Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 8 маусымдағы № 192 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 тамызда № 15565 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу және ресми жариялау үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күнінің ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
____________ Д. Абаев
2017 жылғы 12 маусым
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
____________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 25 шілде
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 8 маусымдағы
№ 192 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы №55 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10516 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 15 сәуірде жарияланды) өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алу қағидалары осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 8 июня 2017 года № 192. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 августа 2017 года № 15565.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
___________Д. Абаев
от 12 июня 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________Т. Сулейменов
от 25 июля 2017 года
Утвержден
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 8 июня 2017 года
№ 192
Перечень некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года №55 "Об утверждении Правил получения энерпроизводящими, энергопередающими организациями паспорта готовности к работе в осенне-зимний период" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10516, опубликованный 15 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") изменения:
Правила получения энерпроизводящими, энергопередающими организациями паспорта готовности к работе в осенне-зимний период, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню.

2. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 15.04.2020 № 143 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 21.05.2020 № 201 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 2 ақпандағы
№ 55 бұйрығына
1-қосымша
Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы
кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Электр энергетикасы туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабының 69) тармақшасына сәйкес әзірленді және энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алуды айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар Заңға және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қолданылады.
2. Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы
кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алу тәртібі
3. Заңның 6-бабы 11-тармағының 4) тармақшасына сәйкес белгіленген электр қуаты 5 МегаВаттан (бұдан әрі – МВт) астам, сондай-ақ өз теңгерімінде 110 килоВольт (бұдан әрі – кВ) және одан жоғары кернеудегі электр желілері бар энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігі паспорттарын (бұдан әрі – әзірлік паспорты) мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi орган осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша береді.
4. Заңның 6-бабы 10-1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес барлық қуаттағы жылыту қазандықтары мен жылу желілерінің (магистральдық, орамішілік) күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлгі паспорттарын жергілікті атқарушы органдар береді.
5. Заңның 6-бабы 11-тармағының 4) тармақшасына сәйкес өз құрамында кернеуі 35 кВ және одан төмен электр желілері бар энергия беруші ұйымдарға, сондай-ақ белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен энергия өндіруші ұйымдарға әзірлік паспорттарын мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi органның аумақтық бөлімшелері береді.

2. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 15.04.2020 № 143 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 21.05.2020 № 201 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 2 февраля 2015 года № 55
Правила
получения энергопроизводящими, энергопередающими организациями
паспорта готовности к работе в осенне-зимний период
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила получения энергопроизводящими, энергопередающими организациями паспорта готовности к работе в осенне-зимний период (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 69) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике" (далее – Закон) и определяют порядок получения энергопроизводящими, энергопередающими организациями паспорта готовности к работе в осенне-зимний период.
2. Термины и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с Законом и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
Глава 2. Порядок получения энергопроизводящими, энергопередающими организациями паспорта готовности к работе в осенне-зимний период
3. Паспорта готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к работе в осенне-зимний период (далее – паспорт готовности) с установленной электрической мощностью свыше 5 МегаВатт (далее – МВт), а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 110 килоВольт (далее – кВ) и выше, выдаются государственным органом по государственному энергетическому надзору и контролю в соответствии с подпунктом 4) пункта 11 статьи 6 Закона по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.
4. Паспорта готовности отопительных котельных всех мощностей и тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных) к работе в осенне-зимний период выдаются местными исполнительными органами в соответствии с подпунктом 3) пункта 10-1 статьи 6 Закона.
5. Энергопередающим организациям, имеющим в своем составе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, а также энергопроизводящим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, паспорта готовности выдают территориальные подразделения государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю в соответствии с подпунктом 4) пункта 11 статьи 6 Закона.

6. Жергілікті атқарушы органдар, мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi орган немесе оның аумақтық бөлімшелері энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың (бұдан әрі – ұйымдар) өтініштерін қабылдауды жыл сайын 15 тамыздан бастап 30 қыркүйекті қоса алғанда, жүйелік оператор үшін 25 қазанды қоса алғанда жүзеге асырады.
30 қыркүйектен кейін әзірлік паспортын алуға түскен өтініштер құжаттардың толық топтамасымен бірге өтініш берушіге қараусыз қайтарылады.
Әзірлік паспортын беру өтінішті берген сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде беріледі.
7. Әзірлік паспортын алу үшін ұйымдар осы Қағидалардың 3, 4, 5-тармақтарына сәйкес мына құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігінің паспортын алуға өтініш;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігі актісі (бұдан әрі – әзірлік актісі).
Әзірлік актісіне осы Қағидаларға 5-қосымшада көрсетілген энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігі паспортын алу шарттарының (бұдан әрі – шарттар) орындалғанын растайтын құжаттар қоса беріледі;
3) станциялардың, электр және жылу желілерінің негізгі және қосалқы жабдығының, ғимараттар мен құрылыстардың техникалық жай-күйі туралы, сондай-ақ ұйымның күзгі-қысқы кезеңде тұтынушыларға жылу және электр энергиясын беруді қамтамасыз етуге әзірлігі туралы энергетикалық сараптаманы жүзеге асыратын сарапшы ұйымның қорытындысы.
8. "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы арқылы өтініш беруді қоспағанда, осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген құжаттар нөмірленеді, тігіледі, сондай-ақ басшының қолымен және ұйымның мөрімен (бар болған жағдайда) куәландырылады.
9. Күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік актісін дайындау үшін ұйымдар жыл сайын күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігін бағалау жөніндегі ұйым комиссияны (бұдан әрі – ұйым комиссиясы) құрады және ол 1 тамыздан бастап жұмыс істей бастайды.
10. Ұйым комиссиясы төрағадан, төрағаның орынбасарынан және оның мүшелерінен тұрады.
Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды, кемінде бес адамды құрайды.
Ұйым комиссиясының құрамына ұйымның басшылары және басқа да жауапты лауазымды адамдары, жергілікті атқарушы органның және мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi мемлекеттiк органның өкілдері кіреді.
Қуаты 100 Гигакаллория/сағ (бұдан әрі – Гкал/сағ) дейін энергия өндіруші ұйымдар құрған ұйым комиссиясының құрамына ұйымның басшылары және басқа да жауапты лауазымды адамдары кіреді.

6. Прием заявлений энергопроизводящих, энергопередающих организаций (далее – организации) местными исполнительными органами, государственным органом по государственному энергетическому надзору и контролю или его территориальными подразделениями осуществляется ежегодно с 15 августа по 30 сентября включительно, для системного оператора по 25 октября включительно.
Заявления на получение паспорта готовности, поступившие после 30 сентября, возвращаются заявителю без рассмотрения с полным пакетом документов.
Выдача паспорта готовности с момента подачи заявления осуществляется в течение 30 (тридцати) календарных дней.
7. Для получения паспорта готовности организации в соответствии с пунктами 3, 4, 5 настоящих Правил представляют следующие документы:
1) заявление на получение паспорта готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к работе в осенне-зимний период по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) акт готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к работе в осенне-зимний период (далее – акт готовности) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
К акту готовности прилагаются документы, подтверждающие выполнение условий для получения паспорта готовности энергопроизводящими, энергопередающими организациями к работе в осенне-зимний период (далее – условия), указанных в приложении 5 к настоящим Правилам;
3) заключение экспертной организации, осуществляющей энергетическую экспертизу, о техническом состоянии основного и вспомогательного оборудования, зданий и сооружений станций, электрических и тепловых сетей, а также готовности организации к обеспечению отпуска тепловой и электрической энергии потребителям.
8. Документы, указанные в пункте 7 настоящих Правил, нумеруются, прошнуровываются, а также удостоверяются подписью руководителя и печатью (при наличии) организации, за исключением подачи заявления через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz и www.elicense.kz .
9. Ежегодно с 1 августа для подготовки акта готовности к работе в осенне-зимний период организациями создается и начинает работать комиссия организации по оценке готовности к работе в осенне-зимний период (далее – комиссия организации).
10. Комиссия организации состоит из председателя, заместителя председателя и ее членов.
Общее количество членов комиссии организации составляет нечетное число, не менее пяти человек.
В состав комиссии организации включаются руководители и другие ответственные должностные лица организации, представители местного исполнительного органа и государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю.
В состав комиссии организации, созданной энергопроизводящей организацией мощностью до 100 Гигакаллорий/час (далее – Гкал/час), включаются руководители и другие ответственные должностные лица организации.

11. Ұйым комиссиясының төрағасы болып ұйымның бірінші басшысы, ал ол болмағанда оның міндетін атқарушы адам тағайындалады. Жергілікті атқарушы органның өкілі төрағаның орынбасары болып тағайындалады.
12. Ұйым комиссиясы шарттарға сәйкес энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігін айқындайды.
13. Ұйым комиссиясы жұмысының қорытындылары бойынша энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігі актісі ресімделеді және оған барлық мүшелері қол қояды.
14. Егер отырыста ұйым комиссиясы мүшелерiнiң жалпы санының кемiнде үштен екісі қатысқан болса, комиссия шешiмi заңды болып есептеледi. Дауыс беру нәтижелерi отырысқа қатысқан ұйым комиссиясы мүшелерiнің көпшілік дауысымен айқындалады.
Ұйым комиссиясының жекелеген мүшелері келіспеген кезде әзірлік актісі "ерекше пікірмен" жазылады.
Ұйым комиссиясының ерекше пікірі әзірлік актісіне қоса беріледі және оның ажырамас бөлігі болып табылады.
Күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігін бағалау кезінде комиссиясы анықтаған кемшіліктер әзірлік актісінде көрсетіледі.
15. Ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзір еместігі жағдайында ұйым басшылығы кемшіліктерді жоюдың нақты мерзімдерін көрсете отырып, іс-шаралар жоспарын әзірлейді және оны ұйым комиссиясымен келіседі. Келісілген іс-шаралар жоспары әзірлік актісіне қоса беріледі.
16. Барлық қосымшаларымен бірге әзірлік актісі екі данада жасалады, оның бір данасы ұйымда сақталады, ал екінші данасы әзірлік паспортын алу үшін өтінішке қоса беріледі.
17. Ұйымдардың әзірлік паспортын алуға өтініштерін қарау және олар бойынша шешімдер қабылдау үшін жергілікті атқарушы орган, мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөніндегі мемлекеттік орган немесе оның аумақтық бөлімшесі энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігі паспортын алуға өтініштерін қарау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия) құрады.
18. Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi мемлекеттiк органның аумақтық бөлімшелері құратын комиссия құрамына мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi мемлекеттiк органның аумақтық бөлімшесінің және жергілікті атқарушы органның өкілдері енгізіледі.
19. Комиссия жергілікті атқарушы орган, мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi мемлекеттiк орган немесе оның аумақтық бөлімшесі басшысының бұйрығына сәйкес құрылады және жыл сайын 15 тамыздан бастап 31 қазанды қоса жұмыс істейді.

11. Председателем комиссии организации назначается первый руководитель организации, а в его отсутствие - лицо, исполняющее его обязанности. Заместителем председателя назначается представитель местного исполнительного органа.
12. Комиссия организации определяет готовность энергопроизводящих, энергопередающих организаций к работе в осенне-зимний период в соответствии с условиями.
13. По итогам работы комиссией организации оформляется и подписывается всеми членами акт готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к работе в осенне-зимний период.
14. Решение комиссии организации считается правомочным, если на заседании присутствовало не менее двух третей от общего числа членов комиссии организации. Результаты голосования определяются большинством голосов членов комиссии организации, принявших участие в заседании.
При несогласии отдельных членов комиссии организации акт готовности подписывается "с особым мнением".
Особое мнение члена комиссии организации прилагается к акту готовности и является ее неотъемлемой частью.
Недостатки, выявленные комиссией при оценке готовности организации к работе в осенне-зимний период, отражаются в акте готовности.
15. В случае неготовности организаций к работе в осенне-зимний период, руководство организации разрабатывает план мероприятий с указанием конкретных сроков устранения недостатков и согласовывает его с комиссией организации. Согласованный план мероприятий прикладывается к акту готовности.
16. Акт готовности со всеми приложениями составляется в двух экземплярах, один экземпляр которого хранится в организации, а второй экземпляр прилагается к заявлению для получения паспорта готовности.
17. Для рассмотрения заявлений организаций на получение паспорта готовности и принятия решения по ним местным исполнительным органом, государственным органом по государственному энергетическому надзору и контролю или его территориальным подразделением создается комиссия по рассмотрению заявлений на получение паспорта готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к работе в осенне-зимний период (далее – комиссия).
18. В состав комиссии, образуемой территориальными подразделениями государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю, включаются представители территориального подразделения государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю и местного исполнительного органа.
19. Комиссия ежегодно создается и начинает работать с 15 августа по 31 октября, согласно приказу руководителя местного исполнительного органа, государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю или его территориального подразделения.

20. Комиссия төрағадан, төраға орынбасарынан, хатшыдан және оның мүшелерінен тұрады. Комиссия хатшысы комиссия отырысын ұйымдастыруды жүзеге асырады және оның дауыс беру құқығы жоқ.
Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды, кемінде бес адамды құрайды.
21. Жергілікті атқарушы орган құратын комиссияның төрағасы болып жергілікті атқарушы органның жауапты тұлғасы тағайындалады.
Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi мемлекеттiк орган құратын комиссияның төрағасы болып мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөніндегі мемлекеттік органның жауапты тұлғасы тағайындалады.
Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi мемлекеттiк органның аумақтық бөлімшесі құратын комиссияның төрағасы болып мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi мемлекеттiк органның аумақтық бөлімшесінің жауапты тұлғасы тағайындалады.
22. Комиссия әзірлік паспортын алуға ұсынылған материалдарды аптасына кемінде бір рет қарастырады.
23. Егер Комиссия отырысында комиссия мүшелерiнiң жалпы санының кемiнде үштен екісі қатысқан болса, комиссия шешiмi заңды болып есептеледi. Дауыс беру нәтижелерi отырысқа қатысқан комиссия мүшелерiнің көпшілік дауысымен айқындалады.
24. Қарау қорытындылары бойынша комиссия мынадай негізделген шешімдердің бірін қабылдайды:
1)әзірлік паспорты берілсін;
2) әзірлік паспорты ескертулермен берілсін;
3) әзірлік паспортын беруден бас тартылсын.
25. Әзірлік паспортын алу үшін шарттарды орындағанын растайтын ұсынылған құжаттар мазмұнының сәйкестігі комиссияның әзірлік паспортын беру туралы шешімін қабылдау үшін негіз болып табылады.
26. Комиссияның әзірлік паспортын беру туралы шешімі немесе әзірлік паспортын ескертулермен беру туралы шешімі кезінде хаттамаға қол қойылғаннан кейін өтініш берушіге әзірлік паспорты электронды/қағаз түрінде жіберіледі.
Берілген әзірлік паспорттары осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігі паспорттарын тіркеу журналында тіркеледі.
Әзірлік паспорты алдағы күзгі-қысқы кезеңде қолданылады.
27. Әзірлік паспортын алу үшін шарттарға ұсынылған құжаттардың сәйкестігі комиссияның әзірлік паспортын ескертулермен беру туралы шешімін қабылдау үшін негіз болып табылады, бұл ретте кейбір құжаттар мазмұны бойынша қосымша түсіндірмелер, материалдар және негіздемелер ұсынылуы қажет.
Ескертулер келесі жылдың 1 қаңтарына дейін жою үшін белгіленіп беріледі.
Берілген ескертулерді орындау туралы ақпаратты ұйым мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi мемлекеттiк органға, оның аумақтық бөлімшелеріне, жергілікті атқарушы органға ескертулерді орындау мерзімі өткен күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.

20. Комиссия состоит из председателя, заместителя председателя, секретаря и ее членов. Секретарь комиссии осуществляет организацию заседания комиссии и не имеет права голоса.
Общее количество членов комиссии составляет нечетное число, не менее пяти человек.
21. Председателем комиссии, образуемой местным исполнительным органом назначается ответственное лицо местного исполнительного органа.
Председателем комиссии, образуемой государственным органом по государственному энергетическому надзору и контролю, назначается ответственное лицо государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю.
Председателем комиссии, образуемой территориальным подразделением государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю, назначается ответственное лицо территориального подразделения государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю.
22. Комиссия изучает представленные материалы на получение паспорта готовности не реже одного раза в неделю.
23. Решение комиссии считается правомочным, если на заседании комиссии присутствовало не менее двух третей от общего числа членов комиссии. Результаты голосования определяются большинством голосов членов комиссии, принявших участие в заседании.
24. По итогам рассмотрения комиссия принимает одно из следующих обоснованных решений:
1)      выдать паспорт готовности;
2)      выдать паспорт готовности с замечаниями;
3)      отказать в выдаче паспорта готовности.
25. Основанием для принятия решения комиссией о выдаче паспорта готовности является соответствие содержания представленных документов, подтверждающих выполнение условий для получения паспорта готовности.
26. При решении о выдаче паспорта готовности или о выдаче паспорта готовности с замечаниями комиссией после подписания протокола паспорт готовности выдается заявителю в электронном/бумажном виде.
Выданные паспорта готовности регистрируются в журнале регистрации паспортов готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к работе в осенне-зимний период по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Паспорт готовности распространяет свое действие на предстоящий осенне-зимний период.
27. Основанием для принятия решения комиссией о выдаче паспорта готовности с замечаниями является соответствие представленных документов, условиям для получения паспорта готовности, при этом по содержанию некоторых из них необходимо предоставление дополнительных пояснений, материалов и обоснований.
Замечания выдаются с установлением срока их устранения до 1 января следующего года.
Информация о выполнении выданных замечаний организацией представляется в государственный орган по государственному энергетическому надзору и контролю, его территориальным подразделениям, местным исполнительным органом не позднее трех рабочих дней со дня истечения срока выполнения замечания.

28. Мыналар комиссияның әзірлік паспортын беруден бас тартуы үшін негіздеме болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 55 бұйрығымен бекітілген Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10516 болып тіркелді) сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
29. Комиссия әзірлік паспортын беруден бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда, хаттамаға қол қойылғаннан кейін өтініш берушіге электронды/қағаз түрінде дәлелді жауап жіберіледі.
30. Осы қағидалардың 28-тармағының 3) тармақшасын қоспағанда, белгіленген мерзімде әзірлік паспортын алмаған ұйым күзгі-қысқы кезеңде жұмысты жалғастырады және ескертулерді көрсетілген мерзімдерде жоюды қамтамасыз етеді.
31. Ұйымдар үшін әзірлік паспортын алу мерзімі жыл сайын 31 қазанды қоса алғанда, жүйелік оператор үшін жыл сайын 25 қарашаны қоса.
Энергия өндіруші, энергия
беруші ұйымдардың күзгі-қысқы
кезеңдегі жұмысқа әзірлік
паспортын алу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(паспорт берген мемлекеттік органның толық атауы) Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың _________ жж.
күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспорты
№_________________ _______________________ қ.
"____" _____________ 20___ ж. (паспорт жасалған жер)
(паспорттың нөмірі және берілген күні)
Осы паспорт ________________________________________________ берілді.
(ұйымның заңды атауы)
__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________ _________________________________
(басшының лауазымы) (басшының Тегі, Аты, Әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
МО (бар болған жағдайда)
Сериясы ______ № ______
Энергия өндіруші, энергия
беруші ұйымдардың күзгі-қысқы
кезеңдегі жұмысқа әзірлік
паспортын алу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(паспорт берген мемлекеттік органның толық атауы) Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың _________ жж.
күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспорты ескертулермен
№_________________ _______________________ қ.
"____" _____________ 20___ ж. (паспорт жасалған жер)
(паспорттың нөмірі және берілген күні)
Осы паспорт ________________________________________________ берілді.
(ұйымның заңды атауы)
__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________ _________________________________
(басшының лауазымы) (басшының Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда))
МО (бар болған жағдайда)
Сериясы ______ № ______
Энергия өндіруші, энергия
беруші ұйымдардың күзгі-қысқы
кезеңдегі жұмысқа әзірлік
паспортын алу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
(кімге)
__________________________
(органның атауы)
____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы
кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алуға өтініш ____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
______________________________________________________________
(БСН, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы
анықтаманың нөмірі және күні)
Заңды тұлғаның және оның энергия объектісінің орналасқан жері:
Пошталық мекенжайы_________________________________________________
Телефон нөмірлері ___________________________________________________
E-mail ______________________________________________________________
Факс________________________________________________________________
Қоса беріліп отырған құжаттар тізбесі:
1. ______________________________________ __ парақта, беттің реттік №
2. ______________________________________ __ парақта, беттің реттік №
3. ______________________________________ __ парақта, беттің реттік №
4. ______________________________________ __ парақта, беттің реттік №
5. ______________________________________ __ парақта, беттің реттік №
6. ______________________________________ __ парақта, беттің реттік №
Ұйымның басшысы___________________________________________________
(лауазымы, Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
МО (бар болған жағдайда) 20__ ж. "___" ______________
Энергия өндіруші, энергия
беруші ұйымдардың күзгі-қысқы
кезеңдегі жұмысқа әзірлік
паспортын алу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың __________ жж.
күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік актісі
_____________________________ ___________________
(акт жасалған жер) (күні)
____________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
__________________ № _____________ бұйрығымен тағайындалған комиссия.
____________________________________________________________________
(энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда
____________________________________________________________________
жұмысқа әзірлік паспортын алу үшін шарттардың орындалғаны
____________________________________________________________________
орындалмағаны көрсетіледі)
Тұжырым:___________________________________________________________
(ұйым күзгі-қысқы кезеңде жұмысқа әзір - әзір емес)
Комиссия төрағасы:
(лауазымы)
(басшының қолы және ұйымның мөрі)
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Комиссия төрағасының орынбасары:
(лауазымы)
__________________
(басшының қолы және ұйымның мөрі)
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Комиссия мүшелері:
(лауазымы)
(басшының қолы және мемлекеттік органның мөрі)
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда))
(лауазымы)
(қолы)
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда))
(лауазымы)
(қолы)
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Энергия өндіруші, энергия
беруші ұйымдардың күзгі-қысқы
кезеңдегі жұмысқа әзірлік
паспортын алу
қағидаларына
5-қосымша
Энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы
кезеңдегі жұмысқа әзірлігі паспортын алу шарттары
1. Энергия өндіруші ұйымдарға күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігі паспортын алу үшін келесі құжаттар беріледі:

28. Основанием для принятия решения комиссией об отказе в выдаче паспорта готовности являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги Правилам получения энерпроизводящими, энергопередающими организациями паспорта готовности к работе в осенне-зимний период, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 55 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10516);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
29. В случае принятия комиссией решения об отказе в выдаче паспорта готовности, после подписания протокола заявителю направляется мотивированный ответ в электронном/бумажном виде.
30. Организация, не получившая паспорт готовности в установленный срок, продолжает работу в осенне-зимний период, за исключением подпункта 3) пункта 28 настоящих Правил, обеспечивает устранение выданных замечаний в указанные сроки.
31. Срок получения паспорта готовности для организаций - ежегодно до 31 октября включительно, для системного оператора - ежегодно до 25 ноября включительно.
Приложение 1
к Правилам получения энергопроизводящими,
энергопередающими организациями
паспорта готовности
к работе в осенне-зимний период
Форма
_____________________________________________________________________
(полное наименование государственного органа, выдавшего паспорт)
Паспорт
готовности энергопроизводящих, энергопередающих
организаций к работе в осенне-зимних период _____ гг.
№_________________
"___"_________________20____г.
(номер и дата выдачи паспорта)
г.___________________________
(место составления паспорта)
Настоящий паспорт выдан _____________________________________________
(юридическое наименование организации)
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
(должность руководителя)
________________________________
(Фамилия, Имя, Отчество
(при его наличии) руководителя)
МП (при наличии)
Серия ________ № ______
Приложение 2
к Правилам получения энергопроизводящими,
энергопередающими организациями
паспорта готовности
к работе в осенне-зимний период
Форма
_____________________________________________________________________
(полное наименование государственного органа, выдавшего паспорт)
Паспорт
готовности энергопроизводящих, энергопередающих
организаций к работе в осенне-зимних период _____ гг.
с замечаниями
№_________________
"___"_________________20____г.
(номер и дата выдачи паспорта)
г.___________________________
(место составления паспорта)
Настоящий паспорт выдан _____________________________________________
(юридическое наименование организации)
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
(должность руководителя)
___________________________
(Фамилия, Имя, Отчество
(при его наличии) руководителя)
МП (при наличии)
Серия ________ № ______
Приложение 3
к Правилам получения энергопроизводящими,
энергопередающими организациями
паспорта готовности
к работе в осенне-зимний период
Форма
(кому) _______________________________
(наименование органа)
от __________________________________
(наименование юридического лица)
Заявление на получение паспорта готовности
энергопроизводящих, энергопередающих организаций
к работе в осенне-зимний период
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
_____________________________________________________________________
(БИН, номер и дата справки о государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица)
Местонахождение юридического лица и его энергообъекта:
Почтовый адрес: _____________________________________________
Номера телефонов: ___________________________________________
E-mail: _____________________________________________________
Факс: _______________________________________________________
Прилагаемый перечень документов:
1.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
2.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
3.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
4.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
5.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
6.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
Руководитель организации ____________________________________________
(должность, Фамилия, Имя, Отчество
(при его наличии), подпись)
МП (при наличии) "_____"______________ 20____ г.
Приложение 4
к Правилам получения энергопроизводящими,
энергопередающими организациями
паспорта готовности
к работе в осенне-зимний период
Форма
Акт
готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к
работе в осенне-зимний период ______ гг.
_________________________________
(место составления акта)
___________________
(дата)
Комиссия, назначенная приказом ______________________________________
(наименование организации)
от_________________№________.
_____________________________________________________________________
(указывается выполнение – невыполнение условий для получения
_____________________________________________________________________
паспорта готовности энергопроизводящими, энергопередающими
_____________________________________________________________________
организациями к работе в осенне-зимний период)
Вывод: ______________________________________________________________
(организация готова - не готова к работе в осенне-зимний период)
Председатель комиссии:
________________
________________
________________
(должность)
______________________
(подпись
руководителя и печать
организации)
___________________
(Фамилия, Имя,
Отчество (при его
наличии))
Заместитель Председателя комиссии:
________________
________________
________________
(должность)
______________________
(подпись
руководителя и печать
организации)
___________________
(Фамилия, Имя,
Отчество (при его
наличии))
Члены комиссии:
________________
________________
________________
(должность)
______________________
(подпись и печать
государственного органа)
___________________
(Фамилия, Имя,
Отчество (при его
наличии))
________________
________________
________________
(должность)
_____________________
(подпись)
___________________
(Фамилия, Имя,
Отчество (при его
наличии))
________________
________________
________________
(должность)
_____________________
(подпись)
___________________
(Фамилия, Имя,
Отчество (при его
наличии))
Приложение 5
к Правилам получения энергопроизводящими,
энергопередающими организациями
паспорта готовности
к работе в осенне-зимний период
Условия
для получения паспорта готовности энергопроизводящими,
энергопередающими организациями к работе в осенне-зимний период
1. Для получения паспорта готовности энергопроизводящими организациями к работе в осенне-зимний период предоставляются следующие документы:

1) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 11 ақпанда № 73 бұйрығымен бекітілген, (Нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10451 болып тіркелді) Электр станцияларының, жылу және электр желілерінің жабдықтарына, ғимараттары мен құрылыстарына техникалық қызмет көрсетуді және оларды жөндеуді ұйымдастыру қағидаларына сәйкес, алдағы күзгі-қысқы кезеңге дайындық кезінде күрделі және кеңейтілген ағымдағы жөндеуден өткен негізгі жабдықтардың техникалық жай-күйінің параметрі ведомосының көшірмелері;
2) алдағы күзгі-қысқы кезеңге отын жеткізуге арналған шарттардың көшірмелері;
3) сыртқы ауаның төмен температурасы жағдайларында жабдықтың, технологиялық схемалар мен құрылыстардың ақауларының алдын алу бойынша жоспарланған іс-шаралардың толық көлемде орындалуы туралы акт
4) энергия өндіруші ұйымның жүктемелер кестесін орындауға әзірлік актісі, яғни жұмыс пен резервте қажетті жабдық құрамының болуы;
5) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 22 сәуірде № 172 бұйрығымен бекітілген, (Нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14033 болып тіркелді) Энергия өндіруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңде пайдаланатын отын қорының нормаларына сәйкес, белгіленген қоймада талаптарға сәйкес негізгі және резервтік (авариялық) отын қорының болуы туралы анықтама;
6) жұмысқа өрт сөндіру және өрт дабылы жүйелерінің күзгі-қысқы кезеңдегі әзірлік актісі;
7) автоматика және релелік қорғаныс құрылғыларының, ғимараттар мен құрылыстардың, диспетчерлік және технологиялық басқару құралдарының күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік актісі;
8) гидроқұрылыстарды (бар болған жағдайда) және күл үйінділерінің қалған сыйымдылығын күзгі комиссиялық қарап тексеру жүргізу туралы актісі;
2. Энергия өндіруші ұйымдар үшін күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігі паспортын алу үшін келесі құжаттар беріледі:
1) Электр станцияларының, жылу және электр желілерінің жабдықтарына, ғимараттары мен құрылыстарына техникалық қызмет көрсетуді және оларды жөндеуді ұйымдастыру қағидаларына сәйкес алдағы күзгі-қысқы кезеңге дайындық кезінде күрделі және кеңейтілген ағымдағы жөндеуден өткен негізгі жабдықтардың техникалық жай-күйінің параметрі ведомосының көшірмелері;
2) электр жүктемелері кестесін орындауға әзірлік туралы акті, яғни жұмыста және резервте жүктемелер кестесін орындау және электр беруші желілер мен трансформаторлардың өткізу қабілеті шегінде электр энергиясы мен қуатты беру үшін қажетті жабдық құрамының болуы (күзгі-қысқы кезеңде 10-110 кВ бойынша режимдік (қалыпты) схемалар, режимдік схема кезінде өткен жылғы жаздық және қыстық бақылау күндеріне жүктемелерді өлшеулер);

1) копии ведомостей параметров технического состояния основного оборудования, прошедшего капитальные и расширенно-текущие ремонты при подготовке к предстоящему осенне-зимнему периоду, согласно Правил организации технического обслуживания и ремонта оборудования, зданий и сооружений электростанций, тепловых и электрических сетей, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 февраля 2015 года № 73 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10451);
2) копии договоров на поставку топлива на предстоящий осенне-зимний период;
3) акт о выполнении в полном объеме запланированных мероприятий по предупреждению повреждений оборудования, технологических схем и сооружений в условиях низких температур наружного воздуха;
4) акт готовности энергопроизводящей организации к выполнению графика нагрузок (электрических, тепловых), то есть наличие в работе и резерве необходимого состава основного оборудования;
5) справка о наличии на складе остатка основного и резервного (аварийного) топлива в соответствии с Нормами эксплуатационного запаса топлива в осенне-зимний период для энергопроизводящих организаций, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 22 апреля 2016 года № 172 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14033);
6) акт готовности систем пожаротушения и пожарной сигнализации к работе в осенне-зимний период;
7) акт готовности устройств релейной защиты и автоматики, зданий и сооружений, средств диспетчерского и технологического управления к работе в осенне-зимний период;
8) акт о проведении осеннего комиссионного осмотра гидросооружений (при наличии) и остаточной емкости золоотвала (при наличии).
2. Для получения паспорта готовности энергопередающими организациями к работе в осенне-зимний период предоставляются:
1) копии ведомостей параметров технического состояния основного оборудования, прошедшего капитальные и расширенно-текущие ремонты при подготовке к предстоящему осенне-зимнему периоду, согласно Правил организации технического обслуживания и ремонта оборудования, зданий и сооружений электростанций, тепловых и электрических сетей;
2) акт о готовности к несению графика электрических нагрузок, то есть наличие в работе и резерве необходимого состава оборудования для несения графика нагрузок и передачи электроэнергии и мощности в пределах пропускной способности линий электропередачи и трансформаторов (режимные (нормальные) схемы по 10-110 кВ на осенне-зимний период, замеры нагрузок на летнего и зимнего контрольных дней прошедшего года при режимной схеме);

3) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 наурызда № 230 бұйрығымен бекітілген, (Нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10851 болып тіркелді) Электр қондырғыларын орнату қағидаларына және нормативтік техникалық құжаттардың талаптарына сәйкес, электр желілерінің жабдығына келетін көлемде және мерзімдерде сынақтар жүргізу туралы акті;
4) релелік қорғау және автоматика, апатқа қарсы автоматика құрылғыларына толық көлемде техникалық қызмет көрсетуді орындау туралы акті, бар болған жағдайда ғимараттар мен құрылыстардың, байланыс құралдарының, диспетчерлік және технологиялық басқару құрылғыларының, электр энергиясын коммерциялық есепке алудың автоматтандырылған жүйесінің әзірлігі (актілердің көшірмелері);
5) энергия көздері қуатының тапшылығы туындаған кезде, сондай-ақ электр желілеріндегі авариялық жағдайда тұтынушыларды шектеу (веерлі ажыратулар) кестелерінің көшірмелері;
6) пайдалануға енгізу және техникалық жай-күйін бағалау жылын көрсете отырып, кестелер мен кезеңділікке сәйкес техникалық куәландырудан өткен жабдық, электр қондырғыларының, әуе желілердің, кәбілді желілердің, релелік қорғау және автоматика құрылғыларының, ғимараттар мен құрылыстардың энергия кәсіпорындары жұмыс комиссияларының электр қондырғыларына техникалық куәландыруды жүргізуі тізбесі;
7) аварияға қарсы, өртке қарсы объектілік жаттығу жүргізу материалдары (жүргізілген жаттығулар тақырыптамалары мен персоналдың іс-қимылын бағалау);
8) жедел-көшпелі және желілік бригадалардың көлік құралдарымен және байланыс құралдарымен қамтамасыз етілгендігі туралы актісі.
3. Жылу энергиясын тасымалдауды және таратуды (жылу желілері) жүзеге асыратын энергия беруші ұйымдар үшін күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлігі паспортын алу үшін келесі құжаттар беріледі:
1) электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және техникалық актілерге сәйкес қажетті көлемде және сапада негізгі және қосалқы жабдықты жоспарлы жөндеудің орындалуы туралы актісі;
2) сыртқы ауаның төмен температурасы жағдайларында жабдықтың, технологиялық схемалар және құрылыстардың ақауларының алдын алу бойынша жоспарланған іс-шаралардың толық көлемде орындалуы туралы акті;
3) күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа өрт сөндіру және өрт дабылы жүйелерінің әзірлік актісі;
4) күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа ғимараттар мен құрылыстардың, диспетчерлік және технологиялық басқару құралдарының әзірлік актісі;
5) энергия көздері қуаты мен жылу желілерінің қабілетінің тапшылығы туындаған кезде жергілікті атқарушы органдармен келісілген тұтынушыларды шектеу кестелері;

