"Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 293 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 342 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 маусымда № 13823 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 15 маусымдағы № ҚР ДСМ-65/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 15.06.2020 № ҚР ДСМ-65/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасын Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 293 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11338 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 16 шілдеде жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мына:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін - қызмет стандарты;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Фармацевтикалық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Бірегей дәрілік заттардың атауларын бекіту (бекітпеу) туралы шешімді беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Фармакологиялық және дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы клиникалық зерттеуді және (немесе) сынауды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және дәрілік заттардың тіркеу құжатына өзгерістер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

О внесении изменения и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 293 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 апреля 2016 года № 342. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2016 года № 13823. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № ҚР ДСМ-65/2020.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 15.06.2020 № ҚР ДСМ-65/2020 (вводится в действие по истечения двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 293 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11338, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" от 16 июля 2015 года) следующие изменение и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги "Выдача решения об утверждении (неутверждении) названий оригинальных лекарственных средств" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытаний фармакологических и лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт государственной услуги "Государственная регистрация, перерегистрация и внесение изменений в регистрационное досье лекарственного средства, изделия медицинского назначения и медицинской техники" согласно приложению 6 к настоящему приказу;

7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес "Аудандық орталықтан алыс елді мекендердегі бастапқы медициналық-санитариялық консультациялық диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының дәріхана пункттері арқылы және фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда жылжымалы дәріхана пункттері арқылы дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды өткізуді жүзеге асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес "Биологиялық белсенді заттарға клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулерді жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
"9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Фармацевтикалық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 9-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерінің бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауды;
3) алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде баспа және электрондық түрде бір данада оның көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалу туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.

7) стандарт государственной услуги "Аттестация специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств и изделий медицинского назначения в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на проведение доклинических (неклинических) исследований биологически активных веществ" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с фармацевтическим образованием" согласно приложению 9 к настоящему приказу.";
дополнить приложением 9 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) направление в печатном и электронном виде в течение пяти рабочих дней со дня получения в одном экземпляре на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн еткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникация
министрі
____________________ Д. Абаев
2016 жылғы 25 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 24 мамыр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 29 сәуірдегі
№ 342 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 293 бұйрығына
9-қосымша
"Фармацевтикалық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Фармацевтикалық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Порталға жүгіну кезінде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - 5 (бес) жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша фармацевтикалық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік). Куәлік мамандардың кәсіби дайындығының және біліктілігінің сәйкестігін бағалаудың оң нәтижелері негізінде 5 жыл мерзіміне не өтініш берілген мамандық бойынша беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАНО"
Министр информации
и коммуникации
Республики Казахстан
____________________ Д. Абаев
25 мая 2016 год
"СОГЛАСОВАНО"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ К. Бишимбаев
24 мая 2016 год
Приложение
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 29 апреля 2016 года № 342
Приложение 9
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 293
Стандарт государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории
специалистам с фармацевтическим образованием"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с фармацевтическим образованием" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги при обращении на портал – 5 (пять) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о присвоении соответствующей квалификационной категории (далее – свидетельство) согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги. Свидетельство выдается сроком на 5 лет на основании положительных результатов оценки профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов либо бессрочно для лиц, получивших первую, высшую категорию трижды подряд, по заявляемой специальности.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).

