2-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) электрондық есеп – куәландыратын орталық берген электрондық цифрлық қолтаңба қойылатын жылдық және (немесе) тоқсан сайынғы қаржылық есептіліктің нысандарымен, Қағидалардың 4, 6, 8 және 9-тармақтарында көрсетілген ақпаратпен бағдарламалық қамтамасыз етудің толтырылған тиісті шаблоны.";
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Эмиссиялық бағалы қағаздар айналысының кезеңінде бағалы қағаздары қор биржасының тізіміне енгізілген, акционерлік қоғам болып табылатын эмитент қор биржасына Қағидалардың 2-қосымшасында көрсетілген Қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында орналастырылатын бағалы қағаздарды ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын эмитенттің (акционерлік қоғам болып табылмайтын) қызметіндегі өзгерістер туралы ақпараттың мазмұнына қойылатын талаптарға (бұдан әрі - 2-қосымша) сәйкес жасалған, тізбесі Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 102-бабының 2-тармағында айқындалған бағалы қағаздарды ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын осы эмитенттің қызметіндегі өзгерістер туралы ақпаратты, сондай-ақ жылдық және тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті, аудиторлық есептерді қор биржасының ішкі құжаттарымен белгіленген тәртіппен интернет-ресурсында жариялау үшін ұсынады;";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Акционерлік қоғам қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында қаржылық есептілік депозитарийіне тізбесі Акционерлік қоғамдар туралы заңның 79-бабының 1-тармағында айқындалған корпоративтік оқиғалар туралы ақпаратты және оның эмиссиялық бағалы қағаздары айналыста болатын кезеңде тізбесі Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 102-бабының 2-тармағында айқындалған бағалы қағаздарды ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын:
1) корпоративтік оқиғалар туындаған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде Қағидаларға 1-қосымшаның 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, және 13-тармақтарына;
2) корпоративтік оқиғалар және (немесе) бағалы қағаздарды ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын акционерлік қоғамның қызметіндегі өзгерістер туындаған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде Қағидаларға 1-қосымшаның 1, 9, 11, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 және 23-тармақтарына;
3) акционерлік қоғам корпоративтік дау жөнiндегi азаматтық іс бойынша тиiстi сот хабарламасын (шақыруын) алған күннен кейін 7 (жеті) жұмыс күні iшiнде Қағидаларға 1-қосымшаның 14-тармағына;
4) егер Акционерлік қоғамдар туралы және Бағалы қағаздар нарығы туралы заңдарда ақпаратты жариялаудың (акционерлердің назарына жеткізу) өзге мерзімдері көзделмесе, корпоративтік оқиғалар туындаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Қағидаларға 1-қосымшаның 24-тармағына сәйкес жасалған, оның қызметіндегі өзгерістер туралы ақпаратты орналастыруды қамтамасыз етеді.
5. Акционерлік қоғамның қызметінде корпоративтік оқиғалардың және (немесе) Қағидаларға 1-қосымшаның 2, 3, 4, 9, 10, 11, 15, 17, 19 және 21-тармақтарында көрсетілген бағалы қағаздарды ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын өзгерістердің туындау күні акционерлік қоғамның осындай оқиғалардың және (немесе) өзгерістердің туындағанын растайтын тиісті құжаттарды алған күні болып табылады.
Қағидаларға 1-қосымшаның 5-тармағында көрсетілген ірі мәмілені және (немесе) бірмезгілде мынадай талаптарға жауап беретін: акционерлік қоғам жасауға мүдделі мәміле болып табылатын және қоғамның уәкілетті органы Қағидаларға 1-қосымшаның 6-тармағында көрсетілген осындай мәмілені жасау туралы шешімді қабылдау күнінде құны қоғам активтерінің жалпы баланстық құны мөлшерінің он және одан көп пайызы болатын мүлікті иеленуге немесе иеліктен шығаруға байланысты мәмілені жасау үшін міндетті мемлекеттік немесе өзге тіркеу қажет жағдайда, корпоративтік оқиғалардың туындау күні акционерлік қоғамның оны мемлекеттік немесе өзге тіркеуді растайтын құжаттарды алған күні болып табылады.

подпункт 6) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"6) электронный отчет - заполненный соответствующий шаблон программного обеспечения с формами годовой и (или) ежеквартальной финансовой отчетности, информацией, указанной в пунктах 4, 6, 8 и 9 Правил, подписываемый электронной цифровой подписью, выданной удостоверяющим центром.";
в часть вторую пункта 3 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Акционерное общество обеспечивает размещение на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности посредством представления депозитарию финансовой отчетности информации о корпоративных событиях, перечень которых определен пунктом 1 статьи 79 Закона об акционерных обществах, и в период обращения его эмиссионных ценных бумаг информации об изменениях в его деятельности, затрагивающих интересы держателей ценных бумаг, перечень которых определен пунктом 2 статьи 102 Закона о рынке ценных бумаг, составленной в соответствии с:
1) пунктами 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 и 13 приложения 1 к Правилам - в течение 3 (трех) рабочих дней после даты возникновения корпоративного события;
2) пунктами 1, 9, 11, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 и 23 приложения 1 к Правилам - в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с даты возникновения корпоративных событий и (или) изменений в деятельности акционерного общества, затрагивающих интересы держателей ценных бумаг;
3) пунктом 14 приложения 1 к Правилам - в течение 7 (семи) рабочих дней после даты получения акционерным обществом соответствующего судебного извещения (вызова) по гражданскому делу по корпоративному спору;
4) пунктом 24 приложения 1 к Правилам - в течение 3 (трех) рабочих дней с даты возникновения корпоративного события, если Законами об акционерных обществах и о рынке ценных бумаг не предусмотрены иные сроки опубликования (доведения до сведения акционеров) информации.
5. Датой возникновения корпоративных событий и (или) изменений в деятельности акционерного общества, затрагивающих интересы держателей ценных бумаг, указанных в пунктах 2, 3, 4, 9, 10, 11, 15, 17, 19 и 21 приложения 1 к Правилам, является дата получения акционерным обществом соответствующих документов, подтверждающих возникновение таких событий и (или) изменений.
В случае, если для заключения крупной сделки, указанной в пункте 5 приложения 1 к Правилам, и (или) сделки, которая отвечает одновременно следующим условиям: является сделкой, в совершении которой акционерным обществом имеется заинтересованность, и связана с приобретением или отчуждением имущества, стоимость которого составляет десять и более процентов от размера общей балансовой стоимости активов общества на дату принятия уполномоченным органом общества решения о заключении такой сделки, указанной в пункте 6 приложения 1 к Правилам, необходима обязательная государственная или иная регистрация, датой возникновения корпоративного события является дата получения акционерным обществом документов, подтверждающих ее государственную или иную регистрацию.

Корпоративтік оқиғалардың және (немесе) акционерлік қоғамның қызметіндегі бағалы қағаздарды ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын, Қағидаларға 1-қосымшаның 7-тармағында көрсетілген өзгерістердің туындау күні:
кепілі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес тіркелуге жататын мүлікке қатысты – акционерлік қоғамның кепілге қою (қайта кепілге қою) туралы шартты тіркеуді растайтын құжаттарды алған күні;
кепілі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес тіркелуге жатпайтын мүлікке қатысты – акционерлік қоғамның мүлікті кепіл ұстаушыға беруді растайтын құжаттарды алу күні, ал егер ол берілуге жатпайтын болса, онда кепілге қою (қайта кепілге қою) туралы шарт жасаған күні болып табылады.
Акционерлік қоғамның қарыз алуы туралы шарттың күшіне ену күні Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағында көрсетілген корпоративтік оқиғаның туындау күні болып табылады.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулы заңды күшіне енген күн, ал қаулыға соған уәкілетті тұлғалар шағым жасаған немесе наразылық білдірген жағдайларда – акционерлік қоғамның шағым, наразылық бойынша заңды күшіне енген қаулыны алған күннен бастап Қағидаларға 1-қосымшаның 13-тармағында көрсетілген корпоративтік оқиғаның туындау күні болып табылады.
Егер эмитент не эмитенттің лауазымды тұлғасы 2014 жылғы 5 шілдедегі Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің 811 және 897-баптарына сәйкес әкімшілік жауапкершілікке тартылған болса, онда эмитент не эмитенттің лауазымды тұлғасы салынған әкімшілік айыппұлды төлеген күн корпоративтік оқиғаның туындау күні болып табылады.
Заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру (қосылуды қоспағанда) нәтижесінде немесе қосылған заңды тұлғаның қызметін тоқтату туралы мәліметтерді Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізіліміне енгізу сәтінен бастап не тарату кезінде заңды тұлғаны Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізілімінен шығару сәтінен бастап акционерлік қоғам жаңадан туындаған заңды тұлғалардың тіркелуін растайтын тиісті құжаттарды алған күн Қағидаларға 1-қосымшаның 18-тармағында көрсетілген, акционерлік қоғамның қызметіндегі бағалы қағаздарды ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын, еншілес ұйымдарын және оның тәуелді акционерлік қоғамдарын ерікті түрде қайта ұйымдастыруға немесе ерікті түрде таратуға байланысты корпоративтік оқиғаның туындаған күні болып табылады.
Корпоративтік оқиғалардың және (немесе) акционерлік қоғамның қызметінде бағалы қағаздарды ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын, Қағидаларға 1-қосымшаның 22-тармағында көрсетілген, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 9, 18-2 және 31-баптарына сәйкес тіркелуге жататын акционерлік қоғамның эмиссиялық бағалы қағаздары шығарылымының проспектісіндегі мәліметтердің өзгерістерімен байланысты өзгерістердің туындау күні акционерлік қоғамның эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісіне өзгерістердің тіркелуін растайтын құжаттарды алған күні болып табылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Датой возникновения корпоративного события и (или) изменения в деятельности акционерного общества, затрагивающего интересы держателей ценных бумаг, указанного в пункте 7 приложения 1 к Правилам, является:
дата получения акционерным обществом документов, подтверждающих регистрацию договора о залоге (перезалоге) - в отношении имущества, залог которого подлежит регистрации в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
дата получения акционерным обществом документов, подтверждающих передачу имущества залогодержателю, а если оно не подлежит передаче, то дата заключения договора о залоге (перезалоге) - в отношении имущества, залог которого не подлежит регистрации в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Датой возникновения корпоративного события, указанного в пункте 8
приложения 1 к Правилам, является дата вступления в силу договора о получении акционерным обществом займа.
Датой возникновения корпоративного события, указанного в пункте 13 приложения 1 к Правилам, является дата вступления в законную силу постановления по делу об административном правонарушении, а в случаях, когда постановление было обжаловано или опротестовано уполномоченными на то лицами – с даты получения акционерным обществом, вступившего в законную силу постановления по жалобе, протесту.
В случае если эмитент либо должностное лицо эмитента привлечено к административной ответственности согласно статьям 811 и 897 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года, то датой возникновения корпоративного события является дата оплаты эмитентом либо должностным лицом эмитента наложенного административного штрафа.
Датой возникновения изменения в деятельности акционерного общества, затрагивающего интересы держателей ценных бумаг, указанного в пункте 18 приложения 1 к Правилам, связанного с добровольной реорганизацией или добровольной ликвидацией дочерних организаций акционерного общества и его зависимых акционерных обществ, является дата получения акционерным обществом соответствующих документов, подтверждающих регистрацию вновь возникших юридических лиц в результате реорганизации юридического лица (за исключением присоединения) или с момента внесения в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров сведений о прекращении деятельности присоединенного юридического лица, либо с момента исключения юридического лица из Национального реестра бизнес-идентификационных номеров при ликвидации.
Датой возникновения корпоративного события и (или) изменения в деятельности акционерного общества, затрагивающего интересы держателей ценных бумаг, указанного в пункте 22 приложения 1 к Правилам, связанного с изменениями сведений в проспекте выпуска эмиссионных ценных бумаг акционерного общества, подлежащими регистрации в соответствии со статьями 9, 18-2 и 31 Закона о рынке ценных бумаг, является дата получения акционерным обществом документов, подтверждающих регистрацию изменений в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 31 тамызынан кешіктірмей қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсына жылдық қаржылық есептілікті және аудиторлық есепті, ал еншілес ұйымы болған жағдайда – мыналарға:
1) акционерлік қоғам (қаржы ұйымын, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамын, арнайы қаржы компаниясын және исламдық арнайы қаржы компаниясын қоспағанда) үшін – Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10641 тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Жария мүдделі ұйымдардың жариялауы үшін (қаржы ұйымдарынан басқа) жылдық қаржылық есептіліктің тізбесін және нысандарын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 ақпандағы № 143 бұйрығымен (бұдан әрі – № 143 бұйрық) бекітілген тізбеге және нысандарға;
2) қаржы ұйымы, арнайы қаржы компаниясы және исламдық арнайы қаржы компаниясы үшін – Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13504 тіркелген "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, ислам арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының қаржылық есептiлiктi ұсынуы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысына (бұдан әрі – № 41 қаулы);
3) бағалы қағаздары қор биржасының тізіміне енгізілген және акционерлік қоғам болып табылмайтын эмитент үшін – қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына (бұдан әрі – ҚЕХС) сәйкес жасалған жеке жылдық қаржылық есептілікті, жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті және жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілік бойынша аудиторлық есепті орналастыру жүзеге асырылады.";
11-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) екiншi деңгейдегi банкті қоспағанда, қаржы ұйымы болып табылатын акционерлік қоғам үшін – № 41 қаулымен бекітілген нысандарға сәйкес жасалған бухгалтерлік баланс және пайда мен зияндар туралы есеп;";
13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Бағалы қағаздары Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының тізіміне енгізілген эмитент орналастыруға тиіс қаржылық есептілік, аудиторлық есептер және өзге де ақпарат эмитенттің бағалы қағаздары тізіміне енгізілген қор биржасының Қағидаларында және ішкі құжаттарында белгіленген тәртіппен қор биржасының интернет-ресурстарында орналастыру күнінен бұрын бұқаралық ақпарат құралдарының басқа көздері арқылы жариялануға (орналастырылуға) жатпайды.
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес Халықаралық қаржы ұйымдарының тізбесінде көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдары және (немесе) шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес тіркелген, бағалы қағаздары Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген эмитенттер қаржылық есептілік депозитарийіне және Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасына бағалы қағаздар ұстаушылардың алдында жария етуге жататын ақпаратты Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының iшкi құжаттарында белгіленген жағдайларда, көлемде, тәртіппен және мерзімде ұсынады.

"10. Ежегодно не позднее 31 августа года, следующего за отчетным годом, осуществляется размещение на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности годовой финансовой отчетности и аудиторского отчета, а в случае наличия дочерней организации - отдельной годовой финансовой отчетности, консолидированной годовой финансовой отчетности и аудиторского отчета по консолидированной годовой финансовой отчетности,
составленных в соответствии с:
1) перечнем и формами, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 143 "Об утверждении перечня и форм годовой финансовой отчетности для публикации организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций)", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10641 (далее - приказ № 143), - для акционерного общества (за исключением финансовой организации, специальной финансовой компании и исламской специальной финансовой компании);
2) постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41 "Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми компаниями, микрофинансовыми организациями", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13504 (далее - постановление № 41), - для финансовой организации, специальной финансовой компании и исламской специальной финансовой компании;
3) международными стандартами финансовой отчетности (далее - МСФО) - для эмитента, чьи ценные бумаги включены в список фондовой биржи и не являющегося акционерным обществом.";
подпункт 2) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"2) бухгалтерского баланса и отчета о прибылях и убытках, составленных в соответствии с формами, утвержденными постановлением № 41, - для акционерного общества, являющегося финансовой организацией, за исключением банка второго уровня;";
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. Финансовая отчетность, аудиторские отчеты и иная информация, подлежащие размещению эмитентом, чьи ценные бумаги включены в список фондовой биржи, функционирующей на территории Республики Казахстан, не подлежат опубликованию (размещению) посредством других источников средств массовой информации ранее даты размещения на интернет-ресурсе фондовой биржи в порядке, установленном внутренними документами фондовой биржи, в список которой включены ценные бумаги эмитента.
Международные финансовые организации, указанные в Перечне международных финансовых организаций согласно приложению 4 к Правилам, и (или) эмитенты, зарегистрированные в соответствии с законодательством иностранного государства, ценные бумаги которых включены в официальный список фондовой биржи, функционирующей на территории Республики Казахстан, представляют в депозитарий финансовой отчетности и фондовой бирже, функционирующей на территории Республики Казахстан информацию, подлежащую раскрытию перед держателями ценных бумаг, в случаях, объеме, порядке и сроки, установленные внутренними документами фондовой биржи, функционирующей на территории Республики Казахстан.

14. Акционерлік қоғамдар және (немесе) акционерлік қоғамдар болып табылмайтын эмитенттер қаржылық есептілік депозитарийіне ұсыну үшін корпоративтік оқиғалар туралы, бағалы қағаздар ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын өз қызметіндегі өзгерістер туралы ақпаратты, тоқсан сайынғы және жылдық және қаржылық есептілікті, Қағидалардың 8-тармағында және 11-тармағының 3) тармақшасында көзделген ақпаратты, сондай-ақ акционерлік қоғамдардың үлестес тұлғаларының тізімдерін қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында бағдарламалық қамтамасыз ету арқылы қалыптастырады.";
15-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Қағидалардың 4 және 6-тармақтарында көрсетілген, қазақ және орыс тілдерінде, сондай-ақ ақпарат құрастырушының бастамасы бойынша ағылшын тілінде жасалған ақпарат, тоқсан сайынғы қаржылық есептілік және қазақ және (немесе) орыс тілдерінде, сондай-ақ ақпарат құрастырушының бастамасы бойынша ағылшын тілінде жасалған Қағидалардың 8-тармағында және 11-тармағының 3) тармақшасында көзделген ақпарат, акционерлік қоғамның үлестес тұлғаларының тізімдерін мынадай тәртіппен қаржылық есептілік депозитарийін жүргізуді жүзеге асыратын ұйымға ұсынылады:";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) электрондық есепке қол қойғанға дейін оған:
Қағидалардың 4 және 6-тармақтарында көрсетілген ақпаратты орналастыру кезінде – PDF электрондық форматында эмитенттің сканерленген өтінімі (бірінші басшы немесе осыған уәкілетті лауазымды тұлға қол қойған және корпоративтік оқиға немесе бағалы қағаздар ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын өз қызметіндегі өзгеріс бар ақпараттық хабарламаның мәтінін қазақ және орыс тілдерінде бағдарламалық қамтамасыз ету шаблонында теру нәтижесінде басып шығарылған өтінімнің қағаз нұсқасының мөрмен (бар болса) расталған сканерленген көшірмесі);
жылдық қаржылық есептілікті орналастыру кезінде – PDF электрондық форматындағы аудиторлық есеп (қол қойылған және аудиторлық ұйымның мөрімен (бар болса) расталған қағаз нұсқасының сканерленген көшірмесі) және акционерлердің жалпы жиналысының жылдық қаржылық есептілікті бекіту туралы шешімі (акционерлердің жалпы жиналысының хаттамасынан сканерленген үзінді-көшірме немесе жалғыз акционердің шешімінен үзінді-көшірме);
эмитенттер Акционерлік қоғамдар туралы заңның және Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның талаптарына сәйкес немесе өзінің бастамасы бойынша жария ететін, қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында эмитенттің "электрондық досье" қосымша бетінде орналастырылатын PDF электрондық форматындағы сканерленген құжаттар қоса тіркеледі;";

14. Акционерные общества и (или) эмитенты, не являющиеся
акционерными обществами, для представления в депозитарий финансовой отчетности, формируют информацию о корпоративных событиях, об изменениях в своей деятельности, затрагивающих интересы держателей ценных бумаг, ежеквартальную и годовую финансовую отчетность, информацию, предусмотренную пунктом 8 и подпунктом 3) пункта 11 Правил, а также списки аффилиированных лиц акционерных обществ посредством программного обеспечения на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности.";
в пункте 15:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Информация, указанная в пунктах 4 и 6 Правил, составленная на казахском и русском языках, а также по инициативе составителя информации на английском языке, ежеквартальная финансовая отчетность и информация, предусмотренная пунктом 8 и подпунктом 3) пункта 11 Правил, список аффилиированных лиц акционерного общества, составленные на казахском и (или) русском языках, а также по инициативе составителя информации на английском языке, представляются в организацию, осуществляющую ведение депозитария финансовой отчетности, в следующем порядке:";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) до подписания электронного отчета, к нему прикрепляются:
сканированная заявка эмитента в электронном формате PDF (сканированная копия подписанного первым руководителем или уполномоченным на это должностным лицом, и заверенного печатью (при наличии) бумажного варианта заявки, распечатанной в результате набора текста информационного сообщения с корпоративным событием или изменением в своей деятельности, затрагивающим интересы держателей ценных бумаг, в шаблоне программного обеспечения на казахском и русском языках) - при размещении информации, указанной в пунктах 4 и 6 Правил;
аудиторский отчет в электронном формате PDF (сканированная копия бумажного варианта, подписанного и заверенного печатью (при наличии) аудиторской организации) и решение общего собрания акционеров (сканированная выписка из протокола общего собрания акционеров или выписка из решения единственного акционера) об утверждении годовой финансовой отчетности - при размещении годовой финансовой отчетности;
сканированные документы в электронном формате PDF, раскрываемые эмитентами в соответствии с требованиями Закона об акционерных обществах и Закона о рынке ценных бумаг или по собственной инициативе, которые
размещаются во вкладке "электронное досье" эмитента на интернет-ресурсе
депозитария финансовой отчетности;";

"Акционерлік қоғамның корпоративтік оқиғалары туралы, бағалы қағаздарды ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын, қаржылық есептілік депозитарийінің және қор биржасының интернет-ресурстарында орналастырылатын акционерлік қоғам қызметіндегі өзгерістер туралы ақпараттың мазмұнына қойылатын талаптар" 1-қосымшасы осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
"Қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында орналастырылатын бағалы қағаздарды ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын эмитенттің (акционерлік қоғам болып табылмайтын) қызметіндегі өзгерістер туралы ақпараттың мазмұнына қойылатын талаптар" 2-қосымшасы осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаның "Акционерлік қоғамның үлестес тұлғаларының тізімі" нысаны осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтіні мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Қаржылық есептілік
депозитарийінің, қор
биржасының интернет-
ресурстарында корпоративтік
оқиғалар туралы ақпаратты,
қаржылық есептілікті және
аудиторлық есептерді,
акционерлік қоғамдардың
үлестес тұлғаларының
тізімдерін, сондай-ақ жыл
қорытындысы бойынша
атқарушы органның
мүшелері сыйақысының
жиынтық мөлшері туралы
ақпаратты орналастыру
қағидаларына
4-қосымша".
2. Бағалы қағаздар нарығы департаменті (Хаджиева М.Ж.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаздағы және электрондық түрдегі көшірмелерін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Сұлтанов Б.Т.
2017 жылғы 22 мамыр
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 сәуірдегі
№ 70 қаулысына
1-қосымша
Қаржылық есептілік
депозитарийінің, қор
биржасының интернет-
ресурстарында корпоративтік
оқиғалар туралы ақпаратты,
қаржылық есептілікті және
аудиторлық есептерді,
акционерлік қоғамдардың
үлестес тұлғаларының
тізімдерін, сондай-ақ жыл
қорытындысы бойынша
атқарушы органның
мүшелері сыйақысының
жиынтық мөлшері туралы ақпаратты орналастыру
қағидаларына
1-қосымша
Акционерлік қоғамның корпоративтік оқиғалары туралы, бағалы қағаздарды ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын, қаржылық есептілік депозитарийінің және қор биржасының интернет-ресурстарында орналастырылатын акционерлік қоғам қызметіндегі өзгерістер туралы ақпараттың мазмұнына қойылатын талаптар
Ақпарат түрі
Ақпарат мазмұны
1
2
3
1.
Ақпаратты акционерлік қоғамның ішкі құжаттарына сәйкес акционерлерге және инвесторларға жіберетін мәселелердің тізбесі бойынша директорлар кеңесі қабылдаған шешімдер туралы ақпарат

