Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат кенттерінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшерін айқындау туралы
Қарағанды облысы Балқаш қаласының әкімдігінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 12/02 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 наурызда № 5255 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2004 жылғы 9 шілдедегі "Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы", 2010 жылғы 29 сәуірдегі "Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" Заңдарына сәйкес, Балқаш қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат кенттерінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау қала әкімінің орынбасары С.Ж. Жаксылыковаға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі А. Аглиулин
Балқаш қаласы әкімдігінің
2019 жылғы "___" ______
№_____ қаулысына
қосымша
Балқаш қаласы және Саяқ, Гүлшат кенттерінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері
1-тарау. Көтермелеудің түрлері
1. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері:
1) алғыс жариялау;
2) грамотамен марапаттау;
3) ақшалай сыйлықақы беру.
2-тарау. Көтермелеудің тәртібі
2. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерi Балқаш қаласы әкімдігінің жанындағы құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссиясы (бұдан әрі - Комиссия) отырыстарында қаралады.
3. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге белсендi қатысатын азаматтарды көтермелеу туралы ұсынымды Комиссияға қарауға аумақтық полиция органдары енгізеді.
4. Комиссия қабылдайтын шешім көтермелеу үшін негіз болып табылады.
5. Ақшалай сыйақыны төлеу Комиссия қабылдаған шешімге сәйкес қосымша аумақтық полиция органы бастығының бұйрығы шығарылады.
6. Көтермелеу түрлерiн, соның iшiнде, ақшалай сыйақы мөлшерiн, көтермеленушiнiң қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қосқан үлесiн ескере отыра, Комиссия белгiлейдi.
7. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысқан азаматтарды көтермелеу шараларын аумақтық полиция органдары салтанатты жағдайда жүзеге асырады.
3-тарау. Ақшалай сыйақының мөлшері

Об определении видов и порядка поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Балхаш и поселках Саяк, Гулшат
Постановление акимата города Балхаш Карагандинской области от 20 марта 2019 года № 12/02. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 28 марта 2019 года № 5255
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка", от 29 апреля 2010 года "О профилактике правонарушений", акимат города Балхаш ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Балхаш и поселках Саяк, Гулшат согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Балхаш Жаксылыкову С.Ж.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким города Аглиулин А.
Приложение к постановлению
акимата города Балхаш
от "___" ________2019 года
№_________
Виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Балхаш и поселках Саяк, Гулшат
Глава 1. Виды поощрения
1. Видами поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка являются:
1) объявление благодарности;
2) награждение грамотой;
3) выдача денежной премии.
Глава 2. Порядок поощрения
2. Вопросы поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка рассматриваются на заседаниях городской межведомственной комиссии по профилактике правонарушений при акимате города Балхаш (далее - Комиссия).
3. Предложения о поощрении граждан, принимающих активное участие в охране общественного порядка, вносится на рассмотрение Комиссии территориальными органами полиции.
4. Основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией.
5. Для выплаты денежного вознаграждения дополнительно издается приказ начальника территориального органа полиции согласно решению, принятому Комиссией.
6. Виды поощрения, в том числе размер денежного вознаграждения, устанавливается Комиссией с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка.
7. Меры поощрения гражданам, участвующим в охране общественного порядка осуществляются территориальными органами полиции в торжественной обстановке.
Глава 3. Размер денежного вознаграждения

8. 10 айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын мөлшердегi ақшалай сыйақы.
9. Ақшалай сыйақы бюджеттік заңнамаға сәйкес төленеді.

8. Денежное вознаграждение в размере, не превышающем 10-кратного месячного расчетного показателя.
9. Выплата денежного вознаграждения производится в соответствии с бюджетным законодательством.