Талғар ауданында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшерін айқындау туралы
Алматы облысы Талғар ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 12-784 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 22 желтоқсанда № 4444 болып тіркелді
"Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" 2004 жылғы 09 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, Талғар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Талғар ауданында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. "Талғар ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы қаулының Алматы облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық бақылау банкіне енгізу және ресми жариялау үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы қаулыны мемлекеттік тіркелген күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялауға Талғар ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарға жолдауын;
4) осы қаулыны Талғар ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында оның ресми жарияланғаннан кейін орналастырылуын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Талғар ауданы әкімінің орынбасары Ч.М.Мамановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Талғар ауданының әкімі Р.Садыкова
Талғар ауданы әкімдігінің 2017жылғы "07" 12 "Талғар ауданының қоғамдық тәртіпке қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін және оларға ақшалайсыйақының мөлшерін айқындау туралы" № 12-784 қаулысына қосымша
Талғар ауданындағы қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі және оларға ақшалай сыйақының мөлшері
1. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері:

Об определении видов и порядка поощрений, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в Талгарском районе
Постановление акимата Талгарского района Алматинской области от 7 декабря 2017 года № 12-784. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 22 декабря 2017 года № 4444
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 09 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка", акимат Талгарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды и порядок поощрений, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в Талгарском районе, согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Талгарского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Талгарского района;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Талгарского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акимаТалгарского района Маманова Ч.М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Талгарского района Р. Садыкова
Приложение к постановлению АкиматаТалгарского района от "07" 12 2017 года № 12-784
"Об определении видов и порядка поощрений граждан, а также размера денежного вознаграждения, участвующих в обеспечении общественного порядка в Талгарском районе" Виды и порядок поощрений граждан, а также размера денежного вознаграждения, участвующих в обеспечении общественного порядка в Талгарском районе
1. Видами поощрений граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка являются:

1) алғыс жариялау;
2) граммотамен марапаттау;
3) ақшалай сыйлықақы беру.
2. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерін Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу жөніндегі аудандық комиссия (бұдан әрі-Комиссия) қарайды.
3. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге белсенді қатысатын азаматтарды көтермелеу туралы ұсынымды Комиссияға қарауға "Талғар аудандық ішкі істер басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Талғар ауданының ІІБ) енгізеді.
4. Комиссия қабылдайтын шешім көтермелеу үшін негіз болып табылады.
5. Көтермелеу түрлерін, соның ішінде ақшалай сыйақы мөлшерін, көтермелеушінің қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесін ескере отыра, Комиссия белгілейді.
6. Ақшалай сыйақыны төлеу және құнды сыйлықты алу үшін Комиссия қабылдайтын шешімге сәйкес, қосымша Талғар ауданының ІІБ бастығының бұйрығы шығарылады.

1) объявление благодарности;
2) награждение грамотой;
3) выдача денежной премии.
2. Вопросы поощрений граждан, участвующих в охране общественного порядка рассматриваются районной комиссией по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка (далее – Комиссия).
3. Представление опоощрений граждан, принимающих активное участие в охране общественного порядка, вносится на рассмотрение Комиссии государственным учреждением "Управления внутренних дел Талгарского района" (далее-УВД Талгарского района).
4. Основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией.
5. Вид поощрения, в том числе размер денежного вознаграждения, устанавливается Комиссией с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка.
6. Для выплаты денежного вознаграждения и приобретения ценного подарка дополнительно издается приказ начальника УВД Талгарского района, согласно решению, принятому Комиссией.