"Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асырудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 178 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 9 сәуірде № 18476 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асырудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10795 болып тіркелген, 2015 жылы 15 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асырудың қағидаларында:
10-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) дербес немесе басқа мамандарды тарта отырып, салынуы белгіленген объектіні жобалауға арналған тапсырманы дайындайды.
Жобалауға арналған тапсырма жобалау алдындағы және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеу жөніндегі тапсырысты орындау шартының ажырамас бөлігі және оны тапсырыс беруші бекіткен сәттен бастап тараптар үшін міндетті болып табылады.
Құрылыста мемлекеттік инвестициялар есебінен қаржыланатын объектілерді жобалауға арналған тапсырмада тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорына қосылған, "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 қарашадағы № 1107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12767 болып тіркелген) бекітілген Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған қазақстандық өндірістің құрылыс материалдарын, жабдықтарын, бұйымдары мен конструкцияларын қолдану міндетті талап болып табылады.
Жобалауға арналған тапсырмада Заңның 20-бабының 23-16) тармақшасына сәйкес бекітілетін сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтердің талаптарына сәйкес мүгедектер және басқа да халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтары үшін қолжетімді жағдайларын қамтамасыз ету, сондай-ақ "Мүгедектің жұмыс орны стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 519 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13913 болып тіркелген) сәйкес еңбек жағдайларын жасау міндетті талап болып табылады.
Жобалау процесінде тапсырыс берушінің тапсырмасы бойынша жобалауға арналған тапсырма түзетіледі және нақтыланады. Егер тапсырыс берушінің бастамасы бойынша жобалауға арналған тапсырмаға енгізілген түзетулер жобалау алдындағы немесе жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасының әзірленген бөлімдерін қайта өңдеуді қажет ететін болса, онда орындалған жұмыс көлемін ескере отырып, шартқа қосымша келісім жасалады.";

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 "Об утверждении Правил организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика)"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2019 года № 178. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2019 года № 18476
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 "Об утверждении Правил организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10795, опубликован 15 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика), утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"1) самостоятельно либо с привлечением сторонних специалистов составляет задание на проектирование намеченного объекта.
Задание на проектирование является неотъемлемой частью договора на выполнение заказа по разработке предпроектной и (или) проектной (проектно-сметной) документации и становится обязательным для сторон с момента его утверждения заказчиком.
В задании на проектирование объектов финансируемых за счет государственных инвестиций в строительство, обязательным требованием является применение строительных материалов, оборудований, изделий и конструкций казахстанского производства, включенных в базу данных товаров, работ, услуг и их поставщиков, сформированных в соответствии с Правилами формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 1107 "Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12767).
В задании на проектирование обязательным требованием является обеспечение условий доступности для инвалидов и других маломобильных групп населения согласно требованиям государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства, утверждаемых в соответствии с подпунктом 23-16) статьи 20 Закона, а также создания условий труда в соответствие с приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 519 "Об утверждении стандартов рабочего места инвалида" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13913).
В процессе проектирования задание на проектирование по поручению заказчика корректируется и уточняется. В случае, если внесенные по инициативе заказчика поправки в задание на проектирование требуют переработки разработанных разделов предпроектной или проектной (проектно-сметной) документации, заключается дополнительное соглашение к договору с учетом выполненных объемов работ.";

12-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) бухгалтерлiк және статистикалық есепке алуды ұйымдастырады және жүргiзедi, сондай-ақ:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес орындалған жұмыстар актісіне;
осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес орындалған жұмыстар актісіне;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес орындалған құрылыс жұмыстары (базалық-индекстік әдіс бойынша) мен шығындар құны туралы анықтамаға;
осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес орындалған құрылыс жұмыстары (ресурстық әдіс бойынша) мен шығындар құны туралы анықтамаға қол қояды.
Орындалған жұмыстарды қабылдаудың, құрылыс үдерісінде орындалған құрылыс-монтаждау жұмыстар үшін есеп айырысудың тәртібі мен мерзімдері шарттық (жекелеген) бағалар каталогы негізінде тараптардың келісімі бойынша мердігерлік шартпен белгіленеді және олар үшін ай сайынғы есеп айырысулар тапсырыс беруші мен мердігер арасында келісілген нысан бойынша жүргізіледі.
