"Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 489 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2019 жылғы 15 қаңтардағы № 10 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 16 қаңтарда № 18196 болып тіркелді
"Телерадио хабарларын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2012 жылғы 18 қаңтардағы 7-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 489 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11264 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу қағидаларында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Конкурсты өткізу тәртібі";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Үміткер өтінімге сәйкес келмеген, сондай-ақ осы Қағидаларға 2-қосымшада көзделген құжаттар тізбесін ұсынбаған жағдайда конкурсқа қатысуға жіберілмейді.";
18 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген құжаттар тігілген, беттері нөмірленген және соңғы беті оның қолымен және мөрімен (бар болған жағдайда) куәландырылған түрде мөр басылған конвертте ұйымдастырушының мекенжайына ұсынылады.";
1 қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді;

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 489 "Об утверждении Правил распределения полос частот, радиочастот, (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания"
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 15 января 2019 года № 10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2019 года № 18196
В соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года "О телерадиовещании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 489 "Об утверждении Правил распределения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11264, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Правилах распределения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
" Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок проведения конкурса";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Претендент не допускается к участию в конкурсе, в случае несоответствия заявки, а также не представления перечня документов, предусмотренных приложением 2 к настоящим Правилам.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Документы, указанные в приложениях 1 и 2 к настоящим Правилам, представляются в адрес организатора в прошитом виде с пронумерованными страницами, и последняя страница заверяется его подписью и печатью (при наличии) в запечатанном конверте.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной политики в области средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
Д. Абаев
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің 2019 жылғы 15
қаңтардағы № 10 бұйрығына
қосымша
Телерадио хабарларын тарату
мақсаты үшін жиілік белдеулерін,
радиожиіліктерді (радиожиілік
арналарын) бөлу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Телерадио хабарларын таратуды
дамыту мәселелері жөніндегі
Комиссияның төрағасына
Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу бойынша конкурсқа қатысуға өтінім
Жалпы мәліметтер:
1. Заңды тұлғаның толық атауы
/ жеке тұлғаныңтегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____________________________________________________________
2. Заңды мекенжайы:
_____________________________________________________________
3. Телефондардың, факстердің нөмірлері:
_____________________________________________________________
4. Конкурстық хабарландыруға сәйкес пайдалану жоспарланған жиілік номиналы:
___________________________________________________________
5. Конкурстық хабарландыруға сәйкес таратушы станцияның қуаты, Ватт:
_______________________________________________________________
6. Таратушы станцияның орнатылу пункті
_______________________________________________________________
7. Жоспарланған ретрансляцияланатын телеарналар тізбесінің атауы
______________________________________________________________
8. Хабар таратуға құқық алу сәтінен бастап қызмет көрсетудің кепілдік мерзімі:
____________________________________________________________
9. Теле-, радиоарналармен халықты қамтудың жоспарланған көлемі:
_____________________________________________________________
Қоса берілген құжаттар
1.______________________________________
2.______________________________________
3.______________________________________
бірінші басшының/дара кәсіпкердің қолы
Мөр орны (бар болған жағдайда) 20__ ж. "__" ____________

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4 Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
Приложение
к приказу Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 15 января 2019 года № 10
Приложение 1
к Правилам по распределению
полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов)
для целей телерадиовещания
Форма
Председателю Комиссии
по вопросам развития
телерадиовещания
Заявка на участие в конкурсе по распределению полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания
Общие сведения:
1. Полное наименование
юридического лица/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
______________________________________________________________
2. Юридический адрес:
______________________________________________________________
3. Номера телефонов, факсов:
______________________________________________________________
4. Планируемый к использованию номинал частоты в соответствии с конкурсным объявлением:
______________________________________________________________
5. Мощность передающей станции в соответствии с конкурсным объявлением, Ватт:
______________________________________________________________
6. Пункт установки передающей станции:
_______________________________________________________________
7. Наименование планируемого перечня ретранслируемых телеканалов
_______________________________________________________________
8. Гарантированный срок оказания услуг с момента получения права на вещание:
_______________________________________________________________
9. Планируемый охват населения теле-, радиоканалами:
_______________________________________________________________
Прилагаемые документы:
1. _______________________
2. _______________________
3. _______________________
Подпись первого руководителя/
индивидуального предпринимателя
Место печати (при наличии) "___" ___________ 20___ год