Түлкібас ауданының елді мекендердің жеріне (үй маңындағы учаскелерді қоспағанда) арналған базалық салықтық мөлшерлемелерін арттыру туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 30/3-06 шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 1 қазанда № 4753 болып тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 505-бабына, 510-бабының 1-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түлкібас аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 21 тамыздағы № 18/4-05 шешімімен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2379 тіркелген) Түлкібас ауданының елді мекендеріндегі жерлерді аймақтарға бөлу схемасы негізінде, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 505 бабында белгіленген елді мекендердің жеріне (үй маңындағы учаскелерді қоспағанда) арналған базалық салықтық мөлшерлемелері арттырылсын:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13 аймақтарда, автотұрақтарға (паркингтерге), автожанармай құю станцияларына бөлінген және казино орналасқан жерлерді қоспағанда 50 пайызға.
2. "Түлкібас аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген кұнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Түлкібас ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түлкібас аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы Л.Ешенқұлова
Аудандық мәслихаттың хатшысы С.Сейсенбаев

О повышении базовой налоговой ставки на земли населенных пунктов (за исключением придомовых участков) Тюлькубасского района
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 14 сентября 2018 года № 30/3-06. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 1 октября 2018 года № 4753
В соответствии со статьей 505, пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 25 декабря 2017 года и с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. На основании схемы зонирования земель в населенных пунктах Тюлькубасского района утвержденной решением Тюлькубасского районного маслихата от 21 августа 2013 года № 18/4-05 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2379) повысить базовые налоговые ставки на земли населенных пунктов (за исключением придомовых участков) установленные статьей 505 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) для земель, находящихся:
в зонах 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 за исключением земель, выделенных под автостоянки (паркинги), автозаправочных станции и занятых под казино на 50 процентов.
2. Государственному учреждению "Аппарат Тюлькубасского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан, порядке обеспечить:
1) государственную регистрация настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения его копии на официальное опубликование в периодические издания, распространяемых на территории Тюлькубасского района.
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Тюлькубасского районного маслихата после его официального опубликавания.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата Л. Ешенкулова
Секретарь районного маслихата С. Сейсенбаев