"Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсынудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 31 қазандағы № 92 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2017 жылғы 10 тамыздағы № 282 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 12 қыркүйекте № 15667 болып тіркелді.
"Газ және газбен жабдықтау туралы" 2012 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 13) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсынудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 31 қазандағы № 92 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9957 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 59 (28537) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсынудың қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 12-тармақпен толықтырылсын:
"12. Осы Қағидалардың 10-тармағында көзделген мәліметтерді қоспағанда, осы Қағидаларда көзделген мәліметтер уәкілетті органға қағаз және электронды түрде уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдаланудың мемлекеттік бірыңғай басқару жүйесі" интеграцияланған ақпараттық жүйесінің экрандық нысанын толтыру арқылы ұсынылады.";
осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ өнеркәсібін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 31 октября 2014 года № 92 "Об утверждении Правил представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа"
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 10 августа 2017 года № 282. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2017 года № 15667
В соответствии с подпунктом 13) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года "О газе и газоснабжении" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 31 октября 2014 года № 92 "Об утверждении Правил представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9957, опубликованный в газете "Казахстанская правда" 2 апреля 2015 года, № 59 (27935)) следующие изменения и дополнение:
в Правилах представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 12 следующего содержания:
"12. Сведения, предусмотренные в настоящих Правилах, представляются в уполномоченный орган в бумажном и электронном виде посредством заполнения экранной формы интегрированной информационной системы "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан", подкрепленной электронной цифровой подписью уполномоченного лица, за исключением сведений, предусмотренных в пункте 10 настоящих Правил";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития газовой промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен соң күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен соң жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
М. Досмұхамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
________________ Н. Айдапкелов
" "_______________ 2017 жыл
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 10 тамыздағы
№ 282 бұйрығына 1-қосымша
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау және өткізу мониторингі
бойынша мәліметтерді ұсыну
қағидаларына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Магистральдық газ құбырлары арқылы тауарлық газды тасымалдау көлемдері туралы мәліметтер
Нысандар индексі: 1 ТГТК
Кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: ұлттық оператор.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмей;
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
2.1 Тауарлық газды ішкі жеткізу (облыс және тұтынушының атауы)
Магистральдық газ құбыры
Тасымалдау көлемдері, мың м3
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
жыл басынан бастап
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
1
2
3
...
ЖИЫНЫ
Ішкі транзит
2.2 Тауарлық газдың халықаралық транзиті (ел)
Магистральдық газ құбыры
Тасымалдау көлемдері, мың м3
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
жыл басынан бері
1
2
3
...
ЖИЫНЫ
Халықаралық транзит
2.3 Қазақстандық тауарлық газ экспорты (кен орнының, тауарлық газ өндіруші мен жеткізушінің атауы)
Магистральдық газ құбыры
Тасымалдау көлемдері, мың м3
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
жыл басынан бері
1
2
3
...
ЖИЫНЫ
Қазақстандық газ экспорты
2.4 Тауарлық газ импорты(ел)
Магистральдық газ құбыры
Тасымалдау көлемдері, мың м3
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
жыл басынан бері
1
2
3
...
ЖИЫНЫ
тауарлық газ импорты
Атауы: ________________________      Мекенжайы:__________________________________
Тел.: ________________________            Электрондық мекенжайы:______________________
Орындаушы:____________________      Тел.: ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)                  М.О.
Ескертпе: Магистральдық газ құбырлары арқылы тауарлық газды тасымалдау көлемдері туралы мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
М. Досмухамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_________________Н. Айдапкелов
" "_______________ 2017 года
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
энергетики
Республики Казахстан
от 10 августа № 282
Приложение 1
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения и
реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения об объемах транспортировки товарного газа по магистральным газопроводам
Индекс формы: 1-ОТТГ
Периодичность: ежемесячная.
Круг лиц, представляющих информацию: национальный оператор.
Куда представляется форма: в уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Отчетный период за ____________20___ года.
2.1. Внутренняя поставка товарного газа (область и наименование потребителя)
Магистральный газопровод
Объемы транспортировки, тыс. м3
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
с начала года
1
2
3
...
ИТОГО
Внутренняя траснспортировка
№.
2.2. Международный транзит товарного газа (страна)
Магистральный газопровод
Объемы транспортировки, тыс. м3
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
с начала года
1
2
3
...
ИТОГО Международный транзит
№.
2.3. Экспорт казахстанского товарного газа (наименование месторождения, производителя и поставщика товарного газа)
Магистральный газопровод
Объемы транспортировки, тыс. м3
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
с начала года
1
2
ИТОГО
Экспорт казахстанского газа
2.4. Импорт товарного газа (страна)
Магистральный газопровод
Объемы транспортировки, тыс. м3
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
с начала года
1
2
3
...
ИТОГО
Импорт товарного газа
Наименование: _____________________             Адрес:___________________________
Тел.: ______________________________             Электронный адрес: _______________
Исполнитель:_______________________             Тел.:____________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: __________________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: _____________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению сведений об объемах транспортировки товарного газа по магистральным газопроводам.

