"Азаматтық пиротехникалық заттарды және олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, есепке алу, пайдалану тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 319 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 19 мамырдағы № 529 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 30 маусымда № 13857 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 25) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық пиротехникалық заттарды және олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 319 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11193 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 9 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларын бекіту туралы";
бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларында:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидалары";
Қағидалардың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы заңдарына сәйкес азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (бұдан әрі – пиротехникалық заттар мен бұйымдар) сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету тәртібін айқындайды.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Азаматтық пиротехникалық заттар мен бұйымдарды сатып алу, сақтау және есепке алу тәртібі";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 319 "Об утверждении Правил хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 мая 2016 года № 529. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2016 года № 13857.
В соответствии с подпунктом 25) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 319 "Об утверждении Правил хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11193, опубликованный 9 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
наименование приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением";
пункт 1 приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.";
в Правилах хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных указанным приказом:
наименование изложить в следующей редакции:
"Правила приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (далее – Правила) устанавливают порядок приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (далее – пиротехнические вещества и изделия) в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел", от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях".";
наименование главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок приобретения, хранения и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий";

мынадай мазмұндағы 3-1, 3-2, 3-3, 3-4-тармақтармен толықтырылсын:
3-1. Пиротехникалық заттар мен бұйымдарды әзірлеу, өндіру, пайдалану және сату жөніндегі қызметтің кіші түріне лицензиясы бар заңды тұлғалар (бұдан әрі – Заңды тұлғалар) оларды осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсаты негізінде сатып алады.
3-2. Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдар сатып алынғаннан кейін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 қазандағы № 1077 қаулысымен бекітілген өрт қауіпсіздігі ережелерінің талаптарына сәйкес келетін және есепке алынатын өнімнің сақталуын, есепке алынуын және бар-жоғын тексеру мүмкіндігін қамтамасыз ететін дайын пиротехникалық өнімді сату үшін арнайы жабдықталған меншікті немесе жалға алу құқығындағы үй-жайлардың және (немесе) сақтау қоймаларына орналастырылады.
3-3. Заңды тұлғалар қызмет көрсететін аумағында дайын пиротехникалық өнімдерді сату үшін арнайы жабдықталған үй-жай және (немесе) сақтау қоймасы орналасқан ішкі істер органына пиротехникалық заттар мен бұйымдарды сатып алуға рұқсатты алу үшін:
1) сатып алуға рұқсат алуға арналған еркін нысандағы өтінішін;
2) сатып алу кезінде пиротехникалық заттар мен бұйымдарға рұқсаты бар адамдарда "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша (психикалық аурулар, алкоголизм немесе нашақорлық) көрсеткіштердің жоқтығы туралы медициналық анықтамаларды;
3) пиротехникалық заттар мен бұйымдарды сатып алуға жауапты адамды (дарды) тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесін;
4) ерекшеліктерін қоса бере отырып, пиротехникалық заттар мен бұйымдарды жеткізуге немесе сатып алуға арналған шарттың (келісімшарттың) көшірмесін ұсынады.
Азаматтық және қызметтік қару айналымын бақылау жөніндегі полиция қызметкері ұсынылған құжаттарды және автоматтандырылған ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтерді:
пиротехникалық заттар мен бұйымдарға рұқсаты бар адамдарда соттылығының болмауы;
заңды тұлғада азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, пайдалану, сату қызметінің кіші түрлеріне лицензиясының, арнайы жабдықталған (меншікті немесе жалға алу құқығындағы) үй-жайлардың болуы мәніне тексереді және салыстыра тексеру нәтижелері қағаз тасымалдағышта қоса беріледі.

дополнить пунктами 3-1, 3-2, 3-3, 3-4 следующего содержания:
"3-1. Юридические лица, имеющие лицензии на подвиды деятельности по разработке, производству, использованию и торговле пиротехнических веществ и изделий (далее – Юридические лица) приобретают их на основании разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
3-2. Пиротехнические вещества и изделия с их применением после их приобретения помещаются в специально оборудованные помещения (на праве собственности или аренды) для реализации и (или) склады для хранения готовой пиротехнической продукции, соответствующие требованиям Правил пожарной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2014 года № 1077 и обеспечивающие сохранность, учет и возможность проверки наличия учитываемой продукции.
3-3. Юридические лица для получения разрешения на приобретение пиротехнических веществ и изделий в орган внутренних дел, на обслуживаемой территории которого расположено специально оборудованное помещение для реализации и (или) склад для хранения готовой пиротехнической продукции представляет:
1) заявление юридического лица для получения разрешения на приобретение в произвольной форме;
2) медицинские справки об отсутствии противопоказаний (психическое заболевание, алкоголизм или наркомания), у лиц, имеющих доступ к пиротехническим веществам и изделиям в период их приобретения по форме в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6697);
3) копия приказа о назначении лиц(а), ответственных за приобретение пиротехнических веществ и изделий;
4) копия договора (контракт) на поставку пиротехнических веществ и изделий с их применением, с приложением спецификации.
Сотрудник полиции по контролю за оборотом гражданского и служебного оружия, проверяет наличие представленных документов и сведений из автомотизированных информационных систем на предмет:
наличие у юридического лица лицензии на подвиды деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, специально оборудованных помещений (на праве собственности или аренды) и прикладывает результаты сверки на бумажном носителе;

3-4. Пиротехникалық бұйымдарды сату жөніндегі қызметтің кіші түріне лицензиясы бар заңды тұлғалар I-ден бастап III-ші сыныпты қауіпті пиротехникалық заттар мен бұйымдарды жеке тұлғаларға жеке пайдалану үшін сатып алуға рұқсатынсыз (еркін түрде) сатады.";
осы бұйрық 3-қосымшамен толықтырылсын.".
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу қорытындысын алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (И.В. Лепеха) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
________________ Д. Абаев
2016 жылғы 31 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
________________Ә. Исекешев
2016 жылғы 30 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 26 мамыр
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің 2016
жылғы 19 мамырдағы № 529 бұйрығына
қосымша
Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды сатып алу,
сақтау, есепке алу, пайдалану,
тасымалдау, жою, әкелу, әкету
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
_____________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы)
Азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасаған
бұйымдарды сатып алуға № ___ рұқсат
Қызмет түрі _________________________________________________________
Сатып алу мақсаты ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН, заңды тұлғаның мекенжайы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
қызметтік телефоны)
жеке жауапкершілігіне берілді.
Азаматтық пиротехникалық заттардың және бұйымдардың атауы мен саны осы рұқсатқа қосымшада көрсетілген
Рұқсаттың берілген күні 20 жылғы " "
Рұқсаттың қолданылу мерзімі 20 жылғы " "
Рұқсатты берген органның басшысы ____________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде)
Мөр орны
Азаматтық
пиротехникалық заттар
мен оларды қолданылып
жасалған бұйымдарды
сатып алуға
№ ___ рұқсатқа қосымша
Азаматтық пиротехникалық заттардың және бұйымдардың атауы мен саны
Р/с №
Атауы
Саны
Ескертпе

3-4. Юридические лица, реализуют физическим лицам пиротехнические вещества и изделия с 1-го по 3-й класс опасности для личного использования без разрешения на приобретение (свободно).";
дополнить приложением 3 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения заключения государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З. и Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_________________ Д. Абаев
31 мая 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_________________ А. Исекешев
30 мая 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ К. Бишимбаев
26 мая 2016 года
Приложение
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 19 мая 2016 года № 529
Приложение 3
к Правилам приобретения,
хранения, учета, использования,
перевозки, уничтожения, ввоза,
вывоза гражданских
пиротехнических веществ
и изделий с их применением
форма
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Разрешение
на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий
с их применением № ___
Вид деятельности_______________________________________________
Цель приобретения______________________________________________
Выдано ________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, БИН,
адрес юридического лица)
_____________________________________________________________________
под персональную ответственность______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного
лица, служебный телефон)
Наименования и количество гражданских пиротехнических веществ и
изделий указаны в приложении к настоящему разрешению
Дата выдачи разрешения " " 20___ года
Срок действия разрешения " " 20__ года
Руководитель органа, выдавшего разрешение______________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Приложение
к разрешению на приобретение
гражданских пиротехнических
веществ и изделий с их
применением № ___
Наименование и количество гражданских пиротехнических веществ и
изделий
№ п\п
Наименование
Количество
Примечание