Су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 8 тамыздағы № 205-1420 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылы 9 қыркүйекте № 1056 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 25 маусымдағы № 205-1283 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 25.06.2020 № 205-1283 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі заңдарына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласының Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
3. Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 205-592 "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсу және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысы жоқ мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 27 мамырда № 911 болып тіркелген, 2015 жылғы 4 маусымдағы № 59 (3264) "Астана ақшамы" және 2015 жылғы 4 маусымдағы №59 (3282) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Қ.Қ. Айтмұхаметовке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ә. Исекешев
Астана қаласы әкімдігінің

Об утверждении регламентов государственных услуг в области регулирования использования водного фонда
Постановление акимата города Астаны от 8 августа 2016 года № 205-1420. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 9 сентября 2016 года № 1056. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 25 июня 2020 года № 205-1283.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 25.06.2020 № 205-1283 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1)Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества" согласно приложению 1;
2) Регламент государственной услуги "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе" согласно приложению 2.
2. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города Астаны" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 22 апреля 2015 года № 205-592 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 911, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 4 июня 2015 года № 59 (3264) и "Вечерняя Астана" от 4 июня 2015 года № 59 (3282).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Айтмухаметова К.К.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
А. Исекешев
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны

2016 жылғы 08 тамыздағы
№ 205-1420 қаулысына
1-қосымша
"Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 19-1/422 "Су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес "Астана қаласының Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11765 болып тіркелген).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат туралы хат (бұдан әрі – рұқсат туралы хат).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілген қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қызметті алушының ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалану негіздемесіне қатысты мәліметтерді, су пайдалану мақсатын, жерасты суларын өндірудің жылдық және маусымдар бойынша есептік көлемін, сондай-ақ пайдаланылатын және резервтік ұңғымалардың санын қамтитын еркін нысандағы өтініші мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттер) бастаудың негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне енетін құрамына кіретін рәсімдердің (әрекеті) әрқайсысының мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:

от 08 августа 2016года
№ 205-1420
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на
использование подземных вод питьевого качества для целей, не
связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на
территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но
имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества" (далее – государственная услуга) оказывается Государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города Астаны" (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества", утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 19-1/422 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" (зарегистрировано в государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан № 11765) (далее – Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – письмо о разрешении на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества (далее – письмо о разрешении).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление в произвольной форме, содержащее сведения относительно обоснования использования подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением, цели водопользования, расчетного объема добычи подземных вод в год и по сезонам, а также количества эксплуатационных и резервных скважин.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1) бірінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін берген сәтінен бастап қабылдайды және құжаттар топтамасын қабылдау уақыты мен күнін көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы оның көшірмесіндегі белгі қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын растап, олардың тіркелуін жүзеге асырады – 15 (он бес) минут;
2) екінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына қарастыру үшін жолдайды – 15 (он бес) минут;
3) үшінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды – 20 (жиырма) минут;
4) төртінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды, Қазақстан Республикасы Су кодексінің 90-бабының 6 тармағына сәйкес уәкілетті органдардың келісімін ескере отырып рұқсат хатының жобасын дайындайды – күнтізбелік 28 (жиырма сегіз) күн мерзімде;
5) бесінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы рұқсат ету хат жобасын келісіп көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды– 30 (отыз) минут;
6) алтыншы рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсат ету хатына қол қояды – 15 (он бес) минут;
7) жетінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерi рұқсат ету хатын тiркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенiмхат бойынша оның өкiлiне) береді – 15 (он бес) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) бірінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының тіркелген құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жіберу;
2) екінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау үшін жолдау;
3) үшінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – рұқсат ету хат жобасын дайындау үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
4) төртінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – Қазақстан Республикасы Су кодексінің 90-бабының 6 тармағына сәйкес уәкілетті органдардың келісімін ескере отырып дайындалған рұқсат хат жобасын көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына шешімді келісуге жолдау;

1) первая процедура (действие) – сотрудник канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем перечня документов, указанных в пункте 9 Стандарта, осуществляет прием и их регистрацию с отметкой на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
2) вторая процедура (действие) – руководитель услугодателя ознакамливается с документами услугополучателя и направляет руководителю отдела услугодателя на рассмотрение – 15 (пятнадцать) минут;
3) третья процедура (действие) – руководитель отдела услугодателя рассматривает документы услугополучателя и определяет ответственного исполнителя услугодателя – 20 (двадцать) минут;
4) четвертая процедура (действие) – ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы услугополучателя, подготавливает проект письма о разрешении с учетом согласования уполномоченных органов, в соответствии с пунктом 6 статьи 90 Водного Кодекса Республики Казахстан – 28 (двадцать восемь) календарных дней;
5) пятая процедура (действие) – руководитель отдела услугодателя согласовывает проект письма о разрешении и передает руководителю услугодателя для подписания – 30 (тридцать) минут;
6) шестая процедура (действие) – руководитель услугодателя подписывает письмо о разрешении – 15 (пятнадцать) минут;
7) седьмая процедура (действие) – сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует письмо о разрешении и выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю (либо его представителю по доверенности) – 15 (пятнадцать) минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) Результат первой процедуры (действия) – направление зарегистрированных документов услугополучателя на резолюцию руководителю услугодателя;
2) Результат второй процедуры (действия) – направление документов услугополучателя руководителю отдела услугодателя для определения ответственного исполнителя услугодателя;
3) Результат третьей процедуры (действия) – направление документов ответственному исполнителю услугодателя для оформления проекта письма о разрешении;
4) Результат четвертой процедуры (действия) – направление оформленного проекта письма о разрешении с учетом согласования уполномоченных органов, в соответствии с пунктом 6 статьи 90 Водного Кодекса Республики Казахстан на согласование решения руководителю отдела услугодателя;

5) бесінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – келісілген рұқсат хат жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдау;
6) алтыншы рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – қол қойылған рұқсат хатты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тіркеу жасау үшін жолдау;
7) жетінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – тіркелген рұқсат хатты көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлерінің) тізімі қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері Стандарттың 9-тармағында сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы және кіріс хат-хабарын тіркеу журналына кіріс нөмірі мен қабылданған күнін көрсетумен тіркеуі. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысының қарауына беруі. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына орындау үшін беруі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, Қазақстан Республикасы Су кодексінің 90-бабының 6 тармағына сәйкес уәкілетті органдардың келісімін ескере отырып рұқсат хатының жобасын дайындауы – күнтізбелік 28 (жиырма сегіз) күн мерзімде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысының рұқсат хат жобасын келісуі. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының рұқсат хатқа қол қоюы. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің рұқсат хатты беруі. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
Әрбір рәсімнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен қоса берілген.

5) Результат пятой процедуры (действия) – направление согласованного проекта письма о разрешении руководителю услугодателя на подписание;
6) Результат шестой процедуры (действия) – направление подписанного письма о разрешении сотруднику канцелярии услугодателя на регистрацию;
7) Результат седьмой процедуры (действия) – выдача услугополучателю зарегистрированного письма о разрешении.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) осуществление приема и регистрации сотрудником канцелярии услугодателя документов услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, в журнале регистрации входящей корреспонденции с указанием входящего номера и даты приема. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов услугополучателя и передача руководителю отдела услугодателя на рассмотрение. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
3) рассмотрение руководителем отдела услугодателя документов услугополучателя и передача ответственному исполнителю отдела услугодателя на исполнение. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
4) рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя документов услугополучателя, оформление проекта письма о разрешении с учетом согласования уполномоченных органов, в соответствии с пунктом 6 статьи 90 Водного Кодекса Республики Казахстан – 28 (двадцать восемь) календарных дней;
5) согласование решения руководителем отдела услугодателя проекта письма о разрешении. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;
6) подписание руководителем услугодателя проекта письма о разрешении. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
7) выдача сотрудником канцелярии услугодателя письма о разрешении. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл, рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізіділігін толық сипаттауы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығы қоса беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамасы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Жерүсті су объектілері жоқ,
бірақ ауызсу сапасындағы
жерасты суларының жеткілікті
қоры бар аумақтарда ауызсумен
және шаруашылық-
тұрмыстық сумен жабдықтауға
байланысты емес мақсаттар
үшін ауызсу
сапасындағы жерасты суларын
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерiнің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігі сипаттамасының
"Жерүсті су объектілері жоқ,
бірақ ауызсу сапасындағы
жерасты суларының жеткілікті
қоры бар аумақтарда ауызсумен
және шаруашылық-
тұрмыстық сумен жабдықтауға
байланысты емес мақсаттар
үшін ауызсу
сапасындағы жерасты суларын
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдеріс анықтамалығы
*ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "электрондық үкiметтiң" веб-порталының өзара әрекеттесуі
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 08 тамыздағы
№ 205-1420 қаулысына
2-қосымша
"Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 19-1/422 "Су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11765 болып тіркелген) бекітілген "Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.

9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет - ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения
на использование подземных вод
питьевого качества для целей,
не связанных с питьевым и
хозяйственно-бытовым водоснабжением
на территориях, где отсутствуют
поверхностные водные объекты,
но имеются достаточные
запасы подземных вод
питьевого качества"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий),
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя
с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения
на использование подземных вод
питьевого качества для целей,
не связанных с питьевым и
хозяйственно-бытовым
водоснабжением на территориях,
где отсутствуют поверхностные
водные объекты, но имеются
достаточные запасы
подземных вод питьевого качества"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого
качества для целей, не связанных с питьевым и
хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где
отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются
достаточные запасы подземных вод питьевого качества"
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 8 августа 2016 года
№ 205-1420
Регламент государственной услуги "Предоставление водных
объектов в обособленное или совместное пользование на
конкурсной основе"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе" (далее – государственная услуга) оказывается Государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города Астаны" (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе", утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 19-1/422 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" (зарегистрировано в государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан № 11765) (далее – Стандарт).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы облыстың жергілікті атқарушы органының шешімі және (немесе) конкурс қорытындылары туралы конкурстық комиссия хаттамасы негізінде қағаз түрінде Астана қаласының жергілікті атқарушы органы және конкурс жеңімпазы арасындағы су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы шарт (далее – келісімшарт).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
4. Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарын тобын (бұдан әрі конкурстық өтінім) қызметті алушының еркін түрде қағаз нұсқадағы өтінішті қызметті берушіге тапсыруы мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттер) бастаудың негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне енетін құрамына кіретін рәсімдердің (әрекеті) әрқайсысының мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
1) бірінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушының конкурстық өтінімін қабылдайды – 15 (он бес) минут (хабарлама жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн бойы);
2) екінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының конкурстық өтінімімен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына қарастыру үшін жолдайды – 15 (он бес) минут;
3) үшінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының конкурстық өтінімін қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды – 20 (жиырма) минут;
4) төртінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы конкурстық өтінім құжаттарын қарайды, дайындайды және конкурстық комиссия қарауына жолдайды –3 (үш) жұмыс күн мерзімде;
5) бесінші рәсім (іс-қимыл) – конкурстық комиссия конкурстық өтінімді қарастырады, конкурс нәтижесін шығарады – күнтізбелік 10 (он) күн, және хаттаманың көшірмелерін қатысушыларға (қызметті алушы) және Астана қаласының жергілікті атқарушы органына (бұдан әрі – ЖАО) жолдайды – 1 (бір) жұмыс күн мерзімде;
6) алтыншы рәсім (іс-қимыл) – ЖАО конкурстың қорытындысы туралы хаттаманың негізінде су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалану туралы шешім қабылдайды (Астана қаласы әкімдігінің қаулысы) – 5 (бес) жұмыс күн;
7) жетінші рәсім (іс-қимыл) – Астана қаласы әкімдігінің қаулысының негізінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қызметті алушымен су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалану туралы келісімшарт жасасады (конкурстың жеңімпазымен) – 5 (бес) жұмыс күн;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – договор о представлении водного объекта в обособленное или совместное пользование между местным исполнительным органом города Астаны и победителем конкурса в бумажном виде на основании решения местного исполнительного органа области о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование и (или) протокола конкурсной комиссии об итогах конкурса (далее - договор).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления услугополучателя в произвольной форме и пакета документов (далее – конкурсная заявка), указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) первая процедура (действие) – сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию конкурсной заявки – 15 (пятнадцать) минут (на протяжении – 30 (тридцати) календарных дней со дня размещения объявления);
2) вторая процедура (действие) – руководитель услугодателя ознакамливается с документами конкурсной заявки и направляет руководителю отдела услугодателя на рассмотрение – 15 (пятнадцать) минут;
3) третья процедура (действие) – руководитель отдела услугодателя рассматривает документы конкурсной заявки и определяет ответственного исполнителя услугодателя – 20 (двадцать) минут;
4) четвертая процедура (действие) – ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы конкурсной заявки услугополучателя, подготавливает и направляет их на рассмотрение конкурсной комиссии – 3 (три) рабочих дня;
5) пятая процедура (действие) – конкурсная комиссия рассматривает конкурсные заявки, подводит итоги конкурса – 10 (десять) календарных дней, и направляет копии протокола участникам конкурса (услугополучателю) и в местный исполнительный орган города Астаны (далее – МИО) – 1 (один) рабочий день;
6) шестая процедура (действие) – МИО принимает решение о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование (постановление акимата города Астаны) на основании протокола об итогах конкурса – 5 (пять) рабочих дней;
7) седьмая процедура (действие) – руководитель услугодателя на основании постановления акимата города Астаны заключает договор с услугополучателем (победителем конкурса) о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование и передает его сотруднику канцелярии на регистрацию – 5 (пять) рабочих дней;

8) сегізінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалану туралы келісімшартты тіркейді және қызметті алушыға (немесе оның өкіліне сенімхат бойынша) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді – 15 (он бес) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) бірінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының тіркелген құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жіберу;
2) екінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау үшін жолдау;
3) үшінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – конкурстық өтінімді конкурстық комиссия қарауына жолдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
4) төртінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – дайындалған конкурстық өтінімнің құжаттар топтамасын конкурс өткізу үшін конкурстық комиссия қарауына жолдау;
5) бесінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі –шешім қабылдау үшін хаттаманың көшірмелерін қатысушыларға (қызметті алушы) және Астана қаласының жергілікті атқарушы органына жолдау;
6) алтыншы рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – Астана қаласы әкімдігінің қаулысын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына көрсетілетін қызметті алушымен (конкурс жеңімпазы) келісімшарт жасасу үшін жолдау;
7) жетінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – қол қойылған су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалану туралы келісімшартты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тіркеуге жолдау;
8) сегізінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген қол қойылған көрсетілетін қызметті алушымен (конкурс жеңімпазы) су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға келісімшартты беруі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлерінің) тізімі қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;

8) восьмая процедура (действие) – сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует договор о представлении водного объекта в обособленное или совместное пользование и выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю (либо его представителю по доверенности) – 15 (пятнадцать) минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) Результат первой процедуры (действия) – направление зарегистрированных документов конкурсной заявки услугополучателя на резолюцию руководителю услугодателя;
2) Результат второй процедуры (действия) – направление документов конкурсной заявки руководителю отдела услугодателя для определения ответственного исполнителя услугодателя;
3) Результат третьей процедуры (действия) – направление документов конкурсной заявки ответственному исполнителю услугодателя для направления их на рассмотрение конкурсной комиссии;
4) Результат четвертой процедуры (действия) – направление подготовленного пакета документов конкурсной заявки на рассмотрение конкурсной комиссии для проведения конкурса;
5) Результат пятой процедуры (действия) – направление копии протокола участникам конкурса (услугополучателю) и в местный исполнительный орган города Астаны для принятия решения о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование;
6) Результат шестой процедуры (действия) – направление постановления акимата города Астаны руководителю услугодателя для заключения договора с услугополучателем (победителем конкурса) о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование;
7) Результат седьмой процедуры (действия) – направление подписанного договора с услугополучателем (победителем конкурса) о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование сотруднику канцелярии услугодателя на регистрацию;
8) Результат восьмой процедуры (действия) – выдача услугополучателю зарегистрированного подписанного договора с услугополучателем (победителем конкурса) о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя;

5) конкурстық комиссия;
6) ЖАО.
8. Әрбір рәсімнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы және кіріс хат-хабарын тіркеу журналына кіріс нөмірі мен қабылданған күнін көрсетумен тіркеуі. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының конкурстық өтінімін қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысының қарауына беруі. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысының көрсетілетін қызметті алушының конкурстық өтінімін қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына орындау үшін беруі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының конкурстық өтінімнің құжаттар топтамасын конкурс өткізу үшін конкурстық комиссия қарауына дайындауы және жолдауы –3 (үш) жұмыс күн мерзімде;
5) конкурстық комиссияның конкурстық өтінімді қарастыруы, конкурсты өткізуі – күнтізбелік 10 (он) күн, және хаттаманың көшірмелерін қатысушыларға (қызметті алушы) және Астана қаласының жергілікті атқарушы органына жолдауы – 1 (бір) жұмыс күн;
6) ЖАО конкурстың қорытындысы туралы хаттаманың негізінде су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалану туралы шешім қабылдауы (Астана қаласы әкімдігінің қаулысы) – 5 (бес) жұмыс күн;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысының рұқсат хатқа қол қоюы. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
7) Астана қаласы әкімдігінің қаулысының негізінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қызметті алушымен су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалану туралы келісімшарт жасасуы (конкурстың жеңімпазымен) – 3 (үш) жұмыс күн мерзімде;
8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалану туралы келісімшартты тіркейді және қызметті алушыға (немесе оның өкіліне сенімхат бойынша) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беруі – 15 (он бес) минут.
Әрбір рәсімнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен қоса берілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл, рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізіділігін толық сипаттауы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығы қоса беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамасы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Су объектілерін оқшауланған
немесе бірлесіп пайдалануға
конкурстық негізде беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерiнің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігі сипаттамасының блок-сызбасы
"Су объектілерін оқшауланған
немесе бірлесіп пайдалануға
конкурстық негізде беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамасы
*ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "электрондық үкiметтiң" веб-порталының өзара әрекеттесуі

5) конкурсная комиссия;
6) МИО.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) осуществление приема и регистрации сотрудником канцелярии услугодателя конкурсной заявки с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, в журнале регистрации входящей корреспонденции с указанием входящего номера и даты приема. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов конкурсной заявки и передача руководителю отдела услугодателя на рассмотрение. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
3) рассмотрение руководителем отдела услугодателя документов конкурсной заявки и передача ответственному исполнителю услугодателя на исполнение. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
4) рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя документов конкурсной заявки, подготовка и направление их на рассмотрение конкурсной комиссии – 3 (три) рабочих дней;
5) рассмотрение документов конкурсной заявки и проведение конкурса конкурсной комиссией – 10 (десять) календарных дней, и направление копий протокола участникам конкурса (услугополучателю) и в местный исполнительный орган города Астаны – 1 (один) рабочий день;
6) принятие решения МИО о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование (постановление акимата города Астаны) на основании протокола об итогах конкурса – 5 (пять) рабочих дней;
7) на основании постановления акимата города Астаны заключение договора с услугополучателем (победителем конкурса) о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование между руководителем услугодателя и услугополучателем (победителем конкурса) и направление его сотруднику канцелярии на регистрацию – 5 (пять) рабочих дней;
8) выдача сотрудником канцелярии услугодателя договора о представлении водного объекта в обособленное или совместное пользование и выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю (либо его представителю по доверенности) – 15 (пятнадцать) минут.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет - ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Предоставление водных
объектов в обособленное или
совместное пользование
на конкурсной основе"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий),
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя
с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Предоставление водных
объектов в обособленное
или совместное пользование
на конкурсной основе"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Предоставление водных объектов в обособленное или совместное
пользование на конкурсной основе"