Орындалған құрылыс-монтаждау және құрылыс-жөндеу жұмыстары үшін тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы есеп айырысудың шарттық (жекелеген) бағалар каталогын қалыптастыру кезінде конструктивтік элементтер (осы элементтердің техникалық дайындық пайызы), шартта көрсетілген кезеңдер бойынша жеке-жеке немесе шарт бойынша барлық жұмыстар аяқталғаннан кейін жүзеге асыруға рұқсат етіледі.
Бұл ретте, шарттық (жекелеген) бағалар каталогын қалыптастыру, орындалған жұмыстарды қабылдау, есептесулерді жүзеге асыру тапсырыс берушінің қаржыландыру, есепке алу және есеп беру саласындағы функцияларын толық көлемде орындауын қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік емес инвестициялар есебінен объектінің құрылысын жүзеге асырған кезде орындалған құрылыс-монтаждау жұмыстары үшін ай сайынғы есептесу тапсырыс беруші мен мердігер арасында келісілген нысандар бойынша жүргізіледі.";
3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-1-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

подпункт 4) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"4) организует и ведет бухгалтерский и статистический учет, а также подписывает:
акты выполненных работ в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
акты выполненных работ в соответствии с приложением 3-1 к настоящим Правилам;
справку о стоимости выполненных строительных работ и затрат (по базисно-индексному методу) в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам;
справку о стоимости выполненных строительных работ и затрат (по ресурсному методу) в соответствии с приложением 4-1 к настоящим Правилам.
Порядок и сроки приемки выполненных работ, расчетов за выполненные строительно-монтажные работы в процессе строительства устанавливаются договором подряда по соглашению сторон на основе каталога договорных (единичных) расценок и ежемесячные расчеты за них производятся по формам, согласованным между заказчиком и подрядчика.
При формировании каталога договорных (единичных) расценок расчеты между заказчиком и подрядчиком за выполненные строительно-монтажные и ремонтно-строительные работы допускается осуществлять по конструктивным элементам (проценту технической готовности этих элементов), по отдельным, оговоренным договором этапам или после завершения всех работ по договору.
При этом, формирование каталога договорных (единичных) расценок, приемка выполненных работ, осуществление расчетов в полной мере обеспечивает выполнение функций заказчика в области финансирования, учета и отчетности.
При осуществлении строительства объекта за счет негосударственных инвестиций ежемесячные расчеты за выполненные строительно-монтажные работы производятся по формам, согласованным между заказчиком и подрядчиком.";
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3-1 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 4-1 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі Р. Скляр
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 2 сәуірдегі
№ 178 бұйрығына
1-қосымша
Тапсырыс берушінің
(құрылыс салушының) қызметін
ұйымдастыру және
функцияларын
жүзеге асыру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Тапсырыс беруші:
_____________________________________________________________________
(толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі,
мекенжайы, байланыс құралдары туралы деректер)
Мердігер:
_____________________________________________________________________
(толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі,
мекенжайы, байланыс құралдары туралы деректер)
Құрылыс:
_____________________________________________________________________
(атауы, мекенжайы)
Объект:
_____________________________________________________________________
(атауы)
_______________ № _______ мердігерлік шарт (келісімшарт)
Орындалған жұмыстар актісі
____________
(жылы, айы)
________ жұмыстары үшін
Негіздеме:
2001 жылғы бағада жасал(ды)ған
Нөмірі
Норматив позициясының шифры
Жұмыстар мен шығындардың атауы, өлшем бірлігі
Саны
Бірліктің құны, теңге
Жалпы құны, теңге
Үстеме шығыстар, теңге
Еңбек шығындары, адам-сағат, құрылысшы жұмысшылар
Жасалған елі
Реттік саны
Смета бойынша
Барлығы
Машиналарды пайдалану
Барлығы
Машиналарды пайдалану
%
Құрылысшы- жұмысшылардың жалақысы
о.і.машинистердің жалақысы
Құрылысшы- жұмысшылардың жалақысы
о.і.машинистер-дің жалақы-сы
Машиналарға қызмет етуші жұмысшылар
бірлігі
барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Барлық тікелей шығындар
оның ішінде мыналардың құны:
материалдар, бұйымдар және конструкциялар
жабдықтар
өзге де шығындар
Үстеме шығыстар:
жалақы
еңбек сыйымдылығы
Нормаланбаған және күтпеген шығындар
...
