"Темекi өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияны табыс ету қағидалары мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 145 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 9 сәуірдегі № 452 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 4 мамырда № 16864 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Темекі өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияны табыс ету қағидалары мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 145 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10626 санымен тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 3 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 12 маусымдағы "Темекi өнімдерінің өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 5-бабы 5-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
темекi өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияны табыс ету қағидалары осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
темекi өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияның нысаны осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_____________ Н. Айдапкелов
2018 жылғы "__" ___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 9 сәуірдегі
№ 452 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 145 бұйрығына
1-қосымша
Темекi өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияны табыс ету қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 145 "Об утверждении Правил и формы представления декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 апреля 2018 года № 452. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2018 года № 16864
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 145 "Об утверждении Правил и формы представления декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10626, опубликован 3 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 5-2) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 12 июня 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила представления декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Н. Айдапкелов
"__" ___________ 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 апреля 2018 года № 452
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 145
Правила представления декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий

1. Осы Қағидалар "Темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 12 маусымдағы Заңның 5–бабы 5-2) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және темекі өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияны (бұдан әрі – декларация) табыс етудің мерзімі және тәртібін айқындайды.
2. Декларация декларацияның өзінен (440.00-нысан) және қосымшалардан 1, 2, 3 (440.01, 440.02 және 440.03-нысандар) тұрады.
3. Декларацияны – (бөлшек саудада өткізуді қоспағанда) темекі өнімдерін өткізу (жіберу), оның ішінде импорт бойынша операцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі қызмет объектiсi орналасқан жер бойынша тиісті мемлекеттік кірістер органына тапсырады.
Темекі өнімдерінің өндірушілері декларация тапсырмайды.
4. Декларация тапсырудың есепті кезеңі күнтізбелік ай болып табылады және декларация есептiден кейiнгi айдың 15 күнiнен кешіктiрмей, ай сайын тапсырылады.
5. Декларация қағаз тасығышта немесе электрондық тасығышта ұсынылады:
1) қағаз тасығышта – шарикті қаламсаппен немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспаханалық бас әріптермен немесе баспа құрылғысы пайдаланыла отырып, толтырылады. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, тазартуға және өшіруге жол берілмейді.;
2) электрондық тасығышта – электронды цифрлік қолтаңбамен куәландырылады.
6. Декларация заттай көрсеткіштермен (дана/килограмм) толтырылады.
7. Көрсеткіштер жоқ болған кезде декларацияның тиісті торкөздері толтырылмайды.
8. Тиісті қосымшаларда көрсеткіштерді ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде көрсетілген қосымшалар міндетті түрде толтыруға жатады.
9. Қосымшаларда көрсетілуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 9 сәуірдегі
№ 452 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 145 бұйрығына
2-қосымша
"Темекi өнімдерінің қалдықтары
және (немесе) айналымы туралы
декларация" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанына қосымша
"Темекi өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларация" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Декларацияны толтыру (440.00-нысан)
1. Декларацияда темекі өнімдерін өткізу (жіберу), оның ішінде импорт (бөлшек саудада өткізуді қоспағанда) бойынша операцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғаның және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің (бұдан әрі – декларант) темекі өнімдерінің қалдықтары мен (немесе) айналымы көрсетіледі.

1. Настоящие Правила представления декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий разработаны в соответствии с подпунктом 5-2) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 12 июня 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и определяют порядок представления и составления декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий (далее – декларация).
2. Декларация состоит из самой декларации (форма 440.00) и приложений 1, 2, 3 (формы 440.01, 440.02 и 440.03).
3. Декларация представляется – физическим или юридическим лицом и (или) структурным подразделением юридического лица, осуществляющим операции (за исключением розничной реализации) по реализации (отпуску), в том числе импорт табачных изделий, в соответствующий орган государственных доходов по месту нахождения объекта деятельности.
Производителями табачных изделий декларация не представляется.
4. Отчетным периодом представления декларации является календарный месяц и декларация представляется ежемесячно не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным.
5. Декларация представляется на бумажных или электронных носителях:
1) на бумажном носителе – заполняется шариковой ручкой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства. При заполнении декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки;
2) на электронном носителе – заверяется электронной цифровой подписью.
6. Декларация заполняется в натуральных показателях (штуки/килограммы).
7. При отсутствии показателей соответствующие ячейки декларации не заполняются.
8. При заполнении строк, требующих раскрытия информации в соответствующих приложениях, указанные приложения подлежат заполнению.
9. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 апреля 2018 года № 452
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 145
Приложение
к форме предназначенная
для сбора административных данных
"Декларация об остатках и (или)
обороте табачных изделий"
Пояснение по заполнению формы "Декларация об остатках и (или) обороте табачных изделий"
Глава 1. Составление декларации (форма 440.00)
1. В декларации отражаются остатки и (или) оборот табачных изделий физического или юридического лица и (или) структурного подразделения юридического лица, осуществляющим операции по реализации (отпуску), в том числе на импорт табачных изделий (за исключением розничной реализации) (далее – декларант).

2. "Декларант туралы жалпы ақпарат" бөлімінде декларант мынадай деректерді көрсетеді:
1) ЖСН (БСН) - салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру) нөмірі;
2) Декларация тапсырылатын есепті кезең.
Есепті кезең араб сандарымен көрсетіледі.
Егер айдың нөмірі екі белгіден кем болса, онда ол оң торкөзде көрсетіледі;
3) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
Указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица декларанта
4) Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (бұдан әрі – ЭҚЖЖ). ЭҚЖЖ бойынша қызмет түрлерінің коды және олардың үлес салмағы көрсетіледі.
"ЭҚЖЖ" деген торкөздерде ЭҚЖЖ кодтары (бес белгіге дейін) ұйым қызметінің түрлері бойынша олардың үлес салмағының кему тәртібімен көрсетілуі тиіс.
"Yлec салмағы, %" деген торкөздерде осы қызмет түрінің үлес салмағы (бір ондық белгімен) көрсетіледі.
ЭҚЖЖ үлес салмағын есептеу үшін декларант кәсіпорынның қаржы-шаруашылық қызметі туралы (тоқсандық) есеп нысандағы (бұдан әрі – №1-ӨН нысаны) мемлекеттік статистикалық есептіліктің (бұдан әрі – МСЕ) І бөлімінің ("Өнім") деген 100-жолында көрсететін деректер пайдаланылады. ЭҚЖЖ үлес салмағы 100 жол бойынша 3-бағанның деректеріне 100 жолдың сәйкес бағаны деректерінің қатынасы ретінде айқындалады.
№ 2-ШК нысанының МСЕ тапсыратын заңды тұлға – шағын кәсіпкерлік субъектілері ЭҚЖЖ бойынша мәліметтерді шағын кәсіпорын қызметі туралы (тоқсандық) есеп нысаны (бұдан әрі – №2-ШК нысаны) 2-бөлімінің ("Тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) шығару және оларды өндіру шығыстары туралы мәліметтер") 100-107-жолдарының деректері негізінде, жоғарыда көрсетілген тәсілмен толтырады.
Егер ұйым бұрын 1-ӨН немесе 2-ШК нысандарын тапсырмаған жағдайда, онда тек негізгі қызметтің ЭҚЖЖ коды толтырылады;
5) Декларацияның түрі. Декларацияның түріне байланысты тиісті торкөз белгіленеді.
"Бастапқы" деген торкөз, егер декларант акциздік тауарларға байланысты қызметті жүзеге асыруды бастағаннан кейін алғаш рет декларация берілсе белгіленеді.
Одан кейінгі декларацияларды беру кезінде "Кезекті" деген торкөз белгіленеді.
Бұрын берілген декларацияларға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу кезінде "Қосымша" деген торкөз белгіленеді.
"Хабарлама бойынша" деген торкөз, егер декларант салық органынан хабарлама алып, соның негізінде бұрын берілген декларацияға өзгерістер мен толықтырулар енгізуді қажет ететін жағдайда белгіленеді. Бұл жағдайда декларант "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" деген торкөздерді бір мезгілде белгілейді.
Декларантты таратқан немесе қайта ұйымдастырған кезде салық органына тапсыратын соңғы декларацияда "Тарату" деген торкөз белгіленеді;

2. В разделе "Общая информация о декларанте" декларант указывает следующие данные:
1) ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется декларация. Отчетный период указывается арабскими цифрами.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
3) Указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица декларанта;
4) общий классификатор видов экономической деятельности (далее – ОКЭД). Указываются коды видов деятельности по ОКЭД и их удельный вес.
В ячейках ОКЭД указываются коды ОКЭД (до пяти знаков) по видам деятельности организации в порядке убывания их удельного веса.
В ячейках "Удельный вес, %" указывается удельный вес (с одним десятичным знаком) данного вида деятельности.
Для расчета удельного веса ОКЭД используются данные, указываемые декларантом в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности (далее – ГСО) формы отчета о финансово-хозяйственной деятельности предприятия (далее – форма № 1-ПФ) (квартальная) за последний отчетный квартал. Удельный вес ОКЭД определяется как отношение данных соответствующего столбца строки 100 к данным столбца 3 по строке 100.
Юридические лица – субъекты малого предпринимательства, представляющие ГСО формы отчета о деятельности малого предприятия (далее – форма № 2-MП), вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 100-107 раздела 2 ("Сведения о выпуске товаров (работ, услуг) и расходах на их производство") формы 2-МП (квартальная) также за последний отчетный квартал.
В случае если организацией ранее не представлялась отчетность форм 1-ПФ или 2-МП, то заполняется код ОКЭД только основной деятельности;
5) вид декларации. В зависимости от вида декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если декларация представляется декларантом впервые после начала осуществления деятельности, связанной с подакцизными товарами.
При предоставлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в случае, если декларантом получено уведомление от органа государственных доходов, на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную декларацию. В этом случае декларантом отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
При ликвидации или реорганизации декларанта в последней декларации, представляемой в орган государственных доходов, отмечается ячейка "Ликвидационная";

6) берілген қосымшалар. Берілген қосымшалардың торкөздері белгіленеді;
7) хабарламаның нөмірі мен күні, хабарлама бойынша қосымша декларацияны табыс еткен жағдайда толтырылады;
8) 440.01-нысанның толтырылған беттерінің жалпы саны көрсетіледі;
9) 440.02-нысанның толтырылған беттерінің жалпы саны көрсетіледі;
10) 440.03-нысанның толтырылған беттерінің жалпы саны көрсетіледі.
3. "Есепті кезеңнің басындағы қалдық" деген бөлімде:
1) 440.00.001-жолында есепті кезеңнің басында декларантта бар фильтрлі сигареталардың қалдығы көрсетіледі;
2) 440.00.002-жолында есепті кезеңнің басында декларантта бар фильтрсіз сигареталардың, папиростардың қалдығы көрсетіледі;
3) 440.00.003-жолында есепті кезеңнің басында декларантта бар сигаралардың қалдығы көрсетіледі;
4) 440.00.004-жолында есепті кезеңнің басында декларантта бар сигариллалардың қалдығы көрсетіледі;
5) 440.00.005-жолында есепті кезеңнің басында декларантта бар тұтыну ыдысына салынған және түпкілікті тұтынуға арналған шегетін, шайнайтын, иіскейтін темекінің және өзге де темекінің (бұдан әрі – темекі) қалдығы көрсетіледі.
4. "Есепті кезеңде алынды" деген бөлімде:
1) 440.00.006-жолында есепті кезеңде темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі;
2) 440.00.007-жолында есепті кезеңде темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі;
3) 440.00.008-жолында есепті кезеңде темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен сигаралардың жалпы саны көрсетіледі;
4) 440.00.009-жолында есепті кезеңде темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен сигариллалардың жалпы саны көрсетіледі;
5) 440.00.010-жолында есепті кезеңде темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен темекінің жалпы саны көрсетіледі;
6) 440.00.011-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі;
7) 440.00.011 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
8) 440.00.011 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;

6) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений;
7) номер и дата уведомления, заполняется в случае представления дополнительной декларации по уведомлению;
8) указывается общее количество заполненных страниц формы 440.01;
9) указывается общее количество заполненных страниц формы 440.02;
10) указывается общее количество заполненных страниц формы 440.03.
3. В разделе "Остаток на начало отчетного периода":
1) в строке 440.00.001 указывается остаток сигарет с фильтром, имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
2) в строке 440.00.002 указывается остаток сигарет без фильтра, папирос, имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
3) в строке 440.00.003 указывается остаток сигар, имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
4) в строке 440.00.004 указывается остаток сигарилл, имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
5) в строке 440.00.005 указывается остаток табака курительного, жевательного, нюхательного и прочего табака, упакованного в потребительскую тару и предназначенного для конечного потребления (далее –табак), имеющегося у декларанта на начало отчетного периода.
4. В разделе "Получено в отчетном периоде":
1) в строке 440.00.006 указывается общее поступление количества сигарет с фильтром в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
2) в строке 440.00.007 указывается общее поступление количества сигарет без фильтра, папирос в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
3) в строке 440.00.008 указывается общее поступление количества сигар в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
4) в строке 440.00.009 указывается общее поступление количества сигарилл в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
5) в строке 440.00.010 указывается общее поступление табака в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
6) в строке 440.00.011 указывается общее количество сигарет с фильтром, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
7) в строке 440.00.011 I указывается количество сигарет с фильтром, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
8) в строке 440.00.011 II указывается количество сигарет с фильтром, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;

9) 440.00.011 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
10) 440.00.011 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
11) 440.00.011 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
12) 440.00.012-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі;
13) 440.00.012 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
14) 440.00.012 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
15) 440.00.012 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
16) 440.00.012 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
17) 440.00.012 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
18) 440.00.013-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) сигаралардың жалпы саны көрсетіледі;
19) 440.00.013 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;
20) 440.00.013 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;
21) 440.00.013 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі;
22) 440.00.013 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі;
23) 440.00.013 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;

9) в строке 440.00.011 III указывается количество сигарет с фильтром, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
10) в строке 440.00.011 IV указывается количество сигарет с фильтром, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
11) в строке 440.00.011 V указывается количество сигарет с фильтром, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
12) в строке 440.00.012 указывается общее количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
13) в строке 440.00.012 I указывается количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
14) в строке 440.00.012 II указывается количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
15) в строке 440.00.012 III указывается количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
16) в строке 440.00.012 IV указывается количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
17) в строке 440.00.012 V указывается количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
18) в строке 440.00.013 указывается общее количество сигар, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
19) в строке 440.00.013 I указывается количество сигар, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
20) в строке 440.00.013 II указывается количество сигар, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
21) в строке 440.00.013 III указывается количество сигар, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
22) в строке 440.00.013 IV указывается количество сигар, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
23) в строке 440.00.013 V указывается количество сигар, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;

24) 440.00.014-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) сигариллалардың жалпы саны көрсетіледі;
25) 440.00.014 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
26) 440.00.014 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
27) 440.00.014 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
28) 440.00.014 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
29) 440.00.014 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
30) 440.00.015-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) темекінің жалпы саны көрсетіледі;
31) 440.00.015 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі;
32) 440.00.015 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі;
33) 440.00.015 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі;
34) 440.00.015 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі;
35) 440.00.015 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі.
5. "Есепті кезеңде өткізілді" деген бөлімде:
1) 440.00.016-жолында есепті кезеңде өткізілген фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.021, 440.00.026, 440.00.031 және 440.00.036-жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
2) 440.00.017-жолында есепті кезеңде өткізілген фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.022, 440.00.027, 440.00.032 және 440.00.037-жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
3) 440.00.018-жолында есепті кезеңде өткізілген сигаралардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.023, 440.00.028, 440.00.033 және 440.00.038-жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;

24) в строке 440.00.014 указывается общее количество сигарилл, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
25) в строке 440.00.014 I указывается количество сигарилл, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
26) в строке 440.00.014 II указывается количество сигарилл, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
27) в строке 440.00.014 III указывается количество сигарилл, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
28) в строке 440.00.014 IV указывается количество сигарилл, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
29) в строке 440.00.014 V указывается количество сигарилл, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
30) в строке 440.00.015 указывается общее количество табака, импортированного (ввезенного) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
31) в строке 440.00.015 I указывается количество табака, импортированного (ввезенного) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
32) в строке 440.00.015 II указывается количество табака, импортированного (ввезенного) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
33) в строке 440.00.015 III указывается количество табака, импортированного (ввезенного) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
34) в строке 440.00.015 IV указывается количество табака, импортированного (ввезенного) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
35) в строке 440.00.015 V указывается количество табака, импортированного (ввезенного) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран.
5. В разделе "Реализовано за отчетный период":
1) в строке 440.00.016 указывается общее количество реализованных сигарет с фильтром за отчетный период. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.021, 440.00.026, 440.00.031 и 440.00.036;
2) в строке 440.00.017 указывается общее количество реализованных сигарет без фильтра, папирос за отчетный период. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.022, 440.00.027, 440.00.032 и 440.00.037;
3) в строке 440.00.018 указывается общее количество реализованных сигар за отчетный период. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.023, 440.00.028, 440.00.033 и 440.00.038;

4) 440.00.019-жолында есепті кезеңде өткізілген сигариллалардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.024, 440.00.029, 440.00.034 және 440.00.039-жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
5) 440.00.020-жолында есепті кезеңде өткізілген темекінің жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.025, 440.00.030, 440.00.035 және 440.00.040-жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
6) 440.00.021-жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
7) 440.00.022-жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
8) 440.00.023-жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген сигаралардың саны көрсетіледі;
9) 440.00.024-жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрлі сигариллалардың саны көрсетіледі;
10) 440.00.025-жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген темекінің саны көрсетіледі;
11) 440.00.026-жолында бөлшек саудада өзі сатқан не темекі өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
12) 440.00.027-жолында бөлшек саудада өзі сатқан не темекі өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
13) 440.00.028-жолында бөлшек саудада өзі сатқан не темекі өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген сигаралардың саны көрсетіледі;
14) 440.00.029-жолында бөлшек саудада өзі сатқан не темекі өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрлі сигариллалардың саны көрсетіледі;
15) 440.00.030-жолында бөлшек саудада өзі сатқан не темекі өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген темекінің саны көрсетіледі;
16) 440.00.031-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі;
17) 440.00.031 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
18) 440.00.031 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
19) 440.00.031 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Армения Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;

4) в строке 440.00.019 указывается общее количество реализованных сигарилл за отчетный период. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.024, 440.00.029, 440.00.034 и 440.00.039;
5) в строке 440.00.020 указывается общее количество реализованного табака за отчетный период. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.025, 440.00.030, 440.00.035 и 440.00.040;
6) в строке 440.00.021 указывается количество реализованных сигарет с фильтром лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
7) в строке 440.00.022 указывается количество реализованных сигарет без фильтра, папирос лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
8) в строке 440.00.023 указывается количество реализованных сигар лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
9) в строке 440.00.024 указывается количество реализованных сигарилл лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
10) в строке 440.00.025 указывается количество реализованного табака лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
11) в строке 440.00.026 указывается количество реализованных сигарет с фильтром в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
12) в строке 440.00.027 указывается количество реализованных сигарет без фильтра, папирос в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
13) в строке 440.00.028 указывается количество реализованных сигар в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
14) в строке 440.00.029 указывается количество реализованных сигарилл в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
15) в строке 440.00.030 указывается количество реализованного табака в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
16) в строке 440.00.031 указывается общее количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
17) в строке 440.00.031 I указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
18) в строке 440.00.031 II указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
19) в строке 440.00.031 III указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;

20) 440.00.031 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Қырғыз Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
21) 440.00.031 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
22) 440.00.032-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі;
23) 440.00.032 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
24) 440.00.032 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
25) 440.00.032 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Армения Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
26) 440.00.032 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Қырғыз Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
27) 440.00.032 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
28) 440.00.033-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) сигаралардың жалпы саны көрсетіледі;
29) 440.00.033 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) сигаралардың саны көрсетіледі;
30) 440.00.033 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) сигаралардың саны көрсетіледі;
31) 440.00.033 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Армения Республикасына экспортталған (әкетілген) сигаралардың саны көрсетіледі;
32) 440.00.033 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Қырғыз Республикасына экспортталған (әкетілген) сигаралардың саны көрсетіледі;
33) 440.00.033 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) сигаралардың саны көрсетіледі;
34) 440.00.034-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) сигариллалардың жалпы саны көрсетіледі;

20) в строке 440.00.031 IV указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
21) в строке 440.00.031 V указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
22) в строке 440.00.032 указывается общее количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
23) в строке 440.00.032 I указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
24) в строке 440.00.032 II указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
25) в строке 440.00.032 III указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;
26) в строке 440.00.032 IV указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
27) в строке 440.00.032 V указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
28) в строке 440.00.033 указывается общее количество экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
29) в строке 440.00.033 I указывается количество экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
30) в строке 440.00.033 II указывается количество экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
31) в строке 440.00.033 III указывается количество экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;
32) в строке 440.00.033 IV указывается количество экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
33) в строке 440.00.033 V указывается количество экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
34) в строке 440.00.034 указывается общее количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;

35) 440.00.034 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
36) 440.00.034 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
37) 440.00.034 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
38) 440.00.034 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасына импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
39) 440.00.034 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
40) 440.00.035-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) темекінің жалпы саны көрсетіледі;
41) 440.00.035 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) темекінің саны көрсетіледі;
42) 440.00.035 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) темекінің саны көрсетіледі;
43) 440.00.035 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Армения Республикасына экспортталған (әкетілген) темекінің саны көрсетіледі;
44) 440.00.035 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Қырғыз Республикасына экспортталған (әкетілген) темекінің саны көрсетіледі;
45) 440.00.035 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) темекінің саны көрсетіледі;
46) 440.00.036-жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлінген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
47) 440.00.037-жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлінген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
48) 440.00.038-жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлінген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған сигаралардың саны көрсетіледі;
49) 440.00.039-жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлінген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған сигариллалардың саны көрсетіледі;

35) в строке 440.00.034 I указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
36) в строке 440.00.034 II указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
37) в строке 440.00.034 III указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;
38) в строке 440.00.034 IV указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
39) в строке 440.00.034 V указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
40) в строке 440.00.035 указывается общее количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
41) в строке 440.00.035 I указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
42) в строке 440.00.035 II указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
43) в строке 440.00.035 III указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;
44) в строке 440.00.035 IV указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
45) в строке 440.00.035 V указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
46) в строке 440.00.036 указывается количество сигарет с фильтром, использованных при натуральной оплате, испорченных, утерянных и прочее, подтвержденные документально;
47) в строке 440.00.037 указывается количество сигарет без фильтра, папирос, использованных при натуральной оплате, испорченных, утерянных и прочее, подтвержденные документально;
48) в строке 440.00.038 указывается количество сигар, использованных при натуральной оплате, испорченных, утерянных и прочее, подтвержденные документально;
49) в строке 440.00.039 указывается количество сигарилл, использованных при натуральной оплате, испорченных, утерянных и прочее, подтвержденные документально;

50) 440.00.040-жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлінген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған темекінің саны көрсетіледі.
6. "Есепті кезеңнің соңындағы қалдық" деген бөлімде:
1) 440.00.041-жолында есепті кезеңнің соңында декларанттағы фильтрлі сигареталардың қалдығы көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.001 және 440.00.006-жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.016-жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде, осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.001-жолына көшіріледі;
2) 440.00.042-жолында есепті кезеңнің соңында декларанттағы фильтрсіз сигареталардың, папиростардың қалдығы көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.002 және 440.00.007-жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.017-жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде, осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.002-жолына көшіріледі;
3) 440.00.043-жолында есепті кезеңнің соңында декларанттағы сигаралардың қалдығы көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.003 және 440.00.008-жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.018-жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде, осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.003-жолына көшіріледі;
4) 440.00.044-жолында есепті кезеңнің соңында декларанттағы сигариллалардың қалдығы көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.004 және 440.00.009-жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.019-жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.004-жолына көшіріледі;
5) 440.00.045-жолында есепті кезеңнің соңында декларанттағы темекінің қалдығы көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.005 және 440.00.010-жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.020-жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.005-жолына көшіріледі.
2-тарау. Декларацияға (440.01-нысан) 1-қосымшаны толтыру – Темекі өнімдерінің көлемі туралы мәліметтер
7. 440.01-нысан декларанттардың есепті кезеңде алған және өткізген, оның басында және соңында қалған, дербес сәйкестендіру нөмірлер-кодтар (бұдан әрі – ДСН-код) арқылы атаулары бойынша темекі өнімдерінің көлемі туралы ақпараттарды көрсетуге арналған.

50) в строке 440.00.040 указывается количество табака, использованного при натуральной оплате, испорченного, утерянного и прочее, подтвержденные документально.
6. В разделе "Остаток на конец отчетного периода":
1) в строке 440.00.041 указывается остаток сигарет с фильтром, оставшегося у декларанта на конец отчетного периода. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.001 и 440.00.006, за минусом величины, указанной в строке 440.00.016. При представлении декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.001 указанной декларации;
2) в строке 440.00.042 указывается остаток сигарет без фильтра, папирос, оставшихся у декларанта на конец отчетного периода. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.002 и 440.00.007, за минусом величины, указанной в строке 440.00.017. При представлении декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.002 указанной декларации;
3) в строке 440.00.043 указывается остаток сигар, оставшихся у декларанта на конец отчетного периода. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.003 и 440.00.008, за минусом величины, указанной в строке 440.00.018. При представлении декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.003 указанной декларации;
4) в строке 440.00.044 указывается остаток сигарилл, оставшихся у декларанта на конец отчетного периода. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.004 и 440.00.009, за минусом величины, указанной в строке 440.00.019. При представлении декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.004 указанной декларации;
5) в строке 440.00.045 указывается остаток табака, оставшегося у декларанта на конец отчетного периода. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.005 и 440.00.010, за минусом величины, указанной в строке 440.00.020. При представлении декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.005 указанной декларации.
Глава 2. Составление приложения 1 к декларации (форма 440.01) – Сведения об объемах табачных изделий
7. Форма 440.01 предназначена для отражения информации об объемах табачных изделий по наименованиям, посредством персональных идентификационных номеров-кодов (далее – ПИН-код), оставшихся на начало и конец, полученных и реализованных за отчетный период декларантами.

8. "Декларант туралы жалпы ақпарат" деген бөлімде декларант мынадай деректерді көрсетеді:
1) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру) нөмірі;
2) Декларация тапсырылатын есепті кезең.
Есепті кезең араб сандарымен көрсетіледі.
Егер айдың нөмірі екі белгіден кем болса, онда ол оң торкөзде көрсетіледі.
9. "Темекі өнімдерінің көлемі" деген бөлімде:
1) 440.01.001-жолында декларацияның түсіндірілетін жолының коды әрқайсысы жеке көрсетіледі. Әрбір жолдың кодына жеке бет жасалады бұл ретте беттердің нөмірлері бастан аяқ ретпен нөмірленеді;
2) 440.01.002-жолы бес бағаннан тұрады:
А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
В бағанында жеткізушінің немесе алушының атауы көрсетіледі;
С бағанында жеткізушінің немесе алушының ЖСН (БСН) көрсетіледі;
D бағанында темекі өнімдеріне арналған ДСН-коды темекі өнімдерінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу саласындағы уәкілетті орган бекіткен тәртіпке сәйкес көрсетіледі;
E бағанында темекі өнімдерінің босатылатын, алынатын немесе қалдықтарының көлемдері (дана) көрсетіледі;
3) 440.01.003-жолында 440.01-нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген фильтрлі сигареталардың жиынтық саны көрсетіледі;
4) 440.01.004-жолында 440.01-нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жиынтық саны көрсетіледі;
5) 440.01.005-жолында 440.01-нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген сигаралардың жиынтық саны көрсетіледі;
6) 440.01.006-жолында 440.01-нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген сигариллалардың жиынтық саны көрсетіледі;
7) 440.01.007-жолында 440.01-нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген темекінің жиынтық саны көрсетіледі.
3-тарау. Декларацияға (440.02-нысан) 2-қосымшаны толтыру – Импорт бойынша темекі өнімдерінің түсуі туралы мәліметтер
10. 440.02-нысаны темекі өнімдерінің импортын жүзеге асыратын тұлғалардың Қазақстан Республикасының аумағына темекі өнімдерінің импорты (әкелуі) туралы ақпараттарды көрсетуге арналған.
11. "Декларант туралы жалпы ақпарат" деген бөлімде декларант мынадай деректерді көрсетеді:
1) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру) нөмірі;
2) Декларация берілетін есепті кезеңі.
Есепті кезең араб сандарымен көрсетіледі.
Егер айдың нөмірі екі белгіден кем болса, онда ол оң торкөзде көрсетіледі;
4) СЭҚ ТН коды. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлардың коды көрсетіледі;

8. В разделе "Общая информация о декларанте" декларант указывает следующие данные:
1) ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется декларация.
Отчетный период указывается арабскими цифрами.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке.
9. В разделе "Объемы табачных изделий":
1) в строке 440.01.001 указывается код расшифровываемой строки Декларации, каждой в отдельности. На каждый код строки составляется отдельная страница, при этом нумерация страниц остается сквозной;
2) строка 440.01.002 состоит из пяти граф:
в графе А указывается порядковый номер строки;
в графе В указывается наименование поставщика или получателя;
в графе С указывается ИИН/БИН поставщика или получателя;
в графе D указывается ПИН-код для табачных изделий, присвоенный в соответствии с порядком, утвержденным уполномоченным органом в области государственного регулирования производства и оборота табачных изделий;
в графе Е указываются объемы отпускаемых, получаемых или остаток табачных изделий (штуки);
3) в строке 440.01.003 указывается итоговое количество сигарет с фильтром, отраженных на заполняемой странице формы 440.01;
4) в строке 440.01.004 указывается итоговое количество сигарет без фильтра, папирос, отраженных на заполняемой странице формы 440.01;
5) в строке 440.01.005 указывается итоговое количество сигар, отраженных на заполняемой странице формы 440.01;
6) в строке 440.01.006 указывается итоговое количество сигарилл, отраженных на заполняемой странице формы 440.01;
7) в строке 440.01.007 указывается итоговое количество табака, отраженного на заполняемой странице формы 440.01.
Глава 3. Составление приложения 2 к декларации (форма 440.02) – Сведения о поступлении табачных изделий по импорту
10. Форма 440.02 предназначена для отражения информации об импорте (ввозе) табачных изделий на территорию Республики Казахстан лицами, осуществляющими импорт табачных изделий.
11. В разделе "Общая информация о декларанте" декларант указывает следующие данные:
1) ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется декларация.
Отчетный период указывается арабскими цифрами.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
4) код ТН ВЭД. Указываются коды товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества;

5) Ресей Федерациясынан, Беларусь Республикасынан, Армения Республикасынан және Қырғыз Республикасынан әкелінетіндерді қоспағанда, темекі өнімдерінің импортталғанына сәйкес кедендік декларацияны тіркеу нөмірі;
6) импорт (әкелу) бойынша шарт (келісімшарт). Жеткізушімен жасалған шарттың (келісімшарттың) нөмірі мен күні көрсетіледі.
12. "Темекі өнімдері импортының көлемі" деген бөлімде:
1) 440.02.001-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
2) 440.02.002-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
3) 440.02.003-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) сигаралардың саны көрсетіледі;
4) 440.02.004-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) сигариллалардың саны көрсетіледі;
5) 440.02.005-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) темекінің саны көрсетіледі.
13. "Жеткізудің жалпы құны" деген бөлімде:
1) 440.02.006-жолында жеткізушімен жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) фильтрлі сигареталардың жалпы құны көрсетіледі;
2) 440.02.007-жолында жеткізушімен жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы құны көрсетіледі;
3) 440.02.008-жолында жеткізушімен жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) сигаралардың жалпы құны көрсетіледі;
4) 440.02.009-жолында жеткізушімен жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) сигариллалардың жалпы құны көрсетіледі;
5) 440.02.010-жолында жеткізушімен жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) темекінің жалпы құны көрсетіледі.
14. "Есепті кезеңде импортталған темекі өнімдерінің саны" деген бөлімде:
1) 440.02.011-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
2) 440.02.011 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;

5) регистрационный номер таможенной декларации, в соответствии с которой табачные изделия импортированы, за исключением из Российской Федерации, Республики Беларусь, Республики Армения и Кыргызской Республики;
6) договор (контракт) по импорту (ввозу). Указываются номер и дата заключения договора (контракта) с поставщиком.
12. В разделе "Объем импорта табачных изделий":
1) в строке 440.02.001 указывается количество импортируемых (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
2) в строке 440.02.002 указывается количество импортируемых (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
3) в строке 440.02.003 указывается количество импортируемых (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
4) в строке 440.02.004 указывается количество импортируемых (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
5) в строке 440.02.005 указывается количество импортируемого (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку.
13. В разделе "Общая стоимость поставки":
1) в строке 440.02.006 указывается общая стоимость импортируемых (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком;
2) в строке 440.02.007 указывается общая стоимость импортируемых (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком;
3) в строке 440.02.008 указывается общая стоимость импортируемых (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком;
4) в строке 440.02.009 указывается общая стоимость импортируемых (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком;
5) в строке 440.02.010 указывается общая стоимость импортируемого (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком.
14. В разделе "Количество импортированных табачных изделий за отчетный период":
1) в строке 440.02.011 указывается общее количество импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
2) в строке 440.02.011 I указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;

3) 440.02.011 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
4) 440.02.011 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
5) 440.02.011 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
6) 440.02.011 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
7) 440.02.012 жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
8) 440.02.012 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
9) 440.02.012 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
10) 440.02.012 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
11) 440.02.012 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
12) 440.02.012 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
13) 440.02.013-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) сигаралардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
14) 440.02.013 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;
15) 440.02.013 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;
16) 440.02.013 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;
17) 440.02.013 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;

3) в строке 440.02.011 II указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
4) в строке 440.02.011 III указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
5) в строке 440.02.011 IV указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
6) в строке 440.02.011 V указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
7) в строке 440.02.012 указывается общее количество импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
8) в строке 440.02.012 I указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
9) в строке 440.02.012 II указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
10) в строке 440.02.012 III указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
11) в строке 440.02.012 IV указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
12) в строке 440.02.012 V указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
13) в строке 440.02.013 указывается общее количество импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
14) в строке 440.02.013 I указывается количество импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
15) в строке 440.02.013 II указывается количество импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
16) в строке 440.02.013 III указывается количество импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
17) в строке 440.02.013 IV указывается количество импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;

18) 440.02.013 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;
19) 440.02.014-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) сигариллалардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
20) 440.02.014 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
21) 440.02.014 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
22) 440.02.014 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
23) 440.02.014 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
24) 440.02.014 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
25) 440.02.015-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) темекілердің жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
26) 440.02.015 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) темекілердің саны көрсетіледі;
27) 440.02.015 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) темекілердің саны көрсетіледі;
28) 440.02.015 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) темекілердің саны көрсетіледі;
29) 440.02.015 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) темекілердің саны көрсетіледі;
30) 440.02.015 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) темекілердің саны көрсетіледі.
15. "Есепті кезеңде импортталған темекі өнімдерінің құны" деген бөлімде:
1) 440.02.016-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың құны көрсетіледі;
2) 440.02.017-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың құны көрсетіледі;

18) в строке 440.02.013 V указывается количество импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
19) в строке 440.02.014 указывается общее количество импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
20) в строке 440.02.014 I указывается количество импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
21) в строке 440.02.014 II указывается количество импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
22) в строке 440.02.014 III указывается количество импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
23) в строке 440.02.014 IV указывается количество импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
24) в строке 440.02.014 V указывается количество импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
25) в строке 440.02.015 указывается общее количество импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
26) в строке 440.02.015 I указывается количество импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
27) в строке 440.02.015 II указывается количество импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
28) в строке 440.02.015 III указывается количество импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
29) в строке 440.02.015 IV указывается количество импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
30) в строке 440.02.015 V указывается количество импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран.
15. В разделе "Стоимость импортированных табачных изделий за отчетный период":
1) в строке 440.02.016 указывается стоимость импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан за отчетный период;
2) в строке 440.02.017 указывается стоимость импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан за отчетный период;

3) 440.02.018-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) сигаралардың құны көрсетіледі;
4) 440.02.019-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) сигариллалардың құны көрсетіледі;
5) 440.02.020-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) темекінің құны көрсетіледі.
4-тарау. Декларацияға (440.03-нысан) 3-қосымшаны толтыру – Экспорт бойынша темекі өнімдерінің жеткізілуі туралы мәліметтер
16. 440.03-нысан Қазақстан Республикасының аумағынан тыс темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғалардың темекі өнімдерінің экспорты (әкетілуі) туралы ақпараттарды көрсетуге арналған.
17. "Декларант туралы жалпы ақпарат" деген бөлімде декларант мынадай деректерді көрсетеді:
1) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
2) Декларация берілетін есепті кезең.
Есепті кезең араб сандарымен көрсетіледі.
Егер айдың нөмірі екі белгіден кем болса, онда ол оң торкөзде көрсетіледі;
3) СЭҚ ТН коды. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлардың коды көрсетіледі;
4) Ресей Федерациясына, Беларусь Республикасына, Армения Республикасына және Қырғыз Республикасына экспорттауды қоспағанда, темекі өнімдерінің экспортталғанына сәйкес кедендік декларацияны тіркеу нөмірі;
5) экспорт (әкету) бойынша шарт (келісімшарт). Жеткізушімен жасалған шарттың (келісім) нөмірі мен күні көрсетіледі.
18. "Темекі өнімдері экспортының көлемі" деген бөлімде:
1) 440.03.001-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
2) 440.03.002-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
3) 440.03.003-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) сигаралардың саны көрсетіледі;
4) 440.03.004-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) сигариллалардың саны көрсетіледі;
5) 440.03.005-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) темекінің саны көрсетіледі.

3) в строке 440.02.018 указывается стоимость импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан за отчетный период;
4) в строке 440.02.019 указывается стоимость импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан за отчетный период;
5) в строке 440.02.020 указывается стоимость импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан за отчетный период.
Глава 4. Составление приложения 3 к декларации (форма 440.03) – Сведения о поставках табачных изделий на экспорт
16. Форма 440.03 предназначена для отражения информации об экспорте (вывозе) табачных изделий за пределы территории Республики Казахстан лицами, осуществляющими оптовую реализацию табачных изделий.
17. В разделе "Общая информация о декларанте" декларант указывает следующие данные:
1) ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется декларация.
Отчетный период указывается арабскими цифрами.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
3) код ТН ВЭД. Указываются коды товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества;
4) регистрационный номер таможенной декларации, в соответствии с которой табачные изделия экспортированы, за исключением в Российскую Федерацию, Республики Беларусь, Республики Армения и Кыргызской Республики;
5) договор (контракт) по экспорту (вывозу). Указываются номер и дата заключения договора (контракта) с получателем.
18. В разделе "Объем экспорта табачных изделий":
1) в строке 440.03.001 указывается количество экспортируемых (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
2) в строке 440.03.002 указывается количество экспортируемых (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
3) в строке 440.03.003 указывается количество экспортируемых (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
4) в строке 440.03.004 указывается количество экспортируемых (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
5) в строке 440.03.005 указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку.

19. "Экспортқа жеткізудің жалпы құны" деген бөлімде:
1) 440.03.006-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) фильтрлі сигареталардың жалпы құны көрсетіледі;
2) 440.03.007-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы құны көрсетіледі;
3) 440.03.008-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) сигаралардың жалпы құны көрсетіледі;
4) 440.03.009-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) сигариллалардың жалпы құны көрсетіледі;
5) 440.03.010-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) темекінің жалпы құны көрсетіледі.
20. "Есепті кезеңде экспортталған темекі өнімдерінің саны" деген бөлімде:
1) 440.03.011-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
2) 440.03.011 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
3) 440.03.011 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
4) 440.03.011 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Армения Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
5) 440.03.011 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Қырғыз Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
6) 440.03.011 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
7) 440.03.012-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
8) 440.03.012 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;

19. В разделе "Общая стоимость поставки на экспорт":
1) в строке 440.03.006 указывается общая стоимость экспортируемых (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
2) в строке 440.03.007 указывается общая стоимость экспортируемых (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
3) в строке 440.03.008 указывается общая стоимость экспортируемых (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
4) в строке 440.03.009 указывается общая стоимость экспортируемых (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
5) в строке 440.03.010 указывается общая стоимость экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку.
20. В разделе "Количество экспортированных табачных изделий за отчетный период":
1) в строке 440.03.011 указывается общее количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
2) в строке 440.03.011 I указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
3) в строке 440.03.011 II указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
4) в строке 440.03.011 III указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;
5) в строке 440.03.011 IV указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
6) в строке 440.03.011 V указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
7) в строке 440.03.012 указывается общее количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
8) в строке 440.03.012 I указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;

23) 440.03.014 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасына импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
24) 440.03.014 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
25) 440.03.015-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) темекілердің жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
26) 440.03.015 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) темекілердің саны көрсетіледі;
27) 440.03.015 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) темекілердің саны көрсетіледі;
28) 440.03.015 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Армения Республикасына экспортталған (әкетілген) темекілердің саны көрсетіледі;
29) 440.03.015 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Қырғыз Республикасына экспортталған (әкетілген) темекілердің саны көрсетіледі;
30) 440.03.015 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) темекілердің саны көрсетіледі.
21. "Есепті кезеңде экспортталған темекі өнімдерінің құны" деген бөлімде:
1) 440.03.016-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың құны көрсетіледі;
2) 440.03.017-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың құны көрсетіледі;
3) 440.03.018-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) сигаралардың құны көрсетіледі;
4) 440.03.019-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) сигариллалардың құны көрсетіледі;
5) 440.03.020-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) темекінің құны көрсетіледі.

23) в строке 440.03.014 IV указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
24) в строке 440.03.014 V указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
25) в строке 440.03.015 указывается общее количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
26) в строке 440.03.015 I указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
27) в строке 440.03.015 II указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
28) в строке 440.03.015 III указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;
29) в строке 440.03.015 IV указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
30) в строке 440.03.015 V указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны.
21. В разделе "Стоимость экспортированных табачных изделий за отчетный период":
1) в строке 440.03.016 указывается стоимость экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
2) в строке 440.03.017 указывается стоимость экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
3) в строке 440.03.018 указывается стоимость экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
4) в строке 440.03.019 указывается стоимость экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
5) в строке 440.03.020 указывается стоимость экспортированного (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период.