Қаратөбе аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-3 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 15-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 5009 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 наурыздағы № 17-12 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 17-12 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-3 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4650 тіркелген, 2017 жылғы 23 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері Эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2017 – 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 029 217 мың теңге:
салықтық түсімдер – 276 659 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 662 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 657 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 747 239 мың теңге;
2) шығындар – 4 058 197 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 79 513 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 102 216 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 703 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 108 493 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 108 493 мың теңге;
қарыздар түсімі – 102 105 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 703 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 091 мың теңге.";
3 - тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2017 жылға арналған аудандық бюджетте берілген республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 860 944 мың теңге ескерілсін, оның ішінде:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1 209 мың теңге;

О внесении изменений в решение Каратобинского районного маслихата от 21 декабря 2016 года № 9-3 "О районном бюджете на 2017 - 2019 годы"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 декабря 2017 года № 15-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 декабря 2017 года № 5009. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 марта 2018 года № 17-12
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.03.2018 № 17-12 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата от 21 декабря 2016 года № 9-3 "О районном бюджете на 2017 – 2019 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4650, опубликованное 23 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017 – 2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующем объеме:
1) доходы – 4 029 217 тысяч тенге:
налоговые поступления – 276 659 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 662 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 657 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 747 239 тысяч тенге;
2) затраты – 4 058 197 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 79 513 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 102 216 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 703 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 108 493 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 108 493 тысячи тенге;
поступление займов – 102 105 тысяч тенге;
погашение займов – 22 703 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 091 тысяча тенге.";
в пункте 3 подпункт 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) Учесть в районном бюджете на 2017 год поступления целевых трансфертов и кредитов республиканского бюджета в общей сумме – 860 944 тысячи тенге, в том числе:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 1 209 тысяч тенге;

мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту - 2 153 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге - 220 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 6 439 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға - 4 223 мың теңге;
жастар практикасына - 11 572 мың теңге;
Қаратөбе ауданының Қаратөбе су қоры көзінен Үшана ауылына дейінгі елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына – 732 034 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге - 989 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер - 102 105 мың теңге;
2) 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы – 478 799 мың теңге, соның ішінде:
үштілді білім беруді дамыту "Жол картасын" іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 21 657 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерінің оқу үрдісіне "Робототехника" элективті курсын енгізу және робототехника жиынтығына қосымша элементтер алуға – 3 000 мың теңге;
шағын мектептерге мультимедиялық құрал-жабдық және жиынтыққа қосымша элементтер алуға – 3 038 мың теңге;
оқушыларды сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге – 1 648 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және
1, 2, 5, 7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға - 54 018 мың теңге;
Қаратөбе аудандық Қаратөбе ауылының Ғарифолла Құрманғалиев көшесі, №15 үй бойындағы "Қаратөбе аудандық мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің Қаратөбе аудандық демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны ғимаратын күрделі жөндеуге - 11 194 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқуды қосқандағы еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқу – 17 698 мың теңге;
жастар практикасына – 3 040 мың теңге;
"Е - Халық" жүйесін енгізуге – 2 833 мың теңге;
Эпизотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 8 500 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Үшана ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп) – 6 899 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қоскөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп және ауылдық дәрігерлік амбулатория) – 20 532 мың теңге;

увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 2 153 тысячи тенге;
оказание услуг специалиста жестового языка - 220 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" - 6 439 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы - 4 223 тысячи тенге;
на молодежную практику - 11 572 тысячи тенге;
на строительство системы водоснабжения населенных пунктов от Каратобинского месторождения до села Ушана Каратобинского района – 732 034 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 989 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов - 102 105 тысяч тенге;
2) Учесть в районном бюджете на 2017 год поступления целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме – 478 799 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию "Дорожной карты" развития трехъязычного образования в целях повышения квалификации учителей на языковых курсах – 21 657 тысяч тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" и на приобретение дополнительных элементов к комплекту робототехника – 3 000 тысяч тенге;
на приобретение мультимедийного оборудования для малокомплектных школ и дополнительных элементов к комплекту – 3 038 тысяч тенге;
для обеспечения учащихся качественной питьевой водой – 1 648 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ в детских дошкольных организациях, перевыпуском новых учебников для 1, 2, 5, 7 классов - 54 018 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания государственного коммунального казенного предприятия "Каратобинский районный центр досуга Каратобинского районного отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта" по улице Гарифуллы Курмангалиева №15, села Каратобе Каратобинского района - 11 194 тысячи тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1889 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 17 698 тысяч тенге;
на молодежную практику – 3 040 тысяч тенге;
на внедрение системы "Е-Халык" – 2 833 тысячи тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 8 500 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Ушана Каратобинского района Западно - Казахстанской области (школа) – 6 899 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Косколь Каратобинского района (школа и сельская врачебная амбулатория) – 20 532 тысячи тенге;

Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ханкөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп, балабақша, асхана) – 14 192 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Төлен ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп, ауылдық клуб, асхана) – 15 192 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Төлен ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (фельдшерлік пункт) – 7 774 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Үшана ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (фельдшерлік пункт) – 8 924 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Алакөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (ауылдық клуб) – 7 279 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Дайынөткел ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (фельдшерлік пункт) – 6 204 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ханкөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (фельдшерлік пункт) – 6 417 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Үшана ауылы әлеуметтік нысандарын газдандыру құрылысы (ауылдық клуб, балабақша) – 12 713 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ханкөл ауылы әлеуметтік нысандарын газдандыру құрылысы (ауылдық клуб) – 10 361 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ақтай-Сай ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыру құрылысы – 14 099 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауылындағы бір пәтерлі 8 тұрғын үйдің құрылысы – 64 411 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы 14 бір пәтерлік коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысы – 120 058 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы балалар - жасөспірімдер спорт мектебін газдандыру – 11 773 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы 14 бір пәтерлік коммуналдық тұрғын үйлердің инженерлік коммуникациялық желілер құрылысы – 12 612 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Балдырған" балабақшасына қосымша ағымдағы шығындар – 10 844 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 және 5 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Ж.Жангазиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

газификация социальных объектов в селе Ханколь Каратобинского района Западно - Казахстанской области (школа, детский сад, столовая) – 14 192 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Толен Каратобинского района Западно - Казахстанской области (школа, сельский клуб, столовая) – 15 192 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Толен Каратобинского района Западно - Казахстанской области (фельдшерский пункт) – 7 774 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Ушана Каратобинского района (фельдшерский пункт) – 8 924 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Алаколь Каратобинского района Западно - Казахстанской области (сельский клуб) – 7 279 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Дайыноткел Каратобинского района Западно - Казахстанской области (фельдшерский пункт) – 6 204 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Ханколь Каратобинского района Западно - Казахстанской области (фельдшерский пункт) – 6 417 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Ушана Каратобинского района Западно - Казахстанской области (сельский клуб, детский сад) – 12 713 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Ханколь Каратобинского района Западно- Казахстанской области (сельский клуб) – 10 361 тысяча тенге;
газификация социальных объектов в село Актай-Сай Каратобинского района Западно - Казахстанской области – 14 099 тысяч тенге;
строительство 8-ми одноквартирных жилых домов в селе Каратобе Каратобинского района Западно - Казахстанской области – 64 411 тысяч тенге;
строительство 14 одноквартирных коммунальных жилых домов в селе Каратобе Каратобинского района Западно - Казахстанской области – 120 058 тысяч тенге;
газоснабжение детско - юношеской спортивной школы в селе Каратобе Каратобинского района Западно - Казахстанской области – 11 773 тысяч тенге;
строительство инженерно – коммуникационных сетей 14 одноквартирных коммунальных жилых домов в селе Каратобе Каратобинского района Западно - Казахстанской области – 12 612 тысяч тенге;
дополнительные текущие расходы детскому садику "Балдырған" село Каратобе Каратобинского района – 10 844 тысячи тенге.";
приложения 1 и 5 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Жангазиев Ж.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.