Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 516 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 14 қаңтарда № 18177 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды кепілге қоюды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/268 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11708 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретін шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды кепілге қоюды мемлекеттік тіркеу қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 04.11.2020 № 337 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 04.11.2020 № 337 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;

О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 декабря 2018 года № 516. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 января 2019 года № 18177.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/268 "Об утверждении Правил государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11708, опубликован 10 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
Правила государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 04.11.2020 № 337 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 04.11.2020 № 337 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;

4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және
коммуникациялар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 516 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 4-3/268 бұйрығымен
бекітілген
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды кепілге қоюды мемлекеттік тіркеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды кепілге қоюды мемлекеттік тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына және "Жылжымалы мүлік кепiлiн тiркеу туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және тракторлардың және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердiң, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiнің, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiнің, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналардың (бұдан әрі – машиналар) кепілін мемлекеттік тіркеу тәртібін айқындайды.

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 516
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 4-3/268
Правила государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости (далее – Правила) разработаны в соответствии Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и Законом Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "О регистрации залога движимого имущества" (далее – Закон) и определяют порядок государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости (далее – машины).

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру бойынша қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру бойынша қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге арналған өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметтерді алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жылжымайтын мүлікке құқықтарды оның орналасқан жері бойынша мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі – бірыңғай тізілім) – жылжымалы мүлік кепілі бойынша ақпаратқа қол жеткізудің, машиналар кепілін тіркеуге электрондық нысанда өтініш жіберудің және тіркеуші органдардың және (немесе) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен жасалатын өзге де әрекеттерінің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
3) жылжымалы мүлiк кепiлiнiң тiзiлiмi (кепiл тiзiлiмi) – тiркеушi органдар және (немесе) Мемлекеттік корпорация Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асыратын ақпаратты есепке алу және сақтау жүйесі;
4) жылжымалы мүлiк кепілін тіркеу (бұдан әрі – машиналардың кепілін тіркеу) – жылжымалы мүлiк кепiлiнiң тiзiлiмiне кепіл туралы шарттағы немесе кепiл талаптары бар өзге де шарттағы мәлiметтердi енгiзу жөнiндегі жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу кезiнде туындайтын қатынастарға қатысушылардың iс-қимылдары жиынтығын, жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiк берудi және тiркеушi органдардың және (немесе) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамалық актiлерінде белгiленген тәртiппен жасалатын өзге де iс-қимылдарын бiлдiретiн, тiркеушi органның және (немесе) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының жылжымалы мүлiк кепiлiн есепке алу рәсiмi;
5) жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу органдары (тiркеушi органдар) – мемлекеттік тіркеуге жататын жылжымалы мүліктің жекелеген түрлерін және осы мүліктің кепілдерін тіркеуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілермен уәкілеттік берілген мемлекеттік органдар мен заңды тұлғалар;

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) единый реестр залога движимого имущества (далее – единый реестр) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа информации по залогу движимого имущества, направления заявления в электронной форме на регистрацию залога машин и иные действия регистрирующих органов и (или) Государственной корпорации, совершаемые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) реестр залога движимого имущества (реестр залога) – система учета и хранения информации, осуществляемая регистрирующими органами и (или) Государственной корпорацией в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
4) регистрация залога движимого имущества (далее – регистрация залога машин) – процедура учета регистрирующим органом и (или) Государственной корпорацией залога движимого имущества, представляющая собой совокупность действий участников отношений, возникающих при регистрации залога движимого имущества, по включению в реестр залога движимого имущества сведений, содержащихся в договоре о залоге или ином договоре, содержащем условия залога, выдачу свидетельства о государственной регистрации залога движимого имущества и иные действия регистрирующего органа и (или) Государственной корпорации, совершаемые в порядке, установленном Законом и иными законодательными актами Республики Казахстан;
5) органы регистрации залога движимого имущества (регистрирующие органы) - государственные органы и юридические лица, уполномоченные законодательными актами Республики Казахстан регистрировать отдельные виды движимого имущества, подлежащего государственной регистрации, и залоги этого имущества;

6) жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлік – тiркеушi орган және (немесе) Мемлекеттік корпорация өтiнiш иесіне беретін, жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу фактiсiн растайтын құжат;
7) кепілді электрондық тіркеу – жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі арқылы электрондық нысандағы өтініш негізінде жүзеге асырылатын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу;
8) өтiнiш беруші – тiркеушi органға және (немесе) Мемлекеттік корпорацияға кепiлдi тiркеу туралы өтiнiш беретін адам; кепiл мiндеттемесi тараптарының келісімі бойынша кепiл берушi де, кепiл ұстаушы да өтiнiш берушi бола алады.
