"Қаламкас- Қаражанбас- Актау" магистральдық мұнай құбырының күзет аймағы шекарасын белгілеу және жерді пайдалану режимін айқындау туралы"
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 13 қарашадағы № 236 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 14 қарашада № 4028 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2012 жылғы 22 маусымдағы "Магистральдық құбыр туралы" заңдарына сәйкес, Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың қауіпсіздігін қамтамасыз ету, қоршаған ортаға зиян келтіруді болдырмау және "Қаламқас-Қаражанбас-Ақтау" магистральдық мұнай құбырының қауіпсіз пайдалану үшін жағдайлар жасау мақсатында меншік иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскелерін алып қоймай-ақ, осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес мұнай құбыры осінің әрбір жағынан елу метрден, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде мұнай құбыры осінің әрбір жағынан жиырма бес метрден күзет аймағының шекарасы белгіленсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Қаламқас-Қаражанбас-Ақтау" магистральдық мұнай құбыры желісінің күзет аймағындағы жерді пайдалану режимі айқындалсын.
3. Халықтың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында Мұнайлы ауданының әкімі құрылыс нормалары мен қағидаларында белгіленген ең аз қашықтық шегінде магистральдық құбырға жатпайтын нысандарды салу үшін жер учаскелерін беруге тыйым салсын.

Об установлении границ охранной зоны и определения режима использования земель магистрального нефтепровода "Каламкас-Каражанбас-Актау"
Постановление акимата Мангистауской области от 13 ноября 2019 года № 236. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 14 ноября 2019 года № 4028
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и 22 июня 2012 года "О магистральном трубопроводе", акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях обеспечения безопасности населения, предотвращения причинения вреда окружающей среде и создания условий для безопасной эксплуатации магистрального нефтепровода "Каламкас-Каражанбас-Актау" без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей, установить границы охранной зоны по пятьдесят метров от оси нефтепровода с каждой стороны, на землях сельскохозяйственного назначения по двадцать пять метров от оси нефтепровода с каждой стороны согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить режим использования земель в охранной зоне магистрального нефтепровода "Каламкас-Каражанбас-Актау" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. В целях обеспечения безопасности населения акиму Мунайлинского района запретить предоставление земельных участков для строительства объектов, не относящихся к магистральному трубопроводу, в пределах минимальных расстояний установленных строительными нормами и правилами в целях обеспечения безопасности населения.

4. "Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Е.Д. Дүзмағамбетов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары Б.А. Қашақовқа жүктелсін.

4. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Мангистауской области" (Дузмагамбетов Е.Д.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Мангистауской области Качакова Б.А.

4,7704
Барлығы
104,3323
4,8183
80,0558
19,4582
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2019 жылғы "13" қарашадағы
№ 236 қаулысына 2-қосымша
"Қаламкас-Қаражанбас-Ақтау" магистральдық мұнай құбырының күзет аймағындағы жерді пайдалану режимі
Магистральдық мұнай құбырының күзет аймағында:
1) өткелдерді, қара жолдарды және магистральдық құбыр трассасы мен оның күзет аймағын өзге де уақытша немесе тұрақты көлікпен кесіп өтудің орналасу орындарын салу, жайластыру және пайдалану тәртібін магистральдық құбырдың меншік иесімен келіспей орнатуға;

4,7704
Всего
104,3323
4,8183
80,0558
19,4582
Приложение 2
к постановлению акимата Мангистауской области
от "13" ноября 2019 года
№ 236
Режим использования земель в охранной зоне магистрального нефтепровода "Каламкас-Каражанбас-Актау"
В охранной зоне магистрального нефепровода запрещается:
1) устройство переездов, грунтовых дорог и иных временных или постоянных транспортных пересечений трассы магистрального трубопровода и его охранной зоны без согласования с собственником магистрального трубопровода, места их размещения, порядка строительства, обустройства и использования;

2) бағбандыққа және орман өсіруге, сондай-ақ жер жырту тереңдігі отыз бес сантиметрден аспайтын далалық ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру үшін агротехникалық жұмыстар кешенінен басқа, магистральдық құбырдың меншік иесімен келісілмеген кез келген жұмысты орындауға;
3) магистральдық құбырдың меншік иесі не оператор жайластырған, магистральдық құбырға қызмет көрсету мен оның физикалық қорғалуын қамтамасыз етуге арналған жолдарды рекультивациялауға, сондай-ақ магистральдық құбырда өртке қарсы және күзет функцияларын орындайтын қызметкерлердің осы жолдармен қозғалысына, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, кедергі келтіруге;
4) кез келген құрылыстар мен ғимараттар салуға;
5) автомобиль көлігі құралдарының, тракторлар мен механизмдердің тұрақтарын ұйымдастыруға;
6) мелиоративтік жер жұмыстарын жүргізуге, суару және құрғату жүйелерін салуға;
7) магистральдық құбырдың меншік иесінің келісімінсіз тау-кен, құрылыс салу, монтаждау және жару жұмыстарын жүргізуге, жерді тегістеуге;
8) ұңғымалар, тікқазбалар орнатуға және топырақ сынамаларын (топырақ үлгілерінен басқа) алуға байланысты геологиялық түсіру, іздеу, геодезиялық және басқа да іздестіру жұмыстарын жүргізуге тыйым салынады.

2) садоводство и лесоразведение, а также выполнение любых не согласованных с собственником магистрального трубопровода работ, кроме комплекса агротехнических работ для выращивания полевых сельскохозяйственных культур с пахотной глубиной не более тридцати пяти сантиметров;
3) рекультивация дорог, обустроенных собственником магистрального трубопровода либо оператором, предназначенных для обслуживания магистрального трубопровода и обеспечения его физической защиты, а также воспрепятствование движению работников, выполняющих противопожарные и охранные функции на магистральном трубопроводе по этим дорогам, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан;
4) возведение любых построек и сооружений;
5) организация стоянок автомобильных транспортных средств, тракторов и механизмов;
6) производство мелиоративных земляных работ, сооружение оросительных и осушительных систем;
7) производство горных, строительных, монтажных и взрывных работ, планировка грунта без согласования с собственником магистрального трубопровода;
8) производство геологосъемочных, поисковых, геодезических и других изыскательных работ, связанных с устройством скважин, шурфов и взятием проб грунта (кроме почвенных образцов).