Атырау облысы Махамбет ауданындағы су объектілерінде рекреациялық балық аулау аймақтарын белгілеу туралы
Атырау облысы Махамбет ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 51 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 16 наурызда № 4075 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 4 тамыздағы № 183 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет ауданы әкімдігінің 04.08.2023 № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31, 37-баптарына, "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 10 – бабының 2 – тармағының 5–8) тармақшасына сәйкес және су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыру мақсатында, Махамбет аудандық әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес ортақ су пайдалану талаптарын ескере отырып Атырау облысы Махамбет ауданындағы су объектілерінде рекреациялық балық аулау аймақтары белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Махамбет ауданы әкімінің орынбасары З. Мұқашқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі С. Рысқалиев
Махамбет аудандық әкімдігінің 2018 жылғы "27" ақпандағы № 51 қаулысына қосымша
Атырау облысы Махамбет ауданындағы су обьектілерінде рекреациялық балық аулау аймақтары
1. Махамбет ауданының әкімшілік аумақтары шегіндегі Жайық өзенінің учаскелері:
1) Ақтоғай ауылдық округіндегі Атамбаев ауылының солтүстіктегі соңғы нүктесінен бастап N 47° 59.780ʹ Е 051° 37.477ʹ координаттармен, оның оңтүстіктегі соңғы нүктесіне дейінгі учаске N 47° 59.780ʹ Е 051° 37.489ʹ координатаррымен, ұзындығы 720 метр;
2) Ақжайық ауылдық округіндегі Ақжайық ауылының сорғы бекетінен бастап N 47° 52.594ʹ Е 051° 37.806ʹ координаттарымен, Ақтоғай ауылдық округіндегі Кенөріс елді-мекенін қоса, оның оңтүстіктегі соңғы нүктесіне дейінгі учаске, N 47° 52.514ʹ Е 051° 37.097ʹ координаттарымен, ұзындығы 880 метр;
3) Ақтоғай ауылдық округіндегі Ақтоғай ауылының солтүстіктегі соңғы нүктесінен N 47° 47.858ʹ Е 051° 35.584ʹ координаттармен, оның оңтүстіктегі соңғы нүктесіне дейінгі учаске N 47° 47.616ʹ Е 051° 36.564ʹ координатаррымен, ұзындығы 1000 метр;

Об установлении зон рекреационного рыболовства на водных объектах Махамбетского района Атырауской области
Постановление акимата Махамбетского района Атырауской области от 27 февраля 2018 года № 51. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 16 марта 2018 года № 4075. Утратило силу постановлением акимата Махамбетского района Атырауской области от 4 августа 2023 года № 183
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Махамбетского района Атырауской области от 04.08.2023 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 5-8) пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и в целях организации любительского (спортивного) рыболовства на водных объектах, акимат Махамбетского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить зоны рекреационного рыболовства на водных объектах Махамбетского района Атырауской области, с учетом требований общего водопользования согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Махамбетского района З. Мукаш.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района С. Рыскалиев
Приложение к постановлению Махамбетского районного акимата от "27" февраля 2018 года № 51
Зоны рекреационного рыболовства на водных объектах Махамбетского района Атырауской области
1. Участки реки Урал в пределах административной территории Махамбетского района:
1) Участок от северной оконечности аула Атамбаев, Актогайского сельского округа с координатами N 47° 59.780ʹ Е 051° 37.477ʹ до его южной оконечности с координатами N 47° 59.780ʹ Е 051° 37.489ʹ длиной 720 метров;
2) Участок от насосной станции села Акжайык, Акжайыкского сельского округа с координатами N 47° 52.594ʹ Е 051° 37.806ʹ до его южной оконечности, включая населенный пункт Кенорис, Актогайского сельского округа с координатами N 47° 52.514ʹ Е 051° 37.097ʹ длиной 880 метров;
3) Участок от северной оконечности села Актогай, Актогайского сельского округа с координатами N 47° 47.858ʹ Е 051° 35.584ʹ до его южной оконечности с координатами N 47° 47.616ʹ Е 051° 36.564ʹ, длиной 1000 метров;