приложение 1 "Требования к содержанию информации о корпоративных событиях акционерного общества, об изменениях в деятельности акционерного общества, затрагивающих интересы держателей ценных бумаг, размещаемых на интернет-ресурсах депозитария финансовой отчетности и фондовой биржи" изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 2 "Требования к содержанию информации об изменениях в деятельности эмитента (не являющегося акционерным обществом), затрагивающих интересы держателей ценных бумаг, размещаемых на интернет-ресурсах депозитария финансовой отчетности и фондовой биржи" изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
форму "Список аффилиированных лиц акционерного общества" приложения 3 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
в текст в правом верхнем углу приложения 4 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется.
2. Департаменту рынка ценных бумаг (Хаджиева М.Ж.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Султанов Б.Т.
"__" __________ 2017 года
Приложение 1
К постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 апреля 2017 года № 70
Приложение l
к Правилам размещения на
интернет-ресурсах депозитария
финансовой отчетности,
фондовой биржи, информации о
корпоративных событиях,
финансовой отчетности и
аудиторских отчетов, списков
аффилиированных лиц
акционерных обществ,
а также информации о
суммарном размере
вознаграждения членов
исполнительного органа по
итогам года
Требования к содержанию информации о корпоративных событиях акционерного общества, об изменениях в деятельности акционерного общества, затрагивающих интересы держателей ценных бумаг, размещаемых на интернет-ресурсах депозитария финансовой отчетности и фондовой биржи
Вид информации
Содержание информации
1
2
3
1.
Информация о решениях, принятых советом директоров, по перечню вопросов, информация о которых в соответствии с внутренними документами акционерного общества доводится до сведения акционеров и инвесторов

1) директорлар кеңесі өткізілетін күн;
2) директорлар кеңесі отырысының күн тәртібіне енгізілген мәселенің (мәселелердің) мазмұны, ол туралы ақпарат акционерлерге және инвесторларға акционерлік қоғамның ішкі құжаттарына сәйкес жіберіледі;
3) директорлар кеңесі осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген мәселелер бойынша қабылдаған шешімі (шешімдері);
4) акционерлік қоғамның шешімі бойынша өзге мәліметтер.
2.
Акционерлік қоғамның акцияларды және басқа бағалы қағаздарды шығаруы туралы ақпарат
1) бағалы қағаздар шығарылымын тіркеуді жүзеге асырған органның атауы, бағалы қағаздар шығарылымын тіркеу күні;
2) шығаруға жарияланған бағалы қағаздардың түрі, саны, бағалы қағаздарға берілген (ұлттық сәйкестендіру нөмірі және (немесе) бағалы қағаздар шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған жағдайда халықаралық сәйкестендіру коды (ISIN)) сәйкестендіру коды;
3) облигацияларды, оның ішінде облигациялық бағдарлама шеңберінде шығарған жағдайда номиналды құны, айналысқа жіберу мерзімі қосымша көрсетіледі;
4) облигациялық бағдарламаны шығарған жағдайда облигациялық бағдарламаның нөмірі және шығарылым көлемі көрсетіледі;
5) кемінде 12 ай айналысқа жіберу мерзімі бар облигацияларды қоспағанда, акционерлік қоғамның эмиссиялық бағалы қағаздарының шығарылымы проспектісінің сканерленген көшірмесі;
6) акционерлік қоғам шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға және (немесе) орналастыруға уәкілетті органнан рұқсат алған жағдайда:
уәкілетті органның осындай рұқсатының күні және нөмірі;
шығарудың негізгі параметрлері: бағалы қағаздың түрі, халықаралық сәйкестендіру коды (ISIN), шығару валютасы және нысаны, шығарудың жалпы көлемі, номиналды құны, айналысқа жіберу және орналастыру мерзімі; эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша сыйақы туралы мәліметтер (төлемдердің мөлшері және кезеңділігі) өтеу тәртібі және болжамды мерзімі.
3.
Уәкілетті орган акционерлік қоғамның бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есептерді, акционерлік қоғамның бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы есептерді бекіту туралы ақпарат
1) акционерлік қоғамның бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есепті немесе акционерлік қоғамның бағалы қағаздарды өтеу қорытындылары туралы есепті бекіту күні.
2) бағалы қағаздарды орналастырудың есепті кезеңі (акционерлік қоғамның бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту туралы ақпаратты орналастырған кезде);
3) есепті кезеңде орналастырылған (өтелген) бағалы қағаздардың саны және түрі.
4.
Уәкілетті орган акционерлік қоғамның бағалы қағаздар шығарылымын жою туралы ақпарат

1) дата проведения совета директоров;
2) содержание вопроса (вопросов), включенного (включенных) в повестку дня заседания совета директоров, информация о которых доводится до сведения акционеров и инвесторов в соответствии с внутренними документами акционерного общества;
3) решение (решения), принятое (принятые) советом директоров по вопросу (вопросам), указанным в подпункте 2) настоящего пункта;
4) иные сведения по решению акционерного общества.
2.
Информация о выпуске акционерным обществом акций и других ценных бумаг
1) наименование органа, осуществившего регистрацию выпуска ценных бумаг, дата регистрации выпуска ценных бумаг;
2) вид, количество объявленных к выпуску ценных бумаг, идентификационный код (национальный идентификационный номер и (или) международный идентификационный код (ISIN) в случае если ценные бумаги были выпущены в соответствии с законодательством иностранного государства), присвоенный ценным бумагам;
3) в случае выпуска облигаций, в том числе в рамках облигационной программы, дополнительно указывается номинальная стоимость, срок обращения;
4) в случае выпуска облигационной программы указывается номер облигационной программы и объем выпуска;
5) сканированная копия проспекта выпуска эмиссионных ценных бумаг акционерного общества, за исключением облигации со сроком обращения менее 12 месяцев;
6) в случае получения акционерным обществом разрешения уполномоченного органа на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства указывается:
дата и номер такого разрешения уполномоченного органа;
основные параметры выпуска: вид ценной бумаги, международный идентификационный код (ISIN), валюта и форма выпуска, общий объем выпуска, номинальная стоимость, срок обращения и размещения, сведения о вознаграждении (размер и периодичность выплаты) по эмиссионной ценной бумаге, порядок и предполагаемый срок погашения.
3.
Информация об утверждении уполномоченным органом отчетов об итогах размещения ценных бумаг акционерного общества, отчетов об итогах погашения ценных бумаг акционерного общества
1) дата утверждения отчета об итогах размещения ценных бумаг акционерного общества или отчета об итогах погашения ценных бумаг акционерного общества;
2) отчетный период размещения ценных бумаг (при размещении информации об утверждении отчета об итогах размещения ценных бумаг акционерного общества);
3) количество и вид размещенных (погашенных) в отчетном периоде ценных бумаг.
4.
Информация об аннулировании уполномоченным органом выпуска ценных бумаг акционерного общества

1) бағалы қағаздар шығарылымын жою күні;
2) шығарылымы жойылған бағалы қағаздардың ұлттық сәйкестендіру нөмірі;
3) акционерлік қоғамның бағалы қағаздар шығарылымын жою үшін негіздеме.
5.
Акционерлік қоғамның ірі мәмілелерді жасағаны туралы ақпарат
1) мәміленің не мәмілеге қосымша келісімнің (шартқа қосымша келісімнің) жасалған күні;
2) мәміле мәні, мәміле тараптарының атауы;
3) акционерлік қоғамның органы мәміле жасау туралы шешім қабылдаған күні мәміле мәні болып табылатын мүліктің құны;
4) акционерлік қоғамның органы мәміле жасау туралы шешім қабылдаған күні;
5) ақша және (немесе) бастапқы нарықта шығарылатын (орналастырылатын) бағалы қағаздар мәміле мәні болып табылатын жағдайларды қоспағанда, мәміле мәні болып табылатын мүлікті соңғы бағалау күні;
6) мәміле мәні болып табылатын мүлік құнының акционерлік қоғамның органы мәміле жасау туралы шешім қабылдаған күні осы акционерлік қоғам активтерінің жалпы құнына пайыздық арақатысы.
7) мәміле тараптары, сатып алынған немесе иелігінен шығарылатын активтер, мәміле мерзімдері мен талаптары, тартылған тұлғалардың қатысу үлестерінің сипаты мен көлемі туралы мәліметтер, сондай-ақ бар болса, мәміле туралы өзге мәліметтер.
Акционерлік қоғам ірі мәміле жасау туралы шартында банктік құпия, сақтандыру құпиясын, бағалы қағаздар нарығында коммерциялық құпияны және Қазақстан Республикасының заңдарымен қорғалатын өзге құпияны құрайтын ақпарат болса, ірі мәміле туралы ақпаратты орналастырған кезде тек қана мәміле жасалған күн, сондай-ақ акционерлік қоғамның шешімі бойынша өзге ақпарат жарияланады.
Егер акционерлік қоғамның жасаған мәміле бір мезгілде ірі мәміле және қоғамның жасауға мүдделілігі бар мәміле болып табылса, мұндай мәміле туралы ақпарат осы қосымшаның 5-тармағына сәйкес бұл жөнінде көрсете отырып ғана орналастырылады.
6.
Акционерлік қоғам бір мезгілде мынадай талаптарға сәйкес келетін мәмілелер жасау туралы ақпарат: қоғамның жасауға мүдделілігі бар және қоғамның уәкілетті органы осындай мәмілелер жасау туралы шешім қабылдаған күні құны қоғам активтерінің жалпы баланстық құны мөлшерінен он және одан көп пайызды құрайтын мүлікті сатып алуға немесе иелігінен шығаруға байланысты мәміле болып табылады
1) мәміленің не мәмілеге қосымша келісімнің (шартқа қосымша келісімнің) жасалған күні;
2) мәміле мәні, мәміле тараптарының атауы;
3) акционерлік қоғамның органы мәміле жасау туралы шешім қабылдаған күні.