9) тіркеуші орган – машиналардың кепілін тіркеуді, сондай-ақ осы Қағидаларда көзделген іс-қимылдарды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі.
2-тарау. Машиналардың кепілін тіркеу, тіркелген кепілдің өзгерістерін, толықтыруларын және оның қолданысын тоқтатуды тіркеу тәртібі
3. Машиналардың кепілін тіркеу, кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе куәліктің телнұсқасын алу үшін өтініш беруші тіркеуші органға және (немесе) Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз тасығыштағы немесе портал арқылы немесе бірыңғай тізілім арқылы берілетін электрондық түрдегі өтініш;
2) өтінішті қағаз тасығышта берген кезде:
жеке басын куәландыратын құжат, ал тұлғаның өкілі – оның өкілеттігін растайтын құжат, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеуді қоспағанда, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес кепілді тіркегені үшін бюджетке алымның төленгенін растайтын құжат;
3) өтінішті портал және (немеме) бірыңғай тізілім арқылы электрондық түрде берген кезде, мәміле тараптарының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған өтініш кепіл шарты туралы мәліметтерді, сондай-ақ осы Қағидалардың талаптарына сәйкес мәліметтерді көрсете отырып, кепіл туралы шарт немесе кепіл талаптарын қамтитын өзге де құжатты ұсынбай беріледі.
Машиналардың кепілін екінші деңгейдегі банктер арқылы электронды тіркеген кезде тіркеуші орган өтінішті (кепіл беруші мен кепіл ұстаушының электрондық цифрлық қолтаңбаларымен куәландырылған) алған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде кепіл ұстаушының және (немесе) бірыңғай тізілімнің ақпараттық жүйесіне электрондық құжат нысанында машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті не тіркеуші органның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тіркеуден бас тарту туралы уәжді жауапты жолдайды.
Тiркелген кепiлдiң өзгерiстер мен толықтыруларын (оның iшiнде, меншiк құқығының басқа адамға ауысуын, талап ету құқығын басқаға беруді) және қолданысын тоқтатуды тiркеу өтiнiш берушiнің тіркеуші органға және (немесе) Мемлекеттік корпорацияға өтініш беруі немесе өтінішті бірыңғай тізілім арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық түрде жолдауы жолымен жүзеге асырылады. Бұл ретте машиналар кепілінің тізіліміне, оның ішінде бірыңғай тізілімге тиісті мәліметтерді енгізу жүргізіледі.
Өтініш беруші барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, оның көшірмесінде қойылған белгі растайды (өтініш берушіге қолма-қол не электрондық почта арқылы беріледі);
портал арқылы тапсырған кезде – өтініш берушінің "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

6) свидетельство о регистрации залога движимого имущества – документ, выдаваемый регистрирующим органом и (или) Государственной корпорацией заявителю, подтверждающий факт регистрации залога движимого имущества;
7) электронная регистрация залога – регистрация залога движимого имущества, осуществляемая на основании заявления в электронной форме посредством единого реестра залога движимого имущества;
8) заявитель – лицо, подающее заявление о регистрации залога в регистрирующий орган и (или) Государственную корпорацию; заявителем по соглашению сторон залогового обязательства может быть, как залогодатель, так и залогодержатель.
9) регистрирующий орган – структурное подразделение местного исполнительного органа, осуществляющее регистрацию залога машин, а также действия, предусмотренные настоящими Правилами.
Глава 2. Порядок регистрации залога машин, изменений, дополнений и прекращения действий зарегистрированного залога
3. Для регистрации залога машин, получения свидетельства или дубликата о государственной регистрации залога заявитель представляет в регистрирующий орган и(или) Государственную корпорацию и(или) посредством веб - портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал), следующие документы:
1) заявление на бумажном носителе или в электронном виде посредством портала или единого реестра по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) в случае подачи заявления на бумажном носителе:
документ, удостоверяющий личность, а представитель лица – документ, подтверждающий его полномочия, а также документ, удостоверяющий личность (для идентификации);
документ, подтверждающий уплату сбора в бюджет за регистрацию залога в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" от 25 декабря 2017 года, за исключением уплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
3) в случае подачи заявления в электронном виде посредством портала и (или) единого реестра, заявление подписанное электронной цифровой подписью сторонами сделки, подается с указанием сведений об условии залога, а также сведений согласно требованиям настоящих Правил без предоставления договора о залоге или иного документа, содержащего условия залога.
В случае электронной регистрации залога машин через банки второго уровня регистрирующий орган в течение одного рабочего дня со дня получения заявления (удостоверенные электронными цифровыми подписями залогодателя и залогодержателя), направляет в информационную систему залогодержателя и (или) единый реестр свидетельство о государственной регистрации залога машин в форме электронного документа либо мотивированный ответ об отказе в регистрации в форме электронного документа, удостоверенные электронной цифровой подписью регистрирующего органа.
Регистрация изменений, дополнений (в том числе переход права собственности другому лицу, уступка права требования) и прекращения действия зарегистрированного залога осуществляется путем подачи заявителем заявления или направления заявления в электронном виде, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам посредством единого реестра, в регистрирующий орган и (или) Государственную корпорацию. При этом производится внесение соответствующих сведений в реестр залога машин, в том числе в единый реестр.
При сдаче заявителем всех необходимых документов:
подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии с указанием даты и времени приема пакета документов (предоставляется заявителю нарочно либо посредством электронной почты);
через портал – в "личном кабинете" заявителя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

4. Машиналардың кепілін тіркеуге ұсынылатын құжаттар тиісінше ресімделген түрде қабылданады. Өшірілген, қосып жазылған, сызылған сөздері және басқа да келісілмеген түзетулері бар құжаттар қабылданбайды.
5. Машиналардың кепілін тіркеу оларды мемлекеттік тіркеу орны бойынша жүзеге асырылады.
6. Өтінішті қағаз тасығышта немесе электрондық түрде берген күннен бастап машиналардың кепілін тіркеу, кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе телнұсқаны беру бір жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
7. Өтінішті қағаз түрінде берген кезде тіркеуші орган қажетті құжаттарды алған сәттен бастап:
1) өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданғаны туралы белгі қойып оның қабылданғанын растайды;
2) өтініштегі деректерді осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша машиналар кепілінің тізіліміне енгізеді;
3) өтініш берушіге осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік не уәжді бас тарту береді.
8. Өтінішті электрондық түрде берген кезде тіркеуші орган өтінішті алған сәттен бастап:
1) өтініште көрсетілген ақпаратты тексереді;
2) өтініштегі деректерді осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша машиналар кепілінің тізіліміне енгізеді;
3) кепіл ұстаушының және бірыңғай тізілімнің ақпараттық жүйесіне электрондық құжат нысанында машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті не тіркеуші органның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тіркеуден бас тарту туралы уәжді жауапты жолдайды.
9. Машиналардың кепілін тіркеуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) кепілді тіркеу туралы өтініштің толық толтырылмауы;
2) кепiлдi тiркеу туралы өтiнiштің осы Қағидалардың 4-тармағының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) кепiлдi тiркеу туралы өтiнiшпен тиiстi емес адамның жүгінуі;
4) жылжымалы мүлiк кепiлiн және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркегенi үшiн бюджетке алымның төленгенiн растайтын құжаттың болмауы.
Тiркеуден бас тартылған жағдайда тiркеушi орган және (немесе) Мемлекеттік корпорация осы Қағидалардың 7 және 8-тармақтарында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, өтініш қабылданған сәттен бастап екі жұмыс күнi iшiнде Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының бұзылғанына сiлтеме жасай отырып, өтiнiш берушіге жазбаша уәжді бас тартуды жолдайды.
10. Өтініш беруші машиналардың кепілін тіркеу бойынша жасалған іс-қимыл немесе одан уәжді бас тарту негізсіз деп санаған жағдайда, сондай-ақ белгіленген мерзімдер бұзылған кезде, жоғары тұрған органға (лауазымды адамға) және/немесе Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.

4. Документы, предъявляемые на регистрацию залога машин, принимаются в надлежаще оформленном виде. Не принимаются документы, имеющие подчистки, приписки, зачеркнутые слова и иные неоговоренные исправления.
5. Регистрация залога машин, осуществляется по месту их государственной регистрации.
6. Со дня подачи заявления на бумажном носителе или в электронном виде регистрация залога машин, выдача свидетельства или дубликата о государственной регистрации залога производится в течение одного рабочего дня.
7. При подаче заявления в бумажном виде регистрирующий орган с момента получения необходимых документов:
1) подтверждает принятие заявления, отметкой о принятии пакета документов, на его копии;
2) вносит данные из заявления в реестр залога машин по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) выдает заявителю свидетельство о государственной регистрации залога машин по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ.
8. В случае подачи заявления в электронном виде регистрирующий орган с момента получения заявления:
1) проверяет информацию, указанную в заявлении;
2) вносит данные из заявления в реестр залога машин по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) направляет в информационную систему залогодержателя и единый реестр свидетельство о государственной регистрации залога машин в форме электронного документа либо мотивированный ответ об отказе в регистрации в форме электронного документа, удостоверенные электронной цифровой подписью регистрирующего органа.
9. Основаниями для отказа в регистрации залога машин являются:
1) отсутствие полноты заполнения заявления о регистрации залога;
2) заявление о регистрации залога не соответствует требованиям пункта 3 настоящих Правил;
3) обращение ненадлежащего лица с заявлением о регистрации залога;
4) отсутствие документа, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна.
В случае отказа в регистрации регистрирующий орган и (или) Государственная корпорация направляют заявителю письменный мотивированный отказ со ссылкой на нарушение требований законодательства Республики Казахстан в течение двух рабочих дней с момента принятия заявления, за исключением случаев, указанных в пунктах 7 и 8 настоящих Правил.
10. Заявитель, считающий совершенное действие по регистрации залога машин или мотивированный отказ необоснованным, а также при нарушении установленных сроков обращается в вышестоящий орган (должностному лицу) и/или в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

11. Машиналардың кепілін тіркеу туралы куәлік жойылған (жоғалған, бүлінген және өзге де) жағдайда орнына телнұсқа беріледі.
12. Тіркеуші орган телнұсқаны берген кезде машиналар кепілінің тізіліміне, оның ішінде бірыңғай тізілімге тиісті мәліметтерді енгізуді жүргізеді.
13. Кепіл шартының қолданысын тоқтатуды тіркеуді тіркеуші орган машиналар кепілінің тізіліміндегі, оның ішінде бірыңғай тізілімдегі кепіл туралы жазбаның күшін жою арқылы жүргізеді.
Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен
механизмдердi, монтаждалған
арнаулы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiн, өздiгiнен
жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, жүрiп өту
мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарды кепілге қоюды
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
______________________________________________ тіркеуші органның атауы № ____ өтініш
Кепіл беруші ____________________________________________________________
(жеке тұлғаның ЖСН-сы, қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, тұрғылықты жерi
_______________________________________________________________________
(заңды тұлғаның БСН-сы, атауы, орналасқан жерi)
Кепіл ұстаушы __________________________________________________________
(жеке тұлғаның ЖСН-сы, қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, тұрғылықты жерi)
_______________________________________________________________________
(заңды тұлғаның БСН-сы, атауы, орналасқан жерi)
Мынаны: _______________________________________________________________
(жылжымалы мүлік кепілі туралы шартты тiркеуді, кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе куәліктің телнұсқасын беруді)
_______________________________________________________________________
(шарттың нөмірі, кепiл туралы шарттың немесе кепiл туралы талаптар қамтылған өзге шарттың жасалған күнi мен орны)
_______________________________________________________________________
(кепiл нысанасы болып табылатын мүлiктiң тiзбесi және сипаттамасы немесе кепіл туралы шартта тараптардың келісімімен көзделген кепілмен қамтамасыз етудің нақты сипаттамасы талап етілместен, кепіл нысанасының жалпы сипаттамасы)
_______________________________________________________________________
(кепiлмен қамтамасыз етiлген мiндеттеменiң ақшалай баламасы)
_______________________________________________________________________
(кепiлмен қамтамасыз етiлген мiндеттеменiң қолданылу мерзiмi)
_______________________________________________________________________
(кепiлге салынған мүлiк қай тарапта екенi туралы нұсқау, оны пайдалануға болатыны және қайта кепiлге салу туралы мәліметтер)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________
өтінемін. (өтініш берушінің электрондық почтасының (бар болса) мекенжайы)
Осы өтінішке қоса берілетін құжаттардың атауы:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң немесе оның өкiлiнiң қолы және заңды тұлға үшiн мөрi (бар болса) ______________________________________________________________
Өтініш берілген күн: 20 жылғы ________________________
Өтініш қабылданған күн: 20 жылғы ____________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын. Заңмен қорғаланатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Өтініш берушінің немесе оның өкілінің қолы____________Уақыты______ сағат______ минут
Тіркеушінің қолы _________________________________________________ (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Өтінішті жылжымалы мүлiк кепiлiнің бірыңғай тізілімі арқылы электрондық түрде жіберген жағдайда "электронды үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеуді қоспағанда, өтiнiшке жылжымалы мүлiк кепiлiн мемлекеттiк тiркегені үшiн бюджетке алымның төленгенiн растайтын құжат қоса берiлуі тиiс.
Өтініш тiркеушi органға және (немесе) Мемлекеттік корпорацияға берілген кезде өтініш беруші – жеке басын куәландыратын құжатты, ал тұлғаның өкілі – өзінің өкілеттіліктерін растайтын құжатты, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжатты ұсынуға міндетті.
Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен
механизмдердi, монтаждалған
арнаулы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiн, өздiгiнен
жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиорациялық және жол-
құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, жүрiп өту
мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарды кепілге қоюды
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
________________________________________________ органның атауы № ____ өтініш
Кепіл беруші ____________________________________________________________
(жеке тұлғаның ЖСН-сы, қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, тұрғылықты жерi
________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның БСН-сы, атауы, орналасқан жерi)
Кепіл ұстаушы ___________________________________________________________
(жеке тұлғаның ЖСН-сы, қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, тұрғылықты жерi)
________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның БСН-сы, атауы, орналасқан жерi)
Мынаны: _______________________________________________________________
(тiркелген кепiлдiң өзгерiстер мен толықтыруларын (оның iшiнде, меншiк құқығының басқа адамға ауысуын, талап ету құқығын басқаға беруді) және қолданысын тоқтатуды тiркеуді)
_______________________________________________________________________
(бастапқы тiркелген кепiлге нұсқама, кепіл туралы шартқа өзгерiстер мен толықтырулардың сипаттамасы (меншiк құқығының басқа адамға ауысуы, талап ету құқығын басқаға беру және тағыда басқа), тiркелген кепiлдiң қолданысын тоқтатудың негiздерi)
_______________________________________________________________________
(кепіл талаптарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шартқа не кепіл бойынша құқықтарды (талаптарды) басқаға беру туралы шартқа (оның ішінде активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шартқа) қол қойылған күн)
_______________________________________________________________________
(активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың негізінде өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу жағдайларын қоспағанда, тіркеуші орган немесе Мемлекеттік корпорация берген жылжымалы мүлік кепілінің тіркеу нөмірі)
_______________________________________________________________________
(енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың сипаттамасы және мәліметтері)
________________________________________________________________өтінемін.
Кепіл берушiнiң немесе оның өкiлiнiң қолы__________________________________
Кепіл ұстаушының немесе оның өкiлiнiң қолы________________________________
*Кепіл шарттары бойынша құқықтар (талаптар) басқаға берілген кезде – жаңа кепіл ұстаушының ғана қолы, сондай-ақ құқықтарын (талаптарын) басқаға берген кепіл ұстаушының қолы қойылған келісім.
Өтініш берілген күн: 20 жылғы ________________________
Өтініш қабылданған күн: 20 жылғы ____________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын. Заңмен қорғаланатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Өтініш берушінің немесе оның өкілінің қолы____________ уақыты______ сағат______ минут
Тіркеушінің қолы _________________________________________________ (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Өтінішті жылжымалы мүлiк кепiлiнің бірыңғай тізілімі арқылы электрондық түрде жіберген жағдайда "электронды үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеуді қоспағанда, өтiнiшке жылжымалы мүлiк кепiлiн мемлекеттiк тiркегені үшiн бюджетке алымның төленгенiн растайтын құжат қоса берiлуі тиiс.
Өтініш тiркеушi органға және (немесе) Мемлекеттік корпорацияға берілген кезде өтініш беруші – жеке басын куәландыратын құжатты, ал тұлғаның өкілі – өзінің өкілеттіліктерін растайтын құжатты, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжатты ұсынуға міндетті.
Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен
механизмдердi, монтаждалған
арнаулы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiн, өздiгiнен
жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиорациялық және жол-
құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, жүрiп өту
мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарды кепілге қоюды
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
№_________ парақ
№_________ тіркеу ісі
Машиналар кепілінің тізілімі
Жазба №
Тізілім №
Кепіл нысанасы
Кепіл ұстаушы
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, тұрғылықты жері, туған күні мен жылы, заңды тұлғаның орналасқан жері және атауы
Кепіл беруші
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, тұрғылықты жері, туған күні мен, жылы заңды тұлғаның орналасқан жері және атауы
Кепіл сомасы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Шарттың қолданылуы
Ауыртпалықтың пайда болуы
Ауыртпалықтың тоқтатылуы
Тіркеушінің ерекше белгілері
Құжаттың атауы мен нөмірі, тіркеу нөмірі, тіркеушінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, және қолы
Күні және уақыты (сағаты мен минуты)
Құжаттың атауы мен нөмірі, тіркеу нөмірі, тіркеушінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және қолы
Күні және уақыты (сағаты мен минуты)
7
8
9
10
11
12
Тіркеу парағын жабу/жалғастыру туралы жазба _______________________________
Жазбаларды жалғастыруды (жалғастыру кезінде) тоқтату үшін негіз
Көшірілген (жабу кезінде) немесе соңғы жазбалар (жалғастыру кезінде) тізбесі
Парақ нөмірі
Күні, уақыты (сағаты, минуты)
Тіркеушінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және қолы
13
14
15
16
17
Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен
механизмдердi, монтаждалған
арнаулы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiн, өздiгiнен
жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиорациялық және жол-
құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, жүрiп өту
мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарды кепілге қоюды
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
_________________________________________________________________ тіркеуші органның атауы Машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік 20 ____ жылғы "___" _____________ №_________
_________________________________________________________________
кепіл ұстаушының немесе оның уәкілетті өкілінің деректемелері
___________________________________________________________ берілді
Жылжымалы мүлікке қатысты растау:
Мүлік түрі
Тізілімдік нөмірі
Кепіл нысанасының сипаты
Саны құрайды
Құны
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
_______________________________________________________________________
_________________________________________________________кепілі тіркелген
Кепіл ұстаушы
__________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, тұрғылықты жері, ЖСН-сы)
_______________________________________________________________________
________________________________________________________________ құқығы
(заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы және БСН-сы)
_______________________________________________________________________
(кепіл нысанасының сипаттамасы)
_______________________________ тіркелген ___________________________және
мынадай негізгі шарттарды қамтитын ______________________________________
(шарт жасалған күн)
кепіл туралы шарт негізінде туындаған:
_______________________________________________________________________
(негізгі міндеттерді орындау көлемі, мерзімі және кепілдің басқа да шарттары)
Кепіл беруші ____________________________________________________________
құқығы_________________________________________________________________
құқық түрі______________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, тұрғылықты жері, ЖСН-сы)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы және БСН-сы расталды)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(атауы, қабылданған күні, тіркеу нөмірі мен күні)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(кепіл нысанасына құқық белгілеу құжаты)
Тіркеуші _______________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 516 бұйрығына
2-қосымша
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу (тіркеуден алу)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 04.11.2020 № 337 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

11. В случае утраты (утери, порчи и иное) свидетельства о государственной регистрации залога машин выдается дубликат.
12. Регистрирующий орган при выдаче дубликата производит внесение соответствующих сведений в реестр залога машин, в том числе в единый реестр.
13. Регистрация прекращения действия договора залога производится регистрирующим органом путем аннулирования записи о залоге в реестре залога машин, в том числе в едином реестре.
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации залога тракторов и
изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая
прицепы со смонтированным
специальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-
строительных машин и
механизмов, специальных машин
повышенной проходимости
Форма
___________________________________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление № ____
Залогодатель____________________________________________________________
(ИИН, подпись, фамилия, имя отчество (при его наличии), место
жительства физического лица),
_______________________________________________________________________
(БИН, наименование, место нахождения юридического лица)
Залогодержатель ________________________________________________________
(ИИН, подпись, фамилия, имя отчество (при его наличии), место жительства
физического лица),
_______________________________________________________________________
(БИН, наименование, место нахождения юридического лица)
Прошу__________________________________________________________________
(зарегистрировать договор о залоге движимого имущества, выдать свидетельство
или дубликат свидетельства о государственной регистрации залога)
_______________________________________________________________________
(номер договора, дата и место заключения договора о залоге или иного договора
содержащего условия о залоге)
_______________________________________________________________________
(перечень и описание движимого имущества являющегося предметом залога, или
общее описание предмета залога без требования конкретного описания
залогового обеспечения, предусмотренное соглашением сторон договора о залоге)
_______________________________________________________________________
(денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом)
_______________________________________________________________________
(срок действия, обеспеченного залогом обязательства)
_______________________________________________________________________
(указание о том, у какой стороны находится заложенное имущество, допустимость
его использования и сведения о перезалоге).
_______________________________________________________________________
(адрес электронной почты заявителя (при наличии))
Наименование документов, прилагаемых к этому заявлению:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Подпись заявителя или его представителя и печать для юридического лица
(при ее наличии) ________________________________________________________
Дата подачи заявления: __________________ 20__ года.
Дата приема заявления: __________________ 20__ года.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подпись заявителя или его представителя________ Время: ___ часов_____ минут
Подпись регистратора ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
К заявлению должен быть приложен документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества, за исключением уплаты через платежный шлюз "электронного правительства" в случае направления заявления в электронном виде посредством единого реестра залога движимого имущества.
При подаче заявления в регистрирующий орган и (или) Государственную корпорацию заявитель обязан представить документ, удостоверяющий личность, а представитель лица – документ, подтверждающий его полномочия, а также документ, удостоверяющий личность.
Приложение 2
к Правилам государственной
регистрации залога
тракторов и изготовленных на
их базе самоходных шасси и
механизмов,
прицепов к ним, включая
прицепы со
смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных и
дорожно-строительных машин и
механизмов, специальных
машин
повышенной проходимости
Форма
____________________________________________
наименование органа
Заявление № ____
Залогодатель____________________________________________________________
ИИН, (подпись, фамилия, имя отчество (при его наличии)), место жительства
физического лица,
_______________________________________________________________________
БИН, наименование, место нахождения юридического лица:
Залогодержатель ________________________________________________________
(ИИН, подпись, фамилия, имя отчество (при его наличии), место жительства
физического лица),
_______________________________________________________________________
(БИН, наименование, место нахождения юридического лица)
Прошу__________________________________________________________________
(зарегистрировать изменения и дополнения (в том числе переход права
собственности другому лицу, уступка права требования) и прекращение
действия зарегистрированного залога)
_______________________________________________________________________
(указание на первоначально зарегистрированный залог, описание изменений и
дополнений к договору о залоге (переход права собственности другому лицу,
уступка права требования и так далее), основания прекращения действия
зарегистрированного залога)
_______________________________________________________________________
(дата подписания договора о внесении изменений и дополнений в условия залога
либо договора об уступке прав (требований) по залогу (в том числе договора об
одновременной передаче активов и обязательств))
_______________________________________________________________________
(регистрационный номер залога движимого имущества, присвоенный
регистрирующим органом или Государственной корпорацией, за исключением
случаев регистрации изменений и дополнений на основании договора об
одновременной передаче активов и обязательств)
_______________________________________________________________________
(сведения и описание вносимых изменений и дополнений)
Подпись залогодателя или его представителя________________________________
Подпись залогодержателя или его представителя_____________________________
*При уступке прав (требований) по договорам залога – только подпись нового
залогодержателя, а также согласие, подписанное залогодержателем, уступившим
права (требования).
Дата подачи заявления: __________________ 20__ года.
Дата приема заявления: __________________ 20__ года.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подпись заявителя или его представителя________ Время: ___ часов_____ минут
Подпись регистратора ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
К заявлению должен быть приложен документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию изменений, дополнений и прекращения зарегистрированного залога за исключением уплаты через платежный шлюз "электронного правительства" в случае направления заявления в электронном виде посредством единого реестра залога движимого имущества.
При подаче заявления в регистрирующий орган и (или) Государственную корпорацию заявитель обязан представить документ, удостоверяющий личность, а представитель лица – документ, подтверждающий его полномочия, а также документ, удостоверяющий личность.
Приложение 3
к Правилам государственной
регистрации залога
тракторов и изготовленных на
их базе самоходных шасси и
механизмов,
прицепов к ним, включая
прицепы со
смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных
машин
повышенной проходимости
Форма
Лист № ___________
Регистрационное дело № ______
Реестр залога машин
№ записи
№ реестра
Предмет залога
Залогодержатель Фамилия, имя, отчество (при его наличии), место жительства, дата и рождения физического лица; место нахождения и наименование юридического лица
Залогодатель Фамилия, имя, отчество (при его наличии), место жительства, дата и рождения физического лица; место нахождения и наименование юридического лица
Сумма залога
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Действие договора
Возникновение обременения
Прекращения обременения
Особые отметки регистратора
Наименование и номер документа регистрационный номер; фамилия имя отчество (при его наличии) и подпись регистратора
Дата и время (час и минута)
Наименование и номер документа регистрационный номер; фамилия имя отчество (при его наличии) и подпись регистратора
Дата и время (час и минута)
7
8
9
10
11
12
Запись о закрытии/продолжении регистрационного листа _______________________
Основания для закрытия продолжения записей (при продолжении)
Перечень перенесенных записей (при закрытии) или последних (при продолжении)
Номер листа
Дата, время (час, минута)
Фамилия имя отчество (при его наличии) и подпись регистратора
13
14
15
16
17
Приложение 4
к Правилам государственной
регистрации залога
тракторов и изготовленных на
их базе самоходных шасси и
механизмов,
прицепов к ним, включая
прицепы со
смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных
и дорожно-строительных машин
и механизмов, специальных
машин
повышенной проходимости
Форма
_______________________________________________________
наименование регистрирующего органа
Свидетельство о государственной регистрации залога машин
№ ____ от "___" _________ 20__ года
Выдано ________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
реквизиты залогодержателя или уполномоченного представителя залогодержателя
Подтверждение того, что в отношении движимого имущества:
Вид имущества
Реестровый номер
Описание предмета залога
Количество составляет
Стоимость
Примечание
1
2
3
4
5
6
зарегистрирован залог ___________________________________________________
_______________________________________________________________________
Право залогодержателя __________________________________________________
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), место жительства и ИИН
физического лица)
_______________________________________________________________________
(место нахождения, наименование и БИН юридического лица)
_______________________________________________________________________
(описание предмета залога)
возникло на основании договора о залоге ___________________________________
_______________________________________________________________________
(дата заключения договора)
зарегистрированного ________ и включающего _________________ дата и номер
регистрации _________________________ следующие основные условия:
_______________________________________________________________________
(размер, срок исполнения основного обязательства и другие условия залога)
Право_______________________________________________________залогодателя
_______________________________________________________________________
вид права_______________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), место жительства и ИИН
физического лица)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(место нахождения, наименование и БИН юридического лица подтверждено)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(наименование, дата принятия, номер и дата регистрации)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(правоустанавливающего документа на предмет залога)
Регистратор ____________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 516
Приложение 4
к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 мая 2015 года № 4-3/421
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация залога (снятие с регистрации) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 04.11.2020 № 337 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).