоприемном пункте, расположенном вне местонахождения хлопкоочистительного завода:
открытой (крытой) площадки для складирования и хранения хлопка-сырца;
весового оборудования;
вентиляционного оборудования;
средства пожаротушения;
лабораторного оборудования для отбора проб и определения качества хлопка-сырца;
погрузочно-разгрузочных механизмов
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
Соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 137 Кодекса
6
Наличие пропускного режима на хлопкоочистительном заводе, а также хлопкоприемном пункте, находящемся вне месторасположения хлопкоочистительного завода
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
Соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 137 Кодекса
7
Наличие квалифицированного состава технических руководителей и специалистов, имеющих соответствующее образование (для руководителей – высшее техническое или технологическое образование, для специалистов – послесреднее (техническое или технологическое) образование)
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
Соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 137 Кодекса
".

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiнде орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
____________ Ә. Исекешев
2016 жылғы 21 сәуір
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Е. Досаев
2016 жылғы 27 сәуір

2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить
на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
____________ А. Исекешев
21 апреля 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Е. Досаев
27 апреля 2016 года