4) Махамбет ауылдық округіндегі Сарытоғай ауылынан жоғары, сутазартқыш бекетінен бастап N 47° 43.801ʹ Е 051° 34.452ʹ координатармен, Махамбет ауылының оңтүстіктегі соңғы нүктесіне дейінгі учаске (автожолдар көпірінен бастап 50 метрге дейін) N 47° 38.896ʹ Е 051° 35.545ʹ кординаттармен, ұзындығы 6000 метр;
5) Жалғансай ауылдық округіндегі Жалғансай ауылына қарсы сорғы бекетінен бастап N 47° 36.868ʹ Е 051° 36.930ʹ координаттарымен, ауылдың оңтүстіктегі соңғы нүктесіне дейінгі учаске N 47° 36.094ʹ Е 051° 37.698ʹ координаттармен, ұзындығы 2050 метр;
6) Сарайшық ауылдық округіндегі Сарайшық ауылына қарсы, сутазартқыш ғимаратынан бастап N 47° 30.862ʹ Е 051° 42.553ʹ координатармен, ауылдың оңтүстіктегі соңғы нүктесіне дейінгі учаске N 47° 30.199ʹ Е 051° 44.255ʹ кординаттармен, ұзындығы 2050 метр;
7) Бейбарыс ауылдық округіндегі Бейбарыс ауылына қарсы су тазартқыш ғимаратынан бастап N 47° 27.672ʹ Е 051° 47.298ʹ координаттармен, ауылдың оңтүстіктегі соңғы нүктесіне дейінгі учаске N 47° 26.475ʹ Е 051° 49.144ʹ координаттармен, ұзындығы 3000 метр;
8) Бейбарыс ауылдық округіндегі Талдыкөл ауылына қарсы оның солтүстіктегі соңғы нүктесінен бастап N 47° 20.598ʹ Е 051° 53.272ʹ кординаттармен, оның оңтүстіктегі соңғы нүктесіне дейінгі учаске N 47° 20.237ʹ Е 051° 52.585ʹ координаттармен, ұзындығы 2000 метр;
9) алынып тасталды - Атырау облысы Махамбет аудандық әкімдігінің 29.09.2020 № 214 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Махамбет ауданының әкімшілік аумақтары шегіндегі су обьектілері:
1) Глухой ескі арнасы – Ақтоғай ауылдық округінің аумағында орналасқан;
2) Бақсай ескі арнасы – Ақтоғай ауылдық округінің аумағында орналасқан;
3) Сарайшық ескі арнасы – Сарайшық ауылдық округінің аумағында орналасқан;
4) Сорочинка ескі арнасы – Бейбарыс ауылдық округінің аумағында орналасқан;
5) 8-ауыл ескі арнасы – Ақжайық ауылдық округінің аумағында орналасқан;
6) 9-ауыл ескі арнасы – Ақжайық ауылдық округінің аумағында орналасқан;
7) 11-ауыл ескі арнасы – Есбол ауылдық округінің аумағында орналасқан;
8) 12-ауыл ескі арнасы – Есбол ауылдық округінің аумағында орналасқан;
9) 13-ауыл ескі арнасы – Есбол ауылдық округіндегі Ортақшыл ауылының қасында орналасқан;
10) 15-ауыл ескі арнасы – Есбол ауылдық округіндегі Еңбекшіл ауылының қасында орналасқан;
11) Қызыл-Жар көлі – Есбол ауылдық округіндегі Еңбекшіл ауылының қасында орналасқан;
12) Ұлышығанақ көлі – Алға ауылдық округінің аумағында орналасқан;
13) Гагушкино көлі – Алға ауылдық округінің аумағында орналасқан;

4) Участок выше села Сарытогай, Махамбетского сельского округа начиная от водоочистной станции с координатами N 47° 43.801ʹ Е 051° 34.452ʹ до южной оконечности села Махамбет (до 50 метров от автодорожного моста) с координатами N 47° 38.896ʹ Е 051° 35.545ʹ длиной 6000 метров;
5) Участок напротив села Жалгансай, Жалгансайского сельского округа от насосной станции с координатами N 47° 36.868ʹ Е 051° 36.930ʹ до южной оконечности села с координатами N 47° 36.094ʹ Е 051° 37.698ʹ длиной 2050 метров.
6) Участок напротив села Сарайчик, Сарайчиковского сельского округа от водоочистного сооружения с координатами N 47° 30.862ʹ Е 051° 42.553ʹ до южной оконечности села с координатами N 47° 30.199ʹ Е 051° 44.255ʹ, длиной 2050 метров;
7) Участок напротив села Бейбарыс, Бейбарыского сельского округа от водоочистной станции с координатами N 47° 27.672ʹ Е 051° 47.298ʹ до южной оконечности села с координатами N 47° 26.475ʹ Е 051° 49.144ʹ, длиной 3000 метров;
8) Участок напротив аула Талдыколь, Бейбарыского сельского округа от его северной оконечности с координатами N 47° 20.598ʹ Е 051° 53.272ʹ до его южной оконечности с координатами N 47° 20.237ʹ Е 051° 52.585ʹ, длиной 2000 метров
9) исключен постановлением акимата Махамбетского района Атырауской области от 29.09.2020 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Водные объекты в пределах административной территории Махамбетского района:
1) Старица Глухой – расположена на территории Актогайского сельского округа;
2) Старица Баксай – расположена на территории Актогайского сельского округа;
3) Старица Сарайчик – расположена на территории Сарайчиковского сельского округа;
4) Старица Сорочинка – расположена на территории сельского округа Бейбарыс;
5) Старица 8-ауыл – расположена на территории Акжайыкского сельского округа;
6) Старица 9-ауыл – расположена на территории Акжайыкского сельского округа;
7) Старица 11-ауыл – расположена на территории Есболского сельского округа;
8) Старица 12-ауыл – расположена на территории Есболского сельского округа;
9) Старица 13-ауыл – расположена возле села Ортакшыл Есболского сельского округа;
10) Старица 15-ауыл – расположена возле села Енбекшил Есболского сельского округа;
11) Озеро Кызыл-Жар – расположено возле села Енбекшил Есболского сельского округа;
12) Озеро Улышыганак – расположено на территории Алгинского сельского округа;
13) Озеро Гагушкино – расположено на территорий Алгинского сельского округа;

14) Алмағанбет көлі – Алға ауылдық округінің аумағында орналасқан;
15) Қоржым көлі – Алға ауылдық округінің аумағында орналасқан.

14) Озеро Алмаганбет – расположено на территорий Алгинского сельского округа;
15) Озеро Коржын – расположено на территории Алгинского сельского округа.