3) акт о проведении испытаний оборудования электрических сетей в объеме и сроки, соответствующих требованиям Правил устройства электроустановок, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 230 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10851) и нормативных технических документов в сфере электроэнергетики;
4) акт о выполнении в полном объеме технического обслуживания устройств релейной защиты и автоматики, противоаварийной автоматики, готовность зданий и сооружений, средств связи, средств диспетчерского и технологического управления, автоматизированной системы коммерческого учета электроэнергии при наличии (копии актов);
5) копии графиков ограничения (веерных отключений) потребителей при возникновении дефицита мощности энергоисточников, а также аварийной ситуации в электрических сетях;
6) перечень оборудования, электроустановок, воздушных линий, кабельных линий, устройств релейной защиты и автоматики, зданий и сооружений энергопредприятий, прошедших техническое освидетельствование рабочими комиссиями в соответствии с графиками и периодичностью, с указанием года ввода в эксплуатацию и оценки технического состояния;
7) материалы по объектовой противоаварийной, противопожарной тренировке (тематика проведенных тренировок и оценка действий персонала);
8) акт об обеспеченности оперативно-выездных и линейных бригад транспортными средствами и средствами связи.
3. Для получения паспорта готовности энергопередающими организациями, осуществляющими транспортировку и распределение тепловой энергии (тепловые сети) к работе в осенне-зимний период предоставляются:
1) акты выполнения плановых ремонтов основного и вспомогательного оборудования в необходимых объемах и с качеством, соответствующим требованиям нормативных правовых и технических актов в сфере электроэнергетики;
2) акт о выполнении в полном объеме запланированных мероприятий по предупреждению повреждений оборудования, технологических схем и сооружений в условиях низких температур наружного воздуха;
3) акт готовности систем пожаротушения и пожарной сигнализации к работе в осенне-зимний период;
4) акт о готовности зданий и сооружений, средств диспетчерского и технологического управления к работе в осенне-зимний период;
5) согласованные местными исполнительными органами графики ограничения потребителей при возникновении дефицита мощности энергоисточников и пропускной способности тепловых сетей;

6) жылу беретін ұйымдардың аталған жерді жылыту үшін жылу желілері мен жылу көздерінің сыртқы ауаның есептік температурасына жылу желілері жұмысының температура кестелерін орындауды қамтамасыз ету жөніндегі актісінің болуы.
Энергия өндіруші, энергия
беруші ұйымдардың күзгі-қысқы
кезеңдегі жұмысқа әзірлік
паспортын алу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы
кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспорттарын тіркеу журналы
Берілген күні
Бланк нөмірі
Ұйым атауы
Әзірлік паспортын берген адамның Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қолы
Әзірлік паспортын алған ұйым өкілінің қолы
Бланкті қайтару белгісі
1
2
3
4
5
6
Журнал нөмірленуі, тігілуі, паспорт берген мемлекеттік органның мөрімен және басшысының қолымен бекiтілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 15.04.2020 № 143 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6) акт по обеспечению теплопередающими организациями готовности тепловых сетей и теплоисточников к выполнению температурных графиков работы тепловых сетей на расчетную температуру наружного воздуха для отопления в данной местности.
Приложение 6
к Правилам получения энергопроизводящими,
энергопередающими организациями
паспорта готовности
к работе в осенне-зимний период
Форма
Журнал
регистрации паспортов готовности энергопроизводящих,
энергопередающих организаций к работе в осенне-зимний период
Дата выдачи
Номер бланка
Наименование организации
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) и подпись выдавшего паспорт готовности
Подпись представителя организации, получившей паспорт готовности
Отметка возврата бланка
1
2
3
4
5
6
Журнал должен быть пронумерован, прошнурован, скреплен печатью и
подписью руководителя государственного органа, выдавшего паспорт.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
и дополнения
Стандарт государственной услуги
"Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях"
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра энергетики РК от 15.04.2020 № 143 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).