Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 25 сәуірдегі № 461 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 сәуірде № 15034 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 26.01.2024 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 23-бабы 1-тармағының 9-3) тармақшасын және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасын басшылыққа ала отырып БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 27.04.2021 № 335 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 26.01.2024 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және оның ресми жариялауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_________________ Н. Айдапкелов
2017 жылғы 25 сәуір
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 461 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидалары

Об утверждении Правил ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 апреля 2017 года № 461. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 апреля 2017 года № 15034.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.01.2024 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь подпунктом 9-3) пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра юстиции РК от 27.04.2021 № 335 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.01.2024 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М.Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
___________________Н. Айдапкелов
25 апреля 2017 год
Утверждены приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 461
Правила ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями

Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 26.01.2024 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 27.04.2021 № 335 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын (бұдан әрі – Зерттеулер дерекқоры) жүргізу тәртібін анықтайды.
Ескерту. 1-тарамақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 26.01.2024 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Зерттеулер дерекқоры "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі платформасында қалыптастырылады және республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, Қазақстан Республикасында жүргізілетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулерін, сондай-ақ халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүргізген зерттеулерді (бұдан әрі – зерттеулер) қамтиды.
Ескерту. 2-тарамақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 26.01.2024 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Зерттеулер дерекқорын жүргізуді осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ЗҚАИ) жүзеге асырады.
4. Мемлекеттiк құпияны және заңмен қорғалатын өзге де құпияны қамтитын құжаттар Зерттеулер дерекқорында орналастыруға жатпайды.

Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.01.2024 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра юстиции РК от 27.04.2021 № 335 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями (далее – Правила) определяют порядок ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями (далее – База исследований).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.01.2024 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. База исследований формируется на платформе информационно-правовой системы "Әділет" и содержит аналитические, консалтинговые, социологические и иные исследования государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, проводимые в Республике Казахстан, финансируемые из республиканского и местных бюджетов, а также исследования, проведенные совместно с международными организациями (далее – исследования).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.01.2024 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Ведение Базы исследований осуществляется республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – ИЗПИ) в соответствии с настоящими Правилами.
4. Не подлежат размещению в Базе исследований документы, содержащие государственные секреты и иную охраняемую законом тайну.

5. "Қызметтік пайдалану үшін" деген белгісі бар құжаттарға қол жетімділік Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 45-бабының 4-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тарамақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 26.01.2024 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Зерттеулер дерекқорына қолжетімділік Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасы арқылы мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарға, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарына, квазимемлекеттік сектор субъектілеріне – Интернет арқылы ұсынылады.
Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне Зерттеулер дерекқорына қол жеткізу осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тіркеуге арналған өтінім негізінде жүзеге асырылады.
7. Зерттеулердің нәтижелерін Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде, "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" 1996 жылғы 10 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіпппен авторлыққа сілтемелерді немесе авторлық туралы басқа да хабарламалар сақталған жағдайда пайдалануға рұқсат етіледі.
2-тарау. Зерттеулер дерекқорын жүргізу тәртібі
8. Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органы және жергілікті атқарушы органдар, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдары және квазимемлекеттік сектор субъектілері жыл сайын ағымдағы жылдың 15 желтоқсанына дейінгі мерзімде ЗҚАИ-на келесі жылға жоспарланған зерттеулер тізбесін жібереді.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдары, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдары, квазимемлекеттік сектор субъектілері:
1) Зерттеулер дерекқорында орналастыру үшін жіберілетін қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі (материалдарды әзірленетін тіліне қарай) зерттеулер нәтижелері көшірмелерінің түпнұсқалармен толық сәйкестігін;
2) шарт бекітілгеннен кейін он жұмыс күні ішінде ЗҚАИ-ға зерттеулердің аяқталу мерзімдерін көрсете отырып, зерттеу кестелерін ұсынуды;
3) ЗҚАИ-ға зерттеулердің нәтижелерін (есептер, жинақтар, оқулықтар, анықтамалар, баяндамалар және т.с.с.) ол аяқталғаннан кейін он жұмыс күні ішінде шарт талаптарына сәйкес (шарт болмаған жағдайда бекітілген және (немесе) жарияланған кезден бастап) ұсынуды қамтамасыз етеді.
Ескерту. 8-тарамақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 26.01.2024 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8-1. Зерттеулердің кестелерін жіберу кезінде осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша әкімшілік деректер ұсынылады, бұл ретте зерттеу тақырыбы ескертпеде көрсетілген тізімнен таңдалады.

