"Қазақстан Республикасының аумағында, сондай-ақ ғарыш кеңістігінде ғарыш жүйелерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 525 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 485 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 28 шілдеде № 14038 болып тіркелді
«Құқықтық актiлер туралы» 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының аумағында, сондай-ақ ғарыш кеңістігінде ғарыш жүйелерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 525 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12090 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 қазанда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында, сондай-ақ ғарыш кеңістігінде ғарыш жүйелерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларында:
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) ғылыми зерттеулер (жоба алды зерттеулер, техникалық тапсырманы әзірлеу) және тәжірибелік – конструкторлық жұмыстар;»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Ғылыми зерттеулер «Ғылым туралы» 2011 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына, сондай-ақ Заңның 14-бабына сәйкес жүзеге асырылады.».
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті (М.М. Молдабеков):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 апреля 2015 года № 525 "Об утверждении Правил создания и эксплуатации (применения) космических систем на территории Республики Казахстан, а также в космическом пространстве"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 485. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июля 2016 года № 14038
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года «О правовых актах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 апреля 2015 года № 525 «Об утверждении Правил создания и эксплуатации (применения) космических систем на территории Республики Казахстан, а также в космическом пространстве» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12090, опубликованный 20 октября 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет»), следующие изменения:
в Правилах создания и эксплуатации (применения) космических систем на территории Республики Казахстан, а также в космическом пространстве, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
«1) научные исследования (предпроектные исследования, разработка технического задания) и опытно-конструкторские работы;»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Научные исследования осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года «О науке», а также согласно статье 14 Закона.».
2. Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Молдабеков М.М.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему «Әділет» в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі                                   Ә. Исекешев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
_______________ Е. Сағадиев
2016 жылғы 20 маусым
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
_______________ И. Тасмағамбетов
2016 жылғы 8 шілде
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
_______________ В. Жұмақанов
2016 жылғы 28 маусым
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_______________ Қ. Қасымов
2016 жылғы 1 шілде
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_______________ Қ. Бозымбаев
2016 жылғы 25 маусым

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан                       А. Исекешев
«СОГЛАСОВАН»
Министр образования и науки
Республики Казахстан
______________________ Е. Сагадиев
20 июня 2016 год
«СОГЛАСОВАН»
Министр обороны
Республики Казахстан
______________________ И. Тасмагамбетов
8 июля 2016 год
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
______________________ В. Жумаканов
28 июня 2016 год
«СОГЛАСОВАН»
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
______________________ К. Касымов
1 июля 2016 год
«СОГЛАСОВАН»
Министр энергетики
Республики Казахстан
______________________ К. Бозумбаев
2016 год