Атырау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 19 қарашадағы № 308 "Атырау қаласында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 26 маусымдағы № 375 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 5 шілдеде № 4440 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына және "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы қаулысына сәйкес, Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 19 қарашадағы № 308 "Атырау қаласында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидасын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3389 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 желтоқсанда "Атырау" газетінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Атырау қаласында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидасының:
1 тармағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
5) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен құрылған заңды тұлға."
3-тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3. Өңірлерді дамытудың 2020 жылғы дейінгі мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қарашадағы №767 қаулысы негізінде күрделі жөндеуден өткен тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп ұстауға келісім шартқа отырғандарға, шекті жол берілетін шығыстар үлесі телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде отбасының (азаматының) бір айда тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығындарының шекті жол берілетін деңгейінің отбасының (азаматтың) орташа айлық жиынтық кірісіне екі пайызбен қатынасы.
5-тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Атырауского городского маслихата от 19 ноября 2015 года № 308 "Об утверждении правил оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в городе Атырау"
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 26 июня 2019 года № 375. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 5 июля 2019 года № 4440
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского городского маслихата от 19 ноября 2015 года № 308 "Об утверждении правил оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в городе Атырау" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных актов за № 3389, опубликованное 22 декабря 2015 года в газете "Прикаспийская коммуна" следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в городе Атырау, утвержденных указанным решением:
пункт 1 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме."
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Жителям домов заключившим договор за проведенный капитальный ремонт на основании Постановления Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года №767 "Об утверждении государственной программы развития регионов до 2020 года", доля предельно - допустимых расходов семьи (гражданина) в месяц на содержания жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникации, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, устанавливается к совокупному доходу семьи (гражданина) в размере двух процентов."
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Стандарттың 3 тармағына сәйкес, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Атырау облысы бойынша филиалына және/немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүгінеді."
келесі мазмұндағы 8-1 тармағымен толықтырылсын:
"8-1. Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Атырау облысы бойынша филиалына немесе "электрондық үкімет" веб-порталына тоқсанына бір рет жүгінуге құқылы."
1. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мәслихаттың әлеуметтік, құқық тәртібі және депутаттық өкілеттілігі салалары бойынша тұрақты комиссиясына (С. Рахимова) жүктелсін.
2. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
XXXXI сессиясының төрағасы Ә. Семғалиев
Мәслихат хатшысы Р. Джанглишов

"5. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) обращается в филиал некоммерческого акционерного общества Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Атырауской области и/или посредством веб-портала "электронного правительства" согласно пункта 3 Стандарта."
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) вправе обратиться в филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Атырауской области или на веб-портал "электронного правительства" за назначением жилищной помощи один раз в квартал."
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по отраслям социальной сферы, правопорядка и депутатской этики (С. Рахимова).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель XXXXI сессии А. Семгалиев
Секретарь Маслихата Р. Джанглишов