5. К документам с пометкой "для служебного пользования" доступ осуществляется в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.01.2024 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Доступ к Базе исследований предоставляется государственным и местным исполнительным органам посредством Единой транспортной среды государственных органов, их подведомственным организациям, субъектам квазигосударственного сектора – посредством Интернета.
Субъектам квазигосударственного сектора доступ к Базе исследований осуществляется на основании заявки на регистрацию по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. Использование результатов исследований допускается при условии сохранения ссылки на авторство или другие уведомления об авторстве в порядке, установленном Гражданским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах".
Глава 2. Порядок ведения Базы исследований
8. Уполномоченный орган по государственному планированию и местные исполнительные органы Республики Казахстан, их подведомственные организации, субъекты квазигосударственного сектора ежегодно в срок до 15 декабря текущего года направляют в ИЗПИ список исследований, запланированных в следующем году.
Государственные органы и местные исполнительные органы Республики Казахстан, их подведомственные организации, субъекты квазигосударственного сектора обеспечивают:
1) полное соответствие с подлинниками копий результатов исследований на казахском, русском и английском языках (в зависимости от языка разработки материалов), направляемых для размещения в Базе исследований;
2) предоставление графиков исследований с указанием сроков завершения исследований в ИЗПИ в течение десяти рабочих дней после утверждения договора;
3) предоставление результатов исследований (отчетов, сборников, учебников, справок, докладов и т.д.) в ИЗПИ в течение десяти рабочих дней после его завершения в соответствии с условиями договора (при отсутствии договора – с момента утверждения и (или) опубликования).
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.01.2024 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8-1. При направлении графиков исследований предоставляются административные данные по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, при этом тематика исследования выбирается из списка, указанного в примечании.

Ескерту. Қағидалар 8-1-тарамақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 26.01.2024 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары, жергілікті атқарушы органдары, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары, квазимемлекеттік сектор субъектілері зерттеулерінің нәтижелері ЗҚАИ-ға DOC/DOCX электрондық форматын конвертациялау арқылы алынған PDF форматта жіберіледі. Қағаз құжаттарды сканерлеу арқылы алынған PDF форматындағы файлдар Зерттеулер дерекқорында орналастыру үшін рұқсат етілмейтін файлдар болып табылады.
10. Егер зерттеу нәтижесі жекелеген құжаттар сияқты ресімделген бөліктерді, қосымшаларды, есептер және т.с.с. қамтитын болса, онда әрбір құжат жеке файл ретінде қалыптастырылады. Әртүрлі тілдердегі құжаттар жеке файлдармен ресімделеді.
11. Зерттеу нәтижелерін жіберу кезінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік деректер пайдаланылады, бұл ретте "зерттеудің аяқталған күні" және "парақтардың көлемі (саны)" деген жолдар толтырылады.
Ескерту. 11-тарамақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 26.01.2024 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Қызметкер жұмыстан босатылған жағдайда квазимемлекеттік сектор субъектілері ЗҚАИ-ды осы қызметкердің аккаунтына кіруді тоқтату қажеттігі туралы бес жұмыс күні ішінде хабарлайды.
13. ЗҚАИ:
1) зерттеулердің нәтижелерін олар түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде енгізуді;
2) зерттеу нәтижесі карточкасын қалыптастыруды;
3) орналастырылатын зерттеулердің нәтижелеріне және Зерттеулер дерекқорына рұқсатсыз араласудан қорғауды;
4) квазимемлекеттік сектор субъектілерінен тиісті хабарлама алған кезден үш жұмыс күні ішінде қолжетімділіктің ашылуын / жабылуын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары мен
жергілікті атқарушы
органдарының, олардың
ведомстволық бағыныстағы
ұйымдарының,
квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің тапсырысы
бойынша жүргізілетін,
республикалық және жергілікті
бюджеттен
қаржыландырылатын
талдамалық, консалтингтік,
әлеуметтік және өзге де
зерттеулердің, оның ішінде
халықаралық ұйымдармен
бірлескен зерттеулердің
бірыңғай дерекқорын жүргізу
қағидаларының
1-қосымшасы
Нысан
Кімге:
"Қазақстан Республикасының
Заңнама және құқықтық ақпарат
институты" шаруашылық
жүргізу құқығындағы
республикалық мемлекеттік
кәсіпорны
Тiркеуге өтiнiм
Логин: ____________________________________
Тегі: ______________________________________
Аты: ______________________________________
Әкесінің аты (бар болған жағдайда): __________
Ұйым: ____________________________________
Құрылымдық бөлімше: ____________________
Лауазымы: _______________________________
Телефон нөмірі: ___________________________
Корпоративтік поштаның электрондық мекенжайы: ______________
Осы аккаунт үшін қолжетімділікті қолдану мерзімі*: _____________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам: __________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Ескертпе: * "Осы аккаунт үшін қолжетімділікті қолдану мерзімі" қолжетімділік тіркелген күннен бастап 1 жылдан аспайтын мерзімге беріледі, одан кейін автоматты түрде жабылады.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары мен
жергілікті атқарушы
органдарының, олардың
ведомстволық бағыныстағы
ұйымдарының,
квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің тапсырысы
бойынша жүргізілетін,
республикалық және жергілікті
бюджеттен
қаржыландырылатын
талдамалық, консалтингтік,
әлеуметтік және өзге де
зерттеулердің, оның ішінде
халықаралық ұйымдармен
бірлескен зерттеулердің
бірыңғай дерекқорын жүргізу
қағидаларының
2-қосымшасы

Сноска. Правила дополнены пунктом 8-1 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 26.01.2024 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Результаты исследований государственных органов, местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора направляются в ИЗПИ в формате PDF, полученные путем конвертации с электронного формата DOC/DOCX. Файлы в формате PDF, полученные путем сканирования бумажных документов, являются недопустимыми для размещения в Базе исследований.
10. Если результат исследования включает части, приложения, отчеты и тому подобное, оформленные, как отдельные документы, то каждый такой документ формируется в отдельный файл. Документы на разных языках также оформляются отдельными файлами.
11. При направлении результатов исследований используются административные данные по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, при этом заполняются поля "Дата завершения исследования" и "объем (количество) листов".
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.01.2024 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В случае увольнения сотрудника субъекты квазигосударственного сектора уведомляют в течение пяти рабочих дней ИЗПИ о необходимости прекращения доступа для аккаунта данного сотрудника.
13. ИЗПИ обеспечивает:
1) внесение результатов исследований в течение пяти рабочих дней со дня их поступления;
2) формирование карточки результата исследования;
3) защиту от несанкционированного вмешательства размещаемых результатов исследований и Базы исследований.
4) открытие / закрытие доступа в течение трех рабочих дней при получении соответствующего уведомления от субъектов квазигосударственного сектора.
Приложение 1
к Правилам ведения единой
базы данных аналитических,
консалтинговых,
социологических и иных
исследований, финансируемых
из республиканского и местного
бюджета, проводимых по заказу
государственных органов и
местных исполнительных органов
Республики Казахстан,
их подведомственных организаций,
субъектов квазигосударственного
сектора, в том числе совместных
исследований с международными организациями
Форма
Кому:
Республиканское государственное предприятие
на праве хозяйственного ведения
"Институт законодательства
и правовой информации
Республики Казахстан"
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Заявка на регистрацию
Логин: ___________________________________
Фамилия: ________________________________
Имя: ____________________________________
Отчество (при его наличии): _________________
Организация: ______________________________
Структурное подразделение: _________________
Должность: ________________________________
Номер телефона: ___________________________
Электронный адрес корпоративной почты: _____
Срок действия доступа для данного аккаунта*: ________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности: _____________________________________ __________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: *"Срок действия доступа для данного аккаунта" доступ предоставляется сроком не более 1 года со дня регистрации, после чего автоматически закрывается.
Приложение 2
к Правилам ведения единой
базы данных аналитических,
консалтинговых, социологических
и иных исследований,
финансируемых
из республиканского и местных
бюджетов, проводимых
по заказу государственных
органов и местных
исполнительных органов,
их подведомственных
организаций, субъектов
квазигосударственного сектора,
в том числе совместных
исследований с международными
организациями

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 26.01.2024 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: "Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін талдамалық, консалтингтік, әлеуметтанулық және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқоры".
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулер жөніндегі мәліметтер.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-issledovaniya
Кезеңділігі: зерттеулерді жүргізу аяқталғаннан кейін.
Есепті кезең: жыл сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары, квазимемлекеттік сектор субъектілері.
Әкімшілік деректердің нысанын ұсыну мерзімі: шарт талаптарына сәйкес зерттеу аяқталғаннан кейін он жұмыс күні ішінде.
Зерттеу атауы
Зерттеудің аяқталу мерзімі (к/а/ж)
Зерттеудің аяқталған күні (к/а/ж)
Зерттеуге тапсырыс берген мемлекеттік орган/ жергілікті атқарушы орган/ ведомстволық бағынысты ұйым/ квазимемлекеттік сектор субъектісі
Зерттеулердің тақырыпары*
Зерттеулердің авторлары (ғылыми жетекші, редактор және тағы басқа)
Зерттеудегі өзек сөздер (тегтер)
Көлемі (парақтар саны)
Зерттеулер дерекқорында орналастыру түрлері (Құпия / Құпия емес)
Зерттеулер түрі (талдамалық/ консалтингтік/ әлеуметтік/ өзгедей)
Қаржыландыру көзі (республикалық бюджет/ жергілікті бюджет/ өз бюджеті/ грант)
Зерттеулерге жұмсалған шығындар туралы деректер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
*Зерттеулер тақырыптарының тізімі:
Әлеуметтік қамтамасыз ету. Сақтандыру
Азаматтық қоғам
Ауыл шаруашылығы
Бәсекеге қабілеттілік
Білім беру
Денсаулық сақтау
Дін
Еңбек
Жастар саясаты
Индустриалды-инновациялық даму
Кәсіпкерлік
Кен қазу саласы
Қаржы
Қауіпсіздік
Қорғаныс
Құқық
Логистика
Мәдениет
Мемлекеттік басқару
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Өндіріс
Салық саласы
Саясат
Стандарттау
Статистика
Сыбайлас жемқорлық
Тарих
Туризм
Халықаралық қатынастар
Экология
Экономика
Электрондық үкімет
Энергетика
Атауы ____________________________ Мекенжайы ___________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________________
Орындаушы ______________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары мен
жергілікті атқарушы
органдарының, олардың
ведомстволық бағыныстағы
ұйымдарының,
квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің тапсырысы
бойынша жүргізілетін,
республикалық және жергілікті
бюджеттерден
қаржыландырылатын
талдамалық, консалтингтік,
әлеуметтік және өзге де
зерттеулердің, оның ішінде
халықаралық ұйымдармен
бірлескен зерттеулер бойынша
мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулер жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (1-issledovaniya индексі, зерттеулер жүргізу аяқталғаннан кейінгі кезеңділік ) 1-тарау. Жалпы ереже

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.01.2024 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: Республиканское государственное предприятие
на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой
информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: "Единая база
данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований,
финансируемых из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу
государственных органов и местных исполнительных органов, их подведомственных
организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных
исследований с международными организациями".
Наименование формы административных данных: Сведения по аналитическим,
консалтинговым, социологическим и иным исследованиям, финансируемых
из республиканского и местных бюджетов, проводимых по заказу государственных
органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан,
их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора,
в том числе совместных исследований с международными организациями.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение
наименования формы): 1-issledovaniya
Периодичность: по завершению проведения исследования.
Отчетный период: ежегодно.
Круг лиц, представляющих информацию: государственные органы, местные
исполнительные органы, их подведомственных организации, субъекты
квазигосударственного сектора.
Срок представления формы административных данных: в течение десяти рабочих
дней после завершения исследования в соответствии с условиями договора.
Наименование исследования
Срок завершения исследования (дд/мм/гг)
Дата завершения исследования (дд/мм/гг)
Государственный орган/ местный исполнительный орган/ подведомственная организация/ субъект квазигосударственного сектора заказавший исследование
Тематика исследования*
Авторы исследования (научный руководитель, редактор и так далее)
Ключевые слова в исследовании (теги)
Объем (количество листов)
Тип размещения в Базе исследований (Конфиденциально/ Не конфиденциально)
Тип исследования (аналитическое/ консалтинговое/ социологическое/ иное)
Источник финансирования (республиканский бюджет, местный бюджет, собственный бюджет, грант )
Данные о затратах на исследования
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
*Перечень тематик исследований:
Социальное обеспечение. Страхование
Гражданское общество
Сельское хозяйство
Конкурентоспособность
Образование
Здравоохранение
Религия
Труд
Молодежная политика
Индустриально-инновационное развитие
Предпринимательство
Добывающие отрасли
Финансы
Безопасность
Оборона
Право
Логистика
Культура
Государственное управление
Государственные услуги
Промышленность
Налоговая сфера
Политика
Стандартизация
Статистика
Коррупция
История
Туризм
Международные отношения
Экология
Экономика
Электронное правительство
Энергетика
Наименование __________________________ Адрес ___________________________
Телефон ________________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________________
Исполнитель _______________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения по аналитическим,
консалтинговым,
социологическим и иным
исследованиям государственных
органов, местных
исполнительных органов
Республики Казахстан,
их подведомственных
организаций, субъектов
квазигосударственного сектора,
финансируемых из республиканского
и местных бюджетов, в том
числе совместных исследований
с международными организациями"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения по аналитическим, консалтинговым, социологическим и иным исследованиям государственных органов, местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, в том числе совместных исследований с международными организациями" (индекс 1-issledovaniya, периодичность по завершению проведения исследования)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулер жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан шарт талаптарына сәйкес зерттеу аяқталғаннан кейін он жұмыс күні ішінде жасалады.
3. Нысанға бірінші басшы немесе зерттеу нәтижелеріне қол қоюға уәкілеттік берілген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
4. Нысан қазақ және орыс тілдерінде (зерттеу ағылшын тілінде әзірленген жағдайда да ағылшын тілінде) толтырылады.
5. 1-бағанда зерттеу базасында орналастыру үшін ЗҚАИ-ға-ге жіберілетін зерттеу нәтижелерінің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда зерттеудің түпнұсқасына сәйкес зерттеудің атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда зерттеудің аяқталу мерзімі көрсетіледі.
8. 4-бағанда зерттеудің аяқталған күні көрсетіледі.
9.5-бағанда осы зерттеуге тапсырыс берген мемлекеттік орган/жергілікті атқарушы орган/ведомстволық бағынысты ұйым/квазимемлекеттік сектор субъектісі көрсетіледі.
10. 6-бағанда нысанға ескертпеде көрсетілген тақырыптар тізбесінен таңдалған зерттеу тақырыптары көрсетіледі.
11. 7-бағанда осы зерттеудің авторлары (ғылыми жетекші, редактор және т.б.) көрсетіледі.
12. 8-бағанда осы зерттеу бойынша іздеу сұраулары үшін пайдаланылатын зерттеудегі кілт сөздер (тегтер) көрсетіледі.
13. 9-бағанда осы зерттеудің көлемі (парақтар саны) көрсетіледі.
14. 10-бағанда зерттеу базасында зерттеуді орналастыру түрі көрсетіледі (құпия/құпия емес).
15. 11-бағанда зерттеу түрі (аналитикалық/консалтингтік/социологиялық/өзге) көрсетіледі.
16. 12-бағанда қаржыландыру көзі ((республикалық бюджет/жергілікті бюджет/ меншікті бюджет/грант) көрсетіледі.
17. 13-бағанда зерттеуге арналған шығындар туралы деректер көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения по аналитическим, консалтинговым, социологическим и иным исследованиям государственных органов, местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, финансируемых из республиканского бюджета и местных бюджетов, в том числе совместных исследований с международными организациями" (далее – Форма).
2. Форма составляется в течение десяти рабочих дней после завершения исследования в соответствии с условиями договора.
3. Форму подписывает первый руководитель или лица, уполномоченные на подписание результатов исследований, и исполнитель.
Глава 2. Заполнение Формы
4. Форма заполняется на казахском и русском языках (также на английском языке в случае разработки исследования на английском языке).
5. В графе 1 указывается порядковый номер результатов исследований, направляемых в ИЗПИ для размещения в Базе исследований.
6. В графе 2 указывается наименование исследования в соответствии с подлинником исследования.
7. В графе 3 указывается срок завершения исследования.
8. В графе 4 указывается дата завершения исследования.
9. В графе 5 указывается государственный орган/местный исполнительный орган/подведомственная организация/субъект квазигосударственного сектора заказавший(-ая) данное исследование.
10. В графе 6 указываются тематики исследований, выбранные из перечня тематик, указанного в примечании к Форме.
11. В графе 7 указываются авторы данного исследования (научный руководитель, редактор и т.д.).
12. В графе 8 указываются ключевые слова в исследовании (теги), используемые для поисковых запросов по данному исследованию.
13. В графе 9 указывается объем (количество листов) данного исследования.
14. В графе 10 указывается тип размещения исследования в Базе исследований (конфиденциально/не конфиденциально).
15. В графе 11 указывается тип исследования (аналитическое/консалтинговое/ социологическое/иное).
16. В графе 12 указывается источник финансирования (республиканский бюджет/местный бюджет/собственный бюджет / грант).
17. В графе 13 указываются данные о затратах на исследования.