Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы
Шымкент қаласы әкiмдiгiнiң 2018 жылғы 12 қарашадағы № 248 қаулысы. Түркістан облысы Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 14 қарашада № 4778 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі Заңының 8-бабының 1-тармағының 20-4) тармақшасына сәйкес Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Шымкент қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таралатын мерзімді басылымдарға жіберуді;
4) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің бірінші орынбасары Қ.Нұртайға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Ғ.Әбдірахымов
Шымкент қаласы әкімдігінің
2018 жылғы "12" қараша
№ 248 қаулысына қосымша
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері
Жарыстардың атаулары
Орын
Төлем көлемі (айлық есептік көрсеткіш)
Олимпиада ойындары (жазғы, қысқы)
1-орын
200 АЕК дейін
2-орын
150 АЕК дейін
3-орын
125 АЕК дейін
4-орын
110 АЕК дейін
5-орын
95 АЕК дейін
6-орын
80 АЕК дейін
лицензия
50 АЕК дейін
Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындары (жазғы, қысқы)
1-орын
125 АЕК дейін
2-орын
100 АЕК дейін
3-орын
85 АЕК дейін
4-орын
65 АЕК дейін
5-орын
50 АЕК дейін
6-орын
40 АЕК дейін
Әлем чемпионаты (олимпиадалық спорт түрлерінен)
1-орын
125 АЕК дейін
2-орын
100 АЕК дейін
3-орын
80 АЕК дейін
Әлем чемпионаты (олимпиадалық емес спорт түрлерінен)
1-орын
80 АЕК дейін
2-орын
50 АЕК дейін
3-орын
40 АЕК дейін
Азия ойындары (жазғы, қысқы), Дүниежүзілік Универсиада (жазғы, қысқы)
1-орын
100 АЕК дейін
2-орын
85 АЕК дейін
3-орын
80 АЕК дейін
Жасөспірімдердің Олимпиада ойындары (жазғы, қысқы)
1-орын
85 АЕК дейін
2-орын
65 АЕК дейін
3-орын
50 АЕК дейін
Азия чемпионаты (олимпиадалық спорт түрлерінен), Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық Азия ойындары (жазғы, қысқы)
1-орын
80 АЕК дейін
2-орын
50 АЕК дейін
3-орын
40 АЕК дейін
Жастар арасындағы әлем чемпионаты (олимпиадалық спорт түрлерінен)
1-орын
65 АЕК дейін
2-орын
50 АЕК дейін
3-орын
40 АЕК дейін
Жасөспірімдер арасындағы әлем чемпионаты (олимпиадалық спорт түрлерінен), жастар арасындағы Азия чемпионаты (олимпиадалық спорт түрлерінен), Азия чемпионаты (олимпиадалық емес спорт түрлерінен)
1-орын
50 АЕК дейін
2-орын
40 АЕК дейін
3-орын
25 АЕК дейін
Қазақстан Республикасының чемпионаты, Қазақстан Республикасының спартакиадасы (жазғы, қысқы)
1-орын
40 АЕК дейін

Об утверждении размеров выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд
Постановление акимата города Шымкент от 12 ноября 2018 года № 248. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 14 ноября 2018 года № 4778
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 20-4) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте", акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Шымкент" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Нуртай К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Г.Абдрахимов
Приложение
к постановлению акимата
города Шымкент
от "12" ноября 2018 года № 248
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд
Наименования соревнований
Место
Размер содержания (месячный расчетный показатель)
Олимпийские игры (летние, зимние)
1 место
до 200 МРП
2 место
до 150 МРП
3 место
до 125 МРП
4 место
до 110 МРП
5 место
до 95 МРП
6 место
до 80 МРП
лицензия
до 50 МРП
Паралимпийские, Сурдлимпийские игры (летние, зимние)
1 место
до 125 МРП
2 место
до 100 МРП
3 место
до 85 МРП
4 место
до 65 МРП
5 место
до 50 МРП
6 место
до 40 МРП
Чемпионат мира (по олимпийским видам спорта)
1 место
до 125 МРП
2 место
до 100 МРП
3 место
до 80 МРП
Чемпионат мира (по неолимпийским видам спорта)
1 место
до 80 МРП
2 место
до 50 МРП
3 место
до 40 МРП
Азиатские игры (летние, зимние), Всемирная Универсиада (летняя, зимняя)
1 место
до 100 МРП
2 место
до 85 МРП
3 место
до 80 МРП
Юношеские Олимпийские игры (летние, зимние)
1 место
до 85 МРП
2 место
до 65 МРП
3 место
до 50 МРП
Чемпионат Азии (по олимпийским видам спорта), Паралимпийские, Сурдлимпийские азиатские (летние, зимние) игры
1 место
до 80 МРП
2 место
до 50 МРП
3 место
до 40 МРП
Чемпионат мира среди молодежи (по олимпийским видам спорта)
1 место
до 65 МРП
2 место
до 50 МРП
3 место
до 40 МРП
Чемпионат мира среди юношей (по олимпийским видам спорта), чемпионат Азии среди молодежи (по олимпийским видам спорта), чемпионат Азии (по неолимпийским видам спорта)
1 место
до 50 МРП
2 место
до 40 МРП
3 место
до 25 МРП
Чемпионат Республики Казахстан, спартакиада Республики Казахстан (летняя, зимняя)
1 место
до 40 МРП

2-ші, 3-ші орындар
25 АЕК дейін
Жастар ойындары (жазғы, қысқы), жастар арасындағы Қазақстан Республикасының чемпионаты (олимпиадалық спорт түрлерінен)
1-орын
25 АЕК дейін

2-ые, 3-ие места
до 25 МРП
Молодежные игры (летние, зимние), чемпионат Республики Казахстан среди молодежи (по олимпийским видам спорта)
1 место
до 25 МРП