Маңғыстау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы №12/145 "2018 - 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"­­ шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 мамырдағы № 16/181 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 12 маусымда № 3643 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 16 мамырдағы №18/217 "Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 13 желтоқсандағы №15/173 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3613 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 12/145 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3506 болып тіркелген, 2018 жылғы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет қосымшаға сәйкес, тиісінше оның ішінде 2018 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 361 899,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 854 134,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 39 877,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша- 42 110,0 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша - 3 425 778,0 мың теңге;
2) шығындар - 8 366 360,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 241 686,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер -273 150,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 31 463,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 246 147,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 246 147,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 273 150,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 31 463,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 460,5мың теңге.".
2 тармақтың 2), 3) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского районного маслихата от 21 декабря 2017 года №12/145 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 24 мая 2018 года № 16/181. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 12 июня 2018 года № 3643
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 16 мая 2018 года №18/217 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2017 года №15/173 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3613), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 21 декабря 2017 года №12/145 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3506, опубликовано в эталлонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 19 января 2018 года), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1.Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 8 361 899,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4 854 134,0 тысяч тенге;
не налоговым поступлениям - 39 877,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 42 110,0 тысяч тенге; поступлениям трансфертов - 3 425 778,0 тысяч тенге;
2) затраты - 8 366 360,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 241 686,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 273 150,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 31 463,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 246 147,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 246 147,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 273 150,0 тысяч тенге;
погашение займов - 31 463,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 660,5 тысяч тенге.".
подпункты 2), 3) пункта 2 изложить в новой редакции:

"2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы - 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы -30,0 пайыз;".
4-тармақта:
бірінші, үшінші, төртінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"23 387,0 мың теңге -үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге және олардың оқуы кезеңінде негізгі қызметкердің орнын ауыстырған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
5 483,0 мың теңге - халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесшілер мен ассистенттерді енгізуге;
11 446,0 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;".
4-тармақ жаңа абзацтармен толықтырылсын:
"191 999,0 мың теңге –ұлттық тестіден өткен мұғалімдерге және оқу бағдарламаларын жаңартылған мазмұнда іске асырған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
649 966,0 мың теңге - көлік инфрақұрылымын орташа жөндеуге.".
4-1 жаңа тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте келесідей көлемде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
290 000,0 мың теңге – жаңа еңбек ақы жүйесі бойынша мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеуге;
50 000,0 мың теңге – білім беру нысандарын ағымдағы жөндеуге;
2 831,0 мың теңге – жұмыспен қамтуда жеке агенттіктің қызметтеріне;
649 966,0 мың теңге - көлік инфрақұрылымын орташа жөндеуге.".
5-тармақ жаңа абзацпен толықтырылсын:
"200 000,0 мың теңге - кәріз жүйесінің құрылысына.".
6-тармақ жаңа абзацпен толықтырылсын:
"407 102,0 мың теңге - көлік инфрақұрылымын дамытуға.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданы әкімінің орынбасарына (Т.Қылаңов) жүктелсін.
4. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т.Далжанов
Аудандық Мәслихат хатшысы А.Сарбалаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимовна
____________________

"2) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 30,0 процентов;".
пункт 4:
абзацы первое, третье, четвертое изложить в новой редакции:
"23 387,0 тысяч тенге - на дополнительную плату учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе и учителям заменяющих основных сотрудников на время их учебы;
5 483,0 тысяч тенге - на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
11 446,0 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы.".
пункт 4 дополнить новыми абзацами:
"191 999,0 тысяч тенге - на дополнительную плату учителям, прошедшим национальный тест и учителям реализующим учебные программы по обновленному содержанию;
649 966,0 тысяч тенге- на средний ремонт автомобильной инфраструктуры".
дополнить новым 4-1 пунктом:
"4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены в следующем объеме целевые текущие трансферты из областного бюджета:
290 000,0 тысяч тенге - на выплату оплаты труда государственных служащих по новой системе оплаты труда;
50 000,0 тысяч тенге – на текущий ремонт объектов образования;
2 831,0 тысяч тенге – на услуги частного агенства занятости;
649 966,0 тысяч тенге - на средний ремонт автомобильной инфраструктуры".
пункт 5 дополнить новым абзацем:
"200 000,0 тысяч тенге - на строительство канализационной системы.".
пункт 6 дополнить новым абзацем:
"407 102,0 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции,  его официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района (Кыланов Т.).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Т.Далжанов
Секретарь районного маслихата А.Сарбалаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов Мангистауского района"
Шабикова Рима Нерражимовна
____________________

8 366 360,1
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
467 743,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
22 716,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22 716,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
135 210,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
135 210,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
94 787,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
94 787,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 314,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 314,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
150 481,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 424,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 138,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
86 919,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
33 235,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 235,0
02
Қорғаныс
15 290,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 290,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 290,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9 829,0
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
9 829,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 829,0
04
Бiлiм беру
3 385 597,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
94 315,0
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
94 315,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 150 909,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
35 500,0
003
Жалпы білім беру

8 366 360,1
01
Государственные услуги общего характера
467 743,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
22 716,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
22 716,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
135 210,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
135 210,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
94 787,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
94 787,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31 314,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31 314,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
150 481,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 424,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
60 138,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
86 919,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
33 235,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
33 235,0
02
Оборона
15 290,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 290,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 290,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9 829,0
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
9 829,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
9 829,0
04
Образование
3 385 597,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
94 315,0
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
94 315,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 150 909,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
35 500,0
003
Общеобразовательное обучение

2 897 050,0
006
Балаларға қосымша білім беру
58 782,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 580,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
115 899,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
4 723,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
5 535,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 840,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
140 373,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
140 373,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
429 213,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 108,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 108,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
984,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
984,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
426 798,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
52 944,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
46 188,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
199 817,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 933,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
9 081,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
13 567,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43 974,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 371,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 200,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
11 123,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

2 897 050,0
006
Дополнительное образование для детей
58 782,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
31 580,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
115 899,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
4 723,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 535,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 840,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
140 373,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
140 373,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
429 213,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 108,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 108,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
984,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
984,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
426 798,0
005
Государственная адресная социальная помощь
52 944,0
002
Программа занятости
46 188,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
199 817,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 933,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
9 081,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
13 567,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43 974,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 371,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 200,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
11 123,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)