2001 жылғы базалық құнының жиыны:
Сметалық жалақысы
Нормативтік еңбек сыйымдылығы
Ағымдағы бағалардың жиыны:
Салықтар, алымдар, міндетті төлемдер
Жиыны:
Қосылған құн салығы:
Барлығы:
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Техникалық қадағалау
сарапшысы(лары):
________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру
нөмірі, аттестат №, қолы)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Құрылыс жобасын әзірлеушілер
немесе авторлық қадағалау
сарапшысы(лары):
________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі, бұйрық
немесе аттестат №, қолы)
Тапсырды (Мердігер)
Қабылдады (Тапсырыс беруші)
______________________________
(ұйымның атауы, бизнес
сәйкестендіру нөмірі
немесе жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________________
(ұйымның атауы, бизнес
сәйкестендіру нөмірі
немесе жеке сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________
(лауазымы, қолы, қолтаңбаның
толық жазылуы)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
___________________________
(лауазымы, қолы, қолтаңбаның
толық жазылуы)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Ескертпе:

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
Приложение 1
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 2 апреля 2019 года № 178
Приложение 3
к Правилам организации
деятельности и осуществления
функций заказчика (застройщика)
Форма
Заказчик: _______________________________________________________________________
(полное наименование, бизнес идентификационный номер или индивидуальный
идентификационный номер, адрес, данные о средствах связи)
Подрядчик: _____________________________________________________________________
(полное наименование, бизнес идентификационный номер или индивидуальный
идентификационный номер, адрес, данные о средствах связи)
Стройка: ________________________________________________________________________
(наименование, адрес)
Объект: _________________________________________________________________________
(наименование,)
Договор подряда (контракт) №_______ от _____________
Акт выполненных работ
за ___________________________ (месяц, год) на _____________________________ работы
Основание:
Составлен (а) в ценах 2001 г. тенге
Номер
Шифр и номер позиции норматива
Наименование работ и затрат, единица измерения
Количество
Стоимость единицы, тенге
Общая стоимость, тенге
Накладные расходы, тенге
---------------
%
Затраты труда, чел.-час, рабочих- строителей
-----------------
рабочих, обслуживающих машины
Страна происхождения
по порядку
по смете
Всего ---------
заработная плата рабочих- строителей
эксплуатация машин
--------- в том числе заработная плата машинистов
Всего
---------
заработная плата рабочих- строителей
эксплуатация машин
--------- в том числе заработная плата машинистов
на единицу
всего
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Всего прямые затраты
в том числе стоимость:
материалов, изделий и конструкций
оборудования
прочих затрат
Накладные расходы
заработная плата
трудоемкость
Ненормируемые и непредвиденные затраты
Итого в базовых ценах 2001 года:
Сметная заработная плата
Нормативная трудоемкость
Итого в текущих ценах:
Налоги, сборы, обязательные платежи
Итого:
Налог на добавленную стоимость:
Всего:
Сдал (Подрядчик)
Принял (Заказчик)
________________________________________
(наименование организации, бизнес-
идентификационный номер или
индивидуальный идентификационный номер)
____________________________________________
(наименование организации, бизнес-
идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер)
(должность, подпись, расшифровка подписи)
Место печати (при наличии)
(должность, подпись, расшифровка подписи)
Место печати (при наличии)
Место печати (при наличии)Эксперт(ы) технического надзора:
______________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество(при наличии), индивидуальный
идентификационный номер, № аттестата, подпись)
Место печати (при наличии)
Разработчики проекта строительства или эксперт(ы) авторского надзора
_______________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество(при наличии), индивидуальный
идентификационный номер, № аттестата или приказа, подпись)
Примечание:

1. Нысан базалық-индекстік әдісті пайдалану арқылы құрылған сметалар бойынша орындалған жұмыстар актілері үшін қолданылады.
2. 13-бағанда, орындалған жұмыстардың актісінде бөлек жолақта ескерілген сол материалдық ресурстар және жабдықтардың мәліметі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 2 сәуірдегі
№ 178 бұйрығына
2-қосымша
Тапсырыс берушінің
(құрылыс салушының) қызметін
ұйымдастыру және
функцияларын
жүзеге асыру қағидаларына
3-1-қосымша
Нысан
Тапсырыс беруші:
_____________________________________________________________________
(толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі,
мекенжайы, байланыс құралдары туралы деректер)
Мердігер:
_____________________________________________________________________
(толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі,
мекенжайы, байланыс құралдары туралы деректер)
Құрылыс:
_____________________________________________________________________
(атауы, мекенжайы)
Объект:
_____________________________________________________________________
(атауы)
_______________ № _______Мердігерлік шарт (келісімшарт)
Орындалған жұмыстар актісі
____________
(жылы, айы)
________ жұмыстары үшін
Негіздеме:
20___ жылғы ағымдағы бағада жасал(ды)ған тенге
Нөмірі
Норматив позициясының шифры
Жұмыстар мен шығындардың атауы, өлшем бірлігі
Өлшем бірлігі
Саны
Бірліктің құны
Орындалған жұмыстар
Үстеме шығыстар
Реттік саны
Смета бойынша
Барлығы
Машиналарды пайдалану
Барлығы
Машиналарды пайдалану
Материалдар
сметалық пайда
құрылысшы жұмысшылардың жалақысы
машинистердің жалақысы
құрылысшы жұмысшылардың жалақысы
машинистердің жалақысы
жабдық, жиһаз, мүкәммал
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
ҮШ жэне СП құнының жиынтығы, теңге
Жасалған елі
13
14
Тапсырды (Мердігер)
Қабылдады (Тапсырыс беруші)
____________________________________________________
(ұйымның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру
нөмірі)
__________________________
(ұйымның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі
немесе жеке сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________
(лауазымы, қолы, қолтаңбаның толық жазылуы)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
___________________________
(лауазымы, қолы, қолтаңбаның толық жазылуы)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Техникалық қадағалау сарапшысы(лары): _______________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі, аттестат №, қолы)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Құрылыс жобасын әзірлеушілер немесе авторлық қадағалау
сарапшысы(лары): _____________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі, бұйрық немесе аттестат №, қолы)
Ескертпе:

1. Форма применяется для актов выполненных работ, составленным по сметам с использованием базисно-индексного метода.
2. По графе 13 указываются сведения по тем материальным ресурсам и оборудованию, которые в акте выполненных работ учитываются отдельной строкой.
Приложение 2
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 2 апреля 2019 года № 178
Приложение 3-1
к Правилам организации
деятельности и осуществления
функций заказчика (застройщика)
Форма
Заказчик: _______________________________________________________________________
(полное наименование, бизнес идентификационный номер или индивидуальный
идентификационный номер, адрес, данные о средствах связи)
Подрядчик: _____________________________________________________________________
(полное наименование, бизнес идентификационный номер или индивидуальный
`      идентификационный номер, адрес, данные о средствах связи)
Стройка: _______________________________________________________________________
(наименование, адрес)
Объект: _______________________________________________________________________
(наименование,)
Договор подряда (контракт) №_______ от _____________
Акт выполненных работ
за _____________________________ (месяц, год) на ___________________________ работы
Основание:
Составлен (а) в текущих ценах на 20___ год. тенге
№ п/п
Номер поз. по смете
Шифр норм, код ресурса
Наименование работ и затрат
Единица измерения.
