Жер салығының мөлшерлемелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 16 сәуірдегі № 3-25 с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 сәуірде № 4694 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыпқа орыс тілінде өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 19.05.2022 № 3-18 c (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 510-бабының 1-тармағына сәйкес Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уəлиханов аудандық мəслихатының 27.03.2020 № 6-52 с (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.05.2022 № 3-18 c (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1.Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргiзiлетiн жердi аймаққа бөлу жобалары (схемалары) негiзiнде автотұрақтарға (паркингтерге), автожанармай құю станцияларына бөлінген, казино орналасқан, сондай-ақ тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын жер учаскелерінен басқа, Салық кодексінің 505, 506-баптарында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері елу пайызға арттырылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 05.04.2021 № 2-5 с (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 19.05.2022 № 3-18 c (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Уәлиханов аудандық мәслихатының кейбір шешімдері осы шешімнің қосымшасына сәйкес күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім 2019 жылғы 01 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақты қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
VI шақырылған
XXV сессия төрағасы,
Уәлиханов аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Кәдіров
Уәлиханов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 16 сәуірдегі № 3-25 с шешіміне қосымша
Уәлиханов аудандық мәслихатының күшін жойған кейбір шешімдердің тізбесі
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының 2009 жылғы 27 сәуірдегі № 16-13 с "Жер салығының базалық ставкасын бекіту туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 21 мамырда № 13-13-104 тіркелген, 2009 жылғы 1 маусымдағы № 22 "Шұғыла" және "Ел тынысы" газетінде жарияланды).

О ставках земельного налога
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16 апреля 2018 года № 3-25 с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 апреля 2018 года № 4694.
Сноска. Заголовок в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.05.2022 № 3-18 c (вводится в действие с 01.01.2022).
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.03.2020 № 6-52 с (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.05.2022 № 3-18 c (вводится в действие с 01.01.2022).
1. На основании проектов (схем) зонирования земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан повысить на пятьдесят процентов базовые ставки земельного налога установленных статьями статьями 505, 506 Налогового кодекса за исключением земельных участков выделенные под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, занятые под казино, а также не используемые в соответствующих целях или используемые с нарушением законодательства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 05.04.2021 № 2-5 с (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Исключен решением Уалихановского районного маслихата СевероКазахстанской области от 19.05.2022 № 3-18 c (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Признать утратившими силу некоторые решения Уалихановского районного маслихата согласно приложению к настоящему решению.
4. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 1, который вводится в действие с 01 января 2019 года.
Председатель
ХXV сессии VI созыва,
секретарь Уалихановского
районного маслихата
Б.Кадиров
Приложение к решению Уалихановского районного маслихата от 16 апреля 2018 года №3-25 с
Перечень утративших силу некоторых решений Уалихановского районного маслихата
1. Решение Уалихановского районного маслихата от 27 апреля 2009 года № 16-13 с "Об утверждении базовых ставок земельного налога" (зарегестрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13-13-104 от 21 мая 2009 года, опубликовано 1 июня 2009 года в газетах "Шұғыла" и "Ел тынысы").

2. Уәлиханов аудандық мәслихатының 2009 жылғы 23 қазандағы № 4-16 с "Жер салығының базалық ставкасын бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының 2009 жылғы 27 сәуірдегі № 16-13 с шешіміне толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 12 қарашада № 13-13-112 тіркелген).
3. Уәлиханов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 11-31 с "Жер салығының базалық ставкасын бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының 2009 жылғы 27 сәуірдегі № 16-13 с шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 15 мамырда № 3251 тіркелген, 2015 жылғы 8 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
4. Уәлиханов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 2 шілдедегі № 6-33 с "Жер салығының базалық ставкасын бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының 2009 жылғы 27 сәуірдегі № 16-13 с шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 4 тамызда № 3336 тіркелген, 2015 жылғы 11 тамызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
5. Уәлиханов аудандық мәслихатының 2016 жылғы 3 тамыздағы № 7-5 с "Жер салығының базалық ставкасын бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының 2009 жылғы 27 сәуірдегі № 16-13 с шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 29 тамызда № 3882 тіркелген, 2016 жылғы 13 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

2. Решение Уалихановского районного маслихата от 23 октября 2009 года № 4-16 с "О внесении дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 27 апреля 2009 года № 16-13 с "Об утверждении базовых ставок земельного налога" (зарегестрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13-13-112 от 12 ноября 2009 года).
3. Решение Уалихановского районного маслихата от 14 апреля 2015 года № 11-31 с "О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 27 апреля 2009 года № 16-13 с "Об утверждении базовых ставок земельного налога" (зарегестрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3251 от 15 мая 2015 года, опубликовано 8 июня 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет").
4. Решение Уалихановского районного маслихата от 2 июля 2015 года № 6-33 с "О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 27 апреля 2009 года № 16-13 с "Об утверждении базовых ставок земельного налога" (зарегестрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3336 от 4 августа 2015 года, опубликовано 11 августа 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет").
5. Решение Уалихановского районного маслихата от 3 августа 2016 года № 7-5 с "О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 27 апреля 2009 года № 16-13 с "Об утверждении базовых ставок земельного налога" (зарегестрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3882 от 29 августа 2016 года, опубликовано 13 сентября 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет").