"Павлодар қалалық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне қызметтік куәлігін беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2017 жылғы 15 наурыздағы № 138/18 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 4 сәуірде № 5440 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2020 жылғы 16 қыркүйектегі № 520/70 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 16.09.2020 № 520/70 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30-бабы 4-тармағына сәйкес, Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар қалалық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Павлодар қалалық мәслихаты аппаратының басшысына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Аманжолов
Мәслихат хатшысы З. Мұқашева
Павлодар қалалық
мәслихатының 2017
жылғы 15 наурыздағы
№ 138/18 шешімімен
бекітілген
"Павлодар қалалық мәслихаты аппараты"
мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне қызметтік
куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Павлодар қалалық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) "Павлодар қалалық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - аппарат) қызметтік куәлігін беру тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі - қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымын растайтын құжат болып табылады.
3. Қызметтік куәлік осы Қағидаларда бекітілген сипаттамаға сәйкес келеді.
4. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2-тарау. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Қызметтік куәлік "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне Павлодар қалалық мәслихаты хатшысының қолы қойылып беріледі.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения сотрудникам государственного учреждения "Аппарат Павлодарского городского маслихата" и его описание
Решение маслихата города Павлодара Павлодарской области от 15 марта 2017 года № 138/18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 4 апреля 2017 года № 5440. Утратило силу решением Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 16 сентября 2020 года № 520/70 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 16.09.2020 № 520/70 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения сотрудникам государственного учреждения "Аппарат Павлодарского городского маслихата" и его описание.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата Павлодарского городского маслихата.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Б. Аманжолов
Секретарь городского маслихата З. Мукашева
Утверждены
решением Павлодарского
городского маслихата
от 15 марта 2017 года № 138/18
Правила
выдачи служебного удостоверения сотрудникам государственного
учреждения "Аппарат Павлодарского городского маслихата" и его описание
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения сотрудникам государственного учреждения "Аппарат Павлодарского городского маслихата" и его описание (далее - Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Павлодарского городского маслихата" (далее - аппарат).
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее - служебное удостоверение) является документом, подтверждающим его государственную должность.
3. Служебное удостоверение соответствует описанию, утвержденному настоящими Правилами.
4. Служебное удостоверение без соответствующего оформления, по истечении срока действия, с помарками и подчистками считается недействительным.
Глава 2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается за подписью секретаря Павлодарского городского маслихата административным государственным служащим корпуса "Б".

6. Қызметтік куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан, жоғалған, сондай-ақ бұған дейін берілген куәлік бүлінген жағдайда беріледі. Қызметкерлер қызметтік куәлікті алу барысында осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша аппараттың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрі - есепке алу журналы).
7. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде оны пайдалану және сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі. Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген, қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде, қызметтік куәлікті беруге жауапты қалалық мәслихатының аппарат басшысы бұрын берілген қызметтік куәлікті қайтарып алады.
3-тарау. Қызметтік куәліктің сипаттамасы
8. Қызметтік куәліктің мұқабасы бумвинилдан жасалған кітапшадан тұрады. Қызметтік куәліктің тысы көгілдір түсті, көлемі 7x10 сантиметр, ашып көрсетілген түріндегі 7x21 сантиметр.
9. Қызметтік куәліктің сыртқы бетінің ортасында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының алтын түсті бейнесі орналасқан, одан төмен типографиялық қаріппен мемлекеттік тілінде "Куәлік" және орыс тілінде "Удостоверение" деген жазу жазылған.
Ескерту. 9-тармаққа қазақ тілінде өзгеріс енгізілді, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Павлодар қалалық мәслихатының 17.10.2017 № 205/26 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Қызметтік куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде "Қазақстан Республикасы Павлодар қаласы", "Республика Казахстан город Павлодар" қызыл түсті одан төмен "Павлодар қалалық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі, Государственное учреждение "Аппарат Павлодарского городского маслихата" деген жазулар орналастырылған.
Ескерту. 10-тармаққа қазақ тілінде өзгеріс енгізілді, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Павлодар қалалық мәслихатының 17.10.2017 № 205/26 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Сол жағында: көлемі 3х4 сантиметр фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), жанында қызметтік куәліктің нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, атқаратын лауазымы көрсетіледі. Мәтін мемлекеттік тілде басылады, Павлодар қалалық мәслихат хатшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталады.

6. Служебное удостоверение выдается сотрудникам при назначении на должность, изменении должности, утере, а также порчи ранее выданного удостоверения. При получении служебного удостоверения сотрудники расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппарата (далее - журнал учета) по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
7. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения. При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается руководителем аппарата городского маслихата, ответственным за выдачу служебного удостоверения.
Глава 3. Описание служебного удостоверения
8. Служебное удостоверение представляет собой книжечку в переплете из бумвинила. Обложка служебного удостоверения голубого цвета размером 7x10 сантиметров, в развернутом виде размером 7х21 сантиметров.
9. На лицевой стороне обложки служебного удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "Куәлік" на государственном и "Удостоверение" на русском языках.
Сноска. В пункт 9 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 17.10.2017 № 205/26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. На внутренней стороне служебного удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи красного цвета "Қазақстан Республикасы Павлодар қаласы", "Республика Казахстан город Павлодар" под ними надписи "Павлодар қалалық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі, Государственное учреждение "Аппарат Павлодарского городского маслихата".
Сноска. В пункт 10 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 17.10.2017 № 205/26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3 х 4 сантиметров, рядом указывается номер служебного удостоверения, имя, отчество (при наличии), фамилия, занимаемая должность. Текст печатается на государственном языке, заверяется подписью секретаря Павлодарского городского маслихата и гербовой печатью.

12. Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында көгілдір жасыл түсті "Қазақстан" деген жазу, жанында қызметтік куәліктің нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы көрсетіледі. Мәтін орыс тілінде басылады. Одан төмен мемлекеттік және орыс тілінде куәліктің қолдану мерзімі көрсетіледі.
4-тарау. Қорытынды ережелер
13. Мәслихат аппаратының басшысы жыл сайын, қызметтік куәліктердің есептік деректерге сәйкестігіне салыстырып тексеру жүргізеді.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 17.10.2017 № 205/26 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Қызметтік куәліктерді толтыру, рәсімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды мәслихат аппаратының басшысы жүзеге асырады.
15. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу мәслихат аппаратының басшысына үш жұмыс күн ішінде жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды, бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 17.10.2017 № 205/26 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша мәслихат аппаратының басшысы қызметтік тексеру туралы өкім шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша аппараттың тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 17.10.2017 № 205/26 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер қызметтік куәлікті мәслихат аппаратының басшысына тапсырады, қызметкерлер жұмыстан босатылған, не бүлінген кезде тапсырған қызметтік куәліктер еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасалады. Куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беру үшін жауапты адамның қолы қойылады.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 17.10.2017 № 205/26 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Павлодар қалалық мәслихаты
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің қызметкерлеріне
қызметтік куәлігін беру
Қағидалары және
оның сипаттамасына
қосымша
Нысан
"Павлодар қалалық мәслихаты аппараты"
мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне
қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берілгенкүні
Қызметкердің алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстыруы және тапсырғаны, (тағайындалуы, лауазымының өзгеруі, мерзімінің өтуі, жұмыстан босатылуы, жоғалуы туралы белгі)
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе
Ескертпе: Мемлекеттік мекеменің есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп және мемлекеттік мекеме басшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталады.

12. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись лазурного цвета "Қазақстан", рядом указывается номер служебного удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность. Текст печатается на русском языке. Ниже указывается срок действия удостоверения на государственном и русском языках.
Глава 4. Заключительные положения
13. Ежегодно руководителем аппарата маслихата проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 17.10.2017 № 205/26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляет руководитель аппарата маслихата.
15. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме руководителя аппарата маслихата в течение трех рабочих дней, подает объявление в средства массовой информации.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 17.10.2017 № 205/26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению, руководитель аппарата маслихата в течение десяти рабочих дней проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия аппарата рассматривает вопрос о привлечении виновных лиц к дисциплинарной ответственности.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 17.10.2017 № 205/26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. При увольнении сотрудник сдает служебное удостоверение руководителю аппарата маслихата, сданные сотрудниками при увольнении, либо порче служебные удостоверения подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме. На обходном листе при сдаче служебного удостоверения ставится роспись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 17.10.2017 № 205/26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам выдачи служебного
удостоверения сотрудникам
государственного учреждения
"Аппарат Павлодарского
городского маслихата"
и его описание
Форма
Журнал учета выдачи служебного удостоверения сотрудникам
государственного учреждения "Аппарат Павлодарского городского маслихата"
Номер служебного удостоверения
Фамилия, Имя, Отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Личная роспись о получении сотрудником
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение, изменение должности, истечение срока, увольнение, утеря)
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание
Примечание: Журнал учета выдачи служебного удостоверения прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью руководителя аппарата и печатью.