Жер қатынастары саласындағы кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2017 жылғы 15 ақпандағы № 707 қаулысы және Қызылорда облыстық мәслихатының 2017 жылғы 15 ақпандағы № 95 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 18 наурызда № 5767 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 50-бабына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қызылорда облысының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кейбір бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулылары мен Қызылорда облыстық мәслихатының шешімдеріне осы бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы мен Қызылорда облыстық мәслихаты шешімінің қосымшасына сәйкес тізбе бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Осы бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы мен Қызылорда облыстық мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
Қызылорда облыстық мәслихатының кезектен
тыс 11-сессиясының төрағасы
И. Шағыртаев
Қызылорда облыстық мәслихаты хатшысы Н. Байқадамов
Бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің
2017 жылғы " 15 " ақпан № 707 қаулысына
және Қызылорда облыстық мәслихатының
2017 жылғы " 15 " ақпан № 95 шешіміне
1-қосымша
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулылары және Қызылорда облыстық мәслихатының шешімдерінің тізбесі
1. "Жер учаскелерінің жеке меншікте болуы мүмкін шекті (ең жоғары) мөлшері, суармалы жерлердегі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің ең аз мөлшері туралы" бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің 2003 жылғы 27 тамыздағы № 600 қаулысында және Қызылорда облыстық мәслихатының 2003 жылғы 27 тамыздағы № 226 шешімінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3465 нөмірімен тіркелген, 2003 жылғы 2 қыркүйекте "Сыр бойы" мен "Кызылординские вести" газеттерінде жарияланған):
аталған бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы мен Қызылорда облыстық мәслихаты шешімінің 1 және 2-қосымшалары келесі мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе: "Жер заңнамасының кейбір нормаларын қолдануға мораторий енгізу туралы" Қазахстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 6 мамырдағы № 248 Жарлығына сәйкес жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік меншіктегі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiне жеке меншік құқығын беруге 2021 жылғы 31 желтоқсанға дейін мораторий жарияланды.".

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты в сфере земельных отношений
Постановление акимата Кызылординской области от 15 февраля 2017 года № 707 и Решение Кызылординского областного маслихата от 15 февраля 2017 года № 95. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 18 марта 2017 года № 5767
В соответствии со статьей 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в некоторые совместные постановления акимата Кызылординской области и решения Кызылординского областного маслихата изменения и дополнения по перечню согласно приложению к настоящим совместным постановлению акимата Кызылординской области и решению Кызылординского областного маслихата.
2. Настоящие совместные постановление акимата Кызылординской области и решение Кызылординского областного маслихата вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Председатель внеочередной 11-сессии
Кызылординского областного маслихата
И. Шагиртаев
Секретарь Кызылординского областного маслихата Н. Байкадамов
Приложение
к совместным постановлению
акимата Кызылординской области
от " 15 " февраля 2017 года № 707
и решению Кызылординского областного
маслихата от " 15 " февраля 2017 года № 95
Перечень совместных постановлений акимата Кызылординской области и решений Кызылординского областного маслихата, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В совместных постановлении акимата Кызылординской области от 27 августа 2003 года № 600 и решении Кызылординского областного маслихата от 27 августа 2003 года № 226 "О предельных (максимальных) размерах земельных участков, которые могут находиться в частной собственности, минимальных размерах земельных участков сельскохозяйственного назначения на орошаемых землях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3465, опубликовано 2 сентября 2003 года в газетах "Сыр бойы" и "Кызылординские вести"):
приложения 1 и 2 указанных совместных постановления акимата Кызылординской области и решения Кызылординского областного маслихата дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: в соответствии с Указом Президента Республики Казахастан от 6 мая 2016 года № 248 "О введении моратория на применение отдельных норм земельного законодательства" введен мораторий до 31 декабря 2021 года на предоставление права частной собственности на земельные участки сельскохозяйственного назначения, находящиеся в государственной собственности, физическим и юридическим лицам.".

2. "Қызылорда облысындағы меншікке немесе жер пайдалануға берілетін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің ең аз мөлшерін белгілеу туралы" бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің 2014 жылғы 2 шілдедегі № 633 қаулысында және Қызылорда облыстық мәслихатының 2014 жылғы 2 шілдедегі № 203 шешімінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4731 нөмірімен тіркелген, 2014 жылғы 24 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
аталған бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы мен Қызылорда облыстық мәслихатының шешімінің қосымшасы келесі мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе: "Жер заңнамасының кейбір нормаларын қолдануға мораторий енгізу туралы" ҚР Президентінің 2016 жылғы 6 мамырдағы № 248 Жарлығына сәйкес жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік меншіктегі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiне жеке меншік құқығын беруге 2021 жылғы 31 желтоқсанға дейін мораторий жарияланды.".
3. "Қызылорда облысының аудандық маңызы бар қалаларда, кенттер мен ауылдық елді мекендерде жер уческелері жеке меншікке берілген кезде олар үшін төлемақысының базалық ставкаларын белгілеу туралы" бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 667 қаулысында және Қызылорда облыстық мәслихатының 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 65 шешімінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4384 нөмірімен тіркелген, 2013 жылғы 19 қаңтардағы "Сыр бойы" мен "Кызылординские вести" газеттерінде жарияланған):
аталған бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы мен Қызылорда облыстық мәслихаты шешімінің 1-тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қызылорда облысының аудандық маңызы бар қалаларда, кенттер мен ауылдық елді мекендерде жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкалары 1 (бір) шаршы метрге осы бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы мен Қызылорда облыстық мәслихаты шешімінің қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
аталған бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы мен Қызылорда облыстық мәслихаты шешімінің 2-тармағы алынып тасталсын;
аталған бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы мен Қызылорда облыстық мәслихаты шешімінің 3-тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Осы бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы мен Қызылорда облыстық мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.";
аталған бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы мен Қызылорда облыстық мәслихаты шешімінің қосымшасы осы өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің қаулылары және Қызылорда облыстық мәслихатының шешімдері тізбесінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің
қаулылары және Қызылорда облыстық
мәслихатының шешімдерінің тізбесіне
қосымша
Бірлескен Қызылорда облысы әкімдігінің

2. В совместных постановлении акимата Кызылординской области от 2 июля 2014 года № 633 и решении Кызылординского областного маслихата от 2 июля 2014 года № 203 "Об установлении минимального размера земельных участков сельскохозяйственного назначения, предоставляемых в собственность или землепользование в Кызылординской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4731, опубликовано 24 июля 2014 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет"):
приложение указанных совместных постановления акимата Кызылординской области и решения Кызылординского областного маслихата дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: в соответствии с Указом Президента РК от 6 мая 2016 года № 248 "О введении моратория на применение отдельных норм земельного законодательства" введен мораторий до 31 декабря 2021 года на предоставление права частной собственности на земельные участки сельскохозяйственного назначения, находящиеся в государственной собственности, физическим и юридическим лицам.".
3. В совместных постановлении акимата Кызылординской области от 6 декабря 2012 года № 667 и решении Кызылординского областного маслихата от 6 декабря 2012 года № 65 "Об установлении базовых ставок платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность в городах районного значения, поселках и сельских населенных пунктах Кызылординской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4384, опубликовано 19 января 2013 года в газетах "Сыр бойы" и "Кызылординские вести") :
пункт 1 указанных совместных постановления акимата Кызылординской области и решения Кызылординского областного маслихата изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Установить базовые ставки платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность в городах районного значения, поселках и сельских населенных пунктах Кызылординской области за 1 (один) квадратный метр согласно приложению к настоящим совместным постановлению акимата Кызылординской области и решению Кызылординского областного маслихата.";
пункт 2 указанных совместных постановления акимата Кызылординской области и решения Кызылординского областного маслихата исключить;
пункт 3 указанных совместных постановления акимата Кызылординской области и решения Кызылординского областного маслихата изложить в новой редакции следующего содержания:
"3. Настоящие совместные постановление акимата Кызылординской области и решение Кызылординского областного маслихата вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.";
приложение к указанным совместным постановлению акимата Кызылординской области и решению Кызылординского областного маслихата изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему перечню совместных постановлений акимата Кызылординской области и решений Кызылординского областного маслихата, в которые вносятся изменения и дополнения.
Приложение
к перечню совместных постановлений акимата
Кызылординской области и решений
Кызылординского областного маслихата,
в которые вносятся изменения и дополнения
Приложение
к совместным постановлению
акимата Кызылординской области

2012 жылғы "6" желтоқсандағы № 667 қаулысына
және Қызылорда облыстық мәслихатының
2012 жылғы "6" желтоқсандағы № 65 шешіміне
қосымша
Қызылорда облысының аудандық маңызы бар қалаларда, кенттер мен ауылдық елді мекендерде жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкалары
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттер
мен ауылдық елді мекендердің атауы
1 (бір) шаршы метрге
төлемақының базалық ставкалары, теңге
1
2
3

от "6" декабря 2012 года №667
и решению Кызылординского областного
маслихата от "6" декабря 2012 года №65
Базовые ставки платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность в городах районного значения, поселках и сельских населенных пунктах Кызылординской области
Наименование городов районного значения,
поселков и сельских населенных пунктов
Базовые ставки платы за
1 (один) квадратный метр,
тенге
1
2
3