1) дата аннулирования выпуска ценных бумаг;
2) национальный идентификационный номер ценных бумаг, выпуск которых был аннулирован;
3) основание для аннулирования выпуска ценных бумаг акционерного общества.
5.
Информация о совершении акционерным обществом крупных сделок
1) дата заключения сделки либо дополнительного соглашения к сделке (дополнительного соглашения к договору);
2) предмет сделки, наименования сторон сделки;
3) стоимость имущества, являющегося предметом сделки на дату принятия органом акционерного общества решения о заключении сделки;
4) дата принятия органом акционерного общества решения о заключении сделки;
5) дата последней оценки имущества, являющегося предметом сделки, за исключением случаев, когда предметом сделки являются деньги и (или) выпускаемые (размещаемые) на первичном рынке ценные бумаги);
6) процентное соотношение стоимости имущества, являющегося предметом сделки, к общей стоимости активов данного акционерного общества, на дату принятия органом акционерного общества решения о заключении сделки.
7) сведения о сторонах сделки, приобретенных или отчуждаемых активах, сроках и условиях сделки, характере и объеме долей участия вовлеченных лиц, а также при наличии иные сведения о сделке.
Если договор о заключении акционерным обществом крупной сделки содержит информацию, составляющую банковскую тайну, тайну страхования, коммерческую тайну на рынке ценных бумаг и иную тайну, охраняемую законами Республики Казахстан, при размещении информации о крупной сделке публикуется только дата заключения сделки, а также иная информация по решению акционерного общества. Если совершенная акционерным обществом сделка, является одновременно крупной сделкой и сделкой, в совершении которой обществом имеется заинтересованность информация о такой сделке размещается только в соответствии с пунктом 5 настоящего приложения с указанием об этом.
6.
Информация о совершении акционерным обществом сделок, которые отвечают одновременно следующим условиям: являются сделками, в совершении которых обществом имеется заинтересованность и связаны с приобретением или отчуждением имущества, стоимость которого составляет десять и более процентов от размера общей балансовой стоимости активов общества на дату принятия уполномоченным органом общества решения о заключении таких сделок
1) дата заключения сделки либо дополнительного соглашения к сделке (дополнительного соглашения к договору);
2) предмет сделки, наименования сторон сделки;
3) дата принятия органом акционерного общества решения о заключении сделки.

4) мәміле тараптары, сатып алынған немесе иелігінен шығарылатын активтер, мәміле мерзімдері мен талаптары, тартылған тұлғалардың қатысу үлестерінің сипаты мен көлемі туралы мәліметтер, сондай-ақ бар болса, мәміле туралы өзге мәліметтер.
Акционерлік қоғам бірмезгілде мынадай талаптарға жауап беретін: акционерлік қоғам жасауға мүдделі мәміле болып табылатын және қоғамның уәкілетті органы осындай мәмілені жасау туралы шешімді қабылдау күнінде құны қоғам активтерінің жалпы баланстық құны мөлшерінің он және одан көп пайызы болатын мүлікті иеленуге немесе иеліктен шығаруға байланысты мәмілені жасау туралы шартта банктік құпия, сақтандыру құпиясын, бағалы қағаздар нарығында коммерциялық құпияны және Қазақстан Республикасының заңдарымен қорғалатын өзге құпияны құрайтын ақпарат болса, акционерлік қоғам қоғамның жасауға мүдделілігі бар мәмілені жасау туралы ақпаратты орналастырған кезде тек қана мәміле жасалған күн, сондай-ақ акционерлік қоғамның шешімі бойынша өзге де ақпарат жарияланады.
Бір жұмыс күні ішінде бірмезгілде мынадай талаптарға жауап беретін: акционерлік қоғам жасауға мүдделі мәміле болып табылатын және қоғамның уәкілетті органы осындай мәмілені жасау туралы шешімді қабылдау күнінде құны қоғам активтерінің жалпы баланстық құны мөлшерінің он және одан көп пайызы болатын мүлікті иеленуге немесе иеліктен шығаруға байланысты бірнеше мәміле жасаған кезде, осындай мәмілелер бойынша ақпаратты акционерлік қоғамға осындай бірнеше мәміле бойынша ақпарат қамтылған бір өтінім ұсыну арқылы ақпарат беруге рұқсат етіледі.
7.
Акционерлік қоғамның мүлкін осы акционерлік қоғам активтерінен бес және одан көп пайызды құрайтын сомаға кепілге (қайта кепілге) беру туралы ақпарат
1) акционерлік қоғамның органы акционерлік қоғамның мүлкін кепілге беру (қайта кепілге беру) туралы шешім қабылдаған күні;
2) акционерлік қоғамның мүлкін кепілге беру (қайта кепілге беру) құқығы туындаған күні, атап айтқанда: Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес кепілі тіркелуі тиіс мүлік – кепілге беру (қайта кепілге беру) шартын тіркелген күні;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес кепілі тіркелмеуі тиіс мүлік – кепіл ұстаушыға осы мүлікті беру кезінен, ал егер берілмейтін болса кепілге беру (қайта кепілге беру) шартын жасау сәтінен бастап;
3) акционерлік қоғамның кепілге берілетін (қайта кепілге берілетін) мүлкінің құны;
4) акционерлік қоғамның кепілге (қайта кепілге) берілетін мүлкін соңғы бағалау күні (егер мұндай бағалауды жүргізу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілсе);

4) сведения о сторонах сделки, приобретенных или отчуждаемых активах, сроках и условиях сделки, характере и объеме долей участия вовлеченных лиц, а также при наличии иные сведения о сделке.
Если договор о заключении акционерным обществом сделки, которая отвечает одновременно следующим условиям: является сделкой, в совершении которой обществом имеется заинтересованность, и связана с приобретением или отчуждением имущества, стоимость которого составляет десять и более процентов от размера общей балансовой стоимости активов общества на дату принятия уполномоченным органом общества решения о заключении такой сделки, содержит информацию, составляющую банковскую тайну, тайну страхования, коммерческую тайну на рынке ценных бумаг и иную тайну, охраняемую законами Республики Казахстан, при размещении информации о совершении акционерным обществом такой сделки публикуется только дата заключения сделки, а также иная информация по решению акционерного общества.
При заключении в течение одного рабочего дня нескольких сделок, которые отвечают одновременно следующим условиям: являются сделками, в совершении которых акционерным обществом имеется заинтересованность, и связаны с приобретением или отчуждением имущества, стоимость которого составляет десять и более процентов от размера общей балансовой стоимости активов общества на дату принятия уполномоченным органом общества решения о заключении таких сделок, допускается предоставление информации по таким сделкам посредством представления акционерным обществом одной заявки, содержащей информацию по нескольким таким сделкам.
7.
Информация о передаче в залог (перезалог) имущества акционерного общества на сумму, составляющую пять и более процентов от активов данного акционерного общества
1) дата принятия органом акционерного общества решения о передаче в залог (перезалог) имущества акционерного общества;
2) дата возникновения права залога (перезалога) имущества акционерного общества, а именно в отношении: имущества, залог которого подлежит регистрации в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, - дата регистрации договора о залоге (перезалоге);
имущества, залог которого не подлежит регистрации в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан - с момента передачи этого имущества залогодержателю, а если оно не подлежит передаче, то с момента заключения договора о залоге (перезалоге);
3) стоимость имущества акционерного общества, передаваемого в залог (перезалог);
4) дата последней оценки имущества акционерного общества, передаваемого в залог (перезалог) (в случае, если проведение такой оценки требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан);

5) акционерлік қоғамның органы акционерлік қоғамның мүлкін кепілге беру (қайта кепілге беру) туралы шешімді қабылдау күнінде кепілге (қайта кепілге) берілетін мүлік құнының осы акционерлік қоғам активтерінің жалпы құнына пайыздық арақатынасы.
8.
Акционерлік қоғамның меншікті капиталы мөлшерінен жиырма бес және одан көп пайызды құрайтын мөлшердегі қарызды акционерлік қоғамның алуы туралы ақпарат
1) акционерлік қоғам органының қарызды алу туралы шешім қабылдаған күні;
2) акционерлік қоғамның қарызды алу күні туралы шарттың жасалған күні;
3) акционерлік қоғам алған қарыздың шартта белгіленген жалпы мөлшері;
4) акционерлік қоғамның қарызды алған күні және шартта белгіленген сома шегінде алынған қарыз мөлшері;
5) акционерлік қоғамның қарызды алу мақсаты;
6) акционерлік қоғам алған қарыздың мөлшеріне акционерлік қоғам органының қарызды алу туралы шешім қабылдаған күні акционерлік қоғамның меншікті капиталының мөлшеріне пайыздық арақатынасы;
Акционерлік қоғам екінші деңгейдегі банкпен қарыз алушының өзіне кредит алу уақытын белгілеуге мүмкіндік беретін талаптармен қарыз алушыны кредиттейтін банк міндеттемелерін көздейтін банктік қарыз шартын жасаған кезде осы шартпен белгіленген сома және уақыт шегінде акционерлік қоғам осы шартқа сәйкес ашылған кредиттік желі шеңберінде әрбір қарыз алу кезінде осы тармаққа сәйкес ақпаратты орналастырады.
Акционерлік қоғамның қарызды алу бойынша жасалған мәмілесі бір мезгілде ірі мәміле және (немесе) акционерлік қоғамның оны жасауға мүдделілігі бар мәміле болып табылса, мұндай мәміле туралы ақпарат бұл туралы көрсетумен осы қосымшаның 8-тармағына сәйкес ғана орналастырылады.
9.
Акционерлік қоғамның қызметтің қандай да бір түрлерін жүзеге асыруға, акционерлік қоғамның қызметтің қандай да бір түрін (іс-қимылдарды) жүзеге асыруға бұрын алған лицензиясының қолданылуын тоқтата тұру немесе тоқтату туралы ақпарат
1) рұқсат берген, рұқсаттың қолданылуын тоқтата тұру, тоқтату туралы шешім қабылдаған рұқсат беру органының атауы;
2) рұқсат берілген күні, рұқсаттың нөмірі, рұқсаттың қолданылу мерзімі;
3) рұқсатқа сәйкес жүзеге асырылатын қызмет түрінің (іс-қимылдың) атауы;
4) рұқсат беру органның рұқсаттың қолданылуын тоқтата тұру (тоқтата тұру мерзімі), қолданылуын жаңарту күні туралы шешімді қабылдаған күні;
5) рұқсатты тоқтата тұруға (жаңартуға) негіздеме;
6) жүзеге асыруға рұқсат тоқтатыла тұрған (жаңартылған) қызмет түрінің (іс-қимылдың) атауы;

5) процентное соотношение стоимости имущества, передаваемого в залог (перезалог), к общей стоимости активов данного акционерного общества на дату принятия органом акционерного общества решения о передаче в залог (перезалог) имущества акционерного общества.
8.
Информация о получении акционерным обществом займа в размере, составляющем двадцать пять и более процентов от размера собственного капитала акционерного общества
1) дата принятия органом акционерного общества решения о получении займа;
2) дата заключения договора о получении акционерным обществом займа;
3) общий размер займа акционерного общества, определенный договором;
4) дата получения акционерным обществом займа и размер полученного займа в пределах суммы, определенной договором;
5) цель получения акционерным обществом займа;
6) процентное соотношение размера полученного акционерным обществом займа к размеру собственного капитала акционерного общества на дату принятия органом акционерного общества решения о получении займа.
В случае заключения акционерным обществом с банком второго уровня договора банковского займа, предусматривающего обязательство банка кредитовать заемщика на условиях, позволяющих заемщику самому определять время получения кредита, в пределах суммы и времени, определенных данным договором, акционерное общество размещает информацию в соответствии с настоящим пунктом при каждом получении займа в рамках кредитной линии, открытой в соответствии с данным договором.
Если совершенная акционерным обществом сделка по получению займа, является одновременно крупной сделкой и (или) сделкой, в совершении которой акционерным обществом имеется заинтересованность, информация о такой сделке размещается только в соответствии с пунктом 8 настоящего приложения с указанием об этом.
9.
Информация о получении акционерным обществом разрешения на осуществление каких-либо видов деятельности, приостановлении или прекращении действия, ранее полученных, акционерным обществом разрешений на осуществление каких-либо видов деятельности (действий)
1) наименование разрешительного органа, выдавшего разрешение, принявшего решение о приостановлении, прекращении действия разрешения;
2) дата выдачи, номер разрешения, срок действия разрешения;
3) наименование вида деятельности (действия), которое будет осуществляться в соответствии с разрешением;
4) дата принятия разрешительным органом решений о приостановлении (сроке приостановления), дате возобновления действия разрешения;
5) основание приостановления (возобновления) разрешения; 6) наименование вида деятельности (действия), разрешение на осуществление которого было приостановлено (возобновлено);

7) рұқсат беру органының рұқсаттың қолданылуын тоқтата тұру туралы шешім қабылдаған күні;
8) рұқсаттың қолданылуын тоқтатуға негіздеме;
9) жүзеге асыруға рұқсат тоқтатылған қызмет түрінің (іс-қимылдың) атауы.
10.
Акционерлік қоғамның заңды тұлғаны құруға қатысуы туралы ақпарат
1) акционерлік қоғамның заңды тұлғаны құру туралы (акционерлік қоғамның құруға қатысуы туралы) шешім қабылдаған күні, шешім қабылдаған акционерлік қоғам органының атауы;
2) құрылатын заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері.
11.
Акционерлік қоғамның мүлкіне тыйым салу туралы ақпарат
1) акционерлік қоғамның мүлкіне тыйым салу туралы шешімнің күні, нөмірі, қоғамның мүлкіне тыйым салу туралы шешім қабылдаған мемлекеттік органның атауы, тыйым салуға негіздеме;
2) акционерлік қоғамның тыйым салынған мүлкінің атауы және оның қоғам активтерінің жалпы құнына пайыздық арақатынасы. Банктердегі, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы борышкердің ақшасына тыйым салынған жағдайда - тыйым салынған ақша сомасын көрсету. Акционерлік қоғамның бағалы қағаздарына тыйым салынған жағдайда - тыйым салынған бағалы қағаздардың жалпы саны, олардың түрлері, сәйкестендіру нөмірі, осы бағалы қағаздардың эмитенті туралы мәліметтер;
3) тыйым салуды алған жағдайда - акционерлік қоғамның мүлкіне тыйым салуды алу туралы шешім қабылдаған мемлекеттік орган шешімінің күні, нөмірі.
12.
Баланстық құны акционерлік қоғам активтерінің жалпы мөлшерінен он және одан көп пайызды құрайтын нәтижесінде акционерлік қоғамның мүлкі жойылған төтенше сипаттағы жағдайлардың басталуы туралы ақпарат
1) акционерлік қоғам мүлкінің жойылуына әкеп соққан төтенше сипаттағы жағдайлардың басталған күні;
2) акционерлік қоғамның төтенше сипаттағы жағдайлардың басталуына байланысты жойылған мүлкінің атауы;
3) акционерлік қоғамның төтенше сипаттағы жағдайлардың басталуына байланысты жойылған мүлкінің баланстық құны.
13.
Акционерлік қоғамды және оның лауазымды тұлғаларын әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы ақпарат
1) әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім шығарған мемлекеттік органның атауы;
2) мемлекеттік органның әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім шығарған күні, нөмірі (бар болса);
3) әкімшілік жауапқа тартылған акционерлік қоғам және (оның) лауазымды тұлғасы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің бабының реттік нөмірі;

7) дата принятия разрешительным органом решения о прекращении действия разрешения;
8) основание прекращения действия разрешения;
9) наименование вида деятельности (действия), разрешение на осуществление которого было прекращено.
10.
Информация об участии акционерного общества в учреждении юридического лица
1) дата принятия решения о создании акционерным обществом (об участии акционерного общества в учреждении) юридического лица, наименование органа акционерного общества, принявшего решение;
2) полное наименование, место нахождения создаваемого юридического лица.
11.
Информация об аресте имущества акционерного общества
1) дата, номер решения о наложении ареста на имущество акционерного общества, наименование государственного органа, принявшего решение об аресте имущества общества, основание наложения ареста;
2) наименование имущества акционерного общества, на которое наложен арест и его процентное соотношение к общей стоимости активов общества на дату ареста имущества общества. В случае наложения ареста на деньги должника, находящиеся в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, - указание суммы денег, на которую наложен арест. В случае наложения ареста на ценные бумаги акционерного общества - общее количество арестованных ценных бумаг, их вид, идентификационный номер, сведения об эмитенте данных ценных бумаг;
3) в случае снятия ареста - дата, номер решения государственного органа, принявшего решение о снятии ареста с имущества акционерного общества.
12.
Информация о наступлении обстоятельств, носящих чрезвычайный характер, в результате которых было уничтожено имущество акционерного общества, балансовая стоимость которого составляла десять и более процентов от общего размера активов акционерного общества
1) дата наступления обстоятельств, носящих чрезвычайный характер, повлекших уничтожение имущества акционерного общества;
2) наименование имущества акционерного общества, уничтоженного в связи с наступлением обстоятельств, носящих чрезвычайный характер;
3) балансовая стоимость уничтоженного имущества акционерного общества в результате наступления обстоятельств, носящих чрезвычайный характер.
13.
Информация о привлечении акционерного общества и его должностных лиц к административной ответственности
1) наименование государственного органа, вынесшего решение о привлечении к административной ответственности;
2) дата, номер (при наличии) решения государственного органа о привлечении к административной ответственности;
3) порядковый номер статьи Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, по которой акционерное общество и (или) его должностное лицо было привлечено к административной ответственности;

4) қоғамның лауазымды тұлғасын әкімшілік жауапкершілікке тартылған жағдайда, осы лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), сондай-ақ лауазымы қосымша көрсетілуі тиіс.
14.
Сотта корпоративтік дау бойынша іс қозғау туралы ақпарат
1) корпоративтік дау бойынша талапкер, жауапкер туралы мәліметтер (жеке тұлға үшін) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), (заңды тұлға үшін) толық атауы, орналасқан жері);
2) талап-арыз берген күні, шағым талаптардың қысқаша мазмұны;
3) корпоративтік дау бойынша талап-арыз қаралатын соттың атауы.
15.
Акционерлік қоғамды, оның еншілес ұйымдарын және тәуелді акционерлік қоғамдарын мәжбүрлеп қайта құру туралы шешім туралы ақпарат
1) акционерлік қоғамды, акционерлік қоғамның еншілес ұйымын және (немесе) тәуелді акционерлік қоғамын мәжбүрлеп қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылданған күні;
2) акционерлік қоғамды, акционерлік қоғамның еншілес ұйымын және (немесе) тәуелді акционерлік қоғамын мәжбүрлеп қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған мемлекеттік органның атауы;
3) акционерлік қоғамды, акционерлік қоғамның еншілес ұйымын және (немесе) тәуелді акционерлік қоғамды мәжбүрлеп қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдауға негіздеме;
4) қайта ұйымдастырылатын акционерлік қоғамның еншілес ұйымының және (немесе) тәуелді акционерлік қоғамының орналасқан жері және атауы;
5) акционерлік қоғамды, акционерлік қоғамның еншілес ұйымын және (немесе) тәуелді акционерлік қоғамның нысаны және талаптары;
6) акционерлік қоғамды, акционерлік қоғамның еншілес ұйымын және (немесе) тәуелді акционерлік қоғамын мәжбүрлеп қайта ұйымдастырудың өзге талаптары.
16.
Акционерлік қоғам органы құрамының өзгеруі туралы ақпарат
1) шешім қабылдаған акционерлік қоғам органының атауын көрсетумен акционерлік қоғам органының құрамын сайлау (тағайындау) не оның өзгеруі туралы шешім қабылдаған күні. Басқару органы және (немесе) атқарушы орган мүшесінің өкілеттігін олардың бастамасы бойынша мерзімінен бұрын тоқтатылуы жүзеге асырылған жағдайда акционерлік қоғам акционерлік қоғамның басқару органының жазбаша хабарламасын алған күні көрсетіледі;
2) құрамы сайланған (тағайындалған) не өзгерген акционерлік қоғам органының атауы;
3) акционерлік қоғамның органы құрамына өзгерістердің мәні: орган құрамынан шығарылған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), орган құрамына сайланған (тағайындалған) адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);

4) в случае если к административной ответственности было привлечено должностное лицо общества, дополнительно необходимо указать фамилию, имя, отчество (при его наличии), а также должность данного должностного лица.
14.
Информация о возбуждении в суде дела по корпоративному спору
1) сведения об истце, ответчике по корпоративному спору (фамилия, имя, отчество (при его наличии) (для физического лица), полное наименование, место нахождения (для юридического лица));
2) дата искового заявления, краткое содержание исковых требований;
3) наименование суда, в котором рассматривается исковое заявление по корпоративному спору.
15.
Информация о решении о принудительной реорганизации акционерного общества, его дочерних организаций и зависимых акционерных обществ
1) дата принятия решения о принудительной реорганизации акционерного общества, дочерней организации акционерного общества и (или) зависимого акционерного общества;
2) наименование государственного органа, принявшего решение о принудительной реорганизации акционерного общества, дочерней организации акционерного общества и (или) зависимого акционерного общества;
3) основание принятия решения о принудительной реорганизаций акционерного общества, дочерней организации акционерного общества и (или) зависимого акционерного общества;
4) место нахождения и наименование реорганизуемой дочерней организации акционерного общества и (или) реорганизуемого зависимого акционерного общества лица; 5) форма и условия реорганизации акционерного общества, дочерней организации акционерного общества и (или) зависимого акционерного общества;
6) иные условия принудительной реорганизации акционерного общества, дочерней организации акционерного общества и (или) зависимого акционерного общества.
16.
Информация об изменении состава органов акционерного общества
1) дата принятия решения об избрании (назначении) либо изменении состава органа акционерного общества с указанием наименования органа акционерного общества, принявшего решение. В случае если досрочное прекращение полномочий члена органа управления и (или) исполнительного органа осуществляется по их инициативе, то указывается дата получения акционерным обществом письменного уведомления органом управления акционерного общества;
2) наименование органа акционерного общества, состав которого избран (назначен) либо изменен;
3) суть изменений в составе органа акционерного общества: фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, исключенного из состава органа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, избранного (назначенного) в состав органа;

4) акционерлік қоғам органының құрамына кіретін әрбір адамның тегін, атын, әкесінің атын (ол бар болса) көрсете отырып, акционерлік қоғам органына енгізілген өзгерістер ескерілген құрамы;
5) акционерлік қоғамның директорлар кеңесі сайланған (тағайындалған) мүшесіне тиесілі дауыс беретін акциялардың акционерлік қоғамның дауыс беретін акцияларының жалпы санына пайыздық арақатысы;
6) еншілес ұйымдардағы акционерлік қоғамның директорлар кеңесі сайланған (тағайындалған) мүшесіне тиесілі акциялардың (жарғылық капиталына қатысу үлесі) осы ұйымдардың орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталына қатысу үлесі) жалпы санына пайыздық арақатысы. Акционерлік қоғамның акционерлерінің жалпы жиналысында және (немесе) директорлар кеңесінде акционерлік қоғамның органдары құрамының өзгеруі туралы ғана шешім қабылданған жағдайда осындай шешім туралы ақпарат бұл жөнінде көрсетіле отырып, осы қосымшаның 16-тармағына сәйкес қана орналастырылады.
17.
Акционерлік қоғамның дауыс беретін акцияларының он және одан көп пайызына ие акционерлері құрамының өзгеруі туралы ақпарат
1) акционерлік қоғамның дауыс беретін акцияларының он және одан көп пайызына ие акционерлері құрамының өзгеру күні (бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімінің жүйесіндегі немесе номиналды ұстаушыларды есепке алу жүйесіндегі өзгерістер тіркелген күні);
2) акционерлік қоғамның акционерлері құрамындағы өзгерістердің мәні:
жеке тұлғаға қатысты - акционерлердің құрамына енгізілген не акционерлердің құрамынан шығарылған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса):
заңды тұлғаға қатысты - акционерлердің құрамына енгізілген не акционерлердің құрамынан шығарылған заңды тұлғаның толық атауы және орналасқан жері.
18.
Акционерлік қоғамды, оның еншілес ұйымдарын және тәуелді акционерлік қоғамдарды ерікті қайта ұйымдастыру немесе ерікті тарату туралы ақпарат
1) акционерлік қоғам ерікті қайта ұйымдастырылған немесе ерікті таратылған жағдайда - акционерлік қоғам органының акционерлік қоғамды ерікті тарату немесе ерікті қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған күні, шешім қабылдаған органның атауын көрсетумен;
2) акционерлік қоғамның еншілес ұйымы және (немесе) тәуелді акционерлік қоғам ерікті қайта ұйымдастырылған немесе ерікті таратылған жағдайда – ұйым органының (акционерлік қоғамның) ерікті тарату немесе ерікті қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған күні, шешім қабылдаған органның атауын көрсетумен, сондай-ақ қайта ұйымдастырылған немесе ерікті таратылған заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы;
3) акционерлік қоғамды, оның еншілес ұйымын және (немесе) тәуелді акционерлік қоғамды қайта ұйымдастыру нысандары және талаптары;

4) состав органа акционерного общества с учетом внесенных в него изменений с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) каждого лица, входящего в состав органа акционерного общества;
5) процентное соотношение голосующих акций, принадлежащих избранному (назначенному) члену совета директоров акционерного общества, к общему количеству голосующих акций акционерного общества;
6) процентное соотношение акций (долей участия в уставном капитале), принадлежащих избранному (назначенному) члену совета директоров акционерного общества в дочерних организациях, к общему количеству размещенных акций (долей участия в уставном капитале) данных организаций. В случае, если общим собранием акционеров и (или) советом директоров акционерного общества принято решение только об изменении состава органов акционерного общества, информация о данном решении размещается только в соответствии с пунктом 16 настоящего приложения с указанием об этом.
17.
Информация об изменении состава акционеров, владеющих десятью и более процентами голосующих акций акционерного общества
1) дата изменения состава акционеров, владеющих десятью и более процентами голосующих акций акционерного общества (дата регистрации изменений в системе реестров держателей ценных бумаг или системе учета номинального держания);
2) суть изменений в составе акционеров акционерного общества:
для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, включенного в состав акционеров либо исключенного из состава акционеров;
для юридического лица - полное наименование и место нахождения юридического лица, включенного в состав акционеров либо исключенного из состава акционеров.
18.
Информация о добровольной реорганизации или добровольной ликвидации акционерного общества, его дочерних организаций и зависимых акционерных обществ
1) в случае добровольной реорганизации или добровольной ликвидации акционерного общества - дата принятия решения органом акционерного общества о добровольной ликвидации или добровольной реорганизации акционерного общества с указанием наименования органа, принявшего решение;
2) в случае добровольной реорганизации или добровольной ликвидации дочерней организации акционерного общества и (или) зависимого акционерного общества - дата принятия решения органом организации (акционерного общества) о добровольной ликвидации или добровольной реорганизации с указанием наименования органа, принявшего решение, а также место нахождения, наименование реорганизуемого или ликвидируемого юридического лица;
3) форма и условия реорганизации акционерного общества, его дочерней организации и (или) зависимого акционерного общества;

4) акционерлік қоғамды, оның еншілес ұйымдарын және (немесе) тәуелді акционерлік қоғамды қайта ұйымдастыру немесе таратудың өзге талаптары.
19.
Акционерлік қоғамды, оның еншілес ұйымдарын және тәуелді акционерлік қоғамдарды мәжбүрлеп тарату туралы ақпарат
1) акционерлік қоғамды, оның еншілес ұйымын және тәуелді акционерлік қоғамдарды мәжбүрлеп тарату туралы шешім қабылдаған мемлекеттік органның атауы, осындай шешім қабылдаған күні және негіздеме;
2) акционерлік қоғамның таратылатын еншілес ұйымын және тәуелді акционерлік қоғамдардың орналасқан жері және атауы;
3) акционерлік қоғамды, оның еншілес ұйымдарын және тәуелді акционерлік қоғамдарды таратудың өзге талаптары.
20.
Акционерлік қоғам акционерлерінің жалпы жиналысында қабылданған шешімдер туралы ақпарат
1) акционерлік қоғам акционерлерінің жалпы жиналысын өткізу күні, уақыты және орны;
2) акционерлік қоғам акционерлерінің жалпы жиналысының күн тәртібіне енгізілген мәселелер;
3) акционерлік қоғам акционерлерінің жалпы жиналысында қабылданған шешімдер, дауыс берудің (нәтижелердің) қорытындысын көрсетумен;
4) акционерлік қоғамның шешімі бойынша өзге мәліметтер.
Акционерлік қоғамның жалғыз акционері болған жағдайда жалғыз акционер шешімінің, жалғыз акционер қабылдаған шешімінің күні, акционерлік қоғамның шешімі бойынша өзге мәліметтер көрсетіледі.
21.
Акционерлік қоғамның әрбір осындай ұйымдағы акцияларының (үлестерінің, пайларының) он және одан көп пайызына ие болатын ұйымдар тізіміндегі өзгерістер туралы ақпарат
1) акционерлік қоғам акцияларының (үлестерінің, пайларының) он және одан көп пайызына ие бола бастаған (ие болуды тоқтатқан) ұйымның толық атауы;
2) осы ұйымның акциялары (үлестері, пайлары) санының акционерлік қоғам акцияларының (үлестерінің, пайларының) он және одан көп пайызына ие болатын ұйымдар тізімі өзгерген күннен кейінгі күні ұйымның орналастырылған акцияларының (үлестерінің, пайларының) жалпы санына пайыздық арақатысты.
22.
Акционерлік қоғамның эмиссиялық бағалы қағаздары шығарылымы проспектісіндегі өзгерістер туралы ақпарат
1) акционерлік қоғамның эмиссиялық бағалы қағаздары шығарылымы проспектісіне өзгерістер мен толықтыруларды уәкілетті органның мемлекеттік тіркеу күні (егер эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымы проспектісіне осы өзгерістер мен толықтыруларды уәкілетті орган тіркеуге тиіс болғанда);
2) акционерлік қоғамның эмиссиялық бағалы қағаздары шығарылымы проспектісіне өзгерістердің сканерленген көшірмесі.
Эмитент бір жұмыс күні ішінде уәкілетті органнан акционерлік қоғамның эмиссиялық бағалы қағаздары шығарылымы проспектісіне тіркелген бірнеше өзгеріс пен толықтыруды алған жағдайда (егер эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымы проспектісіне осы өзгерістер мен толықтыруларды уәкілетті орган тіркеуге тиіс болғанда) акционерлік қоғамның проспектіге осындай бірнеше өзгеріс пен толықтыру бойынша ақпараты бар бір өтінім беру арқылы ақпарат беруге рұқсат.
23.
Акционерлік қоғамның мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісімен көзделген талаптарды сақтамау, осы акционерлік қоғам жіберген дефолт фактілері туралы ақпарат

4) иные условия реорганизаций или ликвидации акционерного общества, его дочерней организации и (или) зависимого акционерного общества.
19.
Информация о принудительной ликвидации акционерного общества, его дочерних организаций и зависимых акционерных обществ
1) наименование государственного органа, принявшего решение о принудительной ликвидации акционерного общества, его дочерней организации и (или) зависимого акционерного общества, дата и основание принятия такого решения;
2) место нахождения и наименование ликвидируемой дочерней организации акционерного общества и (или) зависимого акционерного общества;
3) иные условия ликвидации акционерного общества, его дочерней организации и (или) зависимого акционерного общества.
20.
Информация о решениях, принятых общим собранием акционеров акционерного общества
1) дата, время и место проведения общего собрания акционеров акционерного общества;
2) вопросы, включенные в повестку дня общего собрания акционеров акционерного общества;
3) решения, принятые общим собранием акционеров акционерного общества, с указанием итогов (результатов) голосования;
4) иные сведения по решению акционерного общества.
В случае наличия у акционерного общества единственного акционера, указывается дата решения единственного акционера, решения принятые единственным акционером, иные сведения по решению акционерного общества.
21.
Информация об изменении в списке организаций, в которых акционерное общество обладает десятью и более процентами акций (долей, паев) в каждой такой организации
1) полное наименование организации, в которых акционерное общество стало обладать (перестало обладать) десятью и более процентами акций (долей, паев);
2) процентное соотношение количества акций (долей, паев) данной организации к общему количеству размещенных акций (долей, паев) организации на дату, следующую за датой изменения списка организаций, в которых акционерное общество обладает десятью и более процентами акций (долей, паев).
22.
Информация об изменении в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг акционерного общества
1) дата государственной регистрации уполномоченным органом изменений и дополнений в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг акционерного общества (в случае, если данные изменения и дополнения в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг подлежат регистрации уполномоченным органом);
2) сканированная копия изменений в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг акционерного общества.
При получении эмитентом от уполномоченного органа в течение одного рабочего дня нескольких зарегистрированных изменений и дополнений в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг акционерного общества (в случае, если данные изменения и дополнения в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг подлежат регистрации уполномоченным органом), допускается предоставление информации посредством представления акционерным обществом одной заявки, содержащей информацию по нескольким таким изменениям и дополнениям в проспект.
23.
Информация о несоблюдении акционерным обществом условий, предусмотренных проспектом выпуска негосударственных облигаций, фактах дефолта, допущенного данным акционерным обществом

1) акционерлік қоғамның мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісімен көзделген талаптарды сақтамау туралы ақпарат;
2) орындалмаған міндеттемелердің көлемі, орындалмаған міндеттемелердің себебі.
24.
Акционерлік қоғамның жарғысына, сондай-ақ акционерлік қоғамның бағалы қағаздары шығарылымының проспектісіне сәйкес акционерлік қоғам акционерлерінің және инвесторлардың мүддесіне қатысты өзге жағдайлар туралы ақпарат
Акционерлік қоғамның жарғысына, сондай-ақ акционерлік қоғамның бағалы қағаздары шығарылымының проспектісіне сәйкес акционерлік қоғам акционерлерінің және инвесторлардың мүддесіне қатысты өзге де мәліметтер.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 сәуірдегі
№ 70 қаулысына
2-қосымша
Қаржылық есептілік
депозитарийінің, қор
биржасының интернет-
ресурстарында корпоративтік
оқиғалар туралы ақпаратты,
қаржылық есептілікті және
аудиторлық есептерді,
акционерлік қоғамдардың
үлестес тұлғаларының
тізімдерін, сондай-ақ жыл
қорытындысы бойынша
атқарушы органның
мүшелері сыйақысының
жиынтық мөлшері туралы
ақпаратты орналастыру
қағидаларына
2-қосымша
Қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында орналастырылатын бағалы қағаздарды ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын эмитенттің (акционерлік қоғам болып табылмайтын) қызметіндегі өзгерістер туралы ақпараттың мазмұнына қойылатын талаптар
Ақпарат түрі
Ақпарат мазмұны
1
2
3
1.
Эмитент органдарының құрамын өзгерту туралы ақпарат
1) шешім қабылдаған эмитент органының атауын көрсете отырып эмитент органының құрамын сайлау (тағайындау) не өзгерту туралы шешім қабылданған күн. Атқарушы орган және (немесе) қадағалау кеңесі мүшесі өкілеттігінің мерзімінен бұрын тоқтатылуы олардың бастамасы бойынша жүзеге асырылған жағдайда, эмитенттің жазбаша хабарлама алған күні көрсетіледі;
2) құрамы сайланған (тағайындалған) не өзгертілген эмитент органының атауы;
3) эмитент органының құрамындағы өзгерістердің мәні: орган құрамынан шығарылған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса), орган құрамына сайланған (тағайындалған) тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса);
4) эмитент органының құрамына кіретін әрбір адамның тегін, атын, әкесінің атын (ол бар болса) көрсетумен эмитент органына енгізілген өзгерістерді ескерумен оның құрамы;
5) эмитент органының сайланған (тағайындалған) мүшесіне тиесілі жарғылық капиталына қатысу үлестерінің эмитенттің орналастырылған жарғылық капиталына қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық арақатысы;
6) еншілес ұйымдардағы эмитент органының сайланған (тағайындалған) мүшесіне тиесілі акциялардың (жарғылық капиталына қатысу үлестерінің) осы ұйымдардың орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталына қатысу үлестерінің) жалпы санына пайыздық арақатысы.
Эмитент қатысушыларының жалпы жиналысында тек эмитент органдарының құрамын өзгерту туралы шешім қабылданған жағдайда, ондай шешім туралы ақпарат оны көрсете отырып тек осы қосымшаның 1-тармағына сәйкес орналастырылады.
2.
Эмитент үлестерінің он және одан да артық пайызын иеленетін қатысушылар құрамының өзгеруі туралы ақпарат

1) информация о несоблюдении акционерным обществом условий, предусмотренных проспектом выпуска негосударственных облигаций;
2) объем неисполненных обязательств, причина неисполнения обязательств.
24.
Информация об иных событиях, затрагивающих интересы акционеров акционерного общества и инвесторов, в соответствии с уставом акционерного общества, а также проспектом выпуска ценных бумаг акционерного общества
Иные сведения, затрагивающие интересы акционеров акционерного общества и инвесторов, в соответствии с уставом акционерного общества, а также проспектом выпуска ценных бумаг акционерного общества.
Приложение 2
К постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 апреля 2017 года № 70
Приложение 2
к Правилам размещения на
интернет-ресурсах депозитария
финансовой отчетности,
фондовой биржи, информации о
корпоративных событиях,
финансовой отчетности и
аудиторских отчетов, списков
аффилиированных лиц
акционерных обществ,
а также информации о
суммарном размере
вознаграждения членов
исполнительного органа по
итогам года
Требования к содержанию информации об изменениях в деятельности эмитента (не являющегося акционерным обществом), затрагивающих интересы держателей ценных бумаг, размещаемых на интернет-ресурсах депозитария финансовой отчетности и фондовой биржи
Вид информации
Содержание информации
1
2
3
1.
Информация об изменении состава органов эмитента
1) дата принятия решения об избрании (назначении) либо изменении состава органа эмитента с указанием наименования органа эмитента, принявшего решение. В случае если досрочное прекращение полномочий члена исполнительного органа и (или) наблюдательного совета осуществляется по их инициативе, то указывается дата получения эмитентом письменного уведомления;
2) наименование органа эмитента, состав которого избран (назначен) либо изменен;
3) суть изменений в составе органа эмитента: фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, исключенного из состава органа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, избранного (назначенного) в состав органа;
4) состав органа эмитента с учетом внесенных в него изменений с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) каждого лица, входящего в состав органа эмитента;
5) процентное соотношение долей участия в уставном капитале, принадлежащих избранному (назначенному) члену органа эмитента, к общему количеству размещенных долей участия в уставном капитале эмитента;
6) процентное соотношение акций (долей участия в уставном капитале), принадлежащих избранному (назначенному) члену органа эмитента в дочерних организациях, к общему количеству размещенных акций (долей участия в уставном капитале) данных организаций.
В случае, если общим собранием участников эмитента принято решение только об изменении состава органов эмитента, информация о данном решении размещается только в соответствии с пунктом 1 настоящего приложения с указанием об этом.
2.
Информация об изменении состава участников, владеющих десятью и более процентами долей эмитента

1) эмитенттің үлестерінің он және одан да артық пайызын иеленетін қатысушылар құрамын өзгерткен күн (бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілім жүйесінде немесе номиналды ұстаушыларды есепке алу жүйесінде өзгерістерді тіркеу күні);
2) эмитент қатысушыларының құрамын өзгертудің мәні:
жеке тұлға үшін - қатысушылардың құрамына енгізілген не қатысушылардың құрамынан шығарылған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса):
заңды тұлға үшін - қатысушылардың құрамына енгізілген не қатысушылардың құрамынан шығарылған заңды тұлғаның толық атауы және орналасқан жері.
3.
Эмитенттің, оның еншілес ұйымдарының және тәуелді акционерлік қоғамдарының қайта ұйымдастырылуы немесе таратылуы туралы ақпарат
1) эмитент, оның еншілес ұйымдары және (немесе) тәуелді акционерлік қоғамы мәжбүрлеп қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайда - осындай қайта ұйымдастыру, тарату туралы шешім қабылдаған мемлекеттік органның атауы, қайта ұйымдастырылатын немесе таратылатын заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы және осы заңды тұлғаны тарату және қайта ұйымдастырудың өзге талаптары көрсетіледі;
2) эмитент, оның еншілес ұйымдары және (немесе) тәуелді акционерлік қоғам ерікті түрде қайта ұйымдастырылған, таратылған жағдайда - осындай ұйымдастыру, тарату туралы шешім қабылданған күн, қайта ұйымдастырылатын немесе таратылатын заңды тұлғаның орналасқан жері және атауы мен заңды тұлғаны ұйымдастыру немесе таратудың өзге талаптары көрсетіледі.
4.
Эмитенттің мүлкіне тыйым салу туралы ақпарат
1) тыйым салу туралы шешім қабылданған күн, нөмірі, эмитенттің мүлкіне тыйым салу туралы шешім қабылдаған мемлекеттік органның атауы, тыйым салудың негіздемесі;
2) эмитенттің мүлкіне тыйым салу күні тыйым салынған мүліктің атауы және оның қоғам активтерінің жалпы құнына пайыздық арақатынасы.
Банктердегі, банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы борышкердің ақшасына тыйым салған жағдайда - тыйым салынған ақша сомасын көрсету.
Бағалы қағаздарға тыйым салынған жағдайда - тыйым салынған бағалы қағаздардың жалпы саны, олардың түрлері, сәйкестендіру нөмірі, осы бағалы қағаздардың эмитенті туралы деректер;
3) тыйым салудан босатқан жағдайда - эмитенттің мүлкін тыйым салудан босату туралы шешім қабылдаған мемлекеттік органның шешім қабылдаған күні, нөмірі.
5.
Осы эмитент активтерінің он және одан да артық пайыздарын құрайтын сомадағы эмитент мүлкін кепілге беру (қайта кепілге беру) жөніндегі ақпарат
1) эмитент органының эмитенттің мүлкін кепілге беру (қайта кепілге беру) туралы шешім қабылдаған күні;

1) дата изменения состава участников, владеющих десятью и более процентами долей эмитента (дата регистрации изменений в системе реестров держателей ценных бумаг или системе учета номинального держания);
2) суть изменений в составе участников эмитента:
для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, включенного в состав участников либо исключенного из состава участников;
для юридического лица - полное наименование и место нахождения юридического лица, включенного в состав участников либо исключенного из состава участников.
3.
Информация о реорганизации или ликвидации эмитента, его дочерних организаций и зависимых акционерных обществ
1) в случае принудительной реорганизации или принудительной ликвидации эмитента, его дочерней организации и (или) зависимого акционерного общества указывается наименование государственного органа, принявшего решение о такой реорганизации или ликвидации, дата и основание принятия такого решения, место нахождения и наименование реорганизуемого или ликвидируемого юридического лица и иные условия ликвидации или реорганизации данного юридического лица;
2) в случае добровольной реорганизации или добровольной ликвидации эмитента, его дочерней организации и (или) зависимого акционерного общества указывается дата принятия решения о такой реорганизации или ликвидации, место нахождения и наименование реорганизуемого или ликвидируемого юридического лица и иные условия ликвидации или реорганизации юридического лица.
4.
Информация об аресте имущества эмитента
1) дата, номер решения о наложении ареста на имущество эмитента, наименование государственного органа, принявшего решение об аресте имущества эмитента, основание наложения ареста;
2) наименование имущества эмитента, на которое наложен арест и его процентное соотношение к общей стоимости его активов на дату ареста имущества эмитента.
В случае наложения ареста на деньги должника, находящиеся в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, - указание суммы денег, на которую наложен арест.
В случае наложения ареста на ценные бумаги - общее количество арестованных ценных бумаг, их вид, идентификационный номер, сведения об эмитенте данных ценных бумаг;
3) в случае снятия ареста - дата, номер решения государственного органа, принявшего решение о снятии ареста с имущества эмитента.
5.
Информация о передаче в залог (перезалог) имущества эмитента на сумму, составляющую десять и более процентов от активов данного эмитента
1) дата принятия органом эмитента решения о передаче в залог (перезалог) имущества эмитента;

2) акционерлік қоғамның мүлкін кепілге беру (қайта кепілге беру) тағайындалған күн, атап айтқанда:
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес кепілі тіркелуі тиіс мүлік – кепілге беру (қайта кепілге беру) шартын тіркеу күні;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес кепілі тіркелмеуі тиіс мүлік – кепіл ұстаушыға осы мүлікті беру кезінен, ал егер берілмейтін болса кепілге беру (қайта кепілге беру) шартын жасау сәтінен бастап;
3) эмитенттің кепілге берілетін (қайта кепілге берілетін) мүлкінің құны;
4) эмитенттің кепілге берілетін (қайта кепілге берілетін) мүлкін соңғы бағалау күні, егер мұндай бағалауды жүргізу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілсе);
5) эмитенттің органы акционерлік қоғамның мүлкін кепілге беру (қайта кепілге беру) туралы шешімді қабылдау күнінде кепілге берілетін (қайта кепілге берілетін) мүлік құнының осы акционерлік қоғам активтерінің жалпы құнына пайыздық арақатынасы.
6.
Эмитенттің рұқсатты алуы, оның қолданысын тоқтата тұру немесе одан айыру туралы ақпарат
1) рұқсатты берген, рұқсаттың қолданылуын тоқтата тұру, тоқтату туралы шешім қабылдаған рұқсат беру органының атауы;
2) рұқсат берілген күні, нөмірі, рұқсаттың қолданылу мерзімі;
3) рұқсатқа сәйкес жүзеге асырылатын қызмет түрінің (іс-әрекеттің) атауы;
4) рұқсат беру органының рұқсаттың қолданылуын тоқтата тұру (тоқтата тұру мерзімі), қолданылуын жаңарту күні туралы шешімді қабылдаған күні;
5) рұқсатты тоқтата тұруға (жаңартуға) негіздеме;
6) жүзеге асырылуына рұқсаты тоқтатыла тұрған (жаңартылған) қызмет түрінің атауы;
7) рұқсат беру органының рұқсаттың қолданысын тоқтата тұру туралы шешімді қабылдаған күні;
8) рұқсаттың қолданылуын тоқтатуға негіздеме;
9) жүзеге асырылуына рұқсаты тоқтатылған қызмет (әрекет) түрінің атауы.
7.
Эмитент қатысушыларының жалпы жиналысының шешімдері туралы ақпарат
1) эмитент қатысушыларының жалпы жиналысын өткізу күні, уақыты және орны;
2) эмитент қатысушыларының жалпы жиналысының күн тәртібіне енгізілген мәселелер;
3) дауыс берудің қорытындыларын (нәтижелерін) көрсетумен эмитент қатысушыларының жалпы жиналысы қабылдаған шешімдер;
4) эмитент шешімі бойынша өзге мәліметтер.
Эмитенттің жалғыз қатысушысы болған жағдайда, жалғыз қатысушының шешім шығарған күні, жалғыз қатысушы қабылдаған шешімдер, эмитенттің шешімі бойынша басқа мәліметтер көрсетіледі.
8.
Эмитент әрбір осындай ұйым акцияларының (үлесінің, пайларының) он және одан астам пайызына ие болатын ұйымдардың тізіміндегі өзгеріс туралы ақпарат

2) дата возникновения права залога (перезалога) имущества акционерного общества, а именно в отношении: имущества, залог которого подлежит регистрации в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, - дата регистрации договора о залоге (перезалоге);
имущества, залог которого не подлежит регистрации в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, - с момента передачи этого имущества залогодержателю, а если оно не подлежит передаче, то с момента заключения договора о залоге (перезалоге);
3) стоимость имущества эмитента, передаваемого в залог (перезалог);
4) дата последней оценки имущества эмитента, передаваемого в залог (перезалог) (в случае, если проведение такой оценки требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан);
5) процентное соотношение стоимости имущества, передаваемого в залог (перезалог), к общей стоимости активов данного эмитента на дату принятия решения органом эмитента о передаче в залог (перезалог) имущества эмитента.
6.
Информация о получении, приостановлении или лишении разрешения эмитента
1) наименование разрешительного органа, выдавшего разрешение, принявшего решение о приостановлении, прекращении действия разрешения;
2) дата выдачи, номер разрешения, срок действия разрешения;
3) наименование вида деятельности (действия), которое будет осуществляться в соответствии с разрешением;
4) дата принятия, разрешительным органом решения о приостановлении (сроке приостановления), дате возобновления действия разрешения;
5) основание приостановления (возобновления) разрешения;
6) наименование вида деятельности (действия), разрешение на осуществление которого было приостановлено (возобновлено);
7) дата принятия разрешительным органом решения о прекращения действия разрешения;
8) основание прекращения действия разрешения;
9) наименование вида деятельности (действия), разрешение на осуществление которого было прекращено.
7.
Информация о решениях, принятых общим собранием участников эмитента
1) дата, время и место проведения общего собрания участников эмитента;
2) вопросы, включенные в повестку дня общего собрания участников эмитента;
3) решения, принятые общим собранием участников эмитента, с указанием итогов (результатов) голосования;
4) иные сведения по решению эмитента.
В случае наличия у эмитента единственного участника, указывается дата решения единственного участника, решения, принятые единственным участником, иные сведения по решению эмитента.
8.
Информация об изменении в списке организаций, в которых эмитент обладает десятью и более процентами акций (долей, паев) в каждой такой организации

1) эмитент акцияларының (үлесінің, пайларының) он және одан астам пайызына ие болған (иелігі тоқтатылған) ұйымның толық атауы;
2) эмитент акцияларының (үлесінің, пайларының) он және одан астам пайызына ие ұйымның тізімін өзгерту күнінен кейінгі күні ұйымның орналастырылған акцияларының (үлесінің, пайларының) жалпы санына осы ұйымның акцияларының (үлесінің, пайларының) санының пайыздық арақатынасы.
9.
Эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымы проспектісіндегі өзгерістер туралы ақпарат
1) уәкілетті органның эмитенттің эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді мемлекеттік тіркеу күні (егер эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымы проспектісіне осы өзгерістер мен толықтыруларды уәкілетті орган тіркеуге тиіс болғанда);
2) эмитенттің эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымы проспектісіне өзгерістердің сканерленген көшірмесі.
10.
Эмитенттің мемлекеттік емес облигациялар шығарылу проспектісімен көзделген талаптарды орындамауы, осы эмитент жіберген дефолт фактілері туралы ақпарат
1) эмитенттің мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісінде көзделген талаптарды сақтамауы туралы ақпарат;
2) орындалмаған міндеттемелердің көлемі;
3) міндеттемелерді орындамау себебі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 сәуірдегі
№ 70 қаулысына
3-қосымша
Қаржылық есептілік
депозитарийінің, қор
биржасының интернет-
ресурстарында корпоративтік
оқиғалар туралы ақпаратты,
қаржылық есептілікті және
аудиторлық есептерді,
акционерлік қоғамдардың
үлестес тұлғаларының
тізімдерін, сондай-ақ жыл
қорытындысы бойынша
атқарушы органның
мүшелері сыйақысының
жиынтық мөлшері туралы
ақпаратты орналастыру
қағидаларына
3-қосымша
Акционерлік қоғамның үлестес тұлғаларының тізімі
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________ жағдай бойынша.
Индекс: үлестес тұлғалар тізімі
Кезеңділігі: тоқсан сайын

1) полное наименование организации, в которых эмитент стал обладать (перестал обладать) десятью и более процентами акций (долей, паев);
2) процентное соотношение количества акций (долей, паев) данной организации к общему количеству размещенных акций (долей, паев) организации на дату, следующую за датой изменения списка организаций, в которых эмитент обладает десятью и более процентами акций (долей, паев).
9.
Информация об изменении в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг
1) дата государственной регистрации уполномоченным органом изменений в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг эмитента (в случае, если данные изменения и дополнения в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг подлежат регистрации уполномоченным органом);
2) сканированная копия изменений в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг эмитента.
10.
Информация о несоблюдении эмитентом условий, предусмотренных проспектом выпуска негосударственных облигаций, фактах дефолта, допущенного данным эмитентом
1) информация о несоблюдении эмитентом условий, предусмотренных проспектом выпуска негосударственных облигаций;
2) объем неисполненных обязательств;
3) причина неисполнения обязательств.
Приложение 3
К постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 апреля 2017 года № 70
Приложение 3
к Правилам размещения на
интернет-ресурсах депозитария
финансовой отчетности,
фондовой биржи, информации о
корпоративных событиях,
финансовой отчетности и
аудиторских отчетов, списков
аффилиированных лиц
акционерных обществ,
а также информации о
суммарном размере
вознаграждения членов
исполнительного органа по
итогам года
Список аффилиированных лиц акционерного общества
Отчетный период: по состоянию на "___" _____________20__г.
Индекс: список аффилиированных лиц
Периодичность: ежеквартальная

Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті жылдың 31 қаңтарынан, 30 сәуірінен, 31 шілдесінен және 31 қазанынан кешіктірмей.
нысан
"____________________________" акционерлік қоғамның үлестес тұлғаларының тізімі
(акционерлік қоғамның атауы)
Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімінің деректеріне сәйкес жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және (немесе) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру күні мен нөмірі
Үлестес тұлғалардың тізімі ұсынылатын күн
Жеке тұлғалар
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған күні, ЖСН
Үлестестігін тану негіздері
Үлестестігінің туындау күні
Резиденттігі
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
Заңды тұлғалар
Заңды тұлғаның толық атауы
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелу күні мен нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), заңды тұлғаның почталық мекенжайы және нақты орналасқан жері
Үлестестігін тану негіздері
Үлестестігінің туындау күні
Резиденттігі
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
Акционерлік қоғамның үлестес
тұлғаларының тізімі нысанына
қосымша
Қаржылық есептілікті депозитарийінің интернет-ресурсына орналастыруға арналған "Акционерлік қоғамның үлестес тұлғаларының тізімі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Срок представления: ежеквартально не позднее 31 января, 30 апреля, 31 июля и 31 октября отчетного года
форма
Список аффилиированных лиц акционерного общества
___________________________________________________________________
(наименование акционерного общества)
Дата и номер государственной регистрации выпуска объявленных акций и (или) замены свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций в соответствии с данными государственного реестра эмиссионных ценных бумаг
Дата, на которую представляется список аффилиированных лиц
Физические лица
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения, ИИН
Основания для признания аффилиированности
Дата появления аффилиированности
Резидентство
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Юридические лица
Полное наименование юридического лица
Дата и номер государственной регистрации юридического лица, бизнес-идентификационный номер (БИН), почтовый адрес и фактическое место нахождения юридического лица
Основания для признания аффилиированности
Дата появления аффилиированности
Резидентство
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Приложение
к форме списка
аффилиированных лиц
акционерного общества
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для размещения на интернет-
ресурсе депозитария финансовой отчетности
Список аффилиированных лиц акционерного общества

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Акционерлік қоғамның үлестес тұлғаларының тізімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды акционерлік қоғам есепті жылдың 1 қаңтарындағы, 1 сәуіріндегі, 1 шілдесіндегі және 1 қазанындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. 3-бағанда акционерлік қоғамның жеке тұлғалар болып табылатын үлестес тұлғалары туралы мәліметтерді көрсету үшін туған күні – кк.аа.жж (күні/айы/жылы) форматында жеке жолдарға бөлусіз жеке сәйкестендіру нөмірімен бір бағанда көрсетіледі.
4. 3-бағанда акционерлік қоғамның заңды тұлғалар болып табылатын үлестес тұлғалары туралы мәліметтерді көрсету үшін заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелу күні мен нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), заңды тұлғаның почталық мекенжайы және нақты орналасқан жері жеке жолдарға бөлместен бір бағанда көрсетіледі.
5. 4-бағанда "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабының 1 және 1-1-тармақтарының тиісті тармақшасына немесе 1995 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2-1-бабына сілтеме жасау қажет - екiншi деңгейдегi банктер үшін.
6. 5-бағанда үлестестігінің туындау күні – кк.аа.жж (күні/айы/жылы) форматында көрсетіледі.
7. 3 және 5-бағандарда күндер толығымен цифрлармен толтырылады және акционерлік қоғамның жарғысында белгіленген тәртіппен акционерлер және акционерлік қоғамның лауазымды тұлғалары ұсынған ақпарат негізінде белгіленеді.
8. Жеке тұлға болып табылатын акционерлік қоғамның үлестес тұлғасының ЖСН және Резиденттігі қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында ашық қол жеткізу арқылы жарияланады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Список аффилиированных лиц акционерного общества" (далее - Форма).
2. Форма составляется акционерным обществом ежеквартально и заполняется по состоянию на 1 января, 1 апреля, 1 июля и 1 октября отчетного года.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
3. В графе 3 для указания сведений об аффилиированных лицах акционерного общества, являющихся физическими лицами, дата рождения указывается в формате - дд.мм.гг (день/месяц/год) в одной графе с индивидуальным идентификационным номером (ИИН) без разделения на отдельные строки.
4. В графе 3 для указания сведений об аффилиированных лицах акционерного общества, являющихся юридическими лицами, дата и номер государственной регистрации юридического лица, бизнес-идентификационный номер (БИН), почтовый адрес и фактическое место нахождения юридического лица указываются в одной графе без разделения на отдельные строки.
5. В графе 4 необходимо сделать ссылку на соответствующий подпункт пунктов 1 и 1-1 статьи 64 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" или статью 2-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" - для банков второго уровня.
6. В графе 5 дата появления аффилиированности указывается в формате - дд.мм.гг (день/месяц/год).
7. В графах 3 и 5 даты заполняются полностью цифрами и устанавливаются на основании информации, представленной акционерами и должностными лицами акционерного общества в порядке, установленной уставом акционерного общества.
8. ИИН и Резидентство аффилиированного лица акционерного общества, являющегося физическим лицом, не публикуется в открытом доступе на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности.