"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттiк бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесiн қорғауды тiкелей жүзеге асыратын мемлекеттiк мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерiнiң айырым белгілері бар нысанды киiм (погонсыз) үлгiлерiн, киіп жүру қағидасын және онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 25 сәуірдегі № 25-03/206 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 79 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 5 наурызда № 16511 болып тіркелді
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттiк бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесiн қорғауды тiкелей жүзеге асыратын мемлекеттiк мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерiнiң айырым белгілері бар нысанды киiм (погонсыз) үлгiлерiн, киіп жүру қағидасын және онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 25 сәуірдегі № 25-03/206 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7685 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2012 жылғы 23 тамыздағы № 540-545 (27618) сандарында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру қағидаларын және онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілері;

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 апреля 2012 года № 25-03/206 "Об утверждении образцов форменной одежды со знаками различия (без погон), правил ношения и нормы обеспечения ею должностных лиц уполномоченного органа и территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 79. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2018 года № 16511.
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 апреля 2012 года № 25-03/206 "Об утверждении образцов форменной одежды со знаками различия (без погон), правил ношения и нормы обеспечения ею должностных лиц уполномоченного органа и территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7685, опубликован 23 августа 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 282-283 (27101-27102)) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении образцов форменной одежды со знаками различия (без погон), правил ношения и нормы обеспечения ею должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) образцы форменной одежды со знаками различия (без погон), должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира, согласно приложению 1 к настоящему приказу;

2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) киіп жүру қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарын, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерін айырым белгілері бар нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз ету нормалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттiк бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесiн қорғауды тiкелей жүзеге асыратын мемлекеттiк мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерiнiң айырым белгілері бар нысанды киiм (погонсыз) үлгiлерiнде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілері";
1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілері "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары үшін күнделікті және далалық нысанды киім белгіленген, олардың әрқайсысы қысқы және жазғы болып бөлінеді, ал жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың жұмыскерлері үшін күнделікті және далалық нысанды киім белгіленген, олардың әрқайсысы қысқы және жазғы болып бөлінеді.

2) Правила ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностными лицами ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющими государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работниками государственных учреждений и организаций, осуществляющими непосредственную охрану животного мира, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) нормы обеспечения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира, согласно приложению 3 к настоящему приказу.";
в Образцах форменной одежды со знаками различия (без погон), должностных лиц уполномоченного органа и территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Образцы форменной одежды со знаками различия (без погон), должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира";
пункты 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"1. Образцы форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира разработаны в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
2. Для должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира установлена повседневная и полевая форменная одежда, каждая из которых подразделяется на зимнюю и летнюю, а для работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира установлена повседневная и полевая форменная одежда, каждая из которых подразделяется на зимнюю и летнюю.

3. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері деп Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті және оның аумақтық бөлімшелері түсініледі.";
1 және 3-бөлімдер алып тасталсын;
198-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"198. Бәтеңке, жоғарғы жағы: табиғи құрым былғары. Астары: табиғи астарлық былғары. Өкшені бекіту әдісі: желімдеу-тігу. Тұмсығы мен арты: күшейтілген термопластикалық материалдан жасалған. Қонышының биіктігі: 23-27 сантиметр. Тұтас биік қақпақшалы. Бауы бар.
Ескертпе:
Ерлер мен әйелдердің нысанды киімінің күнделікті костюмдерінің, плащының, пальтосының және арнайы (далалық) киімінің сол жағынан:
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары үшін осы үлгілерге 14-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
жануарлар дүниесін тікелей қорғауды жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың жұмыскерлері үшін осы үлгілерге 16-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша жең белгісі тігіледі.
Ерлер мен әйелдердің нысанды киімінің күнделікті костюмдері мен далалық киімінің сол жағынан:
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары үшін осы үлгілерге 17-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
жануарлар дүниесін тікелей қорғауды жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың жұмыскерлері үшін осы үлгілерге 19-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша төсбелгі тағылады.
Ерлер мен әйелдердің нысанды киімінің күнделікті костюмдері мен далалық киімінің жағаларына петлицалар, ал жеңдеріне:
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары үшін осы үлгілерге 20-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
жануарлар дүниесін тікелей қорғауды жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың жұмыскерлері үшін осы үлгілерге 22-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша мемлекеттік инспекторлардың санатына тиесілігін айқындайтын жең қондырмасы тігіледі, ол оң және сол жақ жеңнің сыртқы жағына жеңнің төменгі жиегінен 100 миллиметр қашықтықта тігіледі.
Фуражкаға, пилоткаға, кепкіге және қысқы құлақшынға алдыңғы жағының ортасынан осы үлгілерге 23-қосымшаға сәйкес кокарда бекітіледі.";
1-қосымша алып тасталсын;
2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
2-қосымша";
3-қосымша алып тасталсын;
4-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
4-қосымша";
5-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне 5-қосымша";
11-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
11-қосымша";
12-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
12-қосымша";
13-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
13-қосымша";
14-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
14-қосымша";
16-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
16-қосымша";
17-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
17-қосымша";
19-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
19-қосымша";
20-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
20-қосымша";
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының айырым белгілерінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының айырым белгілері";

3. Под ведомством уполномоченного органа и его территориальными подразделениями, осуществляющими государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, понимается Комитет лесного хозяйства и животного мира и его территориальные подразделения.";
главы 1 и 3 исключить;
в пункт 21 внесено изменение на русском языке, текст на казахском языке не меняется:
"21. Костюм повседневный состоит из пиджака и брюк изумрудно-зеленого цвета.";
пункт 198 изложить в следующей редакции:
"198. Ботинки верх: натуральная хромовая кожа. Подкладка: натуральная подкладочная кожа. Метод крепления подошвы: клеепрошивной. Подносок и задник: усиленные из термопластического материала. Высота берца: 23-27 сантиметров. Сплошной высокий клапан. На шнурках.
Примечание:
С левой стороны повседневного костюма, плаща, пальто и специальной (полевой) мужской и женской форменной одежды нашивается нарукавный шеврон:
для должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных подразделений по образцу согласно приложению 14 к настоящим образцам;
для работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира по образцу согласно приложению 16 к настоящим образцам.
С левой стороны повседневного костюма и полевой мужской и женской форменной одежды носится нагрудной знак:
для должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных подразделений по образцу согласно приложению 17 к настоящим образцам;
для работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира по образцу согласно приложению 19 к настоящим образцам.
На воротниках повседневного костюма и полевой мужской и женской форменной одежды нашиваются петлицы, а на рукавах нарукавный обшлаг, определяющий принадлежность к категории государственных инспекторов, нашивается на внешней стороне правого и левого рукава на расстоянии 100 миллиметров от нижнего края рукава:
для должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных подразделений по образцу согласно приложению 20 к настоящим образцам;
для работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира по образцу согласно приложению 22 к настоящим образцам.
На фуражке, пилотке, кепи и зимней шапке в центре передней части прикрепляется кокарда согласно приложению 23 к настоящим образцам.";
приложение 1 исключить;
текст в правом верхнем углу приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и его
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
приложение 3 исключить;
текст в правом верхнем углу приложения 4 изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и его
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
текст в правом верхнем углу приложения 5 изложить в следующей редакции:
"Приложение 5
к Образцам форменной одежды со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и его
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
текст в правом верхнем углу приложения 11 изложить в следующей редакции:
"Приложение 11
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и его
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
текст в правом верхнем углу приложения 12 изложить в следующей редакции:
"Приложение 12
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
текст в правом верхнем углу приложения 13 изложить в следующей редакции:
"Приложение 13
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и его
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
текст в правом верхнем углу приложения 14 изложить в следующей редакции:
"Приложение 14
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и его
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
текст в правом верхнем углу приложения 16 изложить в следующей редакции:
"Приложение 16
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и его
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
текст в правом верхнем углу приложения 17 изложить в следующей редакции:
"Приложение 17
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и его
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
текст в правом верхнем углу приложения 19 изложить в следующей редакции:
"Приложение 19
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и его
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
текст в правом верхнем углу приложения 20 изложить в следующей редакции:
"Приложение 20
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и его
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
в Знаках различия должностных лиц уполномоченного органа и территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Знаки различия должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира";

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің төрағасы – Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторы.
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы орналасқан;
- ортасымен ұзына бойына ою түрінде сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес етіп кестеленген өлшемі 18 миллиметр төрт жұлдыз орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х70 миллиметр, алтын түстес төрт жолақты, тігілген.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын орынбасары – Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторының орынбасары
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы орналасқан;
- ортасымен ұзына бойына ою түрінде сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 15 миллиметр үш жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х70 миллиметр, алтын түстес үш жолақты.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын басқармасының басшысы, бас сарапшылары – Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі аға мемлекеттік инспекторы.
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы орналасқан;
- ортасымен ұзына бойына ою түрінде сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 15 миллиметр екі жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х60 миллиметр, алтын түстес екі жолақты.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын сарапшылары – Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлары.
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы орналасқан;
- ортасымен ұзына бойына ою түрінде сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 15 миллиметр бір жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х50 миллиметр, алтын түстес бір жолақты.

пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"1. Председатель Комитета лесного хозяйства и животного мира - Главный государственный инспектор по охране животного мира Республики Казахстан.
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета в виде орнамента из сутажа;
- посередине четыре звезды размером 18 миллиметров шитые золотистого цвета.
Нарукавный знак, размером 140х70 миллиметров, с четырьмя просветами золотистого цвета, шитый.
2. Заместитель Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ведающий вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира - заместитель Главного государственного инспектора по охране животного мира Республики Казахстан.
Повседневная
На Петлицах расположены;
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета в виде орнамента из сутажа;
- посередине три звездочки из анодированного алюминия золотистого цвета размером 15 миллиметров.
Нарукавный знак, размером 140х70 миллиметров, с тремя просветами, золотистого цвета.
3. Руководитель управления, главные эксперты Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан ведающий вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира - старший государственный по охране животного мира инспектор Республики Казахстан.
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета в виде орнамента из сутажа;
- посередине две звездочки из анодированного алюминия золотистого цвета размером 15 миллиметров.
Нарукавный знак, размером 140х60 миллиметров, с двумя просветами, золотистого цвета.
4. Эксперты Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира - государственные инспектора по охране животного мира Республики Казахстан.
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета в виде орнамента из сутажа;
- посередине одна звездочка из анодированного алюминия золотистого цвета размером 15 миллиметров.
Нарукавный знак, размером 140х50 миллиметров, с одним просветом, золотистого цвета.

5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекцияларының басшылары – тиісті облыстардың жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторлары.
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы орналасқан;
- ортасымен ұзына бойына ою түрінде сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 15 миллиметр екі жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х60 миллиметр, алтын түстес екі жолақты.
6. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциялары басшыларының орынбасарлары – тиісті облыстардың жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторларының орынбасарлары.
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы орналасқан;
- ортасымен ұзына бойына ою түрінде сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 15 миллиметр бір жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х60 миллиметр, алтын түстес бір жолақты.
7. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекцияларының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын бөлімдерінің басшылары – тиісті облыстардың жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі аға мемлекеттік инспекторлары.
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы орналасқан;
- ортасымен ұзына бойына сутаж жібімен екі жолақ ою тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 12 миллиметр үш жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х50 миллиметр, алтын түстес үш жолақты.
8. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекцияларының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын мамандары – тиісті облыстардың жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлары.
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы орналасқан;
- ортасымен ұзына бойына сутаж жібімен екі жолақ ою тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 12 миллиметр екі жұлдызша орналасқан.

5. Руководители областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира - главные государственные инспектора по охране животного мира соответствующих областей.
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета в виде орнамента из сутажа;
- посередине две звездочки из анодированного алюминия золотистого цвета размером 15 миллиметров.
Нарукавный знак, размером 140х60 миллиметров, с двумя просветами, золотистого цвета.
6. Заместители руководителей областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира - заместители главных государственных инспекторов по охране животного мира соответствующих областей.
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета в виде орнамента из сутажа;
- посередине одна звездочка из анодированного алюминия золотистого цвета размером 15 миллиметров.
Нарукавный знак, размером 140х60 миллиметров, с одним просветом, золотистого цвета.
7. Руководители отделов областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира - старшие государственные инспектора по охране животного мира соответствующих областей.
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета с орнаментом из сутажа;
- посередине три звездочки из анодированного алюминия золотистого цвета размером 12 миллиметров.
Нарукавный знак, размером 140х50 миллиметров, с тремя просветами, золотистого цвета.
8. Специалисты областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира - государственные инспектора по охране животного мира соответствующих областей.
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета с орнаментом из сутажа;
- посередине две звездочки из анодированного алюминия золотистого цвета размером 12 миллиметров.

Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х40 миллиметр, алтын түстес екі жолақты.";
22-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
22-қосымша";
Жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерінің айырым белгілерінде:
1, 2, 3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекеменің директоры.
Күнделікті
Петлица қою жасыл барқыттан тiгiлген, петлицаның ортасымен ұзына бойына сутаж жібімен екі жолақ түсірілген, петлицада алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 15 миллиметр екі жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х60 миллиметр, алтын түстес, тігілген.
2. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекеме директорының орынбасары.
Күнделікті
Петлица қою жасыл барқыттан тiгiлген, петлицаның ортасымен ұзына бойына сутаж жібімен екі жолақ түсірілген, петлицада алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 15 миллиметр бір жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х60 миллиметр, алтын түстес, тігілген.
3. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекеменің бас қорықшысы
Күнделікті
Петлица қою жасыл барқыттан тiгiлген, петлицаның ортасымен ұзына бойына сутаж жібімен бір жолақ түсірілген, петлицада алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 12 миллиметр төрт жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х50 миллиметр, алтын түстес, тігілген.
4. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекеменің қорықшысы.
Күнделікті
Петлица қою жасыл барқыттан тiгiлген, петлицаның ортасымен ұзына бойына сутаж жібімен бір жолақ түсірілген, петлицада алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 12 миллиметр үш жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х40 миллиметр, алтын түстес, тігілген.";
23-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
23-қосымша";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттiк бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесiн қорғауды тiкелей жүзеге асыратын мемлекеттiк мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерiнiң айырым белгілері бар нысанды киiм (погонсыз) үлгiлерiн киіп жүру қағидасында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) киіп жүру қағидалары";

Нарукавный знак, размером 140х40 миллиметров, с двумя просветами, золотистого цвета.";
текст в правом верхнем углу приложения 22 изложить в следующей редакции:
"Приложение 22
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и его
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
в Знаках различия работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира:
пункты 1, 2, 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"1. Директор государственного учреждения по охране животного мира.
Повседневная
Петлицы из темно-зеленого бархата, посередине петлицы два продольных просвета из сутажа на петлице две звездочки размером 15 миллиметров из анодированного алюминия золотистого цвета.
Нарукавный знак, размером 140х60 миллиметров, золотистого цвета, шитый.
2. Заместитель директора государственного учреждения по охране животного мира.
Повседневная
Петлицы из темно-зеленого бархата, посередине петлицы два продольных просвета из сутажа на петлице одна звездочка размером 15 миллиметров из анодированного алюминия золотистого цвета.
Нарукавный знак, размером 140х60 миллиметров, золотистого цвета, шитый.
3. Старший егерь государственного учреждения по охране животного мира.
Повседневная
Петлицы из темно-зеленого бархата, посередине петлицы один продольный просвет из сутажа на петлице четыре звездочки размером 12 миллиметров из анодированного алюминия золотистого цвета.
Нарукавный знак, размером 140х50 миллиметров, золотистого цвета, шитый.
4. Егерь государственного учреждения по охране животного мира.
Повседневная
Петлицы из темно- зеленого бархата, посередине петлицы один продольный просвет из сутажа на петлице три звездочки размером 12 миллиметров из анодированного алюминия золотистого цвета.
Нарукавный знак, размером 140х40 миллиметров, золотистого цвета, шитый.";
текст в правом верхнем углу приложения 23 изложить в следующей редакции:
"Приложение 23
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства
уполномоченного органа и его
территориальных
подразделений,
осуществляющих
государственный контроль и
надзор в области охраны,
воспроизводства и
использования животного мира,
а также работников
государственных учреждений и
организаций, осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира";
в Правилах ношения форменной одежды со знаками различия (без погон), должностных лиц уполномоченного органа и территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила ношения форменной одежды со знаками различия (без погон), должностными лицами ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющими государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира, а также работниками государственных учреждений и организаций, осуществляющими непосредственную охрану животного мира";

1, 2, 3, 4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) киіп жүру қағидалары "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың жұмыскерлері атқаратын лауазымына сәйкес өздері үшін белгіленген нысанды киімді киіп жүреді.
3. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары үшін, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың жұмыскерлері үшін күнделікті және далалық нысанды киім белгіленген. Нысанды киім жазғы және қысқы болып бөлінеді.";
4. Нысанды киім киіп жүру мынадай жағдайларда көзделеді:
1) күн сайын қызметтік міндеттерін орындау кезінде – күнделікті нысан;
2) далалық жағдайлардағы жұмыстармен байланысты қызметтік міндеттерін орындау және арнайы іс-шаралар жүргізу кезінде – арнайы (далалық) нысан.
5. Мынаған:
1) табиғат қорғау мекемелерінің мемлекеттік инспекторлары болып табылмайтын адамдардың айырым белгілері бар нысанды киім киіп жүруіне;
2) нысанды киім заттарын, сондай-ақ нысанды және азаматтық киімді араластыруға;
3) белгіленбеген үлгілердегі айырым белгілері бар нысанды киім киіп жүруге жол берілмейді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Пальтоның, плащтың, пиджактың, күнделікті пиджактың барлық түймелері түймеленеді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 1, 2, 3, 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"1. Правила ношения форменной одежды со знаками различия (без погон), должностными лицами ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющими государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира, а также работниками государственных учреждений и организаций, осуществляющими непосредственную охрану животного мира разработаны в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
2. В служебное время должностные лица ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира, а также работники государственных учреждений и организаций, осуществляющие непосредственную охрану животного мира носят установленную для них форменную одежду соответственно занимаемой должности.
3. Для должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, а также для работников государственных учреждений и организаций осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира установлена повседневная и полевая форменная одежда. Форменная одежда подразделяется на летнюю и зимнюю.
4. Ношение форменной одежды предусматривается:
1) на ежедневную при исполнении служебных обязанностей - повседневная форма;
2) при исполнении служебных обязанностей, связанных с работами в полевых условиях и проведении специальных мероприятий - специальная (полевая) форма.
5. Не допускается:
1) ношение форменной одежды со знаками различия лицами, не являющимися государственными инспекторами природоохранных учреждений;
2) смешение предметов форменной одежды, а также форменной и гражданской одежды;
3) ношение форменной одежды со знаками различия, не установленных образцов.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Пальто, плащ, пиджак повседневный застегиваются на все пуговицы.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Күнделікті нысан галстукпен киіледі, ол көйлекке жоғарыдан үшінші және төртінші түймелердің аралығында қысқышпен бекітіледі.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Нысанды киімде Қазақстан Республикасының жоғары дәрежелі айырым белгілері, ордендер мен медальдар тағылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттiк бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарын, сондай-ақ жануарлар дүниесiн қорғауды тiкелей жүзеге асыратын мемлекеттiк мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерiн айырым белгілері бар нысанды киiммен (погонсыз) қамтамасыз ету нормаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарын, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерін айырым белгілері бар нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз ету нормалары";

"10. Повседневная форма носится с галстуком, который прикрепляется к рубашке закрепкой (зажим) между третьей и четвертой сверху пуговицей.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. На форменной одежде носятся знаки высшей степени отличия Республики Казахстан, ордена и медали.";
в нормах обеспечения форменной одежды со знаками различия (без погон), должностных лиц уполномоченного органа и территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Нормы обеспечения форменной одежды со знаками различия (без погон), должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира";

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
− Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 19 ақпан

2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечение десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Б. Султанов
19 февраля 2018 года