Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдалану төлемақысының мөлшерлемелерін (түбірімен босатылатын сүрек үшін белгіленетін мөлшерлемелерді қоспағанда) бекіту туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 19-5 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 19 қазанда № 5356 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 7 желтоқсандағы № 21-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 07.12.2018 № 21-9 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексін (Салық кодексі), Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман Кодексін, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын басшылыққа ала отырып, "Мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орман пайдалану үшін төлем ставкаларын есептеуге арналған ережелер мен әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушы 2009 жылғы 12 маусымдағы №344 бұйрығы негізінде Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдалану төлемақысының мөлшерлемелері (түбірімен босатылатын сүрек үшін белгіленетін мөлшерлемелерді қоспағанда):
1) орманды жанама пайдаланғаны үшін 1-қосымшаға сәйкес;
2) қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін 2-қосымшаға сәйкес;
3) мемлекеттік орман қоры учаскелерін мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорт мақсаттарында, аңшылық шаруашылығы мұқтаждықтары, ғылыми-зерттеу мақсаттарында пайдаланғаны үшін 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім мемлекеттік орман иеленушілерге және Қазақстан Республикасының Орман кодексінде айқындалған тәртіппен орман пайдалану құқығын алған тұлғаларға таратылады.
3. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 12 маусымдағы №25-6 "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдалану төлемақысының ставкаларын (түбірімен босатылатын сүрек үшін белгіленетін ставкаларды қоспағанда) бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №3954 тіркелген, 2015 жылғы 25 шілдедегі "Орал өңірі" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың аграрлық мәселелер, табиғат пайдалану және ауылдық аймақтарды дамыту мәселелері бойынша тұрақты комиссияға жүктелсін.

Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню)
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 28 сентября 2018 года № 19-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 19 октября 2018 года № 5356. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2018 года № 21-9
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 07.12.2018 № 21-9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 25 декабря 2017 года, Лесным кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, на основании приказа исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 июня 2009 года №344 "Об утверждении Правил и Методических указаний для расчета ставок платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и в особо охраняемых природных территориях" Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню):
1) за побочные лесные пользования согласно приложению 1;
2) на заготовку второстепенных древесных ресурсов согласно приложению 2;
3) за пользование участками государственного лесного фонда в культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целях, для нужд охотничьего хозяйства, в научно-исследовательских целях согласно приложению 3.
2. Настоящее решение распространяется на государственных лесовладельцев и лиц, получивших право лесопользования в порядке, установленном Лесным кодексом Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 июня 2015 года №25-6 "Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню)" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №3954, опубликованное 25 июля 2015 года в газете "Приуралье").
4. Контроль за исполнением решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по аграрным вопросам, природопользованию и развитию сельских территорий.

5. Батыс Қазақстан облыстық мәслихат аппаратының басшысы (А.Сұлтанов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы И. Илимисов
Облыстық мәслихат
хатшысы
М. Құлшар
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2018 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 19-5 шешіміне
1-қосымша
Орманды жанама пайдаланғаны үшін
төлемақы мөлшерлемелері
Атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемелері, теңге
1
Шөп шабу, соның ішінде шабындық жерлердің сапалық жай-күйі бойынша
1.1

5. Руководителю аппарата Западно-Казахстанского областного маслихата (А.Султанов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель сессии И. Илимисов
Секретарь
областного маслихата
М. Құлшар
Приложение 1
к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 28 сентября 2018 года № 19-5
Ставки платы
за побочные лесные пользования
Наименование
Единица
измерения
Ставки платы,
тенге
1
Сенокошение, в том числе по группам качественного состояния сенокосных
угодий:
1.1

2064
5
Дәрілік өсімдіктерді және техникалық шикізаттарды дайындау және жинау
5.1
мия тамыры
килограмм
62
Ескерту: *Көкөніс, бақша дақылдарын және өзге ауыл шаруашылық дақылдарын өсіру үшін мемлекеттік орман қоры учаскелерін пайдалану төлемақысының мөлшерлемелері салық заңнамасымен топырақтардың сапасы бойынша орналастырылған бонитеттердің балына сай анықталған жер салығы деңгейінде белгіленеді.
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2018 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 19-5 шешіміне
2-қосымша
Қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін
төлемақы мөлшерлемелері
Атауы
Өлшем
бірлігі
Төлемақы мөлшерлемелері
1
Ағаштар мен бұталардың қабықтары
тонна
Түріне байланысты отындық сүректің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы базалық ставкаларынан 10 % пайызы мөлшерінде
2
Ағаштар мен бұталардың бұтақтары
тонна
Түріне байланысты отындық сүректің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы базалық ставкаларынан 20 % пайызы мөлшерінде
3
Ағаштар мен бұталардың томарлары
тонна
Түріне байланысты отындық сүректің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы базалық ставкаларынан 15 % пайызы мөлшерінде
4
Ағаштар мен бұталардың тамырлары
тонна
Түріне байланысты отындық сүректің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы базалық ставкаларынан 10 % пайызы мөлшерінде
5
Ағаштар мен бұталардың жапырақтары
тонна
Түріне байланысты отындық сүректің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы базалық ставкаларынан 5 % пайызы мөлшерінде
6
Ағаштар мен бұталардың бүршіктері
килограмм
Түріне байланысты отындық сүректің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы базалық ставкаларынан 30 % пайызы мөлшерінде
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихатының 2018 жылғы
28 қыркүйектегі
№ 19-5 шешіміне
3-қосымша
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттарда, аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары, ғылыми-зерттеу мақсаттарында пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері
Атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемелері
қысқа мерзімді орман пайдалану
ұзақ мерзімді орман пайдалану
қысқа мерзімді орман пайдалану (АЕК)
ұзақ мерзімді орман пайдалану (теңге)
1
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін мәдени-сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
1 адам-күн
гектар
0,1

2064
5
Заготовка и сбор лекарственных растений и технического сырья
5.1
солодковый корень
килограмм
62
Примечание: *ставки платы за использование участков государственного лесного фонда для огородничества, бахчеводства и выращивания иных сельскохозяйственных культур устанавливаются на уровне ставок земельного налога по качеству почв пропорционально баллам бонитета, определенных налоговым законодательством.
Приложение 2
к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 28 сентября 2018 года № 19-5
Ставки платы
на заготовку второстепенных древесных ресурсов
№
Наименование
Единица измерения
Размер ставки
1
Кора деревьев
и кустарников
тонна
10% от базовых ставок платы за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы
2
Ветви
деревьев и кустарников
тонна
20% от базовых ставок платы за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы
3
Пни деревьев
и кустарников
тонна
15% от базовых ставок платы за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы
4
Корни
деревьев и кустарников
тонна
10% от базовых ставок платы за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы
5
Листья
деревьев и кустарников
тонна
5% от базовых ставок платы за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы
6
Почки
деревьев и кустарников
килограмм
30% от базовых ставок платы за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы
Приложение 3
к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 28 сентября 2018 года № 19-5
Ставка платы
за пользование участками государственного лесного фонда в культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целях, для нужд охотничьего хозяйства, в научно-исследовательских целях
№
Наименование
Единица измерения
Ставка платы
краткосрочное лесопользо-
вание
долгосрочное лесопользо-
вание
краткосрочное лесопользо-
вание
(МРП)
долгосрочное лесопользо-
вание
(тенге)
1
За пользование участками государственного лесного фонда в культурно-оздоровительных целях
1 человек в
день
гектар
0,1