Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 25 тамыздағы № 1302 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 тамызда № 17309 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы
Н. Пан
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушы
2018 жылғы 25 тамыздағы
№ 1302 бұйрығына
қосымша
1. "Тауар белгісіне берілетін куәліктің нысанын және тауардың шыққан жерінің атауын пайдалану құқығына берілетін куәліктің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитеті Төрайымының 2004 жылғы 16 қыркүйектегі № 50-п бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3101 болып тіркелген).
2. "Авторлық құқық пен сабақтас құқықтардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрi міндетін атқарушының 2010 жылғы 22 сәуірдегі № 131 Бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6254 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағы 2010 жылғы 26 тамызда жарияланған).
3. "Өнеркәсіптік меншік объектілерін құқықтық қорғаудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 сәуірдегі № 136 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6234 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2010 жылғы 15 желтоқсанда жарияланған).

О признании утратившими силу некоторых приказов Министерства юстиции Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 1302. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2018 года № 17309
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий
обязанности Министра
Н. Пан
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 августа 2018 года № 1302
1. Приказ Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 16 сентября 2004 года № 50-п "Об утверждении формы свидетельства на товарный знак и формы свидетельства на право пользования наименованием места происхождения товара" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3101).
2. Приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 22 апреля 2010 года № 131 "О некоторых вопросах авторского права и смежных прав" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6254, опубликованный 26 августа 2010 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан).
3. Приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 2010 года № 136 "Некоторые вопросы правовой охраны объектов промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6234, опубликованный 15 декабря 2010 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан).

4. "Жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын тапсыру, қабылдау және сақтау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 14 қазандағы № 279 Бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6592 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2011 жылғы 8 ақпанда жарияланған).
5. "Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды тіркеуге берілетін өтініштердің нысандарын, авторлық құқық объектісіне құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 14 Бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7420 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2012 жылғы 18 мамырда жарияланған).
6. "Авторлық құқық пен сабақтас құқықтардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 22 сәуірдегі № 131 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 15 Бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7421 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2012 жылғы 18 мамырда жарияланған).
7. "Өнеркәсіптік меншік объектілеріне басқаға беру шартын және өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға лицензиялық немесе сублицензиялық шарттарды тіркеу туралы өтініштер нысандарын бекіту және "Өнеркәсіптік меншік объектілерін құқықтық қорғаудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 сәуірдегі № 136 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 84 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7514 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2012 жылғы 24 шілдеде жарияланған).
8. "Инновациялық патенттің және өнертабысқа патенттің, пайдалы модель мен өнеркәсіптік үлгіге патенттің қолданылу мерзімін ұзарту жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 88 Бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7516 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2012 жылғы 24 шілдеде жарияланған).

4. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 октября 2010 года № 279 "Об утверждении Правил сдачи, принятия и хранения рукописей неопубликованных произведений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6592, опубликованный 12 января 2011 года в газете "Казахстанская правда").
5. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 14 "Об утверждении форм заявлений на регистрацию прав на произведения, охраняемые авторским правом, и формы свидетельства о государственной регистрации прав на объект авторского права" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7420, опубликованный 18 мая 2012 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан).
6. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 15 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 22 апреля 2010 года № 131 "О некоторых вопросах авторского права и смежных прав" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7421, опубликованный 18 мая 2012 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан).
7. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 84 "Об утверждении форм заявлений о регистрации договора уступки на объекты промышленной собственности и лицензионного или сублицензионного договоров на использование объектов промышленной собственности и внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 2010 года № 136 "Некоторые вопросы правовой охраны объектов промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7514, опубликованный 24 июля 2012 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан).
8. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 88 "Об утверждении Правил по продлению срока действия инновационного патента и патента на изобретение, патента на полезную модель и промышленный образец" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7516, опубликованный 24 июля 2012 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан).

9. "Кейбір өнеркәсіптік меншік объектілеріне өтiнiмдi жасау, ресiмдеу және қарау, мәліметтерді Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік меншік объектілері бойынша тиісті мемлекеттік тізілімдеріне енгізу, сондай-ақ қорғау құжатын беру жөніндегі ережелерді бекіту" және "Өнеркәсіптік меншік объектілерін құқықтық қорғаудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 сәуірдегі № 136 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 89 Бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7517 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2012 жылғы 15 шілдеде жарияланған).
10. "Өнеркәсiп үлгiсiне өтiнiмдi жасау, ресiмдеу және қарау, мәлiметтердi Қазақстан Республикасының өнеркәсiптік үлгiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу, сондай-ақ қорғау құжатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 91 Бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7518 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2012 жылғы 24 шілдеде жарияланған).
11. "Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағының нысанын және тәуекел дәрежелерін бағалау өлшемдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 11 маусымдағы № 208 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8506 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2013 жылғы 19 маусымда жарияланған).
12. "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар заңнамасының сақталуы бойынша мемлекеттік мекемелер қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау тексеру парағының нысанын және өлшемдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 35 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9147 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 25 ақпанда жарияланған).
13. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің зияткерлік меншік мәселелері бойынша кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 158 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10707 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 3 қыркүйекте жарияланған).

9. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 89 "Об утверждении Правил составления, оформления и рассмотрения заявок на некоторые объекты промышленной собственности, внесении сведений в соответствующие государственные реестры по объектам промышленной собственности Республики Казахстан, а также выдачи охранного документа и о внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 2010 года № 136 "Некоторые вопросы правовой охраны объектов промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7517, опубликованный 15 июля 2012 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан).
10. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 91 "Об утверждении Правил составления, оформления и рассмотрения заявки на промышленный образец, внесения сведений в государственный реестр промышленных образцов Республики Казахстан, а также выдачи охранного документа" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7518, опубликованный 24 июля 2012 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан).
11. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июня 2013 года № 208 "Об утверждении формы проверочного листа и критериев оценки степени рисков деятельности организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8506, опубликованный 19 июня 2013 года в газете "Казахстанская правда").
12. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 35 "Об утверждении формы проверочного листа и критериев оценки степени рисков деятельности государственных учреждений по соблюдению законодательства об авторском праве и смежных правах" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9147, опубликованный 25 февраля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
13. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 158 "О внесении изменений в некоторые приказы Министерства юстиции Республики Казахстан по вопросам интеллектуальной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10707, опубликованный 3 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

14. "Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген өнертапқышы" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 168 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10601 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 8 сәуірде жарияланған).
15. "Инновациялық патенттің және өнертабысқа патенттің, пайдалы модель мен өнеркәсіптік үлгіге патенттің қолданылу мерзімін ұзарту жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 88 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 361 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11884 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 26 тамызда жарияланған).
16. "Өнеркәсiптік үлгiге өтiнiмдi жасау, ресiмдеу және қарау, мәлiметтердi Қазақстан Республикасының өнеркәсiптік үлгiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу, сондай-ақ қорғау құжатын беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 91 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 362 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11885 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 27 тамызда жарияланған).
17. "Өнеркәсіптік меншік объектілерін құқықтық қорғаудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Әділет Министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 сәуірдегі № 136 бұйрығына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 363 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11883 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 27 тамызда жарияланған).
18. "Кейбір өнеркәсіптік меншік объектілеріне өтiнiмдi жасау, ресiмдеу және қарау, мәліметтерді Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік меншік объектілері бойынша тиісті мемлекеттік тізілімдеріне енгізу, сондай-ақ қорғау құжатын беру жөніндегі ережелерді бекіту және "Өнеркәсіптік меншік объектілерін құқықтық қорғаудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Әділет Министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 сәуірдегі № 136 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 89 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 364 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11886 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 27 тамызда жарияланған).

14. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 168 "Об утверждении Правил присвоения звания "Заслуженный изобретатель Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10601, опубликованный 8 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
15. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 361 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 88 "Об утверждении Правил по продлению срока действия инновационного патента и патента на изобретение, патента на полезную модель и промышленный образец" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11884, опубликованный 26 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
16. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 362 "О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 91 "Об утверждении Правил составления, оформления и рассмотрения заявки на промышленный образец, внесения сведений в государственный реестр промышленных образцов Республики Казахстан, а также выдачи охранного документа" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11885, опубликованный 27 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
17. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 363 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 2010 года № 136 "Некоторые вопросы правовой охраны объектов промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11883, опубликованный 27 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
18. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 364 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 89 "Об утверждении Правил составления, оформления и рассмотрения заявок на некоторые объекты промышленной собственности, внесении сведений в соответствующие государственные реестры по объектам промышленной собственности Республики Казахстан, а также выдачи охранного документа и о внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 2010 года № 136 "Некоторые вопросы правовой охраны объектов промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11886, опубликованный 27 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

19. "Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне енгізілетін мәліметтердің тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 365 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11880 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 26 тамызда жарияланған).
20. "Өнеркәсiп үлгiсiне өтiнiмдi жасау, рәсiмдеу және қарау, мәлiметтердi Қазақстан Республикасының өнеркәсiптік үлгiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу, сондай-ақ қорғау құжатын беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 91 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 387 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16664 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 9 сәуірде жарияланған).
21. "Кейбір өнеркәсіптік меншік объектілеріне өтiнiмдi жасау, ресiмдеу және қарау, мәліметтерді Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік меншік объектілері бойынша тиісті мемлекеттік тізілімдеріне енгізу, сондай-ақ қорғау құжатын беру жөніндегі ережелерді бекіту және "Өнеркәсіптік меншік объектілерін құқықтық қорғаудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 сәуірдегі № 136 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 89 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 388 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16663 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 10 сәуірде жарияланған).
22. "Өнеркәсіптік меншік объектілерін құқықтық қорғаудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 сәуірдегі № 136 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 389 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16658 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 9 сәуірде жарияланған).
23. "Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген өнертапқышы" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 168 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 30 наурыздағы № 494 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16732 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 11 сәуірде жарияланған).

19. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 365 "Об утверждении перечня сведений, вносимых в государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11880, опубликованный 26 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
20. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 марта 2018 года № 387 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 91 "Об утверждении Правил составления, оформления и рассмотрения заявки на промышленный образец, внесения сведений в государственный реестр промышленных образцов Республики Казахстан, а также выдачи охранного документа" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16664, опубликованный 9 апреля 2018 года в эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
21. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 марта 2018 года № 388 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 89 "Об утверждении Правил составления, оформления и рассмотрения заявок на некоторые объекты промышленной собственности, внесении сведений в соответствующие государственные реестры по объектам промышленной собственности Республики Казахстан, а также выдачи охранного документа и о внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 2010 года № 136 "Некоторые вопросы правовой охраны объектов промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16663, опубликованный 10 апреля 2018 года в эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
22. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 марта 2018 года № 389 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 2010 года № 136 "Некоторые вопросы правовой охраны объектов промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16658, опубликованный 9 апреля 2018 года в эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
23. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2018 года № 494 "О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 168 "Об утверждении Правил присвоения звания "Заслуженный изобретатель Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16732, опубликованный 11 апреля 2018 года в эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).