1. Нысанды ұлттық оператор толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Р/с №" деген 1-бағанда тізім бойынша реттік нөмірі көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реттік нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
"Тауарлық газды ішкі жеткізу (облыс және тұтынушының атауы)" деген 2.1. бағанда магистральдық газ құбырынан бастап газ тұтынатын жүйелерге дейін тауарлық газ тасымалданатын газ таратушы ұйымдарды көрсете отырып, тауарлық газ тасымалданатын облыс атауы көрсетіледі;
"Тауарлық газдың халықаралық транзиті (ел)" деген 2.2-бағанда тауарлық газ тасымалданатын учаскелердің атауларын көрсете отырып, газ келетін елдің атауы көрсетіледі;
"Қазақстандық тауарлық газ экспорты (кен орнының, тауарлық газ өндіруші мен жеткізушінің атауы)" деген 2.3-бағанда тауарлық газ тасымалданатын учаскелердің атауын көрсете отырып, газ өндіруші компанияның атауы немесе тауарлық газдың экспортқа тасымалдануы жүргізілген кен орнының атауы көрсетіледі;
"Тауарлық газ импорты (ел)" деген 2.4-бағанда тауарлық газ тасымалданатын учаскелердің атауын көрсете отырып, газ келетін елдің атауы көрсетіледі;
"Магистральдық газ құбыры" деген 3-бағанда тауарлық газдың тасымалдануы жүргізілген магистральдық газ құбырының атауы көрсетіледі;
"Қаңтар" деген 4-бағанда, "Ақпан" деген 5-бағанда, "Наурыз" деген 6-бағанда, "Сәуір" деген 7-бағанда, "Мамыр" деген 8-бағанда, "Маусым" деген 9-бағанда, "Шілде" деген 10-бағанда, "Тамыз" деген 11-бағанда, "Қыркүйек" деген 12-бағанда, "Қазан" деген 13-бағанда, "Қараша" деген 14-бағанда, "Желтоқсан" деген 15-бағанда 2.1, 2.2, 2.3, 2.4-бағандарға сәйкес айлар бойынша көрсеткіштердің мәні көрсетіледі;
"Жыл басынан бері" деген 16-бағанда 2.1, 2.2, 2.3, 2.4-бағандар бойынша қаңтардан бастап есепті айға дейінгі кезеңдегі мәндердің жиынтығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 10 тамыздағы
№ 282 бұйрығына 2-қосымша
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау және өткізу мониторингі
бойынша мәліметтерді ұсыну
қағидаларына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Тауарлық газ қоймаларында тауарлық газды сақтау жөніндегі мәліметтер
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 2 ТГҚС
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: ұлттық оператор.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмей;
Қойманың аты
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
Жыл басынан бері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
2.1 Айдың басындағы газ қоры, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):
2
2.2 Бір айда айдалғаны, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):
3
2.3 Бір айда алынғаны, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):
4
2.4 Айдың соңындағы газдың қоры, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):
Атауы: ________________________      Мекенжайы:__________________________________
Тел.: ________________________            Электрондық мекенжайы:______________________
Орындаушы:____________________      Тел.: ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)                  М.О.
Ескертпе: Тауарлық газ қоймаларында тауарлық газды сақтау жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется национальным оператором и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№" указывается номер по порядку, при этом последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2.1 "Внутренняя поставка товарного газа (область и наименование потребителя)" указывается наименование области, в которую транспортируется товарный газ, с указанием газораспределительных организаций, через которые транспортируется товарный газ от магистрального газопровода до газопотребляющих систем;
в графе 2.2 "Международный транзит товарного газа (страна)" указывается наименование страны, из которой поступает газ, с указанием наименования участков, через которые транспортируется товарный газ;
в графе 2.3 "Экспорт казахстанского товарного газа (наименование месторождения, производителя и поставщика товарного газа)" указывается название газодобывающей компании или название месторождения, откуда была произведена транспортировка товарного газа на экспорт, с указанием наименования участков, через которые транспортируется товарный газ;
в графе 2.4 "Импорт товарного газа (страна)" указывается название страны, из которой поступает газ, с указанием наименования участков, через которые транспортируется товарный газ;
в графе 3 "Магистральный газопровод" указывается название магистрального газопровода, по которому производилась транспортировка товарного газа; в графе 4 "январь", в графе 5 "февраль", в графе 6 "март", в графе 7 "апрель", в графе 8 "май", в графе 9 "июнь", в графе 10 "июль", в графе 11 "август", в графе 12 "сентябрь", в графе 13 "октябрь", в графе 14 "ноябрь", в графе 15 "декабрь" указываются значения показателей по месяцам в соответствии с графами 2.1, 2.2, 2.3, 2.4; в графе 16 "с начала года" указывается сумма значения по графам 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 за период с января по отчетный месяц.
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
энергетики
Республики Казахстан
от 10 августа № 282
Приложение 2
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения и
реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по хранению товарного
газа в хранилищах товарного газа
Отчетный период за "___"____________20___ года.
Индекс формы: 2 ХТГ
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: национальный оператор.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным;
Название хранилища
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
2.1 Запас газа на начало месяца, в том числе (с указанием владельцев):
2
2.2 Закачано за месяц, в том числе (с указанием владельцев):
3
2.3 Отобрано за месяц, в том числе (с указанием владельцев):
4
2.4 Запас газа на конец месяца, в том числе (с указанием владельцев):
Наименование: _____________________             Адрес:___________________________
Тел.: ______________________________             Электронный адрес: _______________
Исполнитель:_______________________             Тел.:____________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: __________________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: _____________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению сведений по хранению товарного газа в хранилищах товарного газа.

1. Нысанды ұлттық оператор толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"№" деген 1-бағанда тізім бойынша реттік нөмірі көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реттік нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
"Айдың басындағы газ қоры, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):" деген 2.1-бағанда кезең басында көлемі сақталатын тауарлық газ иелерінің атауы көрсетіледі;
"Бір айда айдалғаны, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):" деген 2.2-бағанда қоймаға газ көлемі айдалған компанияның атауы көрсетіледі;
"Бір айда алынғаны, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):" деген 2.3-бағанда газ көлемі қоймадан алынған компанияның атауы көрсетіледі;
"Айдың соңындағы газ қоры, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):" деген 2.4-бағанда, кезең соңында көлемі сақталатын тауар газы иелерінің атауы көрсетіледі;
"қаңтар" деген 3-бағанда, "ақпан" деген 4-бағанда, "наурыз" деген 5-бағанда, "сәуір" деген 6-бағанда, "мамыр" деген 7-бағанда, "маусым" деген 8-бағанда, "шілде" деген 9-бағанда, "тамыз" деген 10-бағанда, "қыркүйек" деген 11-бағанда, "қазан" деген 12-бағанда, "қараша" деген 13-бағанда, "желтоқсан" деген 14-бағанда 2.1, 2.2, 2.3-бағандарға сәйкес айлар бойынша көрсеткіштердің мәні көрсетіледі;
"жыл басынан бері" деген 15-бағанда 2.2, 2.3, 2.4-бағандар бойынша қаңтардан бастап есепті айға дейінгі кезеңдегі мәндердің жиынтығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 10 тамыздағы
№ 282 бұйрығына 3-қосымша
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау және өткізу мониторингі
бойынша мәліметтерді ұсыну
қағидаларына 3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде сатып алынған шикі және тауарлық газ көлемдері туралы мәліметтер
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 3 ШТГС
Ақпарат жинау кезеңділігі: жыл сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: ұлттық оператор.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші ақпанынан кешіктірмей;
Атауы (облыс және жер қойнауын пайдаланушы- компания)
Кен орны
Газды сатып алудың шекті (уәкілетті орган бекіткен) бағасы, теңге/мың м3
Газды сатып алу көлемі, мың м3
шикі газ
тауарлық газ
шикі газ
тауарлық газ
1
2
3.1
3.2
4.1
4.2
1-облыс
1-жер қойнауын пайдаланушы
2-жер қойнауын пайдаланушы
2-облыс
1-жер қойнауын пайдаланушы
2-жер қойнауын пайдаланушы
Атауы: ________________________      Мекенжайы:__________________________________
Тел.: ________________________            Электрондық мекенжайы:______________________
Орындаушы:____________________      Тел.: ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)                  М.О.
Ескертпе: Мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде сатып алынған шикі және тауарлық газ көлемдері туралы мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется национальным оператором и предоставляется
в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом: в графе 1 "№" указывается номер по порядку, при этом последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2.1 "Запас газа на начало месяца, в том числе (с указанием владельцев):" указываются наименования владельцев товарного газа, объем которого хранится на начало периода;
в графе 2.2 "Закачано за месяц, в том числе (с указанием владельцев):" указываются наименования компаний, объем газа которого закачен в хранилище;
в графе 2.3 "Отобрано за месяц, в том числе (с указанием владельцев):" указываются наименования компаний, объем газа которых отобран из хранилища;
в графе 2.4 "Запас газа на конец месяца, в том числе (с указанием владельцев):" указываются наименования владельцев товарного газа, объем которого хранится на конец периода;
в графе 3 "январь", в графе 4 "февраль", в графе 5 "март", в графе 6 "апрель", в графе 7 "май", в графе 8 "июнь", в графе 9 "июль", в графе 10 "август", в графе 11 "сентябрь", в графе 12 "октябрь", в графе 13 "ноябрь", в графе 14 "декабрь" указываются значения показателей по месяцам в соответствии с графами 2.1, 2.2,
2.3;
в графе 15 "с начала года" указывается сумма значения по графам 2.2, 2.3, 2.4 в период с января по отчетный месяц.
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра
энергетики
Республики Казахстан
от 10 августа № 282
Приложение 3
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения и
реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения об объемах приобретенного сырого и товарного газа в
рамках преимущественного права государства
Отчетный период за "___"____________20___ года.
Индекс формы: 3 ОПСТ
Периодичность сбора информации: ежегодно.
Круг лиц, представляющих информацию: национальный оператор.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежегодно, не позднее первого февраля года, следующего за отчетным;
Наименование (область и компания-недропользователь)
Месторождение
Предельная цена покупки газа (утвержденная уполномоченным органом), тенге/тыс. м3
Объем покупки газа, тыс. м3
сырой газ
товарный газ
сырой газ
товарный газ
1
2
3.1
3.2
4.1
4.2
область 1
недропользователь 1
недропользователь 2
...
область 2
недропользователь 1
недропользователь 2
...
Наименование: _____________________             Адрес:___________________________
Тел.: ______________________________             Электронный адрес: _______________
Исполнитель:_______________________             Тел.:____________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: __________________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: _____________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению сведений по объемам приобретенного сырого и товарного газа в рамках преимущественного права государства.

1. Нысанды ұлттық оператор толтырады және жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші ақпанынан кешіктірмей уәкілетті органға жібереді.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Атауы (облыс және жер қойнауын пайдаланушы компания)" деген 1-бағанда алдымен облыс атауы көрсетіледі, содан соң осы облыс аясындағы мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде ұлттық оператор шикі және/немесе тауарлық газды сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылардың атауы көрсетіледі;
"Кен орны" деген 2-бағанда 1-бағанға сәйкес қандай да бір жер қойнауын пайдаланушылардың кен орнының атауы көрсетіледі;
"Газды сатып алудың шекті (уәкілетті орган бекіткен) бағасы, теңге/мың м3" ("шикі газ") деген 3.1 бағанда 2-бағанға сәйкес кен орындары бойынша шикі газдың бағасы көрсетіледі;
"Газды сатып алудың шекті (уәкілетті орган бекіткен) бағасы, теңге/мың м3" ("тауарлық газ") деген 3.2-бағанда 2-бағанға сәйкес кен орындары бойынша тауарлық газдың бағасы көрсетіледі;
"Газды сатып алу көлемі, мың м3" ("шикі газ") деген 4.1-бағанда 2-бағанға сәйкес кен орындары бойынша шикі газдың көлемі көрсетіледі;
"Газды сатып алу көлемі, мың м3" ("тауарлық газ") деген 4.2-бағанда 2-бағанға сәйкес кен орындары бойынша тауарлық газдың көлемі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 10 тамыздағы
№ 282 бұйрығына 4-қосымша
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау және өткізу мониторингі
бойынша мәліметтерді ұсыну
қағидаларына 4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының тауарлық газға деген ішкі қажеттіліктерінің 20 жылға арналған болжамы жөніндегі мәліметтер
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 4ТГҚ
Ақпарат жинау кезеңділігі: жыл сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: ұлттық оператор.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей;
Облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана
Тасымалдау көлемдері, мың м3
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
Жылға
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
ҚР бойынша барлығы
Атауы: ________________________      Мекенжайы:__________________________________
Тел.: ________________________            Электрондық мекенжайы:______________________
Орындаушы:____________________      Тел.: ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)                  М.О.
Ескертпе: Қазақстан Республикасының тауарлық газға деген ішкі қажеттіліктерінің 20 жылға арналған болжамы жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется национальным оператором и предоставляется в уполномоченный орган ежегодно, не позднее первого февраля года, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом: в графе 1 "Наименование (область и компания-недропользователь)" указываются сначала наименование области, затем наименования недропользователей в рамках этой области, от которых национальный
оператор приобретает сырой и/или товарный газ в рамках преимущественного права государства;
в графе 2 "Месторождение" указывается наименование месторождения того или иного недропользователя в соответствии с графой 1;
в графе 3.1 "Предельная цена покупки газа (утвержденная уполномоченным органом), тенге/тыс. м3" ("сырой газ") указывается цена сырого газа по месторождениям в соответствии с графой 2;
в графе 3.2 "Предельная цена покупки газа (утвержденная уполномоченным органом), тенге/тыс. м3" ("товарный газ") указывается цена товарного газа по месторождениям в соответствии с графой 2;
в графе 4.1 "Объем покупки газа, тыс. м3" ("сырой газ") указывается объем сырого газа по месторождениям в соответствии с графой 2;
в графе 4.2 "Объем покупки газа, тыс. м3" ("товарный газ") указывается объем товарного газа по месторождениям в соответствии с графой 2.
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности Министра
энергетики
Республики Казахстан
от 10 августа № 282
Приложение 4
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения и
реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по прогнозам внутренних потребностей Республики
Казахстан в товарном газе на 20__ год
Отчетный период за "___"____________20___ года.
Индекс формы: 4 ПВП
Периодичность сбора информации: ежегодно.
Круг лиц, представляющих информацию: национальный оператор.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежегодно, не позднее, чем за три месяца до начала планируемого периода;
Области, город республиканского значения, столица
Объемы транспортировки, тыс. м3
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
На год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего по РК
Наименование: _____________________             Адрес:___________________________
Тел.: ______________________________             Электронный адрес: _______________
Исполнитель:_______________________             Тел.:____________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: __________________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: _____________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению сведений по прогнозам внутренних потребностей Республики Казахстан в товарном газе на 20__ год.

1. Нысанды ұлттық оператор толтырады және жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Р/с №" деген 1-бағанда тізім бойынша реттік нөмірі көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реттік нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
"Облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана" деген 2-бағанда тауарлық газ жеткізілетін облыс, республикалық маңызы бар қала, астананың атауы көрсетіледі;
"қаңтар" деген 3-бағанда, "ақпан" деген 4-бағанда, "наурыз" деген 5-бағанда, "сәуір" деген 6-бағанда, "мамыр" деген 7-бағанда, "маусым" деген 8-бағанда, "шілде" деген 9-бағанда, "тамыз" деген 10-бағанда, "қыркүйек" деген 11-бағанда, "қазан" деген 12-бағанда, "қараша" деген 13-бағанда, "желтоқсан" деген 14-бағанда 2-бағанға сәйкес айға тиісті көрсеткіштердің мәні көрсетіледі, мың текше м;
"жылға" деген 15-бағанда 2-бағанға сәйкес қаңтардан бастап есепті айға дейінгі кезеңдегі тауарлық газға қажеттіліктердің жалпы көлемдерінің мәндері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 10 тамыздағы
№ 282 бұйрығына 5-қосымша
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау және өткізу мониторингі
бойынша мәліметтерді ұсыну
қағидаларына 5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Тауарлық, сұйытылған мұнай газын және сұйытылған табиғи газды өндіру жөніндегі 20_ жылғы_____________ бойынша мәліметтер
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 5 ТСГӨ
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: өндірушілер.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей;
Өлшем бірлігі
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
Жыл басынан бері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1.1
Шикізатты өңдеу
Өндіру:
1.2
сұйытылған мұнай газы
оның ішінде
1-марка
2-марка
...
1.3
сұйытылған табиғи газы
оның ішінде
1-марка
2-марка
...
1.4
тауарлық газ
Атауы: ________________________      Мекенжайы:__________________________________
Тел.: ________________________            Электрондық мекенжайы:______________________
Орындаушы:____________________      Тел.: ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)                  М.О.
Ескертпе: Тауарлық, сұйытылған мұнай газын және сұйытылған табиғи газды өндіру жөніндегі 20__ жылғы________ бойынша мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.
1. Нысанды өндіруші толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Шикізатты өңдеу" деген 1.1-бағанда тауарлық және сұйытылған газды өндіру үшін есептік кезеңде өңделген шикізат көлемі көрсетіледі;
"Сұйытылған мұнай газы" деген 1.2-бағанда маркасын көрсете отырып, өндірілген сұйытылған мұнай газының есепті айдағы көлемі көрсетіледі;
"Сұйытылған табиғи газ" деген 1.3-бағанда маркасын көрсете отырып, өндірілген сұйытылған табиғи газының есепті айдағы көлемі көрсетіледі;
"Тауарлық газ" деген 1.4-бағанда өндірілген тауарлық газдың есепті айдағы көлемі көрсетіледі;

1. Форма заполняется национальным оператором и предоставляется в уполномоченный орган ежегодно, не позднее, чем за три месяца до начала планируемого периода.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№" указывается номер по порядку, при этом последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 "Области, город республиканского значения, столица" указываются наименования областей, города республиканского значения,
столицы, куда будут производиться поставки товарного газа;
в графе 3 "январь", в графе 4 "февраль", в графе 5 "март", в графе 6 "апрель", в графе 7 "май", в графе 8 "июнь", в графе 9 "июль", в графе 10 "август", в графе 11 "сентябрь", в графе 12 "октябрь", в графе 13 "ноябрь", в графе 14 "декабрь" указываются значения объемов потребностей в товарном газе по соответствующему месяцу в соответствии с графой 2, в тыс.куб.м;
в графе 15 "на год" указываются значения общих объемов потребностей в товарном газе в соответствии с графой 2 за период с января по отчетный месяц.
Приложение 5
к приказу исполняющего
обязанности Министра
энергетики
Республики Казахстан
от 10 августа № 282
Приложение 5
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения и
реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по производству товарного, сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа за _______ 20___ года
Отчетный период за "___"____________20___ года.
Индекс формы: 5 ПТСГ
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: производители.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным;
Единица измерения
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
С начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1.1 Переработка сырья
Производство:
1.2 сжиженный нефтяной газ
в том числе
Марка 1
Марка 2
...
1.3 сжиженный природный газ
в том числе
Марка 1
Марка 2
...
1.4 товарный газ
Наименование: _____________________             Адрес:___________________________
Тел.: ______________________________             Электронный адрес: _______________
Исполнитель:_______________________             Тел.:____________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: __________________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: _____________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению сведений по производству товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа за ______ 20__ года.
1. Форма заполняется производителем и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом: в графе 1.1 "Переработка сырья" указываются объемы переработанного сырья за отчетный период для производства товарного и сжиженного газа;
в графе 1.2 "Сжиженный нефтяной газ" указываются объемы произведенного сжиженного нефтяного газа с указанием марки за отчетный месяц;
в графе 1.3 "Сжиженный природный газ" указываются объемы произведенного сжиженного природного газа с указанием марки за отчетный месяц;
в графе 1.4 "Товарный газ" указываются объемы произведенного товарного газа за отчетный месяц;

"Өлшем бірлігі" деген 2-бағанда 1.1, 1.2, 1.3, 1.4-бағандарда көрсетілген газ көлемдерінің өлшем бірліктері көрсетіледі;
"қаңтар" деген 3-бағанда, "ақпан" деген 4-бағанда, "наурыз" деген 5-бағанда, "сәуір" деген 6-бағанда, "мамыр" деген 7-бағанда, "маусым" деген 8-бағанда, "шілде" деген 9-бағанда, "тамыз" деген 10-бағанда, "қыркүйек" деген 11-бағанда, "қазан" деген 12-бағанда, "қараша" деген 13-бағанда, "желтоқсан" деген 14-бағанда 1.1, 1.2, 1.3, 1.4-бағандардың атауына сәйкес айлар көрсеткіштерінің мәні көрсетіледі;
"жыл басынан бері" деген 15-бағанда 1.2, 1.3, 1.4-бағандар бойынша қаңтардан бастап есепті айға дейінгі кезеңдегі мәндердің жиынтығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 10 тамыздағы
№ 282 бұйрығына 6-қосымша
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау және өткізу мониторингі
бойынша мәліметтерді ұсыну
қағидаларына 6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Тауарлық, сұйытылған мұнай газын және сұйытылған табиғи газды өндірудің 20__ - 20__ жылдардағы 5 жылға арналған болжамды көлемі жөніндегі мәліметтер
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 6 ТСГӨ
Ақпарат жинау кезеңділігі: жыл сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: өндірушілер.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей;
Өлшем бірлігі
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
Жыл басынан бері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Шикізатты өңдеу Өндіру:
1.1
сұйытылған мұнай газы
оның ішінде
1-марка
2-марка
...
1.2
сұйытылған табиғи газы
оның ішінде
1-марка
2-марка
...
тауарлық газ
Атауы: ________________________      Мекенжайы:__________________________________
Тел.: ________________________            Электрондық мекенжайы:______________________
Орындаушы:____________________      Тел.: ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)                  М.О.
Ескертпе: Тауарлық, сұйытылған мұнай газын және сұйытылған табиғи газды өндірудің 20__ - 20__ жылдардағы 5 жылға арналған болжамды көлемі жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.
1. Нысанды өндіруші толтырады және жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.

в графе 2 "Единица измерения" указываются единицы измерения объемов газа, указанных в графах 1.1, 1.2, 1.3, 1.4;
в графе 3 "январь", в графе 4 "февраль", в графе 5 "март", в графе 6 "апрель", в графе 7 "май", в графе 8 "июнь", в графе 9 "июль", в графе 10 "август", в графе 11 "сентябрь", в графе 12 "октябрь", в графе 13 "ноябрь", в графе 14 "декабрь" указываются значения показателей по месяцам в соответствии с графами 1.1, 1.2, 1.3, 1.4;
в графе 15 "с начала года" указывается сумма значения по графам
1.2, 1.3, 1.4 за период с января по отчетный месяц.
Приложение 6
к приказу исполняющего
обязанности Министра
энергетики
Республики Казахстан
от 10 августа № 282
Приложение 6
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения и
реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по прогнозным объемам производства товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа на 5 лет за 20___- 20___ годы
Отчетный период за "___"____________20___ года.
Индекс формы: 6 ПОПТСГ
Периодичность сбора информации: ежегодно.
Круг лиц, представляющих информацию: производители.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежегодно, не позднее, чем за три месяца до начала планируемого периода;
Единица измерения
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
С начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Переработка сырья Производство:
1.1 сжиженный нефтяной газ
в том числе
Марка 1
Марка 2
...
1.2 сжиженный природный газ
в том числе
Марка 1
Марка 2
...
1.3 товарный газ
Наименование: _____________________             Адрес:___________________________
Тел.: ______________________________             Электронный адрес: _______________
Исполнитель:_______________________             Тел.:____________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: __________________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: _____________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению сведений по прогнозным объемам производства товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа на 5 лет за 20___ – 20___ годы.
1. Форма заполняется производителем и предоставляется в уполномоченный орган ежегодно, не позднее, чем за три месяца до начала планируемого периода.

2. Нысан төменде көрсетілгендей толтырылады:
"Сұйытылған мұнай газ" деген 1.1-бағанда маркасын көрсете отырып, сұйытылған мұнай газды өндірудің болжамды көлемдері көрсетіледі;
"Сұйытылған табиғи газы" деген 1.2-бағанда маркасын көрсете отырып, сұйытылған табиғи газын өндірудің болжамды көлемдері көрсетіледі;
"Тауарлық газ" деген 1.3-бағанда тауарлық газды өндірудің болжамды көлемдері көрсетіледі;
"Өлшем бірлігі" деген 2-бағанда сұйытылған мұнай және (немесе) сұйытылған табиғи және тауарлық газ көлемдерінің өлшем бірліктері көрсетіледі;
"қаңтар" деген 3-бағанда, "ақпан" деген 4-бағанда, "наурыз" деген 5-бағанда, "сәуір" деген 6-бағанда, "мамыр" деген 7-бағанда, "маусым" деген 8-бағанда, "шілде" деген 9-бағанда, "тамыз" деген 10-бағанда, "қыркүйек" деген 11-бағанда, "қазан" деген 12-бағанда, "қараша" деген 13-бағанда, "желтоқсан" деген 14-бағанда 1.1, 1.2, 1.3-бағандардың атауларына сәйкес айлар бойынша көрсеткіштердің мәндері көрсетіледі;
"жыл басынан бері" деген 15-бағанда 1.1, 1.2, 1.3-бағандар бойынша қаңтардан бастап есепті айға дейінгі кезеңдегі мәндердің жиынтығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 10 тамыздағы
№ 282 бұйрығына 7-қосымша
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау және өткізу мониторингі
бойынша мәліметтерді ұсыну
қағидаларына 7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтер
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 7 СМГ ӨТ
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың,
астананың жергілікті атқарушы органдары.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінен кешіктірмей;
Газ желісі ұйымының атауы
Газ желісі ұйымының БСН
Ай басындағы қалдықтар (кг)
Жеткізу жоспары бойынша газ желісі ұйымдары сатып алған сұйытылған мұнай газы
Жеткізу жоспарынан тыс газ желісі ұйымдары сатып алған сұйытылған мұнай газы
Сатып алушының атауы
сұйытылған мұнай газын газ желісі ұйымынан алған иеленушінің БСН *
Көлемі (кг)
Өнім беруші
Көлемі (кг)
Өнім беруші
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Газ желісі ұйымы
-//-//-//-//-//-//
Жиыны
-//-//-
Жиыны
-//-//-
1-Компания
2-Компания
3-Компания
4-Компания
….
