Ағымдағы бос орындар және болжанатын жұмыс орындары дерекқорына қосу үшін қажетті мамандықтар мен бос жұмыс орындары туралы мәліметтер беруге арналған әкімшілік есепке алу нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 17 маусымдағы № 532 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 22 шілдеде № 13967 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 6 маусымдағы № 230 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.06.2018 № 230 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 17) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Ағымдағы бос орындар және болжанатын жұмыс орындары дерекқорына қосу үшін қажетті мамандықтар мен бос жұмыс орындары туралы мәліметтер беруге арналған әкімшілік есепке алу нысандары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Ағымдағы бос орындар және болжанатын жұмыс орындары дерекқорына қосу үшін болжамды жұмыс орындары бойынша сұранысқа ие мамандықтар туралы мәліметтер беруге арналған әкімшілік есепке алу нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесінің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі бір данасын баспа және электрондық түрде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

Об утверждении форм административного учета для представления сведений о востребованных специальностях и вакантных рабочих местах для включения в базу данных текущих вакансий и прогнозируемых рабочих мест
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 июня 2016 года № 532. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2016 года № 13967. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 июня 2018 года № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.06.2018 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 17) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму административного учета для представления сведений о востребованных вакантных рабочих местах и специальностях для включения в базу данных текущих вакансий и прогнозируемых рабочих мест согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму административного учета для представления сведений о востребованных специальностях по прогнозируемым рабочим местам для включения в базу данных текущих вакансий и прогнозируемых рабочих мест согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту занятости населения Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в печатном и электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;

5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
__________________ Н. Айдапкелов
2016 жылғы 17 маусым
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 маусымдағы
№ 532 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ағымдағы бос орындар және болжанатын жұмыс орындары дерекқорына қосу үшін қажетті мамандықтар мен бос жұмыс орындары туралы
МӘЛІМЕТТЕР
Есепті кезең 20___ жылғы "___"________________
Нысан индексі: 1-бжо (бос жұмыс орындары).
Ақпаратты жинау кезеңділігі: бос жұмыс орындарының пайда болуына қарай.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: экономикалық қызметтің барлық түрін жүзеге асыратын барлық заңды және жеке тұлғалар ұсынады.
Нысан кімге ұсынылады: аудандық (қалалық) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті орган.
Нысанды ұсыну мерзімі: бос жұмыс орны пайда болған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде.
(жалғасы)
Жолдың шифры
Кәсіп (лауазым) бойынша жұмыскерлер қажет
Кәсіпті (лауазымды) нақтылау
Жұмыскерлерге қажеттілік (адам)
Кәсіптер коды және базалық топтың атауы
Кәсіп (лауазым) атауы
барлығы
олардың ішінде
әйелдер

5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАНО
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Н. Айдапкелов
17 июня 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 17 июня 2016 года № 532
Форма, предназначеная для сбора аминистративных данных
СВЕДЕНИЯ
о востребованных специальностях и вакантных рабочих
местах для включения в базу данных текущих вакансий
и прогнозируемых рабочих мест
отчетный период "____"__________________ 20___ года
Индекс формы: 1-врм (вакантное рабочее место)
Периодичность сбора информации: по мере появления вакансий.
Круг лиц представляющих информацию: представляют все
юридические и физические лица, осуществляющие все виды экономической
деятельности.
Куда представляется форма: районные (городские) местные органы
по вопросам занятости.
Срок представления формы: в течение 3-х рабочих дней со дня
появления вакансии.