8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Порталға көрсетілген қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
тиісті біліктілік санатын бере отырып, 5 (бес) жыл мерзіміне куәлік алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны және мынадай құжаттар;
жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
кәсіби дайындықты бағалау нәтижесінің электрондық көшірмесі және мамандар біліктілігі сәйкестігін растау;
білімі туралы дипломның электронды көшірмесі;
мәлімделген мамандық бойынша қайта даярлау туралы куәліктің электрондық көшірмесі (бар болса);
мәлімделген мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде біліктілікті арттыру туралық куәліктің электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасынан тыс жерде медициналық білім алған адамдар үшін білімі туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
білім туралы құжаттарды алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын (бар болса) өзгерткен адамдар үшін атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы немесе некеге отырғаны немесе некені бұзу туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі;
мәлімделген мамандық бойынша интернатураны, резидентураны, клиникалық ординатураны аяқтау туралы құжаттың электрондық көшірмесі (бар болса);
бірінші немесе жоғары біліктілік санатын бере отырып мерзімсіз куәлікті алу үшін;
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметті алушының ЭСҚ куәландырылған электрондық құжаттың нысаны бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер нысаны және мынадай құжаттар;
жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
жоғары және орта фармацевтикалық білімі бар мамандар үшін 216 сағаттан кем емес көлемде құжат тапсыру кезеңінде мәлімделген мамандық бойынша соңғы бес жылға арналған біліктілікті арттыру туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
бұрын алынған тең мәнді үш куәліктің не бірінші немесе жоғары біліктілік санаты берілетін сертификаттардың электрондық көшірмелері
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың деректерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Ақпараттық жүйелерден алынатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыдан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" тестілеуден, әңгімелесуден, бағалаудан өту күні, уақыты және орны көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұратудың қабылданғаны туралы статус көрсетіледі (құжаттарды тексеру нәтижелері бойынша тестілеуге және тестілеу нәтижелері бойынша әңгімелесуге, бағалауға жіберілген жағдайда).

8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) на портал:
для получения свидетельства со сроком на 5 (пять) лет с присвоением соответствующей квалификационной категории:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги и следующие документы;
электронная копия диплома об образовании;
электронная копия результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов;
электронная копия удостоверения о переподготовке по заявляемой специальности (при наличии);
электронная копии документов, подтверждающих участие в мероприятии, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 (пять) лет по заявляемой специальности;
электронная копия удостоверения о признании и (или) нострификации документов об образовании, для лиц получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан;
электронная копия свидетельства о перемене имени, отчества, фамилии или о заключении брака или о расторжении брака, для лиц изменивших фамилию, имя или отчество (при его наличии) после получения документов об образовании;
для получения бессрочного свидетельства о присвоении первой или высшей квалификационной категории:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги и следующие документы;
электронная копия документа, удостоверяющий личность;
электронная копия свидетельства о повышении квалификации по заявляемой специальности за последние пять лет на момент подачи документов, в объеме не менее 216 часов для специалистов с высшим и средним фармацевтическим образованием;
электронные копии ранее выданных трех равнозначных свидетельств, либо сертификатов с присвоением первой или высшей квалификационной категории.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Не допускается истребования от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты, времени и места прохождения тестирования, собеседования, оценки (в случае его допуска по результатам проверки документов к тестированию и по результатам тестирования к собеседованию, оценке).
10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги услугодатель отказывает в приеме заявления.

3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысының атына беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағым жазбаша түрде почта бойынша не электрондық түрде немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы шағымда өзінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), пошталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсетеді. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымның нөмірі, күні, оны қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (шағымның қаралу барысы, сондай-ақ жауап алу мерзімі мен орны туралы ақпарат алу үшін лауазымды тұлғалардың байланыс деректерін көрсете отырып) көрсетілген талонды бере отырып көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтерді көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып қойылатын өзге де талаптар

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя или Министерства по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба по вопросам оказания государственных услуг подается в письменной форме по почте или в электронном виде, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе услугополучателем указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия, имя, отчество (при его наличии), лица, принявшего жалобу (с указанием контактных данных должностных лиц, для получения информации о ходе рассмотрения жалобы, а также срока и места получения ответа).
При обращении через портал информация о порядке обжалования доступна по телефону единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілетін қызметті берушінің ғимараттарында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен статусы туралы ақпаратты қашықтықтан қолжетімділік режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Фармацевтикалық білімі бар
мамандарға біліктілік санатын
беру туралы куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Фармацевтикалық білімі бар мамандарға
біліктілік санатын беру туралы
куәлік
_____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________ мамандығы
бойынша (номенклатура бойынша мамандықтың атауы) ____________________
біліктілік санаты бойынша осы куәлікті алды.
Куәлік беру туралы шешім шығарған мемлекеттік орган басшысының
20 __ жылғы "___" _______________ № _____ бұйрығы
Куәлік _______________________________________ мерзімге жарамды
(5 (бес) жыл немесе мерзімсіз деп көрсету)
Тіркеу № ___________________
Берілген күні 20___ жылғы "__" __________________
"Фармацевтикалық білімі бар
мамандарға біліктілік санатын
беру туралы куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
5 жыл мерзіміне тиісті біліктілік санатын бере отырып, маман куәлігін алуға арналған
МӘЛІМЕТТЕР НЫСАНЫ
Фармацевтикалық білімі бар мамандар үшін үміткер күнделікті
практикада қолданған көлемге, диагностика әдістеріне және мәлімденген
санаттың еміне сәйкестігі туралы қорытынды
1. Мәлімделген мамандыққа сәйкес келеді ме: иә ____, жоқ ____
2. Қорытындыны берген орган __________________________________
3. Қорытындыны берген адамның Т.А.Ә. (бар болса)
_____________________________________________________________________
4. Қорытындыны берген адамның лауазымы ________________________
5. Қорытындыны алу күні _______________________________________
Білімі
6. Білімі _____________________________________________________
7. Дипломының нөмірі __________________________________________
8. Дипломының сериясы _________________________________________

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mzsr.gov.kz.
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства, Единый контакт-центр по вопросам оказания государственной услуги: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории
специалистам с фармацевтическим
образованием"
форма
Свидетельство
о присвоении квалификационной категории специалистам
с фармацевтическим образованием
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действительно получил(-а) настоящее свидетельство ___________________
квалификационной категории по специальности
____________________________________________________________________,
(наименование специальности по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его
выдаче от "___"_____________ 20_____ года №_____
свидетельство действительно на срок _________________________________
(указать 5 (пять) лет или бессрочно)
Регистрационный №_______
Дата выдачи "____" ___________ 20 ___ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории
специалистам с фармацевтическим
образованием"
форма
Руководителю ________________________________________________________
(наименование территориального департамента государственного органа)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
услугополучателя, индивидуальный идентификационный номер)
Адрес проживания, контактный телефон _______________ ________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас выдать свидетельство о присвоении _________________________
квалификационной категории по специальности _________________________
(наименование специальности)
Настоящим даю согласие на использование сведений, содержащихся в
информационных ресурсах.
___________________(подпись услугополучателя)
___________________(дата заполнения)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории
специалистам с фармацевтическим
образованием"
форма
ФОРМА СВЕДЕНИЙ
на получение свидетельства о присвоении соответствующей (второй,
первой, высшей) квалификационной категории сроком на 5 (пять) лет.
Заключение о соответствии объема, используемых претендентом в
повседневной практике, методов диагностики и лечения заявляемой
категории для специалистов с фармацевтическим образованием
1. Соответствует заявляемой специальности: да ___, нет _____
2. Орган, выдавший заключение _____________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), выдавшего
заключение _____________
4. Должность, выдавшего заключение _____________
5. Дата получения заключения _____________
Образование
6. Образование _____________
7. Номер диплома _____________
8. Серия диплома _____________

9. Білім беру ұйымының толық атауы ____________________________
10. Түскен жылы _______________________________________________
11. Аяқтаған жылы _____________________________________________
12. Дипломы бойынша мамандығы _________________________________
13. Дипломы бойынша біліктілігі _______________________________
14. Оқыған елі, дипломының нострификациясы (фармацевтикалық
білімін Қазақстан Республикасынан тыс жерде алған адамдар үшін) _____
Мәлімделген мамандық бойынша қайта даярлау туралы куәлік
жөніндегі мәлімет
24. Қайта даярлау жөніндегі куәліктің нөмірі __________________
25. Қайта даярлау мамандығы ___________________________________
26. Оқытушы ұйымның атауы _____________________________________
27. Оқу көлемі (сағатпен) _____________________________________
28. Оқудың басталуы ___________________________________________
29. Оқудың аяқталуы ___________________________________________
Мәлімделген мамандық бойынша санат беру туралы қолданыстағы
куәлік жөніндегі мәлімет.
30. Берілген күні _____________________________________________
31. НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі ________________________________
32. Берген орган ______________________________________________
33. Куәліктің қолданылу мерзімі _______________________________
34. Мамандығы _________________________________________________
35. Біліктілік санаты _________________________________________
Мәлімделген мамандық бойынша санат берілмейтін қолданыстағы
куәлік туралы мәлімет
36. Берілген күні _____________________________________________
37. НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі ________________________________
38. Берген орган ______________________________________________
39. Куәліктің қолданылу мерзімі _______________________________
40. Мамандығы _________________________________________________
Қазіргі жұмыс орны туралы мәлімет
41. Мәлімделген мамандық бойынша еңбек өтілі __________________
42. Жалпы фармацевтикалық өтілі _______________________________
43. Қазіргі уақыттағы жұмыс орны ______________________________
44. Атқарып отырған лауазымы __________________________________
Мәлімделген мамандық бойынша еңбек қызметі (жұмысы туралы
мәлімет)
Жұмысқа қабылданған күні
Жұмыстан босатылған күні
Жұмыс орны
Атқарып отырған лауазымы
Бұйрықтың №
Бұйрықтың шығарылған күні
Мәлімделген мамандық бойынша үздіксіз кәсіптік дамуға ықпал
ететін іс-шараларға үміткердің қатысуы туралы ақпарат.
45. Соңғы 5 жыл ішінде жинақталған сынақ бірліктерінің жалпы
саны (негізгі және қосымша сынақ бірліктері)
46. Мәлімделген мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде жинақталған
негізгі сынақ бірліктерінің саны:

9. Полное наименование организации образования _____________
10. Год поступления _____________
11. Год окончания _____________
12. Специальность по диплому _____________
13. Квалификация по диплому _____________
14. Страна обучения, нострификация диплома (для лиц получивших
фармацевтическое образование за пределами Республики Казахстан)
___________
Сведения об удостоверении по переподготовке по заявляемой
специальности
24. Номер удостоверения по переподготовке _____________
25. Специальность переподготовки _____________
26. Название обучающей организации _____________
27. Объем обучения в часах _____________
28. Начало обучения _____________
29. Окончание обучения _____________
Сведения действующего свидетельства о присвоении категории по
заявляемой специальности
30. Дата выдачи _____________
31. Номер НИКАД/регистрационный номер _____________
32. Орган выдавший _____________
33. Срок действия свидетельства _____________
34. Специальность _____________
35. Квалификационная категория _____________
Сведения действующего свидетельства без присвоения категории по
заявляемой специальности
36. Дата выдачи _____________
37. Номер НИКАД/регистрационный номер _____________
38. Орган выдавший _____________
39. Срок действия свидетельства _____________
40. Специальность _____________
Сведения о настоящем месте работы
41. Стаж работы по заявляемой специальности _____________
42. Общий медицинский стаж _____________
43. Место работы в настоящее время _____________
44. Занимаемая должность _____________
Трудовая деятельность по заявляемой специальности (сведения
о работе)
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
№ приказа
Дата издания приказа
Информация об участии претендента в мероприятиях,
способствующих непрерывному профессиональному развитию по заявляемой
специальности.
45. Общее количество зачетных единиц, накопленных за последние
5 (пять) лет (основных и дополнительных зачетных единиц)
46. Количество основных зачетных единиц, накопленных за
последние 5 (пять) лет по заявляемой специальности:

1) мәлімделген мамандық бойынша біліктілікті арттыру куәлігі
туралы мәліметтер
2) біліктілікті арттыру туралы куәліктің нөмірі
3) циклдің атауы
4) оқытушы ұйымның атауы
5) оқудың басталуы
6) оқудың аяқталуы
7) оқу көлемі (сағатпен)
47. Мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде жинақталған қосымша
сынақ бірліктерінің саны: _______________ Министрлік бекітетін жоғары
және орта фармацевтикалық білімі бар мамандар үшін санат беру кезінде
сынақ бірліктерін қайта есептеу жүйесіне сәйкес мәлімделген мамандық
бойынша іс-шаралардан өткенін куәландыратын құжат туралы мәліметтер
(барлық іс-шараларды, оқу тақырыбының атауын, оқытушы ұйымның
атауын, оқудың басталуын, оқудың аяқталуын, сағаттағы немесе сынақ
бірліктеріндегі оқу көлемін атап көрсету)
48. Статистикалық көрсеткіштерді көрсете отырып, алғашқы
есептік құжаттама деректеріне сәйкес мәлімделген мамандық бойынша
соңғы 2 жыл ішіндегі үміткердің есебі (үміткердің қарауы бойынша осы
мамандық үшін анағұрлым маңызды, көрсеткіштерге қысқаша талдамалық
шолуы бар көрсеткіштер. Көлемі 1 файлдан аспайтын мәтіндік есеп)
Статистикалық көрсеткіштер
Көрсеткіштер (көлем, сапа және тиімділік индикаторлары)
20 ___ жыл
20 ___ жыл
"Фармацевтикалық білімі бар
мамандарға біліктілік санатын
беру туралы куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
___________________________________________________________ басшысына
(мемлекеттік органның аумақтық департаментінің атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Тұратын мекенжайы, байланыс телефоны ________________________________
ӨТІНІШ
Сізден ______________________________________________ мамандығы
(мамандықтың атауы)
бойынша ____________________ біліктілік санатын бере отырып мерзімсіз
маман куәлігін беруіңізді сұраймын.
1) ________________________________________________ мамандығы бойынша
(мамандықтың атауы)
______ жылғы " ___ " № ________ куәлік.
2) ________________________________________________ мамандығы бойынша
(мамандықтың атауы)
______ жылғы " ___ " № ________ куәлік.
3) ________________________________________________ мамандығы бойынша
(мамандықтың атауы)
______ жылғы " ___ " № ________ куәлік.
Ақпараттық ресурстарда қамтылатын мәліметтерді пайдалануға
келісім беремін.
_______________________________ (көрсетілетін қызметті алушының қолы)
_______________________________ (толтырған күні)
"Фармацевтикалық білімі бар
мамандарға біліктілік санатын
беру туралы куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
Бірінші, жоғары біліктілік санатын беру туралы мерзімсіз куәлікті
алуға арналған
МӘЛІМЕТТЕР НЫСАНЫ
Қазіргі уақыттағы жұмыс орны туралы мәліметтер
Мәлімделген мамандық бойынша еңбек өтілі
Жалпы фармацевтикалық өтілі
Қазіргі уақыттағы жұмыс орны
Атқарып отырған лауазымы
Мамандық бойынша еңбек қызметі
Жұмысқа қабылданған күні
Жұмыстан босатылған күні
Жұмыс орны
Атқарып отырған лауазымы
Бұйрықтың №
Бұйрықтың шығарылған күні

1) сведения о свидетельстве повышения квалификации по
заявляемой специальности _____________
2) номер свидетельства о повышении квалификации _____________
3) наименование цикла _____________
4) название обучающей организации _____________
5) начало обучения _____________
6) окончание обучения _____________
7) объем обучения в часах _____________
47. Количество дополнительных зачетных единиц, накопленных за
последние 5 (пять) лет по специальности: _____________ сведения о
документе, свидетельствующем о прохождении мероприятий по заявляемой
специальности в соответствии системой пересчета зачетных единиц при
присвоении категории для специалистов с высшим и со средним
медицинским образованием, утверждаемом Министерством (перечислить все
мероприятия, наименование темы обучения, название обучающей
организации, начало обучения, окончание обучения, объем обучения в
часах или зачетных единицах)
48. Отчет претендента за последние 2 (два) года по заявляемой
специальности согласно данным первичной учетной документации с
указанием статистических показателей (показатели по усмотрению
претендента, наиболее значимые для данной специальности, с кратким
аналитическим обзором показателей. Текстовой отчет объемом не более 1
файла)
Статистические показатели
Показатели (объема, индикаторов качества и эффективности)
20___ год
20___ год
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории
специалистам с фармацевтическим
образованием"
форма
Руководителю ________________________________________________________
(наименование территориального департамента государственного органа)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя,
индивидуальный идентификационный номер)
Адрес проживания, контактный телефон ________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас выдать бессрочное свидетельство о присвоении
______________________________________ квалификационной категории по
специальности ______________________________________________________
(наименование специальности)
1) Свидетельство № ________, от "число" "месяц" год по
специальности ______________________________________________________
(наименование специальности)
2) Свидетельство № ________, от "число" "месяц" год по специальности
_____________________________________________________________________
(наименование специальности)
2) Свидетельство № ________, от "число" "месяц" год по специальности
____________________________________________________________________
(наименование специальности)
Настоящим даю согласие на использование сведений, содержащихся в
информационных ресурсах.
____________________(подпись услугополучателя)
____________________(дата заполнения)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории
специалистам с фармацевтическим
образованием"
ФОРМА СВЕДЕНИЙ
на получение бессрочного свидетельства о присвоении первой, высшей квалификационной категории
Сведения о настоящем месте работы
Стаж работы по заявляемой специальности
Общий фармацевтический стаж
Место работы в настоящее время
Занимаемая должность
Трудовая деятельность по заявляемой специальности
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
№ приказа
Дата издания приказа

2. Санат беру туралы бұрын алған үш куәлігі туралы мәліметтер
2.1 № 1 куәлік
Берілген күні
НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі
Берген орган
Куәліктің қолданылу мерзімі
Мамандығы
Біліктілік санаты
2.2 № 2 куәлік Берілген күні
НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі
Берген орган
Куәліктің қолданылу мерзімі
Мамандығы
Біліктілік санаты
2.3 № 3 куәлік
Берілген күні
НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі
Берген орган
Куәліктің қолданылу мерзімі
Мамандығы
Біліктілік санаты
3. Үміткердің үздіксіз кәсіптік дамуына ықпал ететін
іс-шараларға қатысқаны туралы ақпарат
4. Соңғы 5 жылда жинақталған сынақ бірлігінің жалпы саны
(негізгі және қосымша сынақ бірліктері)
5. Соңғы 5 жылда жинақталған негізгі сынақ бірлігінің саны:
1) біліктілігін жоғарылату куәлігі туралы мәліметтер
2) мәлімделген мамандық бойынша біліктілігін жоғарылату туралы
куәліктің нөмірі:
3) циклдың атауы
4) оқытушы ұйымның атауы
5) оқудың басталуы
6) оқудың аяқталуы
7) оқудың көлемі (сағатпен)
6. Соңғы 5 жыл ішінде жинақталған қосымша сынақ бірліктерінің
саны: Министрлік бекітетін жоғары және орта фармацевтикалық білімі
бар мамандар үшін санатты тағайындау кезінде сынақ бірліктерін қайта
есептеу жүйесіне сәйкес мәлімделген мамандық бойынша іс-шаралардан
өткенін куәландыратын құжат туралы мәліметтер (барлық іс-шараларды,
оқу тақырыбының атауын, оқытушы ұйымның атауын, оқудың басталуын,
оқудың аяқталуын, сағаттағы немесе сынақ бірліктеріндегі оқу көлемін
санамалап көрсету).

2. Сведения о трех ранее полученных свидетельства о присвоении категории
2.1 Свидетельство № 1
Дата выдачи
Номер НИКАД/регистрационный номер
Орган выдавший
Срок действия свидетельства
Специальность
Квалификационная категория
2.2 Свидетельство № 2
Дата выдачи
Номер НИКАД/регистрационный номер
Орган выдавший
Срок действия свидетельства
Специальность
Квалификационная категория
2.3 Свидетельство № 3
Дата выдачи
Номер НИКАД/регистрационный номер
Орган выдавший
Срок действия свидетельства
Специальность
Квалификационная категория
3. Информация об участии претендента в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию
4. Общее количество зачетных единиц, накопленных за последние 5 (пять) лет (основных и дополнительных зачетных единиц)
5. Количество основных зачетных единиц, накопленных за последние 5 (пять) лет:
1) сведения о свидетельстве повышения квалификации
2) номер свидетельства о повышении квалификации по заявляемой специальности
3) наименование цикла
4) название обучающей организации
5) начало обучения
6) окончание обучения
7) объем обучения в часах
6. Количество дополнительных зачетных единиц, накопленных за последние 5 (пять) лет: сведения о документе, свидетельствующем о прохождении мероприятий по заявляемой специальности в соответствии системой пересчета зачетных единиц при присвоении категории для специалистов с высшим и со средним фармацевтическим образованием, утверждаемом Министерством (перечислить все мероприятия, наименование темы обучения, название обучающей организации, начало обучения, окончание обучения, объем обучения в часах или зачетных единицах).