2
Кестенің жалғасы
Газ желісі ұйымының атауы
Газды өткізу (кг)
Айдың соңындағы қалдық (кг)
Коммуналдық-тұрмыстық тұтынушыларға баллонмен өткізетін газ толтыру пункттері
Топтық резервуарлық қондырғылар
Автогазтолтыру станциялары
Өнеркәсіптік кәсіпорындар
Өз қажеттіліктеріне
меншікте
бөгде
көп пәтерлі үйлер
жеке тұрғын үй секторы
меншікті
бөгде
1
2
9
10
1
Газ желісі ұйымы
Жиыны
Жиыны
Жиыны
Жиыны
Жиыны
Жиыны
Жиыны
Жиыны
2
Атауы: ________________________      Мекенжайы:__________________________________
Тел.: ________________________            Электрондық мекенжайы:______________________
Орындаушы:____________________      Тел.: ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)                  М.О.
Ескертпе: Сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1.1 "сжиженный нефтяной газ" указываются прогнозируемые объемы производства сжиженного нефтяного газа с указанием марки;
в графе 1.2 "сжиженный природный газ" указываются прогнозируемые объемы сжиженного природного газа с указанием марки;
в графе 1.3 "товарный газ" указываются прогнозируемые объемы производства товарного газа;
в графе 2 "Единица измерения" указываются единицы измерения объемов сжиженного нефтяного и (или) сжиженного природного и товарного газа;
в графе 3 "январь", в графе 4 "февраль", в графе 5 "март", в графе 6 "апрель", в графе 7 "май", в графе 8 "июнь", в графе 9 "июль", в графе 10 "август", в графе 11 "сентябрь", в графе 12 "октябрь", в графе 13 "ноябрь", в графе 14 "декабрь" указываются значения показателей по месяцам в соответствии с наименованием графы 1.1, 1.2, 1.3;
в графе 15 "с начала года" указывается сумма значений по графам
1.1, 1.2, 1.3 за период с января по отчетный месяц.
Приложение 7
к приказу исполняющего
обязанности Министра
энергетики
Республики Казахстан
от 10 августа № 282
Приложение 7
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения и
реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по реализации и потреблению сжиженного нефтяного газа
Отчетный период за "___"____________20___ года.
Индекс формы: 7 РПСНГ
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей, города республиканского значения, столицы.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным;
Наименование газосетевой организации
БИН газосетевой организации
Остатки на начало месяца (кг)
Сжиженный нефтяной газ, приобретҰнный газосетевыми организациями по плану поставки
Сжиженный нефтяной газ, приобретҰнный газосетевыми организациями вне плана поставки
Наименование приобретателя
БИН приобретателя сжиженного нефтяного газа у газосетевой организации*
Объем (кг)
Поставщик
Объем (кг)
Поставщик
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Газосетевая организация
-//-//-//-//-//-//
ИТОГО
-//-//-
ИТОГО
-//-//-
Компания 1
Компания 2
Компания 3
Компания 4
….
2
продолжение таблицы
Наименование газосетевой организации
Реализация газа (кг)
Остатки на конец месяца (кг)
Газонаполнительные пункты для баллонной реализации по коммунально-бытовым потребителям
Групповые резервуарные установки
Автогазозаправочные станции
Промышленные предприятия
Собственные нужды
собственные
сторонние
многоквартирные дома
частные жилые сектора
собственные
сторонние
1
2
9
10
1
Газосетевая организация
итого
итого
итого
итого
итого
итого
итого
итого
2
Наименование: _____________________             Адрес:___________________________
Тел.: ______________________________             Электронный адрес: _______________
Исполнитель:_______________________             Тел.:____________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: __________________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: _____________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению сведений по реализации и потреблению сжиженного нефтяного газа.

1. Нысанды облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырады және уәкілетті органға ай сайын, есепті жылдан кейінгі айдың он бесінен кешіктірмей ұсынады.
2. Нысан төмендегідей толтырылады:
1-бағанда "№ т/т" реті бойынша нөмірі көрсетіледі, бұл ретте келесі ақпарат реттік нөмірін үзбеуі тиіс;
2-бағанда "газ желісі ұйымының атауы" олар арқылы тиісті облысқа, республикалық маңызы бар қалаға, астанаға сұйытылған газ жеткізілетін газ желісі ұйымдарының атауы көрсетіледі;
3-бағанда "газ желісі ұйымының БСН" газ желісі ұйымдарының БСН-і көрсетіледі;
4-бағанда "Ай басындағы қалдықтар, кг" есепті айдың басындағы сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
5-бағанда "жеткізу жоспары бойынша газ желісі ұйымдары сатып алған сұйытылған мұнай газы" сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасының ішкі нарығына жеткізу жоспары шеңберінде алынған сұйытылған мұнай газының көлемі килограммен және өнім берушілердің атауы көрсетіледі;
6-бағанда "жеткізу жоспарынан тыс газ желісі ұйымдары сатып алған сұйытылған мұнай газы" сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасының ішкі нарығына жеткізу жоспарынан тыс алынған сұйытылған мұнай газының көлемі килограммен және өнім берушілердің атауы көрсетіледі;
"Сатып алушының атауы" деген 7-бағанда сұйытылған мұнай газы өткізілген субъект көрсетіледі;
"сұйытылған мұнай газын газ желісі ұйымынан алған иеленушінің БСН" деген 8-бағанда кәсіпорындар мен ұйымдарға өткізілген жағдайда сатып алушының БСН көрсетіледі; Сонымен қатар, сұйытылған мұнай газын жеке тұлғаға өткізген кезде БСН көрсетілмейді;
"газды өткізу, (кг)" деген 9-бағанда сұйытылған мұнай газының тұтыну санаттары бойынша көлемі көрсетіледі: газ толтыру пункттері, топтық резервуарлық қондырғылар, автогазтолтыру станциялары мен өнеркәсіптік тұтынушылар, сондай-ақ өз қажеттіліктеріне;
"Айдың соңындағы газдың қалдықтары (кг)" деген 10-бағанда есепті айдың соңына сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 10 тамыздағы
№ 282 бұйрығына 8-қосымша
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау және өткізу мониторингі
бойынша мәліметтерді ұсыну
қағидаларына 8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
(облыстың атауы) бойынша сұйытылған мұнай газын тұтынудың 20__ жылға арналған болжамы жөніндегі мәліметтер
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 8 СМГ ТБ
Ақпарат жинау кезеңділігі: жыл сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей;
Айы
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
20__ жылғы жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
көлемі
Атауы: ________________________      Мекенжайы:__________________________________
Тел.: ________________________            Электрондық мекенжайы:______________________
Орындаушы:____________________      Тел.: ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________            қолы ________________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)                  М.О.
Ескертпе: (облыстың атауы) бойынша сұйытылған мұнай газын тұтынудың 20___ жылға арналған болжамы жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№ " указывается номер по порядку, при этом последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 "Наименование газосетевой организации" указывается наименование газосетевых организаций, через которые в соответствующую область, город республиканского значения, столицу поставляется сжиженный газ;
в графе 3 "БИН газосетевой организации" указывается БИН газосетевой организации;
в графе 4 "Остатки на начало месяца, кг" указывается объем сжиженного нефтяного газа на начало отчетного месяца;
в графе 5 "Сжиженный нефтяной газ, приобретҰнный газосетевыми организациями по плану поставки" указываются объемы сжиженного нефтяного газа в килограммах, полученные в рамках плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан и наименование поставщиков;
в графе 6 "Сжиженный нефтяной газ, приобретҰнный газосетевыми организациями вне плана поставки" указываются объемы сжиженного нефтяного газа в килограммах, полученные вне плана поставки и наименование поставщиков;
в графе 7 "Наименование приобретателя" указывается субъект, кому был реализован сжиженный нефтяной газ;
в графе 8 "БИН приобретателя сжиженного нефтяного газа у газосетевой организации" указывается БИН покупателя в случае реализации для предприятий и организации; При этом, в случае реализации сжиженного нефтяного газа для физических лиц БИН не указывается;
в графе 9 "Реализация, (кг)" указываются объемы реализации сжиженного нефтяного газа по категориям потребления: газонаполнительные пункты, групповые резервуарные установки, автогазозаправочные станции и промышленные потребители, а также на собственные нужды;
в графе 10 "Остатки на конец месяца, кг" указывается объем сжиженного нефтяного газа на конец отчетного месяца;
Приложение 8
к приказу исполняющего
обязанности Министра
энергетики
Республики Казахстан
от 10 августа № 282
Приложение 8
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения и
реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по прогнозам потребления сжиженного нефтяного газа по (наименование области) на 20__ год
Отчетный период за "___"____________20___ года.
Индекс формы: 8 ППСНГ
Периодичность сбора информации: ежегодно.
Круг лиц, представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей, города республиканского значения, столицы.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежегодно, не позднее, чем за три месяца до начала планируемого периода;
Месяц
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
Итого за 20__ год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Объем
Наименование: _____________________             Адрес:___________________________
Тел.: ______________________________             Электронный адрес: _______________
Исполнитель:_______________________             Тел.:____________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: __________________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: _____________________       подпись__________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению сведений по прогнозам потребления сжиженного нефтяного газа по (наименование области) на 20__ год.

1. Нысанды облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырады және жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Қаңтар" деген 2-бағанда, "ақпан" деген 3-бағанда, "наурыз" деген 4-бағанда, "сәуір" деген 5-бағанда, "мамыр" деген 6-бағанда, "маусым" деген 7-бағанда, "шілде" деген 8-бағанда, "тамыз" деген 9-бағанда, "қыркүйек" деген 10-бағанда, "қазан" деген 11-бағанда, "қараша" деген 12-бағанда, "желтоқсан" деген 13-бағанда тиісті ай үшін сұйытылған мұнай газын тұтынудың болжамдық көлемі көрсетіледі;
"20___ жылғы жиыны" деген 14-бағанда сұйытылған мұнай газын қаңтардан бастап есепті айға дейінгі кезеңде тұтынудың жалпы болжамдық көлемі көрсетіледі.

1. Форма заполняется местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы и предоставляется в уполномоченный орган ежегодно, не позднее, чем за три месяца до начала планируемого периода. 2. Форма заполняется следующим образом: в графе 2 "январь", в графе 3 "февраль", в графе 4 "март", в графе 5 "апрель", в графе 6 "май", в графе 7 "июнь", в графе 8 "июль", в графе 9 "август", в графе 10 "сентябрь", в графе 11 "октябрь", в графе 12 "ноябрь", в графе 13 "декабрь" указываются прогнозируемые объемы потребления сжиженного нефтяного газа за соответствующий месяц; в графе 14 "итого за 20__ год" указывается общий прогнозируемый
объем потребления сжиженного нефтяного газа за период с января по
отчетный месяц.