Облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 30 шілдедегі № 18/276 "Амбулаторлық емдеу барысында азаматтардың жекелеген санаттарына дәрі-дәрмектерді қосымша тегін ұсыну туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 14 қазандағы № 5/60 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 03 қарашада № 3167 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 37/446 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 28.08.2020 № 37/446 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 30 шілдедегі №18/276 "Амбулаторлық емдеу барысында азаматтардың жекелеген санаттарына дәрі-дәрмектерді қосымша тегін ұсыну туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2489 болып тіркелген, 2014 жылғы 11 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
мемлекеттік тілдегі тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын:
"Амбулаториялық емдеу барысында азаматтардың жекелеген санаттарына дәрі-дәрмектерді қосымша тегін ұсыну туралы";
көрсетілген шешіммен бекітілген амбулаторлық емдеу барысында Маңғыстау облысындағы азаматтардың жекелеген санаттарына қосымша тегін ұсынылатын дәрі-дәрмектердің тізілімі осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Маңғыстау облыстық мәслихаты аппаратының басшысы осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Мусабаев
Облыстық мәслихат хатшысы Б. Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының денсаулық
сақтау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
М.Ж. Қадыр
"14" 10 2016 жыл
"Маңғыстау облысының экономика және
бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
С.Б. Нарешова
"14" 10 2016 жыл
Маңғыстау
облыстық мәслихатының
2016 жылғы 14 қазандағы
№ 5/60 шешіміне қосымша
Маңғыстау
облыстық мәслихатының
2014 жылғы 30 шілдедегі
№ 18/276 шешіміне қосымша
Амбулаториялық емдеу барысында Маңғыстау облысындағы азаматтардың жекелеген санаттарына қосымша тегін ұсынылатын дәрі-дәрмектердің тізілімі
Аурулардың түрлері
Дәрі-дәрмектердің атаулары
1
Мультифокалдық, краниалдық дистония
Ботулотоксин, 500 ӘТБ
2
Иммундық тромбоцитопения
Элтромбопаг, 50 мг
3
Эпилепсия
Леветирацетам, 500 мг
4
Іштен туа біткен жүрек ақауы, жоғары өкпе гипертензиясы
Силденафил, 100 мг
Силденафил, 25 мг
5
Қосалқы гипогонадизм
Гонадотропин хорионикалық, 100 ХБ
6
Психикалық ауру
Миртазапин, 30 мг таблетка
7
Ювенилдік артрит

О внесении изменений в решение областного маслихата от 30 июля 2014 года № 18/276 "О дополнительном бесплатном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении"
Решение Мангистауского областного маслихата от 14 октября 2016 года № 5/60. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 03 ноября 2016 года № 3167. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 28 августа 2020 года № 37/446
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 28.08.2020 № 37/446(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 30 июля 2014 года № 18/276 "О дополнительном бесплатном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2489, опубликовано 11 сентября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в заголовке к указанному решению на государственном языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется;
перечень лекарственных средств для дополнительного бесплатного предоставления отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении в Мангистауской области, утвержденный указанным решением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Мангистауского областного маслихата обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Мусабаев
Секретарь областного маслихата Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление здравоохранения
Мангистауской области"
Кадыр М.Ж.
"14" 10 2016 год
Исполняющая обязанности
руководителя государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области"
Нарешова С.Б.
"14" 10 2016 год
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 14 октября 2016 года № 5/60
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 июля 2014 года № 18/276
Перечень лекарственных средств для дополнительного бесплатного предоставления отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении в Мангистауской области
Виды заболеваний
Наименование лекарственных средств
1
Мультифокальная, краниальная дистония
Ботулотоксин, 500 ЕД
2
Иммунная тромбоцитопения
Элтромбопаг, 50 мг
3
Эпилепсия
Леветирацетам, 500 мг
4
Врожденный порок сердца,
высокая легочная гипертензия
Силденафил, 100 мг
Силденафил, 25 мг
5
Вторичный гипогонадизм
Гонадотропин хорионический,100 МЕ
6
Психические заболевания
Миртазапин, таблетка 30 мг
7
Ювенильный артрит

Тоцилизумаб, 80 мг/4 мл
8
Глюкоза мен галактозаға төзе алмаушылықтың панкреатиттік формасы
Панкреатин, шағын микросферадан тұратын ішекте еритін қабықтағы капсула 150 мг
9
Өкпе артериялық ипертензиясы
Бозентан, 125 мг таблетка
10
Тромбофилия
Эноксапраин натрий, 0,3 ХБ құты-шприц
Надропарин кальций, 0,4 ХБ құты-шприц
11
Көптеген миелома
Леналидомид, 25 мг капсула
12
Идиопатиялық миелофиброз
Руксолитиниб, 15 мг таблетка
13
Жүйелі қызыл жегі
Ритуксимаб, көктамыр ішіне енгізуге арналған ерітінді 500 мг
14
Іш қуысы нейробластомасы
Изотретиноин (13-цисретин қышқылы),
20 мг таблетка
15
Анкилотудырушы спондилоартрит

Тоцилизумаб, 80 мг/4 мл
8
Непереносимость глюкозы и галактозы, панкреатическая форма
Панкреатин, капсула в
кишечнорастворимой оболочке, содержащая минимикросферы,
150 мг
9
Легочная артериальная гипертензия
Бозентан, таблетка 125 мг
10
Тромбофилия
Эноксапарин натрия, шприц-тюбик
0,3 МЕ
Надропарин кальция, шприц-тюбик
0,4 МЕ
11
Множественная миелома
Леналидомид, капсула 25 мг
12
Идиопатический миелофиброз
Руксолитиниб, таблетка 15 мг
13
Системная красная волчанка
Ритуксимаб, раствор для внутривенного введения 500 мг
14
Нейробластома забрюшинного пространства
Изотретиноин (13-цисретиновая кислота), таблетка 20 мг
15
Анкилозирующий спондилоартрит
Голимумаб,

Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді 50 мг/0,5 мл
Ескерту:
аббревиатураларды ажыратып жазу:
ӘТБ – әсер ету бірлігі;
ХБ – халықаралық бірлік;
мг – миллиграмм;
мл – миллилитр.

раствор для инъекций 50 мг/0,5 мл
Примечание:
Расшифровка аббревиатуры:
ЕД – единица действия;
МЕ – международная единица;
мг – миллиграмм;
мл – миллилитр.