"Салық тіркелімдерінің нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 271 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 19 қазандағы № 555 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 16 қарашада № 14428 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 388 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 19.03.2018 № 388 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық тіркелімдерінің нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 271 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11076 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес инвестициялық салық преференцияларын қолдану бойынша салық тіркелімінің нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес тіркелген активтер топтарының (кіші топтарының) құндық теңгерімдерін айқындау және тіркелген активтер бойынша кейінгі шығыстар бойынша салық тіркелімінің нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес туынды қаржы құралдары бойынша салық тіркелімінің нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесі шегерімге жатқызған басқарушылық және жалпы әкімшілік шығыстарының сомалары бойынша салық тіркелімінің нысаны;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік есепте төленбеген, мерзімі өткен кредит (қарыз) және ол бойынша сыйлықақы, құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешек түрінде борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды есепке алу бойынша салық тіркелімі нысаны;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес кредит (қарыз) бойынша және оған сыйлықақы бойынша үмiтсiз берешекті кешіруге байланысты борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды есепке алу бойынша салық тізілімі нысаны;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес туроператордың қызметі бойынша салық тіркелімінің нысаны;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес табыстарды есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны;

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 271 "Об утверждении форм налоговых регистров и Правил их составления"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 октября 2016 года № 555. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 ноября 2016 года № 14428. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 19.03.2018 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 271 "Об утверждении форм налоговых регистров и Правил их составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11076, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 10 июня 2015 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму налогового регистра по применению инвестиционных налоговых преференций согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму налогового регистра по определению стоимостных балансов групп (подгрупп) фиксированных активов и последующих расходов по фиксированным активам согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму налогового регистра по производным финансовым инструментам согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму налогового регистра по суммам управленческих и общеадминистративных расходов юридического лица-нерезидента, отнесенным на вычеты его постоянным учреждением в Республике Казахстан согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму налогового регистра по учету уменьшения в бухгалтерском учете размера требования к должнику в виде неоплаченного просроченного кредита (займа) и вознаграждения по нему, дебиторской задолженности по документарным расчетам и гарантиям согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму налогового регистра по учету уменьшения размера требования к должнику в связи с прощением безнадежной задолженности по кредиту (займу) и вознаграждению по нему согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму налогового регистра по услугам туроператора согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму налогового регистра по учету доходов согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны;
10) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны;
11) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы мен жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы бойынша салық міндеттемелерін есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны;
12) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес салық тіркелімдері нысандарын жасау қағидасы;
13) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес 1.1 "Бухгалтерлік баланс" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
14) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес 1.2 "Қаржылық-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есеп" (үстеме пайда салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
15) осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес 1.3 "Өндірілген және сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қозғалысы туралы есеп" (қосылған құн салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
16) осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес 1.4 "Өндірілген өнімнің, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің өзіндік құны" (пайдалы қазбаларды өндіру салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
17) осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес 1.5 "Дебиторлық және кредиторлық берешекті таратып жазу" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
18) осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес 2.1 "Бухгалтерлік баланс" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
19) осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес 2.2 "Кірістер мен шығыстар туралы есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
20) осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес 2.3 "Дебиторлық және кредиторлық берешекті таратып жазу" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
21) осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес 3.1 "Зейнетақы активтері бойынша есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
22) осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес 3.2 "Зейнетақы активтерін басқару бойынша есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
23) осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес 3.3 "Бухгалтерлік баланс" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";

9) форму налогового регистра по учету приобретенных товаров, работ и услуг согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму налогового регистра по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления, согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму налогового регистра по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду и плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) правила составления форм налоговых регистров согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму налогового регистра 1.1 "Бухгалтерский баланс" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму налогового регистра 1.2 "Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности" (по налогу на сверхприбыль) согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму налогового регистра 1.3 "Отчет о движении произведенных и приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг" (по налогу на добавленную стоимость) согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму налогового регистра 1.4 "Себестоимость произведенной продукции, выполненных работ, оказанных услуг" (по налогу на добычу полезных ископаемых) согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму налогового регистра 1.5 "Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму налогового регистра 2.1 "Бухгалтерский баланс" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму налогового регистра 2.2 "Отчет о доходах и расходах" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму налогового регистра 2.3 "Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму налогового регистра 3.1 "Отчет по пенсионным активам" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму налогового регистра 3.2 "Отчет по управлению пенсионными активами" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму налогового регистра 3.3 "Бухгалтерский баланс" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 23 к настоящему приказу;

24) осы бұйрықтың 24-қосымшасына сәйкес 3.4 "Кірістер және шығыстар туралы есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
25) осы бұйрықтың 25-қосымшасына сәйкес 4.1 "Сақтандыру қызметі туралы есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
26) осы бұйрықтың 26-қосымшасына сәйкес 4.2 "Бухгалтерлік баланс" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
27) осы бұйрықтың 27-қосымшасына сәйкес 4.3 "Кірістер және шығыстар туралы есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
28) осы бұйрықтың 28-қосымшасына сәйкес 5 "Алдағы (ағымдағы) күнтізбелік жылға қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарланатын көрсеткіштері туралы" салық тіркелімінің нысаны;
29) осы бұйрықтың 29-қосымшасына сәйкес салық тіркелімдері (1.1-1.5, 2.1-2.3, 3.1-3.4, 4.1-4.3, 5 нысандары) түріндегі, мониторингке жататын ірі салық төлеушілерімен табыс етілетін, мониторинг бойынша есептілікті жасау қағидасы;
30) осы бұйрықтың 30-қосымшасына сәйкес жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлік алғаны туралы салық тіркелімінің нысаны;
31) осы бұйрықтың 31-қосымшасына сәйкес жеке және (немесе) заңды тұлғалар және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелері шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақша және (немесе) өзге мүлік туралы салық тіркелімінің нысаны;
32) осы бұйрықтың 32-қосымшасына сәйкес жеке және (немесе) заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті жаратуы туралы салық тіркелімінің нысаны бекітілсін.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Салық тіркелімінің нысандарын жасау қағидаларына келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"1 тарау. Жалпы ережелер";
2 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"2 тарау. Инвестициялық салық преференцияларын қолдану бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау";
3 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"3 тарау. Тіркелген активтер топтарының (кіші топтарының) құндық теңгерімдерін айқындау және тіркелген активтер бойынша кейінгі шығыстар бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау";
4 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"4 тарау. Туынды қаржы құралдары бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау";
5 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"5 тарау. Резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесі шегерімге жатқызған басқарушылық және жалпыәкімшілік шығыстарының сомалары бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау";
6 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"6 тарау. Бухгалтерлік есепте төленбеген, мерзімі өткен кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы, құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешек түрінде борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау";
7 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"7 тарау. Кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы жөніндегі үмiтсiз берешекті кешіруге байланысты, борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау";
8 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"8 тарау. Туроператор қызметтері бойынша салық тіркелімінің нысандарын жасау";
9 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"9 тарау. Табыстарды есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау";
10 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"10 тарау. Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысандарын жасау";
11 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"11 тарау. Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау";
12 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"12 тарау. Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін және жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салықтық міндеттемелерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау";
13 тараудың басы келесі мәтінде берілсін:
"13 тарау. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымның ауыл шаруашылығы өнімін жеке қосалқы шаруашылықпен айналысатын тұлғадан сатып алуын және оны өткізуін есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау".;

24) форму налогового регистра 3.4 "Отчет о доходах и расходах" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму налогового регистра 4.1 "Отчет о страховой деятельности" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму налогового регистра 4.2 "Бухгалтерский баланс" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) форму налогового регистра 4.3 "Отчет о доходах и расходах" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) форму налогового регистра 5 "О планируемых показателях финансово-хозяйственной деятельности на предстоящий (текущий) календарный год" согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) правила составления отчетности по мониторингу, предоставляемой крупными налогоплательщиками, подлежащими мониторингу, в виде налоговых регистров (формы 1.1-1.5, 2.1-2.3, 3.1-3.4, 4.1-4.3, 5) согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) форму налогового регистра о получении физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) форму налогового регистра о полученных физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица деньгах и (или) иного имущества, полученных от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) форму налогового регистра о расходовании физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества, полученных от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства согласно приложению 32 к настоящему приказу.";
В Правила составления форм налоговых регистров, утвержденные указанным приказом, внести следующие изменения и дополнения:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
Заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Составление формы налогового регистра по применению инвестиционных налоговых преференций";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Составление формы налогового регистра по определению стоимостных балансов групп (подгрупп) фиксированных активов и последующим расходам по фиксированным активам";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Составление формы налогового регистра по производным финансовым инструментам";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Составление формы налогового регистра по суммам управленческих и общеадминистративных расходов юридического лица-нерезидента, отнесенным на вычеты его постоянным учреждением в Республике Казахстан";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Составление формы налогового регистра по учету уменьшения в бухгалтерском учете размера требования к должнику в виде неоплаченного просроченного кредита (займа) и вознаграждения по нему, дебиторской задолженности по документарным расчетам и гарантиям";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Составление формы налогового регистра по учету уменьшения размера требования к должнику в связи с прощением безнадежной задолженности по кредиту (займу) и вознаграждению по нему";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Составление формы налогового регистра по услугам туроператора";
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Составление формы налогового регистра по учету доходов";
заголовок главы 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Составление формы налогового регистра по учету приобретенных товаров, работ и услуг";
заголовок главы 11 изложить в следующей редакции:
"Глава 11. Составление формы налогового регистра по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления";
заголовок главы 12 изложить в следующей редакции:
"Глава 12. Составление формы налогового регистра по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду и за пользование водными ресурсами поверхностных источников";
заголовок главы 13 изложить в следующей редакции:
"Глава 13. Составление формы налогового регистра по учету закупа у лица, занимающегося личным подсобным хозяйством, сельскохозяйственной продукции заготовительной организацией в сфере агропромышленного комплекса и ее реализации".;

Келесі мазмұндағы 14, 15 және 16 тарау дерімен толықтырылсын:
"14 тарау. Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлік алғаны туралы салық тіркелімінің нысанын жасау
80. Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлік алғаны туралы салық тіркелімінің нысаны.
81. "Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлік алғаны туралы мәліметтер" кестесінде:
1) 1 - бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2 - бағанда – алуға жататын ақша сомасы. Осы бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
3) 3 - бағанда – алуға жататын жылжымайтын мүлік, көлік құралы және өзге мүлік туралы мәліметтер;
4) 4 - бағанда – мүліктің сәйкестендіру нөмірі (бар болса);
5) 5 - бағанда – алуға жататын мүлік саны көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
6) 6 - бағанда - алуға жататын мүліктің құны. Осы бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
7) 7 - бағанда – қызмет түрі:
А – заң көмегін көрсету, оның ішінде құқықтық ақпараттандыру, қорғау және азаматтар мен ұйымдардың мүдделерін қорғау, сондай-ақ оларға кеңес беру;
В – қоғамдық пікір сауалнамаларын, әлеуметтік сауалнамаларды зерделеу және өткізу (коммерциялық мақсатта өткізілетін қоғамдық пікір сауалнамалары мен әлеуметтік сауалнамаларды қоспағанда), сондай-ақ олардың нәтижелерін тарату және жариялау;
С – коммерциялық мақсатта жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, ақпарат жинау, талдау және тарату;
8) 8-бағанда – ақша не (немесе) өзге мүлікті алу көзінің коды:
1 – шетел мемлекеті;
2 – халықаралық не шетел ұйымы;
3 – шетелдік;
4 – азаматтығы жоқ тұлға;
9) 9 – бағанда – ақша не (немесе) өзге мүлікті беруді болжайтын субъектінің елінің атауы;
10) 10 - бағанда – ақша не (немесе) өзге мүлікті беруді болжайтын субъектінің резиденттік елінің атауы;

дополнить главами 14, 15 и 16 следующего содержания:
"Глава 14. Составление формы налогового регистра о получении физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства
80. Форма налогового регистра о получении физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства.
81. В таблице "Сведения о получении физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – сумма денег, подлежащих получению. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
3) в графе 3 – сведения о подлежащих получению недвижимого имущества, транспортного средства и иного имущества;
4) в графе 4 – идентификационный номер (при его наличии) имущества;
5) в графе 5 – количество имущества, подлежащего получению.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
6) в графе 6 – стоимость имущества, подлежащего получению. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
7) в графе 7 – виды деятельности:
А – оказание юридической помощи, в том числе правовое информирование, защиту и представительство интересов граждан и организаций, а также их консультирование;
В – изучение и проведение опросов общественного мнения, социологических опросов (за исключением опросов общественного мнения и социологических опросов, проводимых в коммерческих целях), а также распространение и размещение их результатов;
С – сбор, анализ и распространение информации, за исключением случаев, когда указанная деятельность осуществляется в коммерческих целях;
8) в графе 8 – код источника получения денег и (или) иного имущества:
1 – иностранное государство;
2 – международная и иностранная организация;
3 – иностранец;
4 – лицо без гражданства;
9) в графе 9 – наименование страны субъекта, предполагающего передачу денег и (или) иного имущества;
10) в графе 10 – наименование субъекта, предполагающего передачу денег и (или) иного имущества, в стране резидентства;

11) 11 - бағанда – ақша не (немесе) өзге мүлікті беруді болжайтын субъектінің тіркеу нөмірі, азаматтығы жоқ тұлғалар бойынша жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі;
12) 12 - бағанда – мәміле жасасу туралы құжаттың (құжат болған жағдайда) күні;
13) 13 - бағанда – мәміле жасасу туралы құжаттың (құжат болған жағдайда) нөмірі көрсетіледі.
15 тарау. Жеке және (немесе) заңды тұлғалар және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелері шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақша және (немесе) өзге мүлік туралы салық тіркелімінің нысанын жасау
82. Жеке және (немесе) заңды тұлғалар және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелері шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақша және (немесе) өзге мүлік туралы салық тіркелімінің нысаны.
83. "Жеке және заңды тұлғалар және (немесе) заңды тұлғалардың құрылымдық тарау шелері шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақша және (немесе) өзге мүлік туралы мәліметтер" кестесінде:
1) 1- бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2 - бағанда – мәлімет берілген күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген бағам бойынша ұлттық валютада нақты алынған ақша сомасы. Бұл бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
3) 3 - бағанда – іс жүзінде алынған жылжымайтын мүлік, көлік құралы және өзге мүлік туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) 4 - бағанда – нақты алынған мүліктердің сәйкестендіру нөмірлері (бар болса) көрсетіледі.
5) 5 - бағанда – нақты алынған мүліктердің саны көрсетіледі. Бұл бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
6) 6 - бағанда – мәлімет берілген күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген бағам бойынша ұлттық валютада нақты алынған мүліктің құны көрсетіледі. Бұл бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
7) 7 - бағанда – іс жүзінде ақша және (немесе) өзге мүлікті алу күні;
8) 8 - бағанда – қызмет түрлері:
А – заң көмегін көрсету, оның ішінде құқықтық ақпараттандыру, қорғау және азаматтар мен ұйымдардың мүдделерін қорғау, сондай-ақ оларға кеңес беру;
В – қоғамдық пікір сауалнамаларын, әлеуметтік сауалнамаларды зерделеу және өткізу (коммерциялық мақсатта өткізілетін қоғамдық пікір сауалнамалары мен әлеуметтік сауалнамаларды қоспағанда), сондай-ақ олардың нәтижелерін тарату және жариялау кезінде;
С – коммерциялық мақсатта жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, ақпарат жинау, талдау және тарату;

11) в графе 11 – регистрационный номер субъекта, предполагающего передачу денег и (или) иного имущества, по лицам без гражданства указывается номер документа, удостоверяющего личность;
12) в графе 12 – дата документа о заключении сделки (при наличии документа);
13) в графе 13 – номер документа о заключении сделки (при наличии документа).
Глава 15. Составление формы налогового регистра о полученных физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства
82. Форма налогового регистра о полученных физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства.
83. В таблице "Сведения о полученных физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – фактически полученная сумма денег в национальной валюте по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату представления сведений. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
3) в графе 3 – указываются сведения о фактически полученном недвижимом имуществе, транспортном средстве и ином имуществе;
4) в графе 4 – идентификационный номер (при его наличии) фактически полученного имущества;
5) в графе 5 – количество фактически полученного имущества. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
6) в графе 6 – стоимость фактически полученного имущества в национальной валюте по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату представления сведений.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
7) в графе 7 – фактическая дата получения денег и (или) иного имущества;
8) в графе 8 – виды деятельности:
А – оказание юридической помощи, в том числе правовое информирование, защиту и представительство интересов граждан и организаций, а также их консультирование;
В – изучение и проведение опросов общественного мнения, социологических опросов (за исключением опросов общественного мнения и социологических опросов, проводимых в коммерческих целях), а также распространение и размещение их результатов;
С – сбор, анализ и распространение информации, за исключением случаев, когда указанная деятельность осуществляется в коммерческих целях;

9) 9-бағанда – ақша және (немесе) өзге мүлікті алу көзінің коды:
1 – шетел мемлекеті;
2 – халықаралық не шетел ұйымы;
3 – шетелдік;
4 – азаматтығы жоқ тұлға;
10) 10-бағанда – ақша және (немесе) өзге мүлікті берген субьектінің резиденттік еліндегі атауы.
Осы Қағидалардың мақсатында субьекті – шетел мемлекеті, халықаралық және шетел ұйымы, шетелдіктер, азаматтығы жоқ тұлғалар;
11) 11 - бағанда – ақша және (немесе) өзге мүлікті берген субьектінің елінің атауы;
12) 12 - бағанда – ақша және (немесе) өзге мүлікті берген субьектінің резиденттік еліндегі тіркеу нөмірі. Азаматтығы жоқ тұлғалар бойынша жеке басын куәландыратын құжат нөмірі көрсетіледі;
13) 13 - бағанда – мәміле жасасу туралы құжаттың күні (құжат болған жағдайда);
14) 14 - бағанда – мәміле жасасу туралы құжаттың нөмірі (құжат болған жағдайда);
15) 15 - бағанда – төлем түрі (қолма-қол ақша алу жағдайында - 1, қолма-қол ақшасыз - 2);
16) 16 - бағанда – банктің атауы.
16 тарау. Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті жаратуы туралы салық тіркелімінің нысанын жасау
84. Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті жаратуы туралы салық тіркелімінің нысаны.
85. "Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті жаратуы туралы мәліметтер" кестесінде:
1) 1- бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2 - бағанда – шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлікті алу және жұмсау туралы мәміле жасасқан тұлға ақша және (немесе) өзге мүлік берген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі не заңды тұлғаның және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық тарау шесінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) 3 - бағанда – шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлікті алу және жұмсау туралы мәміле жасасқан тұлға ақша және (немесе) өзге мүлік берген жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе заңды тұлғаның және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық тарау шесінің атауы;

9) в графе 9 – код источника получения денег и (или) иного имущества:
1 – иностранное государство;
2 – международная и иностранная организация;
3 – иностранец;
4 – лицо без гражданства.
10) в графе 10 – наименование субъекта, передавшего деньги и (или) иное имущество, в стране резидентства.
В целях настоящих Правил субъект – иностранное государство, международная и иностранная организация, иностранцы, лица без гражданства;
11) в графе 11 – наименование страны субъекта, передавшего деньги и (или) иное имущество;
12) в графе 12 – регистрационный номер субъекта, передавшего деньги и (или) иное имущество в стране резидентства. По лицам без гражданства указывается номер документа, удостоверяющего личность;
13) в графе 13 – дата документа о заключении сделки (при наличии документа);
14) в графе 14 – номер документа о заключении сделки (при наличии документа);
15) в графе 15 – форма платежа (в случае наличного получения денег – 1, безналичного – 2);
16) в графе 16 – наименование банка.
Глава 16. Составление формы налогового регистра о расходовании физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества, полученных от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства
84. Форма налогового регистра о расходовании физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества, полученных от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства.
85. В таблице "Сведения о расходовании физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества, полученных от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер физического лица либо бизнес – идентификационный номер юридического лица (или) структурного подразделения юридического лица, которым переданы деньги и (или) иное имущество лицом, заключившим сделки о получении и расходовании денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства;
3) в графе 3 – фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица или наименование юридического лица (или) структурного подразделения юридического лица, которым переданы деньги и (или) иное имущество лицом, заключившим сделки по получению и расходованию денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства;

4) 4 - бағанда – ақшаны жұмсау немесе мүлікті өткізу күні;
5) 5 - бағанда – ақша жұмсау немесе мүлікті өткізу құжатының нөмірі;
6) 6 - бағанда – мәлімет берілген күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген бағам бойынша ұлттық валютада ақша жұмсау сомасы көрсетіледі.
Бұл бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.
7) 7 - бағанда – төлем түрі (қолма-қол ақша алу жағдайында - 1, қолма-қол ақшасыз - 2);
8) 8 - бағанда – өткізілген мүліктің атауы – іс жүзінде алынған жылжымайтын мүлік, көлік құралы және өзге мүлік туралы мәліметтер көрсетіледі;
9) 9 - бағанда – жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса);
10) 10 - бағанда – мүлік саны. Бұл бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
11) 11- бағанда – мәлімет берілген күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген бағам бойынша ұлттық валютада нақты алынған мүліктің құны көрсетіледі. Бұл бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.";
осы бұйрықтың 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес 30, 31 және
32-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерінің эталондық бақылау банкiнде орналастыру үшін жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 19 қазандағы
№ 555 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
30-қосымша
Нысан
Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың
құрымдылық бөлімшелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық
және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ
тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлік алғаны туралы салық тіркелімі

4) в графе 4 – дата расходования денег или реализации имущества;
5) в графе 5 – номер документа расходования денег или реализации имущества;
6) в графе 6 – сумма расходования денег в национальной валюте по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату представления сведений.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
7) в графе 7 – форма платежа (в случае наличного получения денег – 1, безналичного – 2);
8) в графе 8 – наименование реализованного имущества – указываются сведения о фактически полученном недвижимом имуществе, транспортном средстве и ином имуществе;
9) в графе 9 – идентификационный номер (при его наличии);
10) в графе 10 – количество имущества. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
11) в графе 11 – стоимость имущества в национальной валюте по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату представления сведений. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе.";
дополнить приложениями 30, 31 и 32 согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 октября 2016 года № 555
Приложение 30
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
форма
Налоговый регистр
о получении физическими и юридическими лицами и (или)
структурными подразделениями юридического лица денег и (или)
иного имущества от иностранных государств, международных и
иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства

1. ЖСН/БСН___________________________________________________________
2. Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
немесе салық төлеушінің атауы _______________________________________
3. Салық кезеңі: ____________________________________________________
Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың
құрымдылық бөлімшелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және
шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша
және (немесе) өзге мүлік алғаны туралы мәліметтер
*
А – заң көмегін көрсету, оның ішінде құқықтық ақпараттандыру, қорғау және азаматтар мен ұйымдардың мүдделерін қорғау, сондай-ақ оларға кеңес беру
В – қоғамдық пікір сауалнамаларын, әлеуметтік сауалнамаларды зерделеу және өткізу (коммерциялық мақсатта өткізілетін қоғамдық пікір сауалнамалары мен әлеуметтік сауалнамаларды қоспағанда), сондай-ақ олардың нәтижелерін тарату және жариялау
С – коммерциялық мақсатта жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, ақпарат жинау, талдау және тарату
**
1 – шетел мемлекеті
2 – халықаралық не шетел ұйымы
3 – шетелдік
4 – азаматтығы жоқ тұлға
Жол №
Алуға жататын ақша сомасы
Мүліктің атауы
Мүліктің сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Мүліктің саны
Мүліктің құны
Қызмет түрлері *
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны
х
х
х
кестенің жалғасы
Жол №
Ақша не (немесе) өзге мүлікті алу көзінің коды **
Ақша не (немесе) өзге мүлікті беруді болжайтын субъектінің елінің атауы
Ақша не (немесе) өзге мүлікті беруді болжайтын субъектінің резиденттік еліндегі атауы
Ақша және (немесе) өзге мүлікті беретін субьектінің резиденттік еліндегі тіркеу нөмірі/жеке басын куәландыратын құжат нөмірі
Мәміле жасасу туралы құжаттың (құжат болған жағдайда) күні
Мәміле жасасу туралы құжаттың (құжат болған жағдайда) №
1
8
9
10
11
12
13
Жиыны
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
басшының (салық төлеушінің) қолы, мөрі)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
бас бухгалтердің қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
салық тіркелімін жасауға жауапты тұлғаның қолы)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімін жасау күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 19 қазандағы
№ 555 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
31-қосымша
Нысан
Жеке және заңды тұлғалар және (немесе) заңды тұлғалардың
құрымдылық бөлімшелері шетел мемлекеттерінен, халықаралық және
шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан
алған ақша және (немесе) өзге мүлік туралы салық тіркелімі

