Өткізілген сатып алу туралы ақпараттың нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 16 шілдедегі № 250 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 31 шілдеде № 17253 болып тіркелді
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 169-1-бабы 4-тармағының 2) тармақшасына, 5-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өткізілген сатып алу туралы ақпараттың нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электронды түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 17 шілде
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 16 шілдедегі
№ 250 бұйрығымен
бекітілген
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Өткізілген сатып алу туралы ақпарат
Есепті кезең 20__жылғы __ тоқсан
Индекс: 1-сатып алуды өткізу
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: электронды нысанда өткізілетін сатып алуды қоспағанда, тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатып алуды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін, оның ведомстволарын қоспағанда, мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, мемлекеттік кәсіпорындар, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес заңды тұлғалар, ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің құрылымына кіретін ұйымдарды және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғаларды қоспағанда, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар, табиғи монополиялар субъектілері, пайдалы қазбалардың ірі кен орындарында өндіруді жүргізетін және Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен тауарларды сатып алуды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылардан сатып алу туралы ақпарат алатын уәкілетті мемлекеттік органдар және (немесе) уәкілетті ұйымдар.

Об утверждении формы информации о проведенных закупках
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июля 2018 года № 250. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2018 года № 17253
В соответствии с подпунктом 2) пункта 4, пунктом 5 статьи 169-1 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" от 19 марта 2010 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму информации о проведенных закупках.
2. Комитету по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_________________Б. Султанов
от 17 июля 2018 года
Утверждена
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 16 июля 2018 года № 250
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация о проведенных закупках
Отчетный период __ квартал 20__ года
Индекс: 1-проведение закупок
Периодичность: ежеквартальная
Круг представляющих лиц: государственные органы, государственные учреждения, за исключением Национального Банка Республики Казахстан, его ведомств, государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированные с ними юридические лица, национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании и организации, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании, за исключением организаций, входящих в структуру Национального Банка Республики Казахстан, и юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан или находятся в его доверительном управлении, субъекты естественных монополий, осуществляющие закупки товаров (работ, услуг), за исключением закупок, проводимых в электронной форме, уполномоченные государственные органы и (или) уполномоченные организации, получающие от недропользователей, ведущих добычу на крупных месторождениях полезных ископаемых и осуществляющие закуп товаров в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о недрах и недропользовании информацию о закупках.

