"Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2016 жылғы 16 ақпандағы № 317 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 наурызда N 3652 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 22 маусымдағы № 874 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 22.06.2018 № 874 (алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 124-бабына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 жарлығына сәйкес Петропавл қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережеге (бұдан әрі – Ереже) өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Қоса берілген Ереже жаңа редакцияда бекітілсін.
3. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте қабылданған шешім туралы тіркейтін органды хабардар етсін.
4. Қаулының орындалуын бақылау осы саланы басқаратын қала әкімінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оны алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі М. Тасмағанбетов
Қала әкімдігінің 2016 жылғы 16 ақпандағы № 317 қаулысымен бекітілді
"Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Жалпы ережелер
1. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, басқа да нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

О внесении изменений и дополнений в Положение о государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 16 февраля 2016 года № 317. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 марта 2016 № 3652. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 22 июня 2018 года № 874
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 22.06.2018 № 874 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии статьей 124 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города Петропавловска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения и дополнения в Положение о государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" (далее-Положение).
2. Утвердить прилагаемое Положение в новой редакции.
3. Государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" в установленном законодательством порядке известить регистрирующий орган о принятом решении.
4. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима города, курирующего данную сферу.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города М. Тасмаганбетов
Утверждено постановлением акимата города от 16 февраля 2016 года № 317
Положение о государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска"
Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска.
2. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілдегі өз атауы бар мөрлері және мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланктері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
6. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес ол бұған уәкілетті болған жағдайда, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық тарапынан қатынастарға түседі.
7. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте өз құзыретінің мәселелері бойынша басшының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат саны лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 150 000 Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 23.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып саналады.
12. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру Петропавл қаласының жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
13. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындауда кәсіпкерлік субъектілерімен келісім-шарттар жасауға тыйым салынады.
Егер "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заң актілерімен табыстар әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген болса, мұндай қызметтен алынған табыстар мемлекет бюджетінің кірісіне жолданады.

4. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска": Республика Казахстан, 150 000 Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 23.
10. Полное наименование государственного органа государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" осуществляется из местного бюджета города Петропавловска.
13. Государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска".
Если государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, қызметтері, құқықтары және міндеттері
14. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тұрғын үй қорын басқару, сондай-ақ Петропавл қаласы аумағында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында тұрғын үй қатынастары және мемлекеттік бақылау төңірегіндегі мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын іске асыруды қамтамасыз ету.
15. Міндеттері:
1) Петропавл қаласында үздіксіз тіршілік әрекеттерін қамтамасыз ету үшін тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және абаттандыру саласындағы мәселелерді қарау және шешу;
16. Қызметтері:
1) бағыттар пакетіне(теріне) қызмет көрсету конкурстары жеңімпаздарымен келісім-шарттар жасау және оларға бағытта жұмыс істеу құқығын растайтын куәліктер беру;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй беру бойынша тұрғын үй комиссиясына қарауға құжаттар дайындау;
3) коммуналдық меншіктегі кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау;
4) жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және су өткізу желілерінің қызметін қамтамасыз ету;
5) қаланың коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру;
6) көшелерді жарықтандыру, санитарияны қамтамасыз ету, қаланы абаттандыру және көгалдандыру;
7) коммуналдық меншіктегі жерлеу және тексіз жерленген орындарды, гүл бақтарын, саябақтарды және жағажайларды күтіп ұстау;
8) көлік инфрақұрылымын дамыту;
9) жолаушыларды және жүкті тұрақты қалалық, қала маңы тасымалдауды ұйымдастыру, оларға қызмет көрсету құқығына конкурстар ұйымдастыру және өткізу;
10) жолаушыларды және жүкті таксимен тасымалдауды ұйымдастыру;
11) мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін сатып алу арқылы алу және осымен байланысты жылжымайтын мүлікті иесіздендіру;
12) Петропавл қаласының бағыт желісін әзірлеу;
13) есепке қою және кезектілік, сонымен қатар мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарға тұрғын үй беру туралы жергілікті атқарушы органның шешімін қабылдау;
14) мемлекеттік кәсіпорыннан немесе мемлекеттік мекемеден тұрғын үйге мұқтаж азаматтарға тұрақты пайдалануында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйдің немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйдің болуы (болмауы) туралы анықтама беру;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска": обеспечение реализации основных направлений государственной политики в области жилищных отношений и государственного контроля в сфере управления жилищным фондом, а также жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог на территории города Петропавловска.
15. Задачи:
1) рассмотрение и решение вопросов в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и благоустройства для обеспечения бесперебойной жизнедеятельности в городе Петропавловск;
16. Функции:
1) заключение с победителями конкурсов договоров на обслуживание пакета(ов) маршрутов, и выдача им свидетельств, подтверждающих право работы на маршруте;
2) подготовка документов на рассмотрение жилищной комиссии по предоставлению жилья отдельным категориям граждан в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) изготовление технических паспортов на объекты кондоминиума, находящихся в коммунальной собственности;
4) обеспечение функционирования теплоснабжения, систем водоснабжения и водоотведения;
5) организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности города;
6) освещение улиц, обеспечение санитарии, благоустройство и озеленение города;
7) содержание мест захоронений и захоронение безродных, скверов, парков и пляжей, находящихся в коммунальной собственности;
8) развитие транспортной инфраструктуры;
9) организация регулярных городских, пригородных перевозок пассажиров и багажа, организация и проведение конкурсов на право их обслуживания;
10) организация перевозок пассажиров и багажа на такси;
11) изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества;
12) разработка маршрутной сети города Петропавловска;
13) постановка на учет и очередность, а также принятии местным исполнительным органом решения о предоставлении жилища гражданам, нуждающимся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
14) выдача справки о наличии (отсутствии) в постоянном пользовании жилища из коммунального жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, гражданам, нуждающихся в жилище из государственного предприятия либо государственного учреждения;

15) жер жұмыстары өндірісіне (құрылыс, жөндеу) ордерлер беруді жүзеге асыру;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жергілікті мемлекеттік басқару мүддесіне қарай жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шеңберінде мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрау және алу;
2) өз құзыреті шеңберінде құқықтық актілер шығару;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру және өзге де міндеттерді орындау.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің және өз функцияларының орындалуына дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
19. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысын Петропавл қаласының әкімі тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік мекеменің жұмысын ұйымдастырады және басқарады, мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауап береді;
2) мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
3) заңнамаға сәйкес мемлекеттік мекеме қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) белгіленген заңнама тәртібімен мемлекеттік мекеме қызметкерлеріне тәртіптік жазалар қолданады;
5) мемлекеттік мекеменің актілеріне қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда мемлекеттік мекеме атынан шығады;

15) осуществление выдачи ордеров на производство земляных (строительных, ремонтных) работ;
16) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимые информации, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций;
2) в пределах своей компетенции издавать правовые акты;
3) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
4) осуществлять иные права и выполнять иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Петропавловска.
20. Руководитель государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска":
1) организует и руководит работой государственного учреждения, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение задач и осуществление им своих функций;
2) определяет обязанности и полномочия сотрудников государственного учреждения;
3) в соответствии с законодательством назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения;
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения;
5) подписывает акты государственного учреждения;
6) представляет государственное учреждение в государственных органах, иных организациях;

7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлкеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Басшы өзінің орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған мемлекет берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік Петропавл қаласының коммуналдық меншігіне жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады:
"Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жүргізуіндегі ұйымдар тізбесі:
1) "Петропавл қаласындағы тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің Петропавл қаласы әкімдігіне қарасты "Коммунхоз" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
2) "Петропавл қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Петропавл қаласы әкімдігіне қарасты "Тазартқыш, су тартқыш және су өткізгіш имараттар" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.

7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" формируется за счет имущества, переданного ему государством, а также иного имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательство Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска", относится к коммунальной собственности города Петропавловска.
25. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
26. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска":
1) государственное коммунальное предприятие "Коммунхоз" акимата города Петропавловска "Отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска";
2) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Очистные, водоотводные и водопропускные сооружения" акимата города Петропавловска государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Петропавловска".