"Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 29 тамыздағы № 172 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2018 жылғы 11 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 сәуірде № 16816 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № 173 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 08.12.2020 № 173 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 29 тамыздағы № 172 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15853 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 16 қазанда жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламентінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру және тіркелген құжаттармен өтініштерді (бұдан әрі – өтініш) қабылдау:
1) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және/немесе қағаз жүзінде.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) Академияның жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша (магистратура, докторантура) білім алушылардың қатарына қабылдау туралы бұйрықтан үзінді көшірме;
2) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары (магистратура, докторантура) бойынша білім алушылар қатарына қабылданбау туралы хабарлама;
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/ қағаз жүзінде.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 августа 2017 года № 172 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам государственной службы"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 11 апреля 2018 года № 101. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 апреля 2018 года № 16816. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2020 года № 173.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 08.12.2020 № 173 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 августа 2017 года № 172 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам государственной службы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15853, опубликованный 16 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в регламенте государственной услуги "Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Прием заявления с прилагаемыми документами и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) веб-портал "электронного правительства" (далее – Портал);
2) услугодателя.
Форма оказания государственной услуги: электронная и/или бумажная.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги:
1) выписка из приказа услугодателя о зачислении в число обучающихся по программам послевузовского образования (магистратура, докторантура);
2) уведомление о незачислении в число обучающихся по программам послевузовского образования (магистратура, докторантура) по форме, согласно приложению 1 к Стандарту";
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну немесе портал арқылы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыруы (15 минуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттардың қабылданғаны Стандарттың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талонмен, оның ішінде Порталда қалыптастырылатын электрондық түрімен расталады;
2) конкурстық қабылдау емтихандарын сәтті тапсыру (жыл сайын 30 шілдеден 4 тамызға дейін);
3) конкурсқа қатысу (жыл сайын 5 тамыздан 10 тамызға дейін);
4) білім алушылар қатарына қабылдау (жыл сайын 11 тамыз).";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) Стандарттың 8-тармағында көрсетілген, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес техникалық хатшы құжаттарды жыл сайын 1 наурыздан бастап Астана уақыты бойынша шілде айының екінші жұмасында сағат 18.30-ға дейін қабылдайды;
2) пәндік комиссия қабылдау емтихандарын жыл сайын 30 шілдеден 4 тамызға дейін өткізеді;
3) апелляциялық комиссияның жұмысы. Апелляциялық өтініш апелляциялық комиссиямен конкурстық қабылдау емтихандарының нәтижелері жарияланғаннан кейін келесі күні сағат 13.00 дейін қабылданады және өтініш тапсырған күннен бастап бір тәулік ішінде қаралады;
4) қабылдау комиссиясының жұмысы жыл сайын 5 тамыздан 10 тамызға дейін жүзеге асырылады;
5) жауапты хатшы Академияның білім алушылардың қатарына қабылдау бойынша жұмысты (қабылдау туралы бұйрықты әзірлеу) жыл сайын 11 тамызда жүзеге асырады;
6) техникалық хатшы жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары (магистратура, докторантура) бойынша білім алушылар қатарына қабылдау туралы бұйрықтан үзінді көшірмені немесе Стандартқа 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша білім алушылар қатарына қабылданбау туралы хабарламаны береді.";
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламентіне қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламентінде:
6-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) ақпараттық-ресурстық орталық;";
7-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) ақпараттық-ресурстық орталық көрсетілетін қызметті берушінің оқытушылар құрамының, магистранттар мен докторанттардың білім, ғылыми-зерттеу, әдістемелік және шығармашылық қызметтерін қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшесі болып табылады және барлық оқу процесі ішінде ақпараттық-әдістемелік ресурстармен, оқу-әдістемелік материалдармен, ғылыми және әдістемелік әзірлемелермен қамтамасыз етеді;";
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламентіне қосымша осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.

"5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) подача услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта услугодателю или через Портал (не более 15 минут).
Принятие от услугополучателя документов подтверждается талоном по форме, согласно приложению 7 к Стандарту, в том числе в электронном виде, формируемым в Портале;
2) успешная сдача вступительных конкурсных экзаменов (ежегодно с 30 июля по 4 августа);
3) участие в конкурсе (ежегодно с 5 по 10 августа);
4) зачисление в число обучающихся (ежегодно до 11 августа).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) технический секретарь принимает документы ежегодно с 1 марта до 18 часов 30 минут по времени Астаны второй пятницы июля, согласно графику работы услугодателя, указанного в пункте 8 Стандарта;
2) предметная комиссия проводит вступительные экзамены, которые осуществляются ежегодно с 30 июля по 4 августа;
3) работа апелляционной комиссии (в случае подачи апелляционного заявления) осуществляется до 13.00 часов следующего дня после объявления результатов вступительных конкурсных экзаменов и рассматривается апелляционной комиссией в течение суток со дня подачи заявления;
4) работа приемной комиссии по проведению конкурса, который осуществляется ежегодно с 5 по 10 августа;
5) ответственный секретарь организовывает работу по зачислению в число обучающихся Академии (подготовка приказа о зачислении), которая осуществляется ежегодно 11 августа;
6) технический секретарь выдает выписку из приказа о зачислении в число обучающихся по программам послевузовского образования (магистратура, докторантура) или уведомление о незачислении в число обучающихся по форме, согласно приложению 1 Стандарта.";
приложение к регламенту государственной услуги изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
в регламенте государственной услуги "Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
подпункт 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"4) информационно-ресурсный центр;";
подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) информационно-ресурсный центр является структурным подразделением услугодателя, обеспечивающим образовательную, научно-исследовательскую, методическую и творческую деятельность преподавательского состава, магистрантов, докторантов и обеспечивает информационно-методическими ресурсами, учебно-методическими материалами, научными и методическими разработками в течение всего учебного процесса;";
приложение к регламенту государственной услуги изложить в редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Мемлекеттік қызмет департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің Төрағасы
А. Шпекбаев
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2018 жылғы 11 сәуірдегі
№ 101 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясына оқуға қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер регламентіне
қосымша
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2018 жылғы 11 сәуірдегі
№ 101 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының
Президенті жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясында білім берудің
жоғары оқу орнынан кейінгі
кәсіптік бағдарламалары
бойынша оқыту" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
регламентіне
қосымша
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы

2. Департаменту государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, курирующего вопросы государственной службы.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
А. Шпекбаев
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы
и противодействию коррупции
от 11 апреля 2018 года № 101
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Прием на обучение в
Академию государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан"
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы
и противодействию коррупции
от 11 апреля 2018 года № 101
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Обучение по
профессиональным программам
послевузовского образования в
Академии государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан"