Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2019 жылғы 5 сәуірдегі № 79 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 сәуірде № 4188 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 280 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 15.12.2020 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) алып тасталды - Жамбыл облысы әкімдігінің 13.11.2019 № 256 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес "Бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жекеменшікке сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес "Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес "Жер учаскелерін сатып алу-сату шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес "Жер учаскесін жалға алу шарттарын жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес "Жер учаскесін алу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
Ескерту. 1– тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысының әкімдігінің 13.11.2019 №256 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений
Постановление акимата Жамбылской области от 5 апреля 2019 года № 79. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 8 апреля 2019 года № 4188. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 15 декабря 2020 года № 280
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 15.12.2020 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) исключен постановлением акимата Жамбылской области от 13.11.2019 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2) регламент государственной услуги "Продажа в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование", согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку", согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Заключение договоров купли-продажи земельного участка", согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги "Заключение договоров аренды земельного участка", согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги "Постановка на очередь на получение земельного участка", согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Жамбылской области от 13.11.2019 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области;
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.Шүкеевке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мырзахметов
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы "5" сәуірдегі
№ 79 қаулысына 1-қосымша
"Жол бойы белдеулерінде жол бойы қызметі объектілерін немесе қолжетімді болуы үшін кіреберіс талап етілетін жағдайда олардан тыс жерлерде объектілерді орналастыру үшін жер учаскелерін беру туралы шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент алынып тасталды - Жамбыл облысы әкімдігінің 13.11.2019 № 256 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы "5" сәуірдегі
№ 79 қаулысына 2-қосымша
"Бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жекеменшікке сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Барлық мәтiн бойынша "-тарау" деген сөздер алынып тасталды – Жамбыл облысының әкімдігінің 13.11.2019 №256 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1."Бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жекеменшікке сату" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, ауданның, Тараз қаласының, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 25 бұйрығымен бекітілген "Бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жекеменшікке сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18243 болып тіркелген) (бұдан әрі - стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1– тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысының әкімдігінің 13.11.2019 №256 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің жер учаскесіне арналған құқықты беру туралы шешімі немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области М. Шукеева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мырзахметов
Приложение 1 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "5" апреля 2019 года № 79
Регламент государственной услуги
"Принятие решения о предоставлении земельных участков для размещения объектов дорожного сервиса в придорожных полосах или объектов за их пределами, когда для доступа к ним требуется подъезд"
Сноска. Регламент исключен постановлением акимата Жамбылской области от 13.11.2019 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "5" апреля 2019 года № 79
Регламент государственной услуги
"Продажа в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование"
Сноска. По всему тексту слова "Глава" исключены постановлением акимата Жамбылской области от 13.11.2019 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Продажа в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, района, города Тараз, акимом города районного значения, поселка, села, сельского округа (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Продажа в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование", утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 25 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18243) (далее - стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменениями внесенными постановлением акимата Жамбылской области от 13.11.2019 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - решение услугодателя о предоставлении права на земельный участок либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсiмдi (iс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан (не сенімхат бойынша оның өкілі), оның ішінде жеңілдіктері бар адамдардан стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды бір данада қабылдауы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызмет берушінің басшысының қарауына жолдайды, 20 (жиырма) минут ішінде;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы қызмет алушының өтінішін қарайды, бұрыштама қояды және орындаушыға жолдайды, 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
3) орындаушы көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының заңнамаға сәйкестігін қарастырады, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жергілікті атқарушы органның жер комиссиясының мәжілісіне (бұдан әрі - комиссия) материалдарды дайындайды, 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
4) комиссия материалдарды қарастырады және жер учаскесіне құқық беру туралы немесе бас тарту туралы қорытынды қабылдайды, 3 (үш) жұмыс күн ішінде;
5) көрсетілетін қызмет берушінің орындаушысы мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 2 (екі) жұмыс күн ішінде;
6) қызмет беруші шешім шығарады, 7 (жеті) жұмыс күн ішінде;
7) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі қызмет алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді (жолдайды), 1 (бір) жұмыс күн ішінде.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) тіркелген өтініш;
2) бұрыштама және орындауға жолдау;
3) құжаттарды қарау және жер комиссиясының қорытындысын беру;
4) қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттiк қызметтерді көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) орындаушы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызмет берушінің басшысының қарауына жолдайды, 20 (жиырма) минут ішінде;

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги услугодателем является прием документов в одном экземпляре, указанных в пункте 9 стандарта, от услугополучателя (либо его представитель по доверенности), в том числе у лиц, имеющих льготы.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация заявления канцелярии услугодателя и передача его на рассмотрение руководителю услугодателя, в течение 20 (двадцати) минут;
2) рассмотрение заявления услугополучателя руководителем услугодателя, наложение резолюции и направление исполнителю, в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) исполнитель рассматривает документы услугополучателя на соответствие законодательству, подготавливает материалы на заседание земельной комиссии местного исполнительного органа (далее – комиссия) в предоставлении государственной услуги, в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) комиссия рассматривает материалы и принимает заключение о предоставлении права на земельный участок либо об отказе, в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) исполнитель услугодателя подготавливает проект результата оказания государственной услуги, в течение 2 (двух) рабочих дней;
6) услугодатель принимает решение, в течение 7 (семи) рабочих дней;
7) выдача (направление) канцелярией услугодателя результата оказания государственной услуги услугополучателю, в течение 1 (одного )рабочего дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление;
2) резолюция и направление для исполнения;
3) рассмотрение документов и выдача заключения земельной комисии;
4) подписанный результат оказания государственной услуги;
5) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация заявления канцелярии услугодателя и передача его на рассмотрение руководителю услугодателя, в течение 20 (двадцати) минут;

2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы қызмет алушының өтінішін қарайды, бұрыштама қояды және орындаушыға жолдайды, 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
3) орындаушы көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының заңнамаға сәйкестігін қарастырады, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша комиссияға материалдарды дайындайды, 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
4) комиссия материалдарды қарастырады және жер учаскесіне құқық беру туралы немесе бас тарту туралы қорытынды қабылдайды, 3 (үш) жұмыс күн ішінде;
5) көрсетілетін қызмет берушінің орындаушысы мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 2 (екі) жұмыс күн ішінде;
6) қызмет беруші шешім шығарады, 7 (жеті) жұмыс күн ішінде;
7) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі қызмет алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді (жолдайды), 1 (бір) жұмыс күн ішінде.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Стандартқа сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету қарастырылмаған.
10. Стандартқа сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағаз нысанда көрсетілуіне байланысты мемлекеттік қызмет көрсету процесіне ақпараттық жүйелер пайдаланылмайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (http://uzo-zhambyl.kz) ресми сайтында және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Бұрын жер пайдалануға берілген жер
учаскесін жекеменшікке сату"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы "5" сәуірдегі
№ 79 қаулысына 3-қосымша
"Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Барлық мәтiн бойынша "-тарау" деген сөздер алынып тасталды – Жамбыл облысының әкімдігінің 13.11.2019 №256 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "облыстың, ауданның, Тараз қаласының, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы" (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 25 бұйрығымен бекітілген "Жер учаскесін жекеменшікке бөліп төлеуге сату" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18243 болып тіркелген) (бұдан әрі - стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1– тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысының әкімдігінің 13.11.2019 №256 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

2) рассмотрение заявления услугополучателя руководителем услугодателя, наложение резолюции и направление исполнителю, в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) исполнитель рассматривает документы услугополучателя на соответствие законодательству, подготовка материалов на комиссию в предоставлении государственной услуги, в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) комиссия рассматривает материалы и принимает заключение о предоставлении права на земельный участок либо об отказе, в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) исполнитель услугодателя подготавливает проект результата оказания государственной услуги, в течение 2 (двух) рабочих дней;
6) услугодатель принимает решение, в течение 7 (семи) рабочих дней;
7) выдача (направление) канцелярией услугодателя результата оказания государственной услуги услугополучателю, в течение 1 (одного) рабочего дня.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. В соответствии со стандартом оказание государственной услуги через Государственную корпорацию не предусмотрено.
10. В соответствии со стандартом государственная услуга оказывается в бумажном виде, в связи с чем в процессе оказания государственной услуги информационные системы не используются.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальном сайте коммунального государственного учреждения "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" (http://uzo-zhambyl.kz) и интернет-ресурсе акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Продажа в частную собственность
земельного участка, ранее
предоставленного в землепользование"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "5" апреля 2019 года № 79
Регламент государственной услуги
"Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку"
Сноска. По всему тексту слова "Глава" исключены постановлением акимата Жамбылской области от 13.11.2019 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, района, города Тараз, города районного значения (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Продажа земельного участка в частную собственность в рассрочку", утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 25 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18243) (далее - стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменениями внесенными постановлением акимата Жамбылской области от 13.11.2019 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы қызмет алушының өтінішін қарайды, бұрыштама қояды және орындаушыға жолдайды, 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
3) орындаушы көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының заңнамаға сәйкестігін қарастырады, мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесін дайындайды, 7 (жеті) жұмыс күн ішінде;
4) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қыметті көрсету нәтижесіне қол қояды, 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
5) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі қызмет алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді (жолдайды), 1 (бір) жұмыс күн ішінде.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Стандартқа сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету қарастырылмаған.
10. Стандартқа сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағаз нысанда көрсетілуіне байланысты мемлекеттік қызмет көрсету процесіне ақпараттық жүйелер пайдаланылмайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (http://uzo-zhambyl.kz) ресми сайтында және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Жер учаскесін жалға алу
шарттарын жасасу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы "5" сәуірдегі
№ 79 қаулысына 6-қосымша
"Жер учаскесін алу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда- Жамбыл облысы әкімдігінің 13.11.2019 № 256 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесін алу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, ауданның, Тараз қаласының, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 25 бұйрығымен бекітілген "Жер учаскесін алу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18243 болып тіркелген) (бұдан әрі - стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

2) рассмотрение заявления услугополучателя руководителем услугодателя, наложение резолюции и направление исполнителю, в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) исполнитель рассматривает документы услугополучателя на соответствие законодательству, подготавливает результат оказания государственной услуги, в течение 7 (семи) рабочих дней;
4) услугодатель подписывает результат оказания государственной услуги, в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) выдача (направление) канцелярией услугодателя результата оказания государственной услуги услугополучателю, в течение 1 (одного) рабочего дня.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. В соответствии со стандартом оказание государственной услуги через Государственную корпорацию не предусмотрено.
10. В соответствии со стандартом государственная услуга оказывается в бумажном виде, в связи с чем в процессе оказания государственной услуги информационные системы не используются.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальном сайте коммунального государственного учреждения "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" (http://uzo-zhambyl.kz) и интернет-ресурсе акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Заключение договоров
аренды земельного участка"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 6 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "5" апреля 2019 года № 79
Регламент государственной услуги "Постановка на очередь на получение земельного участка"
Сноска. Регламент – в редакции постановления акимата Жамбылской области от 13.11.2019 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Постановка на очередь на получение земельного участка" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, района, города Тараз, городов районного значения, аким поселка, села, сельского округа (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Постановка на очередь на получение земельного участка", утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 25 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18243) (далее - стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті арнайы есепке алғаны туралы хабарламасы немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсiмдi (iс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан (не сенімхат бойынша оның өкілі), оның ішінде жеңілдіктері бар адамдардан стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды бір данада қабылдауы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және басшыға бұрыштама қоюға жолдайды - 20 (жиырма) минут ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысына (бұдан әрі - уәкілетті органның басшысы) жолдайды – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды жер комиссиясының қарауына жолдайды – 2 (екі) жұмыс күн ішінде;
5) жер комиссиясы хаттамалық шешім нысанында жер учаскесіне құқық беру мүмкіндігі туралы қорытынды шығарады - 5 (бес) жұмыс күн ішінде;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы жер комиссиясының қорытындысы негізінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
7) уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын келіседі - 2 (екі) сағат ішінде;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды - 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
9) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 1 (бір) жұмыс күн ішінде.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление услугодателя о постановке на специальный учет заявления либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности), в том числе лицом, имеющего льготы документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя проверяет полноту представленных документов, осуществляет их прием и регистрацию и направляет на резолюцию руководителю услугодателя – в течение 20 (двадцати) минут.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник канцелярии отказывает в приеме заявления;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет для исполнения руководителю уполномоченного органа по земельным отношениям (далее – руководитель уполномоченного органа) – в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа направляет документы на рассмотрение земельной комиссии – в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) земельная комиссия выносит заключение о возможности предоставления права на земельный участок в форме протокольного решения – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа на основании заключения земельной комиссии готовит проект результата оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) руководитель уполномоченного органа согласовывает проект результата оказания государственной услуги – в течение 2 (двух) часов;
8) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;
9) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня.

6. Келесі рәсімдердің (іс-қимылдың) орындалуына негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды қарау және орындау үшін жолдау;
3) орындау үшін жауапты орындаушыны айқындау ұсынылған құжаттарды тексеру;
4) құжаттарды жер комиссиясының қарауына жіберу;
5) жер комиссиясының қорытындысын шығару;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындау;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын келісу;
8) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
9) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркеу және беру.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
5) жер комиссиясы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) кезеңділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және басшыға бұрыштама қоюға жолдайды - 20 (жиырма) минут ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысына жолдайды – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды жер комиссиясының қарауына жолдайды – 2 (екі) жұмыс күн ішінде;
5) жер комиссиясы хаттамалық шешім нысанында жер учаскесіне құқық беру мүмкіндігі туралы қорытынды шығарады - 5 (бес) жұмыс күн ішінде;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы жер комиссиясының қорытындысы негізінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;

6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) проверка полноты документов, прием и регистрация документов;
2) рассмотрение документов и направление для исполнения;
3) определение ответственного исполнителя для исполнения;
4) направление документов на рассмотрение земельной комиссии;
5) вынесение заключения земельной комиссии;
6) подготовка проекта результата оказания государственной услуги;
7) согласование проекта результата оказания государственной услуги;
8) подписание результата оказания государственной услуги;
9) регистрация и выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
5) земельная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя проверяет полноту представленных документов, осуществляет их прием и регистрацию и направляет на резолюцию руководителю услугодателя – в течение 20 (двадцати) минут.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник канцелярии отказывает в приеме заявления;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет для исполнения руководителю уполномоченного органа по земельным отношениям – в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа направляет документы на рассмотрение земельной комиссии – в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) земельная комиссия выносит заключение о возможности предоставления права на земельный участок в форме протокольного решения – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа на основании заключения земельной комиссии готовит проект результата оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;