Количество
Стоимость единицы
Выполнено работ
Накладные расходы,
Всего стоимость с НР и СП, тенге
Страна происхождения
Всего
Эксплуатация машин
Всего
эксплуатация машин
материалы
зарплата рабочих строителей
зарплата машинистов
зарплата рабочих строителей
зарплата машинистов
оборудование, мебель, инвентарь
Сметная прибыль
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Сдал (Подрядчик)
Принял (Заказчик)
________________________________________
(наименование организации, бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер)
_________________________________
(наименование организации, бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер)
(должность, подпись, расшифровка подписи)
Место печати (при наличии)
(должность, подпись, расшифровка подписи)
Место печати (при наличии)
Место печати (при наличии)
Эксперт(ы) технического надзора:
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), индивидуальный
идентификационный номер, № аттестата, подпись)
Место печати (при наличии)
Разработчики проекта строительства или эксперт(ы) авторского надзора
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), индивидуальный,
идентификационный номер, № аттестата или приказа, подпись)
Примечание:

1. Нысан ресурстық әдісті пайдалану арқылы құрылған сметалар бойынша орындалған жұмыстар актілері үшін қолданылады.
2. 14-бағанда, орындалған жұмыстардың актісінде бөлек жолақта ескерілген сол материалдық ресурстар және жабдықтардың мәліметі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 2 сәуірдегі
№ 178 бұйрығына
3-қосымша
Тапсырыс берушінің
(құрылыс салушының) қызметін
ұйымдастыру және
функцияларын
жүзеге асыру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Тапсырыс беруші:
Мердігер:
Құрылыстың атауы және онызмекенжайы:
Орындалған құрылыс жұмыстарының құны және шығындары туралы анықтама (базалық-индекстік әдіс бойынша)
20__жылғы ____________
Код
Код
Шарт
Қаржыландыру көзі
Ұйымдастыру-құқықтық нысаны
тапсырыс беруші
мердігер
нөмірі
күні
атауы
коды
атауы
коды
Іске қосу кешендерінің, объектілердің атауы
Орындалған жұмыстардың құны және шығындар, мың теңгеде
ҚҚС
Барлығы төлемге
ҚҚС қоса алғанда, жылдың басынан бастап есептіқ айға дейін
ҚҚС-сыз есепті айда (____ үшін)
1-бағаннан
2001 жылғы базалық баға деңгейіндегі құрылыс-монтаждау жұмыстарының құны
оның ішінде
2001 жылғы базалық баға деңгейіндегі ҚМЖ құрамына кірмейтін өзге де шығындар-дың құны
қосымша шығындар
есепті айда
жабдықты монтаждау бойынша
материалдарды сатып алуға
басқа қосымша шығыстар
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Тапсырыс беруші___________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі
немесе жеке сәйкестендіру нөмірі)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Мердігер _______________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе
жеке сәйкестендірунөмірі)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Құрылыс жобасын әзірлеушілер
немесе авторлық қадағалау жөніндегі
сарапшы(лар): _____________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке
сәйкестендіру нөмірі, бұйрық немесе аттестат №)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Техникалық қадағалау жөніндегі
сарапшы(лар): _____________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі, аттестат №, қолы)
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 2 сәуірдегі
№ 178 бұйрығына
4-қосымша
Тапсырыс берушінің
(құрылыс салушының) қызметін
ұйымдастыру және
функцияларын
жүзеге асыру қағидаларына
4-1-қосымша
Нысан
Тапсырыс беруші:
Мердігер:
Құрылыстың атауы және мекенжайы:
Орындалған құрылыс жұмыстарының құны және шығындары туралы анықтама (ресурстық әдіс бойынша)
20__жылғы ____________
Код
Код
Шарт
Қаржыландыру көзі
Ұйымдастыру-құқықтық нысаны
тапсырыс беруші
мердігер
нөмірі
күні
атауы
коды
атауы
коды
Іске қосу кешенде-рінің, объектілердің атауы
Орындалған жұмыстардың құны және шығындар, мың теңге
ҚҚС (1-баған бойынша)
Төлемге барлығы
ҚҚС қоса алғанда, жылдың басынан бастап есепті айға дейін
ҚҚС-сыз есепті айда (____ үшін)
1-бағаннан
Сметалық баға деңгейіндегі құрылыс-монтаждау жұмыстарының құны
оның ішінде
20__ жылғы базалық баға деңгейіндегі құрылыс-монтаждау жұмыстарының құрамына кірмейтін өзге де шығындардың құны
қосымша шығындар
есепті айда
жабдықты монтаждау бойынша
материалдар сатып алуға
басқа қосымша шығыстар
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Мөр орны(бар болған жағдайда)
Тапсырыс беруші___________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Мердігер __________________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Мөр орны(бар болған жағдайда)
Құрылыс жобасын әзірлеушілер
немесе авторлық қадағалау
сарапшысы(лары): __________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке
сәйкестендіру нөмірі, бұйрық немесе аттестат №)
Мөр орны(бар болған жағдайда)
Техникалық қадағалау
сарапшысы (лары): _________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі, аттестат №, қолы)

1. Форма применяется для актов выполненных работ, составленным по сметам с использованием базисно-индексного метода.
2. По графе 14 указываются сведения по тем материальным ресурсам и оборудованию, которые в акте выполненных работ учитываются отдельной строкой.
Приложение 3
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 2 апреля 2019 года № 178
Приложение 4
к Правилам организации
деятельности и осуществления
функций заказчика (застройщика)
Форма
Заказчик:
Подрядчик:
Наименование строительства и его адрес:
Справка о стоимости выполненных строительных работ и затрат (по базисно-индексному методу)
за _____ 20___ года
Код
Код
Договор
Источник финансирования
Организационно-правовая форма
заказчика
подрядчика
номер
дата
наименование
код
наименование
код
Наименование пусковых комплексов, объектов
Стоимость выполненных работ и затрат в тыс.тенге
НДС
Всего к оплате
с начала года по отчетный месяц включительно с НДС
в отчетном месяце (за ____) без НДС
из графы 1
Строи-тельно-монтажные работы в сметном базовом уровне цен 2001г.
из них
стоимость прочих затрат, не входящих в состав СМР в сметном базовом уровне цен 2001г.
дополнительные затраты
в отчет-ном месяце
по монтажу оборудования
на приобретение материалов
другие дополнительные расходы
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Место печати (при наличии)
Заказчик ________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, бизнес
идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер)
Место печати (при наличии)
Подрядчик ______________________________________________________________________
(должность фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, бизнес
идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер)
Место печати (при наличии) Разработчики проекта строительства или эксперт(ы) авторского надзора :
________________________________________________________________________________
(должность фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, бизнес
идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер,
№ аттестата или приказа)
Место печати (при наличии)
Эксперт(ы) технического надзора: __________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), индивидуальный
идентификационный номер, № аттестата, подпись)
Приложение 4
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 2 апреля 2019 года № 178
Приложение 4-1
к Правилам организации
деятельности и осуществления
функций заказчика (застройщика)
Форма
Заказчик:
Подрядчик:
Наименование строительства и его адрес:
Справка о стоимости выполненных строительных работ и затрат (по ресурсному методу)
за _____ 20___ года
Код
Код
Договор
Источник финансирования
Организационно-правовая форма
заказчика
подрядчика
номер
дата
наименование
код
наименование
код
Наименование пусковых комплексов, объектов
Стоимость выполненных работ и затрат в тысячах тенге
НДС
Всего к оплате
с начала года по отчетный месяц включительно с НДС
в отчетном месяце (за ____) без НДС
из графы 1
Строи-тельно-монтажные работы по смете
из них
стоимость прочих затрат, не входящих в состав строительно-монтажных работ по смете 20__г.
дополнительные затраты
в отчетном месяце
по монтажу оборудования
на приобретение материалов
другие дополнительные расходы
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Место печати (при наличии)
Заказчик ________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, бизнес
идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер, печать)
Место печати (при наличии)
Подрядчик ______________________________________________________________________
(должность фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, бизнес
идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер, печать)
Место печати (при наличии)
Разработчики проекта строительства или эксперт(ы) авторского надзора :
________________________________________________________________________________
(должность фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, бизнес
идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер,
№ аттестата или приказа, печать)
Место печати (при наличии)
Эксперт(ы) технического надзора: __________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), индивидуальный
идентификационный номер, № аттестата, подпись, печать)