Алматы қаласының көшелерін қайта атау туралы
Бірлескен Алматы қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 4/605 қаулысы және VІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XХХІX сессиясының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 300 шешімі. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 1521 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 13-бабына cәйкес, Алматы қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Алматы қаласы әкімдігі жанындағы ономастика комиссиясының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы және Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы қорытындыларының негізінде, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және VІ сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Төмендегі көшелерге:
Алматы қаласы Әуезов, Алатау, Наурызбай аудандары бойынша:
Ташкентский көшесі - Райымбек даңғылы;
Алматы қаласы Әуезов ауданы бойынша "Достық" шағын ауданындағы:
Абай көшесі – Тәуке хан көшесі;
Айвазовский көшесі – Ақжүніс көшесі;
Алматы көшесі – Ақкөгершін көшесі;
Волгоградская көшесі – Жеті жарғы көшесі;
Жамбыл көшесі – Ата толғауы көшесі;
Ильич көшесі – Жайдарман көшесі;
Калинин көшесі – Фарида Шәріпова көшесі;
Киевская көшесі – Сыйластық көшесі;
Котовский көшесі – Терме көшесі;
Красноармейская көшесі – Ақбақай көшесі;
Қарағанды көшесі – Ұлағат көшесі;
Құрманғазы көшесі – Поль Гурдэ көшесі;
Ленин көшесі – Ақжайнақ көшесі;
М. Мәметова көшесі – Тағзым көшесі;
Московская көшесі - Баршынкент көшесі;
МТФ-3 көшесі – Аймүйсін көшесі;
Пионерская көшесі – Ілтипат көшесі;
Пригородная көшесі – Рабат көшесі;
Свердлов көшесі – Дастан көшесі;
Ташкентский тұйық көшесі – Сейхұн көшесі;
Толстой көшесі – Кемеңгер көшесі;
Уйгурская көшесі – Қарахан көшесі;
Фрунзе көшесі – Манат көшесі;
Школьная көшесі – Шамғон Қажығалиев көшесі;
Алматы қаласы Әуезов ауданы бойынша "Таугүл" шағын ауданындағы:
Кассин көшесі – Керуентау көшесі;
Новостройка көшесі – Тайбурыл көшесі;
ПМК-610 көшесі – Қоржын көшесі;
Пригородная көшесі – Аманжол көшесі;
Тепличная көшесі – Мұстай Кәрім көшесі;
Центральная көшесі – Ықылас көшесі,
Юбилейная көшесі – Тойбастар көшесі;
Алматы қаласы Алмалы, Бостандық аудандары бойынша:
Гайдар көшесі – Ислам Каримов көшесі;
Алматы қаласы Бостандық ауданы бойынша:
Каблуков көшесі – Әбіш Кекілбайұлы көшесі;
Алматы қаласы Жетісу ауданы бойынша:
Алматы көшесі – Табиғат көшесі;
Винтер көшесі – Еңлікгүл көшесі;
Зеленая көшесі – Көк айдай көшесі;
Ключевая-2 көшесі – Серпер көшесі;
Котовский көшесі – Қылқобыз көшесі;
Қарасу көшесі – Бұрхан көшесі;
Летняя көшесі – Самырсын көшесі;
Озерная көшесі – Жарсуат көшесі;
Превомайский тұйық көшесі – Талант көшесі;
Победа көшесі – Жайсаң көшесі;
Полежаев тұйық көшесі – Төретай көшесі;
Почтовая көшесі – Құлыншақ көшесі;
Промышленная көшесі – Арғымақ көшесі;
Сосновая көшесі – Шілдехана көшесі;
Уйгурская көшесі – Қайрат көшесі;
Алматы қаласы Жетісу ауданы бойынша "Первомайский" шағын ауданындағы:
Береговая көшесі – Аралтөбе көшесі;
Вокзальная көшесі – Есім хан көшесі;
Ворошилов көшесі – Серпін көшесі;
Жамбыл көшесі – Дауылпаз көшесі;
Жетісу көшесі – Еламан көшесі;
Заречная көшесі – Жидебай көшесі;
Зеленая көшесі – Көкшолақ көшесі;
Интернациональная көшесі – Жолымбет көшесі;
Капчагайская көшесі – Ақсуат көшесі;
Ключевая көшесі – Әлқисса көшесі;
Космонавтов көшесі – Өрлеу көшесі;
Логовая көшесі – Арлан көшесі;
М. Мәметова, Кавказская көшелері – Мұхамеджан Сералин көшесі;
Механическая көшесі – Жадаукөк көшесі;
Мир тұйық көшесі – Ақжүрек көшесі;
Ә. Молдағұлова көшесі – Әділет көшесі;
Молодежная көшесі – Жар-жар көшесі;
Набережная көшесі – Кеңсуат көшесі;
Новый тұйық көшесі –Насихат көшесі;
Овражная көшесі – Жанбота көшесі;
Парковая көшесі – Қартқожа көшесі;
Пушкин көшесі – Майдақоңыр көшесі;
Садовая көшесі – Ақбөбек көшесі;
Солнечная көшесі – Қазанат көшесі;
Степная көшесі – Бидайық көшесі;
Строительная көшесі – Жоламан көшесі;
Центральная көшесі – Дәурен Құдабайұлы көшесі;
Школьная көшесі – Дулыға көшесі;
Щорс көшесі – Торғай көшесі;
Юбилейная көшесі – Қоңыртөбе көшесі;
Алматы қаласы Медеу ауданы бойынша:
Балтабай көшесі – Құмай көшесі;
Гвардейская көшесі – Ақбозат көшесі;
Горная көшесі – Керей-Жәнібек хандар көшесі;
Н. Добролюбов көшесі – Шақшақ Жәнібек көшесі;
Заводской тұйық көшесі – Сырмақ көшесі;
Ключевой-1 тұйық көшесі – Бұлғын көшесі;
Ключевой-2 тұйық көшесі – Сырымбет көшесі;
Лениногорская көшесі – Текемет көшесі;
Набережная көшесі – Желмая көшесі;
Овражная көшесі – Айдын көшесі;
Первомайская көшесі – Апорт көшесі;
Подгорный тұйық көшесі – Жорғатай көшесі;
Садовая көшесі – Қосалқа көшесі;
Іле көшесі – Тобылғы көшесі;
Южная көшесі – Айгөлек көшесі;
Заречная көшесі – Көңіл толқыны көшесі;
Ладушкин-1 көшесі – Алғыс көшесі;
Ладушкин-2 көшесі – Құрмет көшесі;
Ладушкин-3 көшесі – Қошемет көшесі;
3 март көшесі – Өнеге көшесі;
Алматы қаласы Медеу ауданы бойынша "Алатау" шағын ауданындағы:
Дружба көшесі – Мерей көшесі;
Зеленая көшесі – Бектау көшесі;
Курчатов көшесі – Ақбөбек көшесі;
Молодежная көшесі – Ерке сылқым көшесі;
Победа көшесі – Айқап көшесі;
Садовая көшесі – Кимешек көшесі;
Уәлиханов көшесі – Тектілік көшесі;
Алматы қаласы Медеу ауданы бойынша "Бутаковка" шағын ауданындағы:
Ключевая көшесі – Айдарлы көшесі;
Южный тұйық көшесі –Замартас көшесі;
Алматы қаласы Медеу ауданы бойынша "Көлсай" шағын ауданындағы:
Яблочный тұйық көшесі – Білезік көшесі;
Алматинская көшесі – Өмірзақ Сұлтанғазин көшесі;
Сұраншы батыр көшесі – Қойгелді батыр көшесі;
Школьная көшесі – Дәуір көшесі;
Алматы қаласы Медеу ауданы бойынша "Көктөбе" шағын ауданындағы:
Космонавтов көшесі – Ақтаңгер көшесі;
Қарасай батыр көшесі – Басбатыр көшесі;
М. Мәметова көшесі – Қамар сұлу көшесі;
Сүйінбай көшесі – Домбыра көшесі;
Алматы қаласы Медеу ауданы бойынша "Сұлусай" шағын ауданындағы:
Достық көшесі –Абзал көшесі;
Интернациональная көшесі – Іңкәрдария көшесі;
Алматы қаласы Түрксіб ауданы бойынша:
Березовая көшесі – Ақкербез көшесі;
Жетіген көшесі – Ақбілек көшесі;
Заславская-2 көшесі – Долана көшесі;
Кировоградская көшесі – Даналық көшесі;
Кирпичный завод көшесі – Ақтолқын көшесі;
Коммунаров көшесі – Төлеген Тәжібаев көшесі;
Красногвардейский даңғыл жолы – Сүйінбай даңғылы;
Қапал көшесі – Жаһангер көшесі;
Ленинабадская көшесі – Гүлсары көшесі;
Молодежная көшесі – Алабота көшесі;
Мостовая көшесі – Салауат көшесі;
Огарев-2 көшесі – Қалмаржын көшесі;
Остроумов-2 көшесі – Дегдар көшесі;
Парижская коммуна көшесі – Ғанибет көшесі;
Перроная көшесі – Балқадиша көшесі;
Песчанная көшесі – Сексеуіл көшесі;
Сосновая көшесі – Шоқтас көшесі;
Тополевская көшесі – Василий Бартольд көшесі;
Алматы қаласы Түрксіб ауданы бойынша "Әлмерек" шағын ауданындағы:
Абай көшесі – Ардақты көшесі;
Есім хан көшесі – Құтты білік көшесі;
Жамбыл көшесі – Үйеңкі көшесі;
Жароков көшесі – Ақермен көшесі;
Интернациональная көшесі – Жас дәурен көшесі;
Кызылординская көшесі – Шертер көшесі;
Керей хан көшесі – Мәңгілік Ел көшесі;
Қарасай батыр көшесі – Алтыбасар көшесі;
Наурызбай батыр көшесі – Шортанбай жырау көшесі;
Райымбек батыр көшесі – Көк бөрі көшесі;
Сәтбаев көшесі – Ақбидай көшесі;
Тәуке хан көшесі – Ұлы дала көшесі;
Шәкәрім көшесі – Алмажай көшесі;
Алматы қаласы Түрксіб ауданы бойынша "Колхозшы" шағын ауданындағы:
Абай көшесі – Жақұт көшесі;
Абылай хан көшесі – Дүлдүл көшесі;
Әйтеке би көшесі – Нығмет көшесі;
Әл-Фараби көшесі – Өрен көшесі;
А. Байтұрсынов көшесі – Саңлақ көшесі;
Жамбыл көшесі – Мейірім көшесі;
Қазыбек би көшесі – Қоңыртау көшесі;
Қарасай батыр көшесі – Бөктергі көшесі;
Қобыланды батыр көшесі – Бердіқожа батыр көшесі;
Қонаев көшесі – Ақмаңдай көшесі;
Құрманғазы көшесі – Досбол би көшесі;
Төле би көшесі – Байзерек көшесі;
Ш. Уәлиханов көшесі – Тайбағар көшесі;
Алматы қаласы Түрксіб ауданы бойынша "Қайрат" шағын ауданындағы:
А. Иманов көшесі – Сұлушаш көшесі;
Абай көшесі – Қанағат көшесі;
Айманов көшесі – Арқар көшесі;
Әйтеке би көшесі – Торғын көшесі;
Әл-Фараби көшесі – Көктау көшесі;
Әуезов көшесі – Тоқымқағар көшесі;
Жамбыл көшесі – Дәнекер көшесі;
Жангелдин көшесі – Нарбота көшесі;
Жандосов көшесі – Ақжамал көшесі.
Жансүгіров көшесі – Несібелі көшесі;
Қазыбек би көшесі – Жәудір көшесі;
Қарасай батыр көшесі – Бәйге көшесі;
Құрманғазы көшесі – Сыбызғы көшесі;
Новая көшесі – Ханшайым көшесі;
Рысқұлов көшесі – Жаяу Мұса көшесі;
Сейфуллин көшесі – Белбұлақ көшесі;
Тәттімбет көшесі – Көрімдік көшесі;
Төле би көшесі – Көктас көшесі.
Тілендиев көшесі – Гүлдариға көшесі;
Шәкәрім көшесі – Сұлутал көшесі;
Алматы қаласы Түрксіб ауданы бойынша "Шуақты" шағын ауданындағы:
Жетіген көшесі – Дуадақ көшесі;
Алматы қаласы Түрксіб ауданы бойынша "Маяк" шағын ауданындағы:
Қапшағай көшесі – Аққұтан көшесі;
Өтемісов көшесі – Серектас көшесі деп қайта атау берілсін.

О переименовании улиц города Алматы
Совместное постановление акимата города Алматы от 29 декабря 2018 года № 4/605 и решение внеочередной XХХIX сессии маслихата города Алматы VI созыва от 28 декабря 2018 года № 300. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 29 декабря 2018 года № 1521.
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Алматы, на основании заключений ономастической комиссии при акимате города Алматы от 12 декабря 2018 года и Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 21 декабря 2018 года, акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Алматы VІ-го созыва РЕШИЛ:
1. Переименовать:
по Ауэзовскому, Алатаускому, Наурызбайскому районам города Алматы:
улицу Ташкентский – в проспект Райымбек;
по микрорайону "Достық" Ауэзовского района города Алматы:
улицу Абай – в улицу Тәуке хан;
улицу Айвазовский – в улицу Ақжүніс;
улицу Алматы – в улицу Ақкөгершін;
улицу Волгоградская – в улицу Жеті жарғы;
улицу Жамбыл – в улицу Ата толғауы;
улицу Ильич – в улицу Жайдарман;
улицу Калинин – в улицу Фарида Шәріпова;
улицу Киевская – в улицу Сыйластық;
улицу Котовский – в улицу Терме;
улицу Красноармейская – в улицу Ақбақай;
улицу Қарағанды – в улицу Ұлағат;
улицу Құрманғазы – в улицу Поль Гурдэ;
улицу Ленин – в улицу Ақжайнақ;
улицу М. Мәметова – в улицу Тағзым;
улицу Московская – в улицу Баршынкент;
улицу МТФ-3 – в улицу Аймүйсін;
улицу Пионерская – в улицу Ілтипат;
улицу Пригородная – в улицу Рабат;
улицу Свердлов – в улицу Дастан;
переулок Ташкентский – в улицу Сейхұн;
улицу Толстой – в улицу Кемеңгер;
улицу Уйгурская – в улицу Қарахан;
улицу Фрунзе – в улицу Манат;
улицу Школьная – в улицу Шамғон Қажығалиев;
по микрорайону "Таугүл" Ауэзовского района города Алматы:
улицу Кассин – в улицу Керуентау;
улицу Новостройка – в улицу Тайбурыл;
улицу ПМК-610 – в улицу Қоржын;
улицу Пригородная – в улицу Аманжол;
улицу Тепличная – в улицу Мұстай Кәрім;
улицу Центральная – в улицу Ықылас;
улицу Юбилейная – в улицу Тойбастар;
по Алмалинскому, Бостандыкскому районам города Алматы:
улицу Гайдар – в улицу Ислам Каримов;
по Бостандыкскому району города Алматы:
улицу Каблуков – в улицу Әбіш Кекілбайұлы;
по Жетысускому району города Алматы:
улицу Алматы – в улицу Табиғат;
улицу Винтер – в улицу Еңлікгүл;
улицу Зеленая – в улицу Көк айдай;
улицу Ключевая-2 – в улицу Серпер;
улицу Котовский – в улицу Қылқобыз;
улицу Қарасу – в улицу Бұрхан;
улицу Летняя – в улицу Самырсын;
улицу Озерная – в улицу Жарсуат;
переулок Первомайский – в улицу Талант;
улицу Победа – в улицу Жайсаң;
переулок Полежаев – в улицу Төретай;
улицу Почтовая – в улицу Құлыншақ;
улицу Промышленная – в улицу Арғымақ;
улицу Сосновая – в улицу Шілдехана;
улицу Уйгурская – в улицу Қайрат;
по микрорайону "Первомайский" Жетысуского района города Алматы:
улицу Береговая – в улицу Аралтөбе;
улицу Вокзальная – в улицу Есім хан;
улицу Ворошилов – в улицу Серпін;
улицу Жамбыл – в улицу Дауылпаз;
улицу Жетісу – в улицу Еламан;
улицу Заречная – в улицу Жидебай;
улицу Зеленая – в улицу Көкшолақ;
улицу Интернациональная – в улицу Жолымбет;
улицу Капчагайская – в улицу Ақсуат;
улицу Ключевая – в улицу Әлқисса;
улицу Космонавтов – в улицу Өрлеу;
улицу Логовая – в улицу Арлан;
улицам М. Мәметова, Кавказская – в улицу Мұхамеджан Сералин;
улицу Механическая – в улицу Жадаукөк;
переулок Мир – в улицу Ақжүрек;
улицу Ә. Молдағұлова – в улицу Әділет;
улицу Молодежная – в улицу Жар-жар;
улицу Набережная – в улицу Кеңсуат;
переулок Новый – в улицу Насихат;
улицу Овражная – в улицу Жанбота;
улицу Парковая – в улицу Қартқожа;
улицу Пушкин – в улицу Майдақоңыр;
улицу Садовая – в улицу Ақбөбек;
улицу Солнечная – в улицу Қазанат;
улицу Степная – в улицу Бидайық;
улицу Строительная – в улицу Жоламан;
улицу Центральная – в улицу Дәурен Құдабайұлы;
улицу Школьная – в улицу Дулыға;
улицу Щорс – в улицу Торғай;
улицу Юбилейная – в улицу Қоңыртөбе;
по Медеускому району города Алматы:
улицу Балтабай – в улицу Құмай;
улицу Гвардейская – в улицу Ақбозат;
улицу Горная – в улицу Керей-Жәнібек хандар;
улицу Н. Добролюбов – в улицу Шақшақ Жәнібек;
переулок Заводской – в улицу Сырмақ;
переулок Ключевой-1 – в улицу Бұлғын;
переулок Ключевой-2 – в улицу Сырымбет;
улицу Лениногорская – в улицу Текемет;
улицу Набережная – в улицу Желмая;
улицу Овражная – в улицу Айдын;
улицу Первомайская – в улицу Апорт;
переулок Подгорный – в улицу Жорғатай;
улицу Садовая – в улицу Қосалқа;
улицу Іле – в улицу Тобылғы;
улицу Южная – в улицу Айгөлек;
улицу Заречная – в улицу Көңіл толқыны;
улицу Ладушкин-1 – в улицу Алғыс;
улицу Ладушкин-2 – в улицу Құрмет;
улицу Ладушкин-3 – в улицу Қошемет;
улицу 3 март – в улицу Өнеге;
по микрорайону "Алатау" Медеуского района города Алматы:
улицу Дружба – в улицу Мерей;
улицу Зеленая – в улицу Бектау;
улицу Курчатов – в улицу Ақбөбек;
улицу Молодежная – в улицу Ерке сылқым;
улицу Победа – в улицу Айқап;
улицу Садовая – в улицу Кимешек;
улицу Уәлиханов – в улицу Тектілік;
по микрорайону "Бутаковка" Медеуского района города Алматы:
улицу Ключевая – в улицу Айдарлы;
переулок Южный – в улицу Замартас;
по микрорайону "Көлсай" Медеуского района города Алматы:
переулок Яблочный – в улицу Білезік;
улицу Алматинская – в улицу Өмірзақ Сұлтанғазин;
улицу Сұраншы батыр – в улицу Қойгелді батыр;
улицу Школьная – в улицу Дәуір;
по микрорайону "Көктөбе" Медеуского района города Алматы:
улицу Космонавтов – в улицу Ақтаңгер;
улицу Қарасай батыр – в улицу Басбатыр;
улицу М. Мәметова – в улицу Қамар сұлу;
улицу Сүйінбай – в улицу Домбыра;
по микрорайону "Сұлусай" Медеуского района города Алматы:
улицу Достық – в улицу Абзал;
улицу Интернациональная – в улицу Іңкәрдария;
по Турксибскому району города Алматы:
улицу Березовая – в улицу Ақкербез;
улицу Жетіген – в улицу Ақбілек;
улицу Заславская-2 – в улицу Долана;
улицу Кировоградская – в улицу Даналық;
улицу Кирпичный завод – в улицу Ақтолқын;
улицу Коммунаров – в улицу Төлеген Тәжібаев;
тракт Красногвардейский – в проспект Сүйінбай;
улицу Қапал – в улицу Жаһангер;
улицу Ленинабадская – в улицу Гүлсары;
улицу Молодежная – в улицу Алабота;
улицу Мостовая – в улицу Салауат;
улицу Огарев-2 – в улицу Қалмаржын;
улицу Остроумов-2 – в улицу Дегдар;
улицу Парижская коммуна – в улицу Ғанибет;
улицу Перроная – в улицу Балқадиша;
улицу Песчанная – в улицу Сексеуіл;
улицу Сосновая – в улицу Шоқтас;
улицу Тополевская – в улицу Василий Бартольд;
по микрорайону "Әлмерек" Турксибского района города Алматы:
улицу Абай – в улицу Ардақты;
улицу Есім хан – в улицу Құтты білік;
улицу Жамбыл – в улицу Үйеңкі;
улицу Жароков – в улицу Ақермен;
улицу Интернациональная – в улицу Жас дәурен;
улицу Кызылординская – в улицу Шертер;
улицу Керей хан – в улицу Мәңгілік Ел;
улицу Қарасай батыр – в улицу Алтыбасар;
улицу Наурызбай батыр – в улицу Шортанбай жырау;
улицу Райымбек батыр – в улицу Көк бөрі;
улицу Сәтбаев – в улицу Ақбидай;
улицу Тәуке хан – в улицу Ұлы дала;
улицу Шәкәрім – в улицу Алмажай;
по микрорайону "Колхозшы" Турксибского района города Алматы:
улицу Абай – в улицу Жақұт;
улицу Абылай хан – в улицу Дүлдүл;
улицу Әйтеке би – в улицу Нығмет;
улицу Әл-Фараби – в улицу Өрен;
улицу А. Байтұрсынов – в улицу Саңлақ;
улицу Жамбыл – в улицу Мейірім;
улицу Қазыбек би – в улицу Қоңыртау;
улицу Қарасай батыр – в улицу Бөктергі;
улицу Қобыланды батыр – в улицу Бердіқожа батыр;
улицу Қонаев – в улицу Ақмаңдай;
улицу Құрманғазы – в улицу Досбол би;
улицу Төле би – в улицу Байзерек;
улицу Ш. Уәлиханов – в улицу Тайбағар;
по микрорайону "Қайрат" Турксибского района города Алматы:
улицу А. Иманов – в улицу Сұлушаш;
улицу Абай – в улицу Қанағат;
улицу Айманов – в улицу Арқар;
улицу Әйтеке би – в улицу Торғын;
улицу Әл-Фараби – в улицу Көктау;
улицу Әуезов – в улицу Тоқымқағар;
улицу Жамбыл – в улицу Дәнекер;
улицу Жангелдин – в улицу Нарбота;
улицу Жандосов – в улицу Ақжамал;
улицу Жансүгіров – в улицу Несібелі;
улицу Қазыбек би – в улицу Жәудір;
улицу Қарасай батыр – в улицу Бәйге;
улицу Құрманғазы – в улицу Сыбызғы;
улицу Новая – в улицу Ханшайым;
улицу Рысқұлов – в улицу Жаяу Мұса;
улицу Сейфуллин – в улицу Белбұлақ;
улицу Тәттімбет – в улицу Көрімдік;
улицу Төле би – в улицу Көктас;
улицу Тілендиев – в улицу Гүлдариға;
улицу Шәкәрім – в улицу Сұлутал;
по микрорайону "Шуақты" Турксибского района города Алматы:
улицу Жетіген – в улицу Дуадақ;
по микрорайону "Маяк" Турксибского района города Алматы:
улицу Қапшағай – в улицу Аққұтан;
улицу Өтемісов – в улицу Серектас.

Ескерту. 1-шы тармаққа өзгірістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 31.01.2019 № 1/69 қаулысымен және Алматы қаласы мәслихатының 31.01.2019 № 310 шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа еңгізіледі).
2. Алматы қаласы аудандарының әкімдері, "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы", "Алматы қаласы Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы", "Алматы қаласы Сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемелері осы бірлескен қаулы мен шешімді іске асыру жөнінде қажетті шараларды қабылдасын.
3. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы бірлескен қаулы мен шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен қаулы мен шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының жергілікті мемлекеттік басқару және тұрғын үй саясаты жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Е. Еркінбаевқа және Алматы қаласы әкімінің орынбасары А. Қырықбаевқа жүктелсін (келісім бойынша).
5. Осы бірлескен Алматы қаласы әкімдігінің қаулысы мен Алматы қаласы мәслихатының шешімі алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
VІ сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс
ХХXІХ сессиясының төрағасы
С. Аманкелді
VІ сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Қ. Қазанбаев

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными совместным постановлением акимата города Алматы от 31.01.2019 № 1/69 и решением от 31.01.2019 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Акимам районов города Алматы, коммунальным государственным учреждениям "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы", "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Алматы", "Управление архитектуры и градостроительства города Алматы" принять необходимые меры по реализации настоящего совместного постановления и решения.
3. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего совместного постановления и решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления и решения возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам местного государственного управления и жилищной политике маслихата города Алматы Е. Еркинбаева и заместителя акима города Алматы А. Кырыкбаева (по согласованию).
5. Настоящие совместные постановление акимата города Алматы и решение маслихата города Алматы вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Председатель внеочередной
ХХХІХ-й сессии маслихата
города Алматы VІ-го созыва
С. Аманкелді
Секретарь маслихата
города Алматы VІ-го созыва
К. Казанбаев