(Продолжение)
Шифр строки
Требуются работники по профессии (должности)
Уточнение профессии (должности)
Потребность в работниках (человек)
Код занятий и наименование базовой группы
Наименование профессии (должности)
Всего
из них
женщин

сәйкес жастар (14-29 жастағы)
1
2
3
4
5
6
7
Жиынтығы
x
x
x
Кестенің жалғасы
Талап етілетін білім деңгейі
Талап етілетін біліктілік деңгейі (тарифтік разряд, санат)
Кәсібі бойынша өтілі, жыл
Жұмыс сипаттамасы
Жұмыс режимі
Жалақы мөлшері (айына), теңге
8
9
10
11
12
13
x
x
x
x
x
x
Ескертпе: нысан осы нысанға қосымшада келтірілген түсіндірмеге сәйкес толтырылады
Ұйымның атауы _______________________________________________________
Экономикалық қызмет түрі ____________________________________________
Басшы __________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушының телефоны ___________________
Ұйымның мекенжайы және телефоны ___________________
М.О. (бар болса)
Ағымдағы бос орындар және
болжанатын жұмыс орындары
дерекқорына қосу үшін қажетті
мамандықтар мен бос жұмыс
орындары туралы мәліметтер
беруге арналған әкімшілік
есепке алу нысанға қосымша
Ағымдағы бос орындар және болжанатын жұмыс орындары дерекқорына қосу үшін "Қажетті мамандықтар мен бос жұмыс орындары туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қажетті мамандықтар мен бос жұмыс орындары туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 17) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Ағымдағы бос орындар және болжанатын жұмыс орындары дерекқорына қосу үшін қажетті мамандықтар мен бос жұмыс орындары туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыруды регламенттейді.
2. Нысанды жұмыс берушілер аудандық (қалалық) жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органдарға бос жұмыс орындары (бос лауазымдар) болған кезде олар пайда болған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде береді.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның тақырыбында бос орынның пайда болған күні жазылады.
Нысан жаңа жұмыс орындарын құру жоспарланған жағдайда олар пайда болғанға дейін бір айдан кешіктірмей ағымдағы күнтізбелік жыл ішінде жеке толтырылады.
Нысанның тақырыбында жоспарланған бос орын пайда болатын күн көрсетіледі.
4. Жұмыс берушінің экономикалық қызмет түрілерінің жіктелуі және кодталуы осы Түсіндірмеге 1-қосымшаға сәйкес толтырылады.
5. Ұйымның атауы құрылтай құжаттарына сәйкес толық немесе қысқартылған түрде толтырылады, егер жұмыс беруші жеке тұлға болса – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық көрсетіледі.

молодежи (14-29 лет)
1
2
3
4
5
6
7
Итого
х
х
х
Продолжение таблицы
Требуемый уровень образования
Требуемый уровень квалификации (тарифный разряд, категория)
Стаж по профессии, лет
Характер работы
Режим работы
Размер заработной платы (в месяц), тенге
8
9
10
11
12
13
х
х
х
х
Х
х
Примечание: форма заполнятеся согласно пояснению, приведенному в
приложении к настоящей форме
Наименование организации ____________________________________________
Вид экономической деятельности ______________________________________
Руководитель ________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель _________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон исполнителя ________________________________________
Адрес и телефон организации ________________________________
М.П. (при наличии)
Приложение
к форме административного учета
для предоставления сведений о
востребованных вакантных рабочих
местах и специальностях для включения
в базу данных текущих вакансий
и прогнозируемых рабочих мест
Пояснение по заполнению формы
"Сведения о востребованных вакантных рабочих местах и
специальностях" для включения в базу данных текущих вакансий и
прогнозируемых рабочих мест
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение по заполнению формы "Сведения о востребованных специальностях и вакантных рабочих местах для включения в базу данных текущих вакансий и прогнозируемых рабочих мест" (далее – Пояснение) разработано в соответствии с подпунктом 17) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" и регламентирует заполнение формы "Сведения о востребованных специальностях и вакантных рабочих местах для включения в базу данных текущих вакансий и прогнозируемых рабочих мест" (далее – форма).
2. Форма представляется работодателями районным (городским) уполномоченным органам по вопросам занятости при наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей) в течение 3-х рабочих дней со дня появления вакансии.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В заголовке формы заполняется дата появления вакансии.
Отдельно форма заполняется в случае планируемого создания новых рабочих мест в течение текущего календарного года не позднее, чем за месяц до их появления.
В заголовке формы указывается планируемая дата появления вакансии.
4. Классификация и кодирование видов экономической деятельности работодателя заполняется согласно Приложению 1 к настоящему Пояснению.
5. Наименование организации заполняется в соответствии с учредительными документами полностью или сокращенно, если работодатель физическое лицо – указывается фамилия, имя, отчество полностью (при его наличии).

6. Жұмыс берушінің мекенжайында оның нақты орналасқан жері туралы ақпарат және байланыс телефонының нөмірі қамтылады.
7. 1-бағанда жолдың шифры көрсетіледі.
8. 2-бағанда кәсіптер коды және базалық топтың атауы көрсетіледі.
9. 3-бағанда бос жұмыс орындары (бос лауазымдар) бар (немесе күтілетін) жұмысшылар кәсіптерінің және қызметшілер лауазымдарының атауы көрсетіледі.
10. 4-бағанда кәсіпті (лауазымды) нақтылау көрсетіледі, аталған жіктеу кәсіптердің кіші топтарына, құрамдас және базалық топтарына бөлінетін ірілендірілген топтар бойынша кәсіптерді сипаттауды көздейді – талаптарды мәндік детализациялау (мысалы, "қойма меңгерушісі" лауазымында – "құрылыс материалдары" деп нақтылау).
11. 5-бағанда бос жұмыс орындарының (бос лауазымдардың) жалпы саны көрсетіледі.
12. 6-бағанда әйелдерді жұмысқа орналастыру үшін бос жұмыс орындарының (бос лауазымдардың) саны көрсетіледі.
13. 7-бағанда жастарды (14 – 29 жастағы), оның ішінде осы жастағы әйелдерді жұмысқа орналастыру үшін бос жұмыс орындарының (бос лауазымдардың) саны көрсетіледі.
14. 8-бағанда білім деңгейіне қойылатын талап (жоғарыдан кейінгі, жоғары, ортадан кейінгі, техникалық және кәсіптік, жалпы орта, негізгі орта) көрсетіледі.
15. 9-бағанда талап етілетін біліктілік деңгейі, сондай-ақ ұйымдар басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамалары көрсетіледі.
16. 10-бағанда кәсібі (лауазымы) бойынша жұмыс өтілінің болуына қойылатын талап көрсетіледі. Егер өтіліне талап қойылмайтын болса, онда бағанға 0 қойылады.
17. 11-бағанда ұсынылатын жұмыстың сипаттамасы көрсетіледі, ол жұмыс сипаттамасының анықтамалығына сәйкес осы Түсіндірмеге 2-қосымшаға сәйкес толтырылады.
18. 12-бағанда ұсынылатын жұмыстың режимі (толық жұмыс күні, толық емес жұмыс күні, толық емес жұмыс аптасы, үйде істейтін жұмыс, вахталық әдіс) көрсетіледі.
19. 13-бағанда еңбек шартын жасаған жағдайда төленетін жалақы мөлшері көрсетіледі.
20. Толтырылған нысанға жұмыс берушінің лауазымды адамы қол қояды және нысанды толтырған күні қойылады.
"Ағымдағы бос орындар және
болжанатын жұмыс орындары
дерекқорына қосу үшін қажетті
мамандықтар мен бос жұмыс орындары
туралы мәліметтер" нысанын толтыру
бойынша түсіндірмеге 1-қосымша
Барлық экономикалық қызмет түрлерінің жіктелуі және кодталуы
Секция
Атауы
Бөлімдер
А
Ауыл, орман және балық шаруашылығы

6. Адрес работодателя содержит информацию о его фактическом месте нахождения и контактный номер телефона.
7. В графе 1 указывается шифр строки.
8. В графе 2 указывается код занятий и наименование базовой группы.
9. В графе 3 указывается наименование профессий рабочих и должностей служащих, по которым имеются (или ожидаются) свободные рабочие места (вакантные должности).
10. В графе 4 указывается уточнение профессии (должности), данная классификация предполагает описание занятий по укрупненным группам, подразделяющихся на подгруппы, составные и базовые группы занятий –предметная детализация требований (например, должность "заведующий складом" - уточнение "строительных материалов").
11. В графе 5 указывается общее число свободных рабочих мест (вакантных должностей).
12. В графе 6 указывается число свободных рабочих мест (вакантных должностей), для трудоустройства женщин.