Қайда ұсынылады: орталық мемлекеттік органдар, ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, пайдалы қазбалардың ірі кен орындарында өндіруді жүргізетін және 2017 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 131-бабының 1-тармағында, 179-бабының 1-тармағында және 213-бабы 1-тармағының бесінші бөлімінде белгіленген тәртіппен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылардан алатын уәкілетті мемлекеттік органдар және (немесе) уәкілетті ұйымдар монополияға қарсы органның ведомствосына;
заңды тұлғалардың тіркеу орны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатып алуды өзге ұйымдастырушылар, мемлекеттік кірістер органдарында тіркеуге алынған орны бойынша жеке кәсіпкерлер ретінде тіркелген жеке тұлғалар монополияға қарсы орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей.
Ұйымдастырушы туралы мәліметтер
Р/с
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды және нақты мекенжайы, телефон/ факс, электрондық мекенжайы
Сатып алынатын тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Хабарлан-дырудың нөмірі
Лот-тың нөмірі
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатып алуға бөлінген сома
Сатып алуды жүзеге асыру тәсілі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Әлеуетті өнім берушілер туралы мәліметтер
Өткізілген сатып алудың нәтижелері
Әлеу-етті өнім беру-шінің атауы
Бизнес-сәйкес-тендіру нөмірі/жеке сәйкес-тендіру нөмірі
Заңды және нақты мекен-жайы, телефон/факс, элек-трондық мекен-жайы
Өтінім беру күні, уақыты, өтінім берген тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы
Ұсынылған баға, жеңім-пазды көрсете отырып
Өткізілді/өт-кізілмеді.
Сатып алу өткізілмеген жағдайда, себептер мен қабылданған шараларды көрсету қажет:
1) қайта сатып алу жүзеге асырылды; 2) сатып алу бір көзден тәсілімен жүзеге асырылды; 3) сатып алудан бас тарту туралы шешім қабылданды
Әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қабылдамау себептері (қолда-ныстағы заңнамаға сілтеме жасай отырып)
Шарт-тың нөмірі және жасал-ған күні
Жергі-лікті қамту-дың үлесі туралы ақпа-рат (%)
9
10
11
12
13
14
15
16
17
________________________________________ ________________
(Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
________________________________________ ________________
(Ақпаратты жасауға жауапты тұлғаның (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны (бар болса)
Жасалған күн 20__ жылғы "___"______
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Өткізілген сатып алу
туралы ақпарат нысанына
қосымша
Өткізілген сатып алу туралы ақпарат нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Куда представляется: центральными государственными органами, национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями, уполномоченными государственными органами и (или) уполномоченными организациями, получающими от недропользователей, ведущих добычу на крупных месторождениях полезных ископаемых и осуществляющих закуп товаров, работ и услуг в порядке, установленном пунктом 1 статьи 131, пунктом 1 статьи 179 и частью пятой пункта 1 статьи 213 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" в ведомство антимонопольного органа;
иными организаторами закупок товаров (работ, услуг) по месту регистрации юридических лиц, физическими лицами, зарегистрированными в качестве индивидуальных предпринимателей по месту регистрационного учета в органах государственных доходов, в территориальные подразделения ведомства антимонопольного органа.
Срок представления: не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Сведения об организаторе
п/п
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Юридический и фактический адрес, телефон/ факс, электронный адрес
Наименование закупаемых товаров (работ, услуг)
Номер объявления
Номер лота
Сумма, выделенная для закупа товаров (работ, услуг)
Способ осуществления закупок
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Сведения о потенциальных поставщиках
Результаты проведенных закупок
Наименование потенциальных поставщиков
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Юридический и фактический адрес, телефон/факс, электронный адрес
Дата, время подачи заявок, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица, подавшего заявку
Заявленная цена, с указанием победителя
Состоялись/ не состоялись. В случае если закупки не состоялись, указать причины и принятые меры: 1) осуществлены повторные закупки; 2) закупки осуществлены способом из одного источника; 3) принято решение об отказе от осуществления закупок
Причины отклонения заявок потенциальных поставщиков (со ссылкой на действующее законодательство)
Номер и дата заключения договора
Информация о доле местного содержания (%)
9
10
11
12
13
14
15
16
17
________________________________________________ _______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) руководителя)
_______________________________________________________________ ________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица,(подпись)
ответственного за составление информации)
Место печати
(при наличии)                   Дата составления "___"______20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
информации о проведенных
закупках
Пояснение по заполнению формы информации о проведенных закупках

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Өткізілген сатып алу туралы ақпарат нысаны (бұдан әрі – нысан) 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 169-1-бабы 4-тармағының 2) тармақшасына және 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастырушы тұлға қол қояды.
2-тарау. Мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
4. Нысанның 2-8-бағандарында сатып алуды ұйымдастырушы туралы мәліметтер көрсетіледі:
4-1. Нысанның 2-бағанында сатып алуды ұйымдастырушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
4-2. Нысанның 3-бағанында сатып алуды ұйымдастырушының заңды және нақты мекенжайлары, телефоны, факсы, электрондық мекенжайы көрсетіледі.
4-3. Нысанның 4-бағанында сатып алынатын тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы көрсетіледі.
4-4. Нысанның 5-бағанында хабарландырудың нөмірі көрсетіледі.
4-5. Нысанның 6-бағанында лоттың нөмірі көрсетіледі.
4-6. Нысанның 7-бағанында тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатып алуға бөлінген сома көрсетіледі.
4-7. Нысанның 8-бағанында сатып алуды ұйымдастырушының сатып алуды жүзеге асыру тәсілі көрсетіледі.
5. Нысанның 9-13-бағандарында әлеуетті өнім берушілер туралы мәліметтер көрсетіледі:
5-1. Нысанның 9-бағанында сатып алуға қатысуға өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілердің атаулары көрсетіледі.
5-2. Нысанның 10-бағанында әлеуетті өнім берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
5-3. Нысанның 11-бағанында әлеуетті өнім берушінің заңды және нақты мекенжайлары, телефоны, факсы, электрондық мекенжайы көрсетіледі.
5-4. Нысанның 12-бағанында өтінімдер беру күні, уақыты, өтінім берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы көрсетіледі.
5-5. Нысанның 13-бағанында жеңімпазды көрсете отырып, әлеуетті өтінім берушілер ұсынған баға көрсетіледі.
6. Нысанның 14-17-бағандарында өткізілген сатып алудың нәтижелері туралы мәліметтер көрсетіледі:
6-1. Нысанның 14-бағанында жарияланған сатып алу өткізілгені немесе өткізілмегені туралы мәліметтер көрсетіледі. Сатып алу өткізілмеген жағдайда, сатып алуды ұйымдастырушы себептер мен қабылданған шараларды көрсетуі қажет:
1) қайта сатып алу жүзеге асырылды;
2) бір көзден сатып алу тәсілімен жүзеге асырылды;
3) сатып алудан бас тарту туралы шешім қабылданды.
6-2. Нысанның 15-бағанында сатып алуды ұйымдастырушының әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қабылдамау себептері (қолданыстағы заңнамаға сілтеме жасай отырып) көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Форма информации о проведенных закупках (далее – форма) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 4 и пунктом 5 статьи 169-1 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года.
2. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, его замещающее.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 формы указывается номер по порядку;
4. В графах 2-8 формы указываются сведения об организаторе закупок:
4-1. В графе 2 формы указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер организатора закупок.
4-2. В графе 3 формы указываются юридический и фактический адреса, телефон, факс, электронный адрес организатора закупок.
4-3. В графе 4 формы указывается наименование закупаемых товаров (работ, услуг).
4-4. В графе 5 формы указывается номер объявления.
4-5. В графе 6 формы указывается номер лота.
4-6. В графе 7 формы указывается сумма, выделенная организатором закупок для закупа товаров (работ, услуг).
4-7. В графе 8 формы указывается способ осуществления закупок организатором закупок.
5. В графах 9-13 указываются сведения о потенциальных поставщиках:
5-1. В графе 9 формы указывается наименования всех потенциальных поставщиков, подавших заявки для участия в закупках.
5-2. В графе 10 формы указываются бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер потенциального поставщика.
5-3. В графе 11 формы указываются юридический и фактический адреса, телефон, факс, электронный адрес потенциального поставщика.
5-4. В графе 12 формы указывается дата, время подачи заявок, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица, подавшего заявку.
5-5. В графе 13 формы указываются цены, заявленные потенциальными поставщиками, с указанием победителя закупки.
6. В графах 14-17 формы указываются сведения о результатах проведенных закупок:
6-1. В графе 14 формы указываются сведения о том, состоялись или не состоялись объявленные закупки. В случае если закупки не состоялись, организатору закупок необходимо указать причины и принятые меры:
1) осуществлены повторные закупки;
2) закупки осуществлены способом из одного источника;
3) принято решение об отказе от осуществления закупок.
6-2. В графе 15 формы указываются причины отклонения организатором закупок заявок потенциальных поставщиков (со ссылкой на действующее законодательство).

6-3. Нысанның 16-бағанында өнім берушімен жасалған шарттың нөмірі және жасалған күні көрсетіледі.
6-4. Нысанның 17-бағанында өткізілген сатып алудың нәтижелері бойынша жергілікті қамтудың үлесі туралы ақпарат пайыздық мәнінде көрсетіледі.

6-3. В графе 16 формы указываются номер и дата заключения договора с поставщиком.
6-4. В графе 17 формы указывается информация о доле местного содержания по результатам проведенных закупок в процентном выражении.