Целиноград ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 17/2-6 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 26 мамырда № 5387 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 429/64-6 шешімімен
Ескерту.. Күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 10.07.2020 № 429/64-6 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10-бабына сәйкес Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Целиноград ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымшаға сәйкес қосымша реттелсін.
2. Целиноград аудандық мәслихатының "Целиноград ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" 2013 жылғы 21 ақпандағы № 89/12-5 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3682 болып тіркелген, 2013 жылғы 22 наурызда "Призыв", "Ұран" аудандық газеттерінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы
А.Веревкин
Целиноград аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Жанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі М.Тәткеев
25.04.2016
Целиноград аудандық мәслихатының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 17/2-6 шешіміне
қосымша
Целиноград ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі
1. Бейбіт жиналыстар мен митингілер өткізу орындары белгіленсін:
1) Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, аудандық Мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң;
2) Ақмол ауылы, "Бахыт" ықшам ауданы, стадионға қарсы алаң.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 25.10.2019 № 356/51-6 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Шерулер мен демонстрациялар өткізу маршруты белгіленсін:

О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Целиноградском районе
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 25 апреля 2016 года № 17/2-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 26 мая 2016 года № 5387. Утратило силу решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 10 июля 2020 года № 429/64-6
Сноска. Утратило силу решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 10.07.2020 № 429/64-6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан" Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Целиноградском районе согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Целиноградского районного маслихата "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Целиноградском районе" от 21 февраля 2013 года № 89/12-5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3682, опубликовано 22 марта 2013 года в районных газетах "Призыв", "Ұран).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Целиноградского
районного маслихата
А.Веревкин
Секретарь Целиноградского
районного маслихата
Б.Жанбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района М.Таткеев
25.04.2016
Приложение
к решению Целиноградского
районного маслихата
от 25 апреля 2016 года
№ 17/2-6
Дополнительный порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Целиноградском районе
1. Определить места проведения мирных собраний и митингов:
1) село Акмол, улица Гагарина, площадь перед зданием районного Дома культуры;
2) село Акмол, микрорайон "Бахыт", площадь напротив стадиона.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 25.10.2019 № 356/51-6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Определить маршрут проведения шествий и демонстраций:

1) Ақмол ауылы, "Қақ айырылған жұлдыз" стеласынан Гагарин көшесінің соңына дейін;
2) Ақмол ауылы, "Алжир" мемориалды-мұражай кешенінен "Қақ айырылған жұлдыз" стеласына дейін.
3. Іс-шара уәкілдері (ұйымдастырушылары) мен қатысушыларына алкогольдік және есірткілік масаң күйінде қатысуға жол берілмейді.
4. Қоғамдық тәртіп пен пикет қатысушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) түрлі жеке дара пикеттерге қатысушылар бір-бірінен 50 метрден кем емес қашықтықта орналасуы немесе бір-біріне айқын көрінбей тұруы қажет;
2) бір күнде және бір уақытта бір объектіде 3-тен аспайтын жеке дара пикетті өткізуге рұқсат етіледі.
5. Пикет өткізу кезінде:
1) пикет өткізілетін объектінің алдында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
3) пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандар, слогандар айғайлап айтуға рұқсат етіледі.
6. Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізуге рұқсат беруден Целиноград ауданының әкімдігі бас тартқан жағдайда немесе оны тыйым салу туралы шешім шығарылса, уәкілдер (ұйымдастырушылар) барлық дайындық шараларын тоқтатуға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды тиісті хабардар ету бойынша тез арада шаралар қолданады.

1) село Акмол, от стелы "Разорванная звезда" до конца улицы Гагарина;
2) село Акмол, от музейно-мемориального комплекса "Алжир" до стелы "Разорванная звезда".
3. Уполномоченным (организаторам) и участникам мероприятия не допускается участие в состоянии алкогольного и наркотического опьянения.
4. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) участники различных одиночных пикетов должны располагаться друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров или не быть в пределах прямой видимости;
2) проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте допускается не более 3-х одиночных пикетов.
5. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
6. В случае, когда получен отказ акимата Целиноградского района в проведении мирного собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации или когда состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.