13. В графе 7 указывается число свободных рабочих мест (вакантных должностей) для трудоустройства молодежи (в возрасте 14 – 29 лет), в том числе женщин этого возраста.
14. В графе 8 указывается требование к уровню образования (послевузовское, высшее, послесреднее, техническое и профессиональное, общее среднее, основное среднее).
15. В графе 9 указывается требуемый уровень квалификации, а также типовые квалификационные характеристики должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций.
16. В графе 10 указывается требование к наличию стажа работы по профессии (должности). Если требования к стажу не предъявляются, то в графе ставится 0.
17. В графе 11 указывается характер предлагаемой работы, который заполняется в соответствии со справочником характера работы согласно Приложению 2 к настоящему Пояснению.
18. В графе 12 указывается режим предлагаемой работы (полный рабочий день, неполный рабочий день, неполная рабочая неделя, надомная работа, вахтовый метод).
19. В графе 13 указывается размер заработной платы, которая будет выплачиваться в случае заключения трудового договора.
20. Заполненная форма подписывается должностным лицом работодателя и проставляется дата заполнения формы.
Приложение 1
к Пояснению по заполнению формы
"Сведения о востребованных вакантных
рабочих местах и специальностях"
для включения в базу данных текущих
вакансий и прогнозируемых рабочих мест
Классификация и кодирование всех видов
экономической деятельности
Секции
Наименование
Разделы
А
Сельское, лесное и рыбное хозяйство

1. Тұрақты жұмыс
негізгі тұрақты;
қоса атқарылатын тұрақты;
квота бойынша тұрақты;
сабақтан тыс уақыттағы тұрақты;
өзге де тұрақты жұмыс.
2. Уақытша жұмыс
негізгі уақытша;
қоса атқарылатын уақытша;
квота бойынша уақытша;
мердігерлік шарт бойынша уақытша;
сабақтан тыс уақыттағы уақытша;
өзге де уақытша жұмыстар.
3. Маусымдық жұмыс:
негізгі маусымдық;
қоса атқарылатын маусымдық;
сабақтан тыс уақыттағы маусымдық;
өзге де маусымдық жұмыс.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 17 маусымдағы
№ 532 бұйрығына
2-қосымша
Ағымдағы бос орындар және болжанатын жұмыс орындары дерекқорына қосу үшін болжанатын жұмыс орындары бойынша қажетті мамандықтар туралы МӘЛІМЕТТЕР
Есепті кезең 20___ жылғы "___"________________
Нысан индексі: 1-болжам.
Ақпаратты жинау кезеңділігі: жыл сайын 1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша жылына екі рет.
Ақпараттарды ұсынатын адамдар тобы: экономикалық қызметтің барлық түрлерін жүзеге асыратын барлық заңды тұлғалар ұсынады.
Нысан кімге ұсынылады: аудандық (қалалық) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті орган.
Нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 1 сәуірден және 1 қазаннан кешіктірмей.
Жолдың шифры
Кәсіп (лауазым) бойынша қажетті жұмыскерлер
Кәсіпті (лауазымды) нақтылау
Талап етілетін білім деңгейі
Талап етілетін біліктілік деңгейі (разряд)
Жұмыскерлерге, мамандарға болжамды қажеттілік (адам)
Кәсіптер коды және базалық топтың атауы
Кәсіп (лауазым) атауы
барлығы
оның ішінде жылдар бойынша
___ жыл
___ жыл
___
жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиынтығы
Х
Х
Х
Х
Х
Ескертпе: нысан осы нысанға қосымшада келтірілген түсіндірмеге сәйкес толтырылады
Ұйымның атауы________________________________________________________
Экономикалық қызмет түрі_____________________________________________
Басшы __________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушының телефоны ___________________
Ұйымның мекенжайы және телефоны ___________________
М.О. (бар болса)
Ағымдағы бос орындар және
болжанатын жұмыс орындары
дерекқорына қосу үшін қажетті
мамандықтар мен бос жұмыс
орындары туралы мәліметтер
беруге арналған әкімшілік
есепке алу нысанына қосымша
"Ағымдағы бос орындар және болжанатын жұмыс орындары дерекқорына қосу үшін болжанатын жұмыс орындары бойынша қажетті мамандықтар туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Постоянная работа:
постоянная основная;
постоянная по совместительству;
постоянная по квоте;
постоянная в свободное от учебы время;
прочая постоянная работа.
2. Временная работа:
временная основная;
временная по совместительству;
временная по квоте;
временная по договору подряда;
временная в свободное от учебы время;
прочие временные работы.
3. Сезонная работа:
сезонная основная;
сезонная по совместительству;
сезонная в свободное от учебы время;
прочая сезонная работа.
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
от 17 июня 2016 года № 532
СВЕДЕНИЯ
о востребованных специальностях по прогнозируемым рабочим
местам для включения в базу данных текущих вакансий и
прогнозируемых рабочих мест
отчетный период "____"______________20___года
Индекс формы: 1-прогноз.
Периодичность сбора информации: два раза в год по состоянию на
1 апреля и 1 октября ежегодно.
Круг лиц представляющих информацию: представляют все
юридические и физические лица, осуществляющие все виды экономической
деятельности.
Куда представляется форма: районные (городские) местные органы
по вопросам занятости.
Срок представления формы: не позднее 1 апреля и 1 октября,
следующего за отчетным периодом.
Шифр строки
Требуемые работники по профессии (должности)
Уточнение профессии (должности)
Требуемый уровень образования
Требуемый уровень квалификации (тарифный разряд, категория)
Прогнозная потребность в работниках, специалистах (человек)
Код занятий и наименование базовой группы
Наименование профессии (должности)
Всего
в том числе по годам
___год
___год
___год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
х
х
х
х
х
Примечание: форма заполнятеся согласно пояснению, приведенному в
приложении к настоящей форме
Наименование организации ____________________________________________
Вид экономической деятельности ______________________________________
Руководитель _________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель __________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон исполнителя________________________________________
Адрес и телефон организации ________________________________
М.П. (при наличии)
Приложение
к форме административного учета
для представления сведений о
востребованных специальностях
по прогнозируемым рабочим местам
для включения в базу данных текущих
вакансий и прогнозируемых рабочих мест
Пояснение по заполнению формы
"Сведения о востребованных специальностях по прогнозируемым
рабочим местам" для включения в базу данных текущих вакансий и
прогнозируемых рабочих мест

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Ағымдағы бос орындар және болжанатын жұмыс орындары бойынша қажетті мамандықтар туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 17) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Болжанатын жұмыс орындары бойынша қажетті мамандықтар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Нысанды жұмыскерлер мен мамандарға қажеттілік туралы мәліметтер болған кезде жұмыс берушілер аудандық (қалалық) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдарға береді.
3. Әрбір кейінгі жылға нысанды толтыру кезінде болжанатын кезең бір жылға жылжытылады (мысалы, 2016 жылы құрған кезде болжам 2017, 2018, 2019 және 2020 жылдарға жасалатын болады).
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Жұмыс берушінің атауы құрылтай құжаттарына сәйкес толық немесе қысқартылған түрде толтырылады, егер жұмыс беруші жеке тұлға болса – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық көрсетіледі.
5. Жұмыс берушінің экономикалық қызмет түрілерінің жіктелуі және кодталуы осы Түсіндірмеге Косымшаға сәйкес толтырылады.
6. Жұмыс берушінің мекенжайында оның нақты орналасқан жері туралы ақпарат және байланыс телефонының нөмірі қамтылады.
7. 1-бағанда жолдың шифры көрсетіледі.
8. 2-бағанда кәсіптер коды және базалық топтың атауы көрсетіледі.
9. 3-бағанда жаңа жұмыс орындарын (лауазымдар) құру жоспарланатын және қызметкерлер мен мамандарға қажеттілік байқалатын жұмысшылар кәсіптерінің және қызметшілер лауазымдарының атауы көрсетіледі.
10. 4-бағанда кәсіпті (лауазымды) нақтылау көрсетіледі, аталған жіктеу кәсіптердің кіші топтарына, құрамдас және базалық топтарына бөлінетін ірілендірілген топтар бойынша кәсіптерді сипаттауды көздейді – талаптарды мәндік детализациялау (мысалы, "қойма меңгерушісі" лауазымында – "құрылыс материалдары" деп нақтылау).
11. 5-бағанда білім деңгейіне қойылатын талап (жоғарыдан кейінгі, жоғары, ортадан кейінгі, техникалық және кәсіптік, жалпы орта, негізгі орта) көрсетіледі.
12. 6-бағанда талап етілетін біліктілік деңгейі, сондай-ақ ұйымдар басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамалары көрсетіледі.
13. 7-бағанда болжамды кезеңнің барлығына талап етілетін қызметкерлер мен мамандардың жалпы саны көрсетіледі.
14. 8–10-бағандарда қызметкерлер мен мамандардың жылдар бойынша талап етілетін жалпы саны көрсетіледі.
15. Толтырылған нысанға нысанды толтырған мемлекеттік органның лауазымды адамы қол қояды және нысанға қол қойылған күн жазылады.
"Ағымдағы бос орындар және болжанатын
жұмыс орындары дерекқорына қосу үшін
болжанатын жұмыс орындары бойынша
қажетті мамандықтар туралы мәліметтер"
нысанын толтыру жөніндегі түсіндірмеге
қосымша
Барлық экономикалық қызмет түрлерінің жіктелуі және кодталуы
Секция
Атауы
Бөлім дер
А
Ауыл, орман және балық шаруашылығы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение по заполнению формы "Сведения о востребованных специальностях по прогнозируемым рабочим местам" для включения в базу данных текущих вакансий и прогнозируемых рабочих мест (далее - Пояснение) разработано в соответствии с подпунктом 17) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" и детализирует порядок заполнения формы "Сведения о востребованных специальностях по прогнозируемым рабочим местам" (далее – форма).
2. Форма представляется работодателями районным (городским) уполномоченным органам по вопросам занятости при наличии сведений о потребности в работниках и специалистах.
3. При заполнении формы на каждый последующий год, прогнозируемый период отодвигается на один год (например, при составлении в 2016 году прогноз будет составляться на 2017, 2018 и 2019 годы).
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. Наименование работодателя заполняется в соответствии с учредительными документами полностью или сокращенно, если работодатель физическое лицо – указывается фамилия, имя, отчество полностью (при его наличии).
5. Классификация и кодирование всех видов экономической деятельности заполняется согласно Приложению к настоящему Пояснению.
6. Адрес работодателя содержит информацию о его фактическом месте нахождения и контактный номер телефона.
7. В графе 1 указывается шифр строки.
8. В графе 2 указывается код занятий и наименование базовой группы.
9. В графе 3 указывается наименование профессии рабочих и должностей служащих, по которым планируется создать новые постоянные рабочие места (должности) и наблюдать потребность в работниках и специалистах.
10. В графе 4 указывается уточнение профессии (должности), данная классификация предполагает описание занятий по укрупненным группам, подразделяющихся на подгруппы, составные и базовые группы занятий –предметная детализация требований (например, должность "заведующий складом" - уточнение "строительных материалов").
11. В графе 5 указывается требование к уровню образования (послевузовское, высшее, послесреднее, техническое и профессиональное, общее среднее, основное среднее).
12. В графе 6 указывается требуемый уровень квалификации, а также типовые квалификационные характеристики должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций.
13. В графе 7 указывается общее количество требуемых работников и специалистов за весь прогнозируемый период.
14. В графах 8-10 указывается количество требуемых работников и специалистов по годам.
15. Заполненная форма подписывается должностным лицом работодателя, заполнившего форму и проставляется дата подписания формы.
Приложение
к Пояснению по заполнению формы
"Сведения о востребованных специальностях
по прогнозным рабочим местам"
для включения в базу данных текущих
вакансий и прогнозируемых рабочих мест
Классификация и кодирование всех видов
экономической деятельности
Секции
Наименование
Разделы
А
Сельское, лесное и рыбное хозяйство