Субсидиялар нормативтерін, субсидиялау бағыты бойынша өлшемдер мен талаптарын, сондай-ақ субсидиялар көлемдерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы 26 қаңтардағы № 16 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 3 ақпанда № 4092 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы 12 сәуірдегі № 149 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 12.04.2017 № 149 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 1-тармағына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9987 тіркелген) сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
1) шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативерде ірі қара малдың және қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеу бойынша субсидиялар нормативтері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес;
2) шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың және қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеу субсидиялау бағыты бойынша өлшемдер мен талаптар осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес;
3) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін осы қаулының 3, 4-қосымшаларына сәйкес.
2. Алматы облысы әкімдігінің келесі қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) "Субсидиялар нормативтерін және көлемдерін бекіту туралы" 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 29 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3699 тіркелген, 2016 жылдың 13 ақпанында "Жетісу" газетінде және 2016 жылдың 16 ақпанында "Огни Алатау" газетінде жарияланған);
2) "Облыс әкімдігінің 2016 жылғы 21 қаңтардағы "Субсидиялар нормативтерін және көлемдерін бекіту туралы" № 29 қаулысына өзгерістер еңгізу туралы" 2016 жылғы 27 қазандағы № 543 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4014 тіркелген, 2016 жылдың 29 қарашасында "Жетісу" және "Огни Алатау" газеттерінде жарияланған).

Об утверждении нормативов субсидий, критериев и требований по направлению субсидирования, а также объемов субсидий
Постановление акимата Алматинской области от 26 января 2017 года № 16. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 3 февраля 2017 года № 4092. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 12 апреля 2017 года № 149
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 12.04.2017 № 149 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9987), акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) нормативы субсидий по возмещению до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) критерии и требования по направлению субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства, согласно приложениям 3, 4 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Алматинской области:
1) "Об утверждении нормативов и объемов субсидий" от 21 января 2016 года № 29 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3699, опубликованное 13 февраля 2016 года в газете "Жетысу" и 16 февраля 2016 года в газете "Огни Алатау").
2) "О внесении изменений в постановление акимата области от 21 января 2016 года № 29 "Об утверждении нормативов и объемов субсидий" от 27 октября 2016 года № 543 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4014, опубликован 29 ноября 2016 года в газетах "Жетысу" и "Огни Алатау").

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С. Бескемпіровке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы
облысының әкімі А. Баталов
Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы "26" қаңтардағы № 16 қаулысына 1-қосымша
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперетивтерде ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеу бойынша субсидия нормативі
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірілікке арналған субсидия нормативі, теңге
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперетивтерде ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
2 800
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперетивтерде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеу бойынша субсидия нормативі
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірілікке арналған субсидия нормативі, теңге
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперетивтерде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области С. Бескемпирова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской
Области А. Баталов
Приложение 1 к постановлению акимата Алматинской области от "26" января 2017 года № 16
Норматив субсидий по возмещению до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
Направление субсидирования
Единицы
измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов
2 800
Норматив субсидий по возмещению до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
Направление субсидирования
Единицы
измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов

854
Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы "26" қаңтардағы № 16 қаулысына 2-қосымша
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың және қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді субсидиялау бағыты бойынша өлшемдер мен талаптар
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың/қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды өнім берушілерге 100 %-ға дейін өтеу кезінде – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығымен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) 5-қосымшасына сәйкес 1 нысан бойынша ірі қара малдың/қойдың аналық басын ұрықтандыру туралы акт және Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес 2 нысан бойынша ірі қара малдың ұрықтанған аналық басын тексеру актісі.

854
Приложение 2 к постановлению акимата Алматинской области от "26" января 2017 года № 16
Критерии и требования по направлению субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
В случае осуществления искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота/овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах – акт об осеменении маточного поголовья крупного рогатого скота/овец по форме 1, согласно приложению 5 к Правилам субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводств (далее – Правила), утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 и акта обследования осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота по форме 2, согласно приложению 5 к Правилам.

Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы "26" қаңтардағы № 16 қаулысына 3-қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері (теңге)
Субсидияланатын көлем
(бас)
Субсидиялар сомасы
(мың теңге)
Ірі қара мал шаруашылығы
1.
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас

Приложение 3 к постановлению акимата Алматинской области от "26" января 2017 года № 16
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства
Направление субсидирования
Единица
измерения
Нормативы субсидий на
1 единицу
(тенге)
Субсидируемый объем
(голов)
Сумма
субсидий
(тысяч тенге)
Скотоводство
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов