Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 11 қаңтардағы № 18 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 16 мамырда № 16891 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Заңды және (немесе) жеке тұлғалар орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат алу үшін орын ауыстырудың болжамды басталатын уақытына дейін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) экспорт кезінде – орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан (орналасқан) жері бойынша, импорт кезінде – шеттен әкелу орны бойынша не "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша өтініш ұсынады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Уәкілетті орган ведомствосының тиісті аумақтық бөлімшесі Мемлекеттік корпорациядан немесе портал арқылы жазбаша өтінімді алғаннан кейін импорттаушы елдің ветеринариялық талаптарын, объектінің сипаттамасын, тиісті аумақтағы (ауылдағы, аудандағы, қаладағы) эпизоотиялық жағдайды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің өтініште көрсетілген түрін экспорттау немесе импорттау мүмкіндігін қарастырады және осы Қағидалардға2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды тіркеу журналында (бұдан әрі – журнал) өтінішті тіркейді.";
17 және 18-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Осы Қағидалардың 16-тармағында белгіленген мерзімдерде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің импортына, экспортына, транзитіне рұқсат берілмеген немесе рұқсат беруден уәжді бас тартылмаған жағдайда, рұқсат берілді деп саналады және Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары 2 (екі) жұмыс күні ішінде рұқсат береді.

О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 января 2018 года № 18. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2018 года № 16891.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254, опубликован 10 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Физические и (или) юридические лица для получения разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов до предполагаемого начала перемещения письменно представляют заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) при экспорте – по месту происхождения (нахождения) перемещаемого (перевозимого) объекта, при импорте – по месту ввоза, либо посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Соответствующее территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа, после получения заявления от Государственной корпорации или через портал рассматривает возможность экспорта или импорта указанного в нем вида перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом ветеринарных требований страны-импортера, характеристики объекта, эпизоотической обстановки на соответствующей территории (села, район, города), и осуществляет регистрацию заявления в журнале регистрации перевозок перемещаемых (перевозимых) объектов (далее – журнал), по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункты 17 и 18 изложить в следующей редакции:
"17. В случае не выдачи или не представления мотивированного отказа в выдаче разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов в сроки, установленные пунктом 16 настоящих Правил, разрешение считается выданным, и Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместители выдают разрешение в течение 2 (двух) рабочих дней.

18. Уәкілетті орган ведомствосының тиісті аумақтық бөлімшесі экспортқа, импортқа арналған рұқсат нөмірін ол келіп түскен күні журналға тіркейді және оны күнін көрсете отырып, ветеринариялық сертификатқа түсіреді, сондай-ақ келіп түскен экспортқа, импортқа арналған рұқсатты немесе уәжді бас тартуды Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға жібереді.
Экспортқа, импортқа электрондық түрде берілген рұқсат "Кедендік одақта тасымалданатын өнімдердің ветеринариялық қауіпсіздігі" веб-порталы арқылы Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасына жіберіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 27.05.2021 № 171 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 27.05.2021 № 171 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1),2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
____________________Д. Абаев

18. Соответствующее территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа регистрирует номер разрешения на экспорт, импорт в журнале в день его поступления и проставляет его на ветеринарном сертификате с указанием даты, а также направляет поступившее разрешение на экспорт, импорт или мотивированный отказ в Государственную корпорацию или портал.
Выданные разрешения на экспорт, импорт в электронном виде направляются на внешнюю границу Евразийского экономического союза посредством веб-портала "Ветеринарная безопасность перевозимой продукции Таможенного союза.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
2) утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 27.05.2021 № 171 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра сельского хозяйства РК от 27.05.2021 № 171 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту ветеринарной и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
____________________Д. Абаев

2018 жылғы 22 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы 28 сәуір
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2018 жылғы 11 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына қосымша
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын)
обьектілердің экспортына,
импортына және транзитіне
рұқсат беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге:______________________
(көрсетілетін қызметті беруші)
Кімнен:_____________________
(заңды тұлғалар үшін: толық
атауы, орналасқан жері,
ведомство берген өндіріс
объектісінің есепке алу нөмірі
(коды), заңды тұлғаны
мемлекеттік тіркеу (қайта
тіркеу) нөмiрi және күнi,
сәйкестендіру нөмiрi / жеке
тұлғалар үшін: жеке тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда), есепке алу
нөмірі (коды), сәйкестендіру
нөмірі, дара кәсіпкер ретінде
қызметінің басталғаны туралы
хабарлама, тіркелген күні, телефонның,
факстың, ұялы байланыстың
абоненттік нөмірі және (немесе)
электрондық мекенжайы
(егер бұлар бар болса))
Өтініш
Сізден ___________________________________________ рұқсат беруіңізді сұраймын. (экспортқа/импортқа (керегін көрсету қажет)
1.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірлігі
2.
Экспорттаушы ел (импорттаушы ел)
3
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан жері, мекенжайы
4.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттау, импорттау кезінде пайдалану болжанатын көлік түрі
5.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні алып өту көзделетін мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттерін көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің жол жүру бағдары
6.
Экспорттың, импорттың мақсаттары (тірі жануарлар үшін – көбейту және күтіп-бағу, сату, етке сою; өнімдер үшін – өткізу, қайта өңдеу; азықпен азықтық қоспалар үшін – оларды жейтін жануарлардың түрі)
7.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні сақтауды (өңдеуді, өткізуді) жүзеге асыратын өндіріс объектісінің атауын және есепке алу нөмірін көрсете отырып, Кеденодағының (импорттау кезінде), үшінші елдердің (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) (экспорттау кезінде) кедендік аумағындағы межелі пункт
8.
Жойылып кету қаупітөнген және Жойылып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлеріменхалықаралық сауда туралы конвенция (бұдан әрі – СИТЕС) қолданылатын тірі жануарларды, аңшылық олжаларын немесе олардың оңай танылатын бөліктері немесе құжаттары, орамажапсырмасы немесе таңбасы немесе басқа белгілері бойынша жануарлардың бөліктері немесе туындылары (дериваты) болатын немесе бола алатын туындыларын (дериваттарын) әкеткен жағдайда, СИТЕС қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге немесе Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге арналған рұқсаттардың берілген күндері және нөмірлері
9.
Ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың шыққан елін және олардың тіркеу куәліктерінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеукүні) көрсете отырып, өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттарын, азық және азықтық қоспаларын экспорттау кезінде
10.
Асылтұқымды жануарларды және асылтұқымдық өнімді (материалды) импорттау кезінде экспорттаушы елдің ресми органы жануардың әрбасына берген асылтұқымдық куәліктің немесе оған баламақұжаттың нөмірі және күні
11.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің сипаттамасы
12.
Объектінің орналасқан жері (мекенжайы)
13.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні карантинге қою, өндіру, сақтау талаптары
14.

22 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Т. Сулейменов
28 апреля 2018 года
Приложение
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
–Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 января 2018 года № 18
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых(перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
Форма
в _____________________________
(услугодатель)
от _________________________
(для юридических лиц: полное
наименование,
местонахождение, учетный
номер (код) объекта
производства, выданного
ведомством, номер и дата
государственной регистрации
(перерегистрации)
юридического лица,
индивидуальный номер / для
физических лиц: фамилия, имя,
отчество (при его наличии),
учетный номер (код)
идентификационный номер,
уведомление о начале
деятельности в качестве
индивидуального
предпринимателя, дата
регистрации, абонентский номер
телефона, факса, сотовой связи и
(или) электронный адрес
(если они имеются))
Заявление
Прошу Вас выдать разрешение на
________________________________________________________________
(экспорт/импорт нужное указать)
1.
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта, количества перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения
2.
Страна-экспортер (страна-импортер)
3.
Место, адрес происхождения перемещаемого (перевозимого) объекта
4.
Вид транспорта, предполагаемого к использованию при экспорте, импорте перемещаемого (перевозимого) объекта
5.
Маршрут следования перемещаемого (перевозимого) объекта, с указанием пунктов пропуска на государственной границе, через которые предполагается осуществлять провоз перемещаемого (перевозимого) объекта
6.
Цели экспорта, импорта (для живых животных – разведение и содержание, продажа, убой на мясо, для продукции – на реализацию, переработку, для кормов и кормовых добавок – вид животных, которым он предназначен)
7.
Пункт назначения на таможенной территории Таможенного союза (при импорте), третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) (при экспорте) с указанием названия и номера объекта производства, осуществляющего хранение (переработку, реализацию) перемещаемого (перевозимого) объекта
8.
Даты и номера разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан или вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – СИТЕС), в случае вывоза живых животных, охотничьих трофеев или легко узнаваемой от них части, или производного (деривата), в том числе тех, которые по документам, упаковочному ярлыку или маркировке, или по иным признакам являются или могут являться частями или производными (дериватами) животных, находящихся под угрозой исчезновения и подпадающих под действие СИТЕС
9.
При экспорте ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок организаций – производителей с указанием страны происхождения и номер регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов, кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации)
10.
При импорте племенных животных и племенной продукции (материала) номер и дата выданного племенного свидетельства или эквивалентного ему документа на каждую голову животного, выданного официальным органом страны-экспортера
11.
Описание перемещаемого (перевозимого) объекта
12.
Местонахождение объекта (адрес)
13.
Условия карантина, производства, хранения перемещаемого (перевозимого) объекта
14.

"Кеденодағында ветеринариялық-санитариялық шаралардықолдану туралы"Кеденодағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардан ерекшеленетін талаптар бойынша Қазақстан Республикасына үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) әкелінген орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге шығарылуын болдырмауға келісуді растаймын
15.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісемін. Мәліметтердің дұрыстығын растаймын
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы, күні)

Подтверждаю согласие о недопущении вывоза в государства-члены Евразийского экономического союза перемещаемого (перевозимого) объекта, ввезенного в Республику Казахстан из третьих стран (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) по требованиям, отличающихся от Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, утвержденных решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 года№ 317 "О применении ветеринарно-санитарных мер в Таможенном союзе" и произведенной от них продукции
15.
Согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах. Подтверждаю достоверность сведений
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись, дата)