1. ИИН/БИН___________________________________________________________
2. Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика ______________________________________
3. Налоговый период:_________________________________________________
Сведения о получении
физическими и юридическими лицами и (или) структурными
подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества
от иностранных государств, международных и иностранных организаций,
иностранцев, лиц без гражданства
*
А – оказание юридической помощи, в том числе правовое информирование, защиту и представительство интересов граждан и организаций, а также консультирование)
В – изучение и проведение опросов общественного мнения, социологических опросов (за исключением опросов общественного мнения и социологических опросов, проводимых в коммерческих целях), а также распространение и размещение их результатов
С – сбор, анализ и распространение информации, за исключением случаев, когда указанная деятельность осуществляется в коммерческих целях
**
1 – иностранное государство
2 – международная и иностранная организация
3 – иностранец
4 – лицо без гражданства
№ строки
Сумма денег, подлежащих получению
Наименование имущества
Идентификационный номер (при его наличии) имущества
Количество имущества
Стоимость имущества
Виды деятельности *
1
2
3
4
5
6
7
Итого
х
х
х
№ строки
Код источника получения денег и (или) иного имущества**
Наименование страны субъекта, предполагающего передачу денег и (или) иного имущества
Наименование субъекта, предполагающего передачу денег и (или) иного имущества, в стране резидентства
Регистрационный номер субъекта, передающего деньги и (или) иное имущество в стране резидентства/ номер документа, удостоверяющего личность
Дата документа о заключении сделки (при наличии документа)
№ документа о заключении сделки (при наличии документа)
1
8
9
10
11
12
13
Итого
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись главного бухгалтера)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
_____________________________________________________________________
(дата составления налогового регистра)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 октября 2016 года № 555
Приложение 31
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
форма
Налоговый регистр
о полученных физическими и юридическими лицами и (или)
структурными подразделениями юридического лица деньгах и
(или) иного имущества от иностранных государств, международных
и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства

1. ЖСН/БСН___________________________________________________________
2. Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
немесе салық төлеушінің атауы _______________________________________
3. Салық кезеңі: ____________________________________________________
Жеке және заңды тұлғалар және (немесе) заңды тұлғалардың құрылымдық
бөлімшелері шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік
ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақша
және (немесе) өзге мүлік туралы мәліметтер
*
А – заң көмегін көрсету, оның ішінде құқықтық ақпараттандыру, қорғау және азаматтар мен ұйымдардың мүдделерін қорғау, сондай-ақ оларға кеңес беру
В – қоғамдық пікір сауалнамаларын, әлеуметтік сауалнамаларды зерделеу және өткізу (коммерциялық мақсатта өткізілетін қоғамдық пікір сауалнамалары мен әлеуметтік сауалнамаларды қоспағанда), сондай-ақ олардың нәтижелерін тарату және жариялау
С – коммерциялық мақсатта жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, ақпарат жинау, талдау және тарату
**
1 – шетел мемлекеті
2 – халықаралық не шетел ұйымы
3 – шетелдік
4 – азаматтығы жоқ тұлға
***
1 – қолма-қол ақша
2 – қолма-қол ақшасыз
Жол №
Іс жүзінде алынған ақша сомасы
Іс жүзінде алынған мүліктің атауы
Іс жүзінде алынған мүліктің сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Іс жүзінде алынған мүліктің саны
Іс жүзінде алынған мүліктің құны
Іс жүзінде ақша және (немесе) өзге мүлікті алу күні
Қызмет түрлері*
Ақша және (немесе) өзге мүлікті алу көзінің коды**
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны
х
х
х
х
х
кестенің жалғасы
Жол №
Ақша және (немесе) өзге мүлікті берген субьектінің резиденттік еліндегі атауы
Ақша және (немесе) өзге мүлікті берген субьектінің елінің атауы
Ақша және (немесе) өзге мүлікті берген субьектінің резиденттік еліндегі тіркеу нөмірі/Жеке басын куәландыратын құжат нөмірі
Мәміле жасасу туралы құжаттың күні (құжат болған жағдайда)
Мәміле жасасу туралы құжаттың нөмірі (құжат болған жағдайда)
Төлем түрі ***
Банк атауы
1
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
Жиыны
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
басшының (салық төлеушінің) қолы, мөрі)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
бас бухгалтердің қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
салық тіркелімін жасауға жауапты тұлғаның қолы)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімін жасау күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 19 қазандағы
№ 555 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
32-қосымша
Нысан
Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың
құрымдылық бөлімшелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық
және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ
тұлғалардан алған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті жаратуы
туралы салық тіркелімі

1. ИИН/БИН_____________________________________________________
2. Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) или наименование налогоплательщика ________________________
3. Налоговый период: __________________________________________
Сведения о полученных физическими и юридическими лицами и (или)
структурными подразделениями юридического лица деньгах и (или) иного
имущества от иностранных государств, международных и иностранных
организаций, иностранцев, лиц без гражданства
*
А – оказание юридической помощи, в том числе правовое информирование, защиту и представительство интересов граждан и организаций, а также консультирование)
В – изучение и проведение опросов общественного мнения, социологических опросов (за исключением опросов общественного мнения и социологических опросов, проводимых в коммерческих целях), а также распространение и размещение их результатов
С – сбор, анализ и распространение информации, за исключением случаев, когда указанная деятельность осуществляется в коммерческих целях
**
1 – иностранное государство
2 – международная и иностранная организация
3 – иностранец
4 - лицо без гражданства
***
1 - наличный
2 - безналичный
№ строки
Фактически полученная сумма денег
Наименование фактически полученного имущества
Идентификационный номер (при его наличии) фактически полученного имущества
Количество фактически полученного имущества
Стоимость фактически полученного имущества
Фактическая дата получения денег и (или) иного имущества
Виды деятельности*
Код источника получения денег и (или) иного имущества**
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
х
х
х
х
х
№ строки
Наименование субъекта, передавшего деньги и (или) иное имущество, в стране резидентства
Наименование страны субъекта, передавшего деньги и (или) иное имущество
Регистрационный номер субъекта, передавшего деньги и (или) иное имущество в стране резидентства / номер документа, удостоверяющего личность
Дата документа о заключении сделки (при наличии документа)
Номер документа о заключении сделки (при наличии документа)
Форма платежа***
Наименование банка
1
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
Итого
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись главного бухгалтера)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
_____________________________________________________________________
(дата составления налогового регистра)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 октября 2016 года № 555
Приложение 32
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
форма
Налоговый регистр
о расходовании физическими и юридическими лицами и (или)
структурными подразделениями юридического лица денег и
(или) иного имущества, полученных от иностранных государств,
международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц
без гражданства

1. ЖСН/БСН___________________________________________________________
2. Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
немесе салық төлеушінің атауы _______________________________________
3. Салық кезеңі: ____________________________________________________
Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың
құрымдылық бөлімшелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және
шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған
ақшаны және (немесе) өзге мүлікті жаратуы туралы мәліметтер
*
1 – қолма-қол ақша
2 – қолма-қол ақшасыз
Жол №
Ақша және (немесе) өзге мүлік алған тұлғаның ЖСН (БСН)
Ақша және (немесе) өзге мүлік алған тұлғаның атауы
Ақша және (немесе) өзге мүлікті жұмсау (өткізу) құжатының күні
Ақша және (немесе) өзге мүлікті жұмсау (өткізу) құжатының №
Ақша жұмсау (өткізу) сомасы
Төлем түрі*
Мүлік атауы
Сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Мүлік саны
Мүлік құны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны
х
х
х
х
х
х
х
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
басшының (салық төлеушінің) қолы, мөрі)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
бас бухгалтердің қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
салық тіркелімін жасауға жауапты тұлғаның қолы)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімін жасау күні)

1. ИИН/БИН_____________________________________________________
2. Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) или наименование налогоплательщика_________________________
3. Налоговый период: __________________________________________
Сведения о расходовании
физическими и юридическими лицами и (или) структурными
подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества,
полученных от иностранных государств, международных и иностранных
организаций, иностранцев, лиц без гражданства
*
1 - наличный
2 - безналичный
№ строки
ИИН (БИН) лица, получившего деньги и (или) иное имущество
Ф.И.О. или наименование лица, получившего деньги и (или) иное имущества
Дата расходования (реализации) денег и (или) иного имущества
№ документа расходования (реализации) денег и (или) иного имущества
Сумма расходования (реализации) денег
Форма платежа*
Наименование имущества
Идентификационный номер (при его наличии)
Количество имущества
Стоимость имущества
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
х
х
х
х
х
х
х
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись главного бухгалтера)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
_____________________________________________________________________
(дата составления налогового регистра)