Қарағанды облысы Абай қаласының аумағында салық салу мақсатында жер салығының мөлшерлемелерін арттыру немесе азайту туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2019 жылғы 10 қаңтардағы № 42/460 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 24 қаңтарда № 5163 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 17.02.2022 № 18/172 (алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Автотұрақтарға (паркингтерге), автожанармай құю станцияларына сондай-ақ тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын бөлінген жерлерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінде белгіленген, Қарағанды облысы Абай қаласының аумағында салық салу мақсатында арттырылған немесе азайтылған жер салығының мөлшерлері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 17.02.2022 № 18/172 (алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Сессия төрағасы Н. Әбішев
Абай аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Цай
Абай аудандық мәслихатының
42 сессиясының
2019 жылғы 10 қаңтардағы
№ 42/460 шешiмiне
1-қосымша
Салық салу мақсаты үшін жер салығының мөлшерлемелері азайтылған немесе арттырылған Қарағанды облысы Абай қаласының аумағын аймақтарға бөлу сызбасын бекіту туралы
Ескерту. 1-қосымша алынып тасталды - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 17.02.2022 № 18/172 (алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Абай аудандық мәслихатының
2019 жылғы 10 қаңтардағы
№ 42/460 шешiмiне
қосымша
Қарағанды облысы Абай қаласы аумағының салықтық аймақтарының сипаттамасы
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 17.02.2022 № 18/172 (алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Салық аймағының №
Жер салығына төмендетілген немесе жоғарылатылған мөлшерлемелері, %
Аймақты сипаттау
I
+ 50

О повышении или понижении ставок земельного налога для целей налогообложения на территории города Абай Карагандинской области
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 10 января 2019 года № 42/460. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 24 января 2019 года № 5163.
Сноска. Заголовок решения – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 17.02.2022 № 18/172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" от 25 декабря 2017 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить понижающие или повышающие ставки земельного налога для целей налогообложения на территории города Абай Карагандинской области, установленных Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других и обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", согласно приложению к настоящему решению, за исключением земель, выделенных под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, а также не используемые в соответствующих целях или используемые с нарушением законодательства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 17.02.2022 № 18/172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии Н. Абишев
Секретарь Абайского
районного маслихата
Б. Цай
Приложение 1
к решению 42 сессии
Абайского районного маслихата
от 10 января 2019 года № 42/460
Схема зонирования территории города Абай Карагандинской области с понижающими или повышающими ставками земельного налога для целей налогообложения
Сноска. Приложение 1 исключено - решением Абайского районного маслихата Карагандинской области от 17.02.2022 № 18/172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение к решению
Абайского районного маслихата
от 10 января 2019 года № 42/460
Характеристика налоговых зон территории города Абай Карагандинской области
Сноска. Правый верхний угол приложения 2 в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 17.02.2022 № 18/172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ налоговой зоны
Понижающие или повышающие ставки к земельному налогу, %
Описание территории
I
+ 50

- 12, 13, 14, 26, 27, 32, 33, 45, 46 тұрғын үй орамдары;
- 1 шағын ауданы;
- Жеңіс даңғылынан бастап 3 шағын ауданға дейінгі аймақ;
- Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 10 жыл көшесінің бойында орналасқан 2 қабатты құрылыстың аумағы: К.Маркс - Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 10 жыл көшелерінің қиылысынан Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 10 жыл - Абай көшелерінің қиылысына дейін;
- Энгельс көшесі бойындағы көп қабатты құрылыстың аумағы: Энгельс - Абай көшелерінің қиылысынан Энгельс - Курчатов көшелерінің қиылысына дейін;
- Абай көшесі 33 үй;
- 017 есепті орам.
II
+ 30
- 2 шағын ауданы, гараждар мен зират аумағына тиесілі және құрылыс аумағынан бос басқа да аймағы;
- 3 шағын ауданы, шағын ауданның құрылыс аумағынан бос басқа да оңтүстік - шығыс аймағы.
III
0
- 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 16, 17, 20, 21, 22, 23, 28, 29, 29а, 30, 30а, 31, 36, 37, 38, 40, 42, 43, 44 тұрғын үй орамдары;
- Абайлық тігін фабрикасының аймағы;
- 34, 35 тұрғын үй орамы, Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 10 жыл көшесінің бойында орналасқан 2 қабатты құрылыстың аумағынан басқа: К.Маркс - Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 10 жыл көшелерінің қиылысынан Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 10 жыл - Абай көшелерінің қиылысына дейін;
- Калинин, Курчатов көшелерінің, Жеңіс даңғылының арасындағы аймақ оңтүстік - шығысқа қарай қала шекарасына дейін;
- 4 шағын ауданы;
- 11 және 15 тұрғын үй орамдарының аймағы, Энгельс көшесі бойындағы көп қабатты үйлердің аумағынан басқа: Энгельс - Абай көшелерінің қиылысынан Энгельс - Курчатов көшелерінің қиылысына дейін, Абай көшесі 33 үйден басқа;
- гараждар аймағы (есепті орамдар 011, 012, 013, 014, 015, 016, 018).
III
0
- Қазақстан Республикасы Қорғаныс Министрлігі Қарағанды аудандық пайдаланушылық бөлімінің жері (032 есепті орам);
- "Ормандар мен жануарлар дүниесін қорғау бойынша Қарағанды шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекеменің жері (033 есепті орам);
- резервтегі және қала құрылысын салуда қолданылмаған басқа да жерлер (026, 036 есепті орамдар);
- гараждар мен зират аймағына тиесілі, құрылыстан бос 2 шағын ауданының аймағы;
- 3 шағын ауданның құрылыстан бос оңтүстік-шығыс аймағы;
- Жаңа Қараған, Солтүстік Қараған және Оңтүстік Қараған кенттерінің аумағы.
IV
- 20
-Вольный, Кзыл кенттерінің, саяжай нысандары аймақтарының 019, 020, 021, 022 есепті орамдары.

- жилые кварталы 12, 13, 14, 26, 27, 32, 33, 45, 46;
- микрорайон 1;
- территория от проспекта Победы до микрорайона 3;
- территория 2-х этажной застройки вдоль улицы 10 лет Независимости Республики Казахстан: от перекрестка улицы К.Маркса и улицы 10 лет Независимости Республики Казахстан до перекрестка улицы 10 лет Независимости Республики Казахстан и улицы Абая;
- территория многоэтажной застройки по улице Энгельса: от перекрестка улицы Энгельса и улицы Абая до перекрестка улицы Энгельса и улицы Курчатова;
- улица Абая дом 33;
- учетный квартал 017.
II
+ 30
- микрорайон 2, кроме свободной от построек территории, прилегающей к территориям гаражей и кладбища;
- микрорайон 3, кроме свободной от построек юго-восточной территории микрорайона.
III
0
- жилые кварталы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 16, 17, 20, 21, 22, 23, 28, 29, 29а, 30, 30а, 31, 36, 37, 38, 40, 42, 43, 44;
- территория бывшей Абайской швейной фабрики;
- жилые кварталы 34, 35, кроме территории 2-х этажной застройки вдоль улицы 10 лет Независимости Республики Казахстан: от перекрестка улицы К.Маркса и улицы 10 лет Независимости Республики Казахстан до перекрестка улицы 10 лет Независимости Республики Казахстан и улицы Абая;
- территория между улицами Калинина, Курчатова, проспектом Победы на юго-восток до границы города;
- микрорайон 4;
- жилые кварталы 11, 15, кроме территории многоэтажной застройки по улице Энгельса: от перекрестка улицы Энгельса и улицы Абая до перекрестка улицы Энгельса и улицы Курчатова, кроме улицы Абая дом 33;
- территории гаражей: учетные кварталы 011, 012, 013, 014, 015, 016, 018.
III
0
- земли Карагандинской районной эксплуатационной части Министерства обороны Республики Казахстан: учетный квартал 032;
- земли Коммунального государственного учреждения "Карагандинское хозяйство по охране лесов и животного мира": учетный квартал 033;
- резервные и иные земли, не вовлеченные в градостроительную деятельность (учетные кварталы 026, 036);
- свободная от построек территория микрорайона 2, прилегающая к территориям гаражей и кладбища;
- свободная от построек юго-восточная территория микрорайона 3;
- территория поселков Новый Караган, Северный Караган и Южный Караган.
IV
- 20
- территория поселков Вольный, Кзыл, дачные массивы: учетные кварталы 019, 020, 021, 022.