2018-2019 жылдарға арналған Ақтөбе облысының спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін бекіту туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2017 жылғы 28 қарашадағы № 415/1 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 9 қаңтарда № 5823 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8-бабының 1-тармағының 20-5) тармақшасына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес 2018-2019 жылдарға арналған Ақтөбе облысының спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары Е.Ж.Нұрғалиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Б. Сапарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
2017 жылғы 21 желтоқсан
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2017 жылғы 28 қарашадағы № 415/1 қаулысына қосымша
2018-2019 жылдарға арналған Ақтөбе облысының спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі
Спорт түрлерінің атауы
Топтар атауы
Олимпиадалық емес спорт түрлерінің атауы
Жазғы олимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Қысқы олимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Ұлттық спорт түрлерінің атауы
"А" тобы
1.
гір спорты
әйелдер күресі
коньки спорты
жекпе – жек
2.
кикбоксинг
ауыр атлетика
шаңғы спорты
қазақ күресі
3.
панкратион
бокс
тоғызқұмалақ
4.
пауэрлифтинг
волейбол
5.
самбо
грек-рим күресі
6.
сурдо грек-рим күресі
дзюдо
7.
сурдо еркін күрес
еркін күрес
8.
сурдо жеңіл атлетика
жүзу
9.
каратэ-до
10.
қол добы
11.
теннис
12
үстел теннисі
"В" тобы
1.
әмбебап жекпе-жек
баскетбол
мәнерлеп сырғанау
аударыспақ
2.
белбеу күрес
жеңіл атлетика
шайбалы хоккей
көкпар
3.
грепплинг
су добы
теңге ілу
4.
дойбы
ВТФ таеквондо
5.
джиу-джитсу
футбол
6.
каратэ кекушинкай
7.
қоян қолтық күресі
8.
муайтай
9.
ММА
10.
президенттік көпсайыс
11.
сурдо жағажай волейболы
12.
сурдо жүзу
13.
сурдо үстел теннисі
14.
сурдо шахмат
15.
таэквон-до ITF
16
ушу
17.
шағын футбол
18.
шахмат
"С" тобы
1.
альпинизм
байдаркамен каноэде есу
шорт-трек
асық ату
2.
балық аулау
көркем гимнастика
бәйге
3.
би спорты
құзға өрмелеу
жамбы ату
4.
ГТФ таеквондо
оқ ату
5.
допты хоккей
садақ ату
6.
киокушинкай кан каратэ
спорттық гимнастика
7.
қол күрес
үйлесімді жүзу
8.
мотокросс
9.
номад ММА
10.
радиоспорт
11.
спорттық туризм
12.
сурдо волейбол
13.
сурдо дойбы
14.
сурдо футбол
15.
сурдо шаңғы спорты

Об утверждении регионального перечня приоритетных видов спорта в Актюбинской области на 2018-2019 годы
Постановление акимата Актюбинской области от 28 ноября 2017 года № 415/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 9 января 2018 года № 5823. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 20-5) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить региональный перечень приоритетных видов спорта в Актюбинской области на 2018-2019 годы согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Актюбинской области Нургалиева Е.Ж.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области Б. Сапарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
21 декабря 2017 года
Приложение к постановлению акимата Актюбинской области от 28 ноября 2017 года № 415/1
Перечень приоритетных видов спорта Актюбинской области на 2018-2019 годы
Наименование видов спорта
Группа
Не олимпийские виды спорта
Летние олимпийские виды спорта
Зимние олимпийские виды спорта
Национальные виды спорта
группа "А"
1.
гиревой спорт
бокс
конькобежный спорт
жекпе – жек
2.
кикбоксинг
волейбол
лыжные гонки
қазақ күресі
3.
панкратион
вольная борьба
тогызкумалак
4.
пауэрлифтинг
греко-римская борьба
5.
самбо
гандбол
сурдлимпийские виды спорта
6.
греко-римская борьба
дзюдо
7.
вольная борьба
женская борьба
8.
легкая атлетика
настольный теннис
9.
каратэ-до
10.
плавание
11.
теннис
12.
тяжелая атлетика
Группа "В"
1.
борьба на поясах
баскетбол
фигурное катание
аударыспак
2.
джиу-джитсу
водное поло
хоккей с шайбой
көкпар
3.
грепплинг
легкая атлетика
тенге илу
4.
каратэ кекушинкай
таеквондо
5.
ММА
футбол
6.
муайтай
7.
президентское многоборье
8.
рукопашный бой
9.
универсальный бой
10.
шашки
11
шахматы
сурдлимпийские виды спорта
12
пляжный волейбол
13
плавание
14
настольный теннис
15
шахматы
16
таэквондо
17
ушу
18
мини футбол
Группа "С"
1.
альпинизм
гребля на байдарках и каноэ
шорт-трек
асық ату
2.
армреслинг
пулевая стрельба
бәйге
3.
ГТФ таэквондо
скалолазание
жамбы ату
4.
номад ММА
стрельба из лука
5.
киокушинкайкан каратэ
спортивная гимнастика
6.
мотокросс
синхронное плавание
7.
радиоспорт
художественная гимнастика
8.
рыболовный спорт
9.
спортивный туризм
10
спортивные танцы
11
хоккей с мячом
сурдлимпийские виды спорта
12.
волейбол
13.
шашки
14.
лыжные гонки
15.
футбол