Егіндікөл ауданында жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткiзу тәртiбiн қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2016 жылғы 18 мамырдағы № 6С 4-8 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 20 маусымда № 5424 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 тамыздағы № 6С49-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 26.08.2020 № 6С49-4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Қазақстан Республикасында бейбiт жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткiзу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10 бабына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Егіндікөл ауданында жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткiзу тәртiбi қосымшаға сәйкес қосымша реттелсін.
2. Егіндікөл аудандық мәслихатының келесі шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
"Егіндікөл ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" 2011 жылғы 2 наурыздағы № 4С31-4 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1-8-110 болып тіркелген, 2011 жылғы 1 сәуірде "Егіндікөл" аудандық газетінде жарияланған);
"Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 2 наурыздағы № 4С31-4 "Егіндікөл ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 4 қыркүйектегі № 5С36-5 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5006 болып тіркелген, 2015 жылғы 19 қазанда "Егіндікөл" аудандық газетінде жарияланған).
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы
М.Серикбаев
Аудандық мәслихатының
хатшысы
Б.Абилов
КЕЛІСІЛДІ
Егіндікөл ауданының әкімі Н.Төлепов
2016 жылғы 18 мамыр
Егіндікөл аудандық
мәслихатының 2016 жылғы 18
мамырдағы № 6С4-8 шешіміне
қосымша
Егіндікөл ауданында жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткiзудің қосымша тәртiбi
1. Жиналыстар мен митингілер өткізу орындары белгіленсін:

О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Егиндыкольском районе
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 18 мая 2016 года № 6С4-8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 20 июня 2016 года № 5424. Утратило силу решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 26 августа 2020 года № 6С49-4
Сноска. Утратило силу решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 26.08.2020 № 6С49-4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Егиндыкольском районе согласно приложению.
2. Признать утратившими силу следующие решения Егиндыкольского районного маслихата:
"О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Егиндыкольском районе" от 2 марта 2011 года № 4С31-4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-8-110, опубликовано 1 апреля 2011 года в районной газете "Егіндікөл");
"О внесении изменения в решение Егиндыкольского районного маслихата от 2 марта 2011 года № 4С31-4 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Егиндыкольском районе" от 4 сентября 2015 года № 5С36-5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5006, опубликовано 19 октября 2015 года в районной газете "Егіндікөл").
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
М.Серикбаев
Секретарь
районного маслихата
Б.Абилов
СОГЛАСОВАНО
Аким Егиндыкольского района Н.Тулепов
18 мая 2016 года
Приложение
к решению Егиндыкольского
районного маслихата
от 18 мая 2016 года
№ 6С4-8
Дополнительный порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Егиндыкольском районе
1. Определить места проведения собраний и митингов:

1) Егіндікөл ауылы, Победа көшесі, орталық алаң;
2) Егіндікөл ауылы, Победа көшесі, "Қайғылы Ана" ескерткіші саябағының аумағы.
2. Шерулер мен демонстрациялар өткізу маршруты белгіленсін:
1) Егіндікөл ауылы, Жамбыл көшесі бойымен орталық алаңға дейін;
2) Егіндікөл ауылы, орталық алаңнан Победа көшесі бойымен, "Қайғылы Ана" ескерткіші саябағының аумағына дейін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 16.09.2016 № 6C7-4 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Іс-шара уәкілдері (ұйымдастырушылары) мен қатысушыларына алкогольдік және есірткілік масаң күйінде қатысуға жол берілмейді.
4. Қоғамдық тәртіп пен пикет қатысушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) түрлі жеке дара пикеттерге қатысушылар бір-бірінен 50 метрден кем емес қашықтықта орналасуы немесе бір-біріне айқын көрінбей тұруы қажет;
2) бір күнде және бір уақытта бір объектіде үштен аспайтын жеке дара пикетті өткізуге рұқсат етіледі.
5. Пикет өткізу кезінде:
1) пикет өткізілетін объектінің алдында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
3) пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандар, слогандар айғайлап айтуға рұқсат етіледі.
6. Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізуге рұқсат беруден Егіндікөл ауданының әкімдігі бас тартқан жағдайда немесе оны тыйым салу туралы шешім шығарылса, уәкілдер (ұйымдастырушылар) барлық дайындық шараларын тоқтатуға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды тиісті хабардар ету бойынша тез арада шаралар қолданады.

1) село Егиндыколь, улица Победы, центральная площадь;
2) село Егиндыколь, улица Победы, территория сквера у памятника "Скорбящая мать".
2. Определить маршрут проведения шествий и демонстраций:
1) село Егиндыколь, по улице Джамбула до центральной площади;
2) село Егиндыколь, от центральной площади по улице Победы, до территории сквера к памятнику "Скорбящая мать".
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 16.09.2016 № 6С7-4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Уполномоченным (организаторам) и участникам мероприятия не допускается участие в состоянии алкогольного и наркотического опьянения.
4. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) участники различных одиночных пикетов должны располагаться друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров или не быть в пределах прямой видимости;
2) в один и тот же день и время, на одном и том же объекте допускается проведение не более трех одиночных пикетов.
5. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
6. В случае, когда получен отказ акимата Егиндыкольского района в